Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bravo za kapitena!

    Comment


    • Originally posted by Ivan9 View Post
      Malo osnovne statistike iz prve 4 utakmice u EL.
      Probacu da dam uporedo statistiku Filipa i Lorenca(zato sto se provlaci tvrdnja da Lorenco nije igrac za nas). Prvo cu ostaviti odnovni +/- skor iako on skoro nista ne govori ali ipak dovoljno kaze: Filip -44 Lorenco +26

      Filip u EL(61min 31s), Lorenco u EL(62min 47s) = zanemarljiva razlika u minutazi:

      - Timski indeks dok je Filip na terenu je 25 (prosecno igra nesto vise od 15min na utakmici i za to vreme ceo tim napravi indeks od 6). Timski indeks dok Filip nije na terenu je 242 (prosecno igramo bez Filipa nesto manje od 25 min i za to vreme tim napravi indeks od 60). Jeste 2x vise vremena bez Filipa ali indeks je 10x veci

      - Timski indeks dok je Lorenco na terenu je 97 (prosecno igra nesto vise od 15min na utakmici i za to vreme ceo tim napravi indeks od skoro 25). Timski indeks dok Lorenco nije na terenu je 170 (prosecno igramo bez Lorenca oko 25 min i za to vreme tim napravi indeks od 42). Jeste 2x vise vremena bez Lorenca ali indeks je manje od 2x veci

      - eDIFF dok je Filip u igri nam je -34,9 a kad Filip ne igra je +8,5
      - eDIFF dok je Lorenco u igri nam je +15,6 a kad Lorenco ne igra je -21

      (eDIFF prilicno dobro daje utisak o nekom igracu a inace predstavlja interpoliranu cifru na 100 poseda. Prevedeno, kada je Filip na terenu na svakih 100 poseda lopte, tim KKCZ gubi 34,9 poena razlike a kada ne igra mi na svakih 100 poseda dajemo 8,5 poena vise nego sto primimo)

      Licni eDIFF je jos katastrofalniji i za Filipa iznosi -70 (na svakih 100 poseda on primi 70 poena vise nego sto da). Ni Lorenco se nije bas proslavio i njegov eDIFF iznosi -17,6

      O trivijalnostima kao da protivnici imaju mnogo bolji procenat za 3 i za 2, da nam broj skokova pada, da padaju nasi procenti suta...trivijalnosti koje se najbolje pokazuju u pocetnom timskom indeksu
      Hvala za statistiku. Kroz brojke je jos lepse. Nastavi na ovaj nacin da prezentujes najvecu stetocinu u istoriji KKCZV.

      Comment


      • A sta mi imamo od te statistike? Kao da ne znamo pa mora da se ponavlja kao papagaj....

        Comment


        • Ja nisam znao i inače ne pridajem mnogo značaja istoj, važniji mi je subjektivni doživljaj utakmice. Ali, ove brojke ipak govore mnogo. Pogotovo što su uporedne. Ok jasno je da nisu iste petorke, momentum, tempo, bonusi i sl stvari koje utiču na način igre ali evo i prosto zapažanje 3/4 kada je Filip igrao naši napadi su bili staticni jer nismo mogli da kroz prodor uz pomoć bloka ostvarimo prednost te smo napade gubili ili završavali preko ruke. Otuda i očajni procenti što opet ukazuje statistika.

          Comment


          • Samo da pozdravim @Laki21.
            Ziv bio brate jos 100 godina!

            Comment


            • Mescini na kraju bice trener Zdovc.
              Sinocna utakmica necu nista novo reci osm zali boze mi osnovnog igraca u kosarci nemamo a to je plejmejker.

              Comment


              • Inace jedna trivia. Sinocnji poeni Kuzmica su ujedno i prva asistencija Filipa u EL ka nekom od nasih centara

                Comment


                • Bravo Laki i hvala ti

                  Comment


                  • Spread the word!
                    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                    Comment


                    • Pritisak se konstantno mora vrsiti. Krene od foruma preko drustvenih mreza do dvorane.

                      Jbg, nisam ni ja za to sa se bilo kome zvizdi ali kad tim od 8 miliona mora da pati zbog jednog igraca nista drugo ne preostaje. Ljudi su sve vise i vise nezadovoljni a kako i nece.

                      Comment


                      • Ma kakav pritisak, čitam komentare po portalima ispod ovih vesti o sinoćnim "nemilim" scenama, 70% ljudi na strani Filipa, čak ima i pisanja kako je to SOLIDAN igrač.

                        Mi ovde smo uglavnom jednoglasni, odskače par njih, npr. pančev ovaj, ali na tim portalima, užas, poluinvalidi sve, možda čak i totalni invalidi.

                        Comment


                        • Komšije šta imate da iznesete o Zdovcu, koji se sve više spominje kao zamena za Tomića.

                          Jel bi bio dobro rešenje???

                          Comment


                          • Ne verujem da će on doći i trpeti da mu NČ i sin odlučuju...
                            Možda Juricu Golemca pojuriti (Juricu pojuriti)
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Ja sam bas tanak sa trenerima. Znam njih par koji su odlični al to zna svako, o ovim "ispod radara" nemam blage veze sta ko donosi i forsira.
                              Znam da nam treba trener koji će imati zadatak da jasno definiše uloge bez treninga već kroz utakmice i analize (ne znam koliko je to realno), da će morati da osmisli pozicioni napad u kom će Djenka igrati PG Beron SG Stratos SF Simanic PF I Kuzmic C, gdje će primarni napad biti p&r Kuz I Djenka a ako ne prodaje da ISO ide na Stratosa koji će ako bude udvoje loptu izbaciti Beron>Simanic>Djenka ja bih to vrtio sa drugom petorkom do besvjesti, nema šanse da negde ne pukne.
                              Lorenco Deda Dobric Derik Gist bi mi počinjali stim da bih ako agresivnosti ne bude na nivou odmah Fayea ubacivao na skok i zaštitu reketa ali ovi imaju visine i snage pa bi to trebalo da šljaka.

                              Comment


                              • Za tim koji pretenduje na trofej u regionalnom takmicenju i plasman u top 8 evrolige ja prihvatam kao adekvatno resenje samo onog trenera koji ima takvo dostignuce u svom rezimeu, jer je to najveci garant da on poseduje odgovarajuci know-how.

                                Nemam nista protiv da se ponekad da sansa i nekom mladjem neiskusnijem ali talentovanom treneru, ali mi smo to vec uradili i ispucali taj kredit. Ne bih Zdovca stavio medju mladje, ali cisto kazem principijelno.

                                Comment

                                Working...
                                X