Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by poacher View Post
    Које је главно оружје Лоренца Брауна? Шут му се своди на срећу, усудуио бих се да кажем и да је Калатес поузданији, премекан кад нападне кош, споро размишља и нападе завршава на пар секунди до краја, пегла океј одбрану али често уђе у проблем са личним... Што неко рече Рочести (било кој озбиљан плеј, Рочести је само наведен у посту) + Браун је нешто, Браун + Човић је ништа.
    Дерби је за 2 недеље, ми на енергичну екипу Партизана нећемо имати одговор уколико се не повуку одређени потези. АБА има 22 кола, ми са још 2 пораза у првом делу шампионата можемо полако да се поздравимо са домаћинством у плејофу.
    Човић на конференцији рече да је задовољан ростером, вероватно и једини човек на свету који има такво мишљење. Екипа је на свим позиција 2-5 сјајно уклопљена, и уз континуитет играња биће још боља и на такву екипу се коцкаш са две најосетљвије тачке сваког тима - плеј и тренер.
    Томића је неко на форуму поредио са Џилетом, коректан тренер, узео АБУ само јер му је ривал био уморан од 2 утакмице недељно, дошла сезона број два, дошла ЕЛ, све шљашти све сија, бомбастична појачања, али прц отказ и пре него што се захуктала сезона. Наруши се тимска хијерархија, Гордића и Ивановића замене Кол, Кларкови итд / Симанића замени Браун и слично и ту се погубе сви конци, после платиш и више него што си планирао јер си шкртарио и хтео да се коцкаш где не треба. Томић је бивши, да ли је он био срж проблема видеће се у предстојећем периоду.

    Занима ме ваше гледиште тренутне ситуације, солидан број утакмица као узорак, видели смо отприлике од кога шта можемо да очекујемо и кога вреди чекати, а ко боде очи, да ли ће бити резова, ко би могао да попуни рупе, колике су шансе да евентуалне новине донесу позитиван резултат и одрану титуле у АБА лиги и сл.?
    Po meni nasa situacija nije za poredjenje sa onim raspalom ekipom Future od prosle godine .... oni nisu imali iskustvo igranj EL kao mi i tamo su sva pojacanja promasena i jednostavno nije bilo sanse da se nesto napravi od one skupine ... dok je po meni nasa ekipa dosta dobro poslozena na svim pozicijama ali je ubijena u svakom smislu prisustvom i minutazom Filip Covica i to je problem koji ocigledno nema lako resenje ... ostali smo bez trenera, nema nekog kvalitetnog resenja na vidiku, nema cak ni spekulacija i deluje da ni sam Covic pojma nema kako to da resi ... Sezona polako izmici .. mislim da nam je top 8 vec izmakao a na putu smo da zajebemo i domacinstvo u plej ofu aba ... U ekipu se polako uvlaci luzerski mentalitet i porazi postaju normalna stvar ... resenje je na prvi pogled lako , odstranjivanje Covica ali i dalje ostaje problem prvog koucha ... nije se smelo uci u sezonu sa ovako velikom ulogom Filipa na pleju i to je sad doslo na naplatu ... da je samo doveden solidan EC plej kao sto je KKP uradio, pored Lorenza sad bi verovatno imali 3:0 u ABA i 2:2 u EL i imali sjajnu poziciju sa dva lepa skalpa u EL i pol poziciju u ABA ... debeli sivi oblaci su trenutno nad klubom , nacekacemo se dok grane sunce opet

    Comment


    • Originally posted by Marcus View Post
      Po meni nasa situacija nije za poredjenje sa onim raspalom ekipom Future od prosle godine .... oni nisu imali iskustvo igranj EL kao mi i tamo su sva pojacanja promasena i jednostavno nije bilo sanse da se nesto napravi od one skupine ... dok je po meni nasa ekipa dosta dobro poslozena na svim pozicijama ali je ubijena u svakom smislu prisustvom i minutazom Filip Covica i to je problem koji ocigledno nema lako resenje ... ostali smo bez trenera, nema nekog kvalitetnog resenja na vidiku, nema cak ni spekulacija i deluje da ni sam Covic pojma nema kako to da resi ... Sezona polako izmici .. mislim da nam je top 8 vec izmakao a na putu smo da zajebemo i domacinstvo u plej ofu aba ... U ekipu se polako uvlaci luzerski mentalitet i porazi postaju normalna stvar ... resenje je na prvi pogled lako , odstranjivanje Covica ali i dalje ostaje problem prvog koucha ... nije se smelo uci u sezonu sa ovako velikom ulogom Filipa na pleju i to je sad doslo na naplatu ... da je samo doveden solidan EC plej kao sto je KKP uradio, pored Lorenza sad bi verovatno imali 3:0 u ABA i 2:2 u EL i imali sjajnu poziciju sa dva lepa skalpa u EL i pol poziciju u ABA ... debeli sivi oblaci su trenutno nad klubom , nacekacemo se dok grane sunce opet
      То је то, сва 3 пораза само били толико лоши а сваки пут смо били ту резултатски. Са ПАОм мање више, у ТА продужеци па фијаско, вечерас перфектно издање до промашаја Џенкинска. Фали овде један поуздан кец, који увек зна шта ће са лоптом и који уве да утуви 2 акције у главу, други плеј нека буде и Небојша лично ебе ми се јер овај тандем плејева је ужасан

      Comment


      • 2FG 6/23 26.1%
        3FG 2/6 33.3%

        As 10
        To 10

        Статистика коју има наш стартни плејмејкер, које би се постидео сваки резервни ДВАБА плеј!
        Last edited by poacher; 25-10-19, 00:04.

        Comment


        • Lorenzo ima svoje prednosti i mane ,on mi je nesto najblize Jovicu sto smo imali , zna da razigra, sut nepouzdan , ima bolju fintu i mozda bolji ulaz nego Jovic a Jovic igra bolju odbranu , mada i ovaj nije los ... nije mi on problematican toliko, mozda bi jos bolje igrao kad bi ekipa imala pozitivnu energiju i pobednicki niz ... fali plej da se upari sa njim, neki EC kalibar , i uz povratak Kuzme to bi bila odlicna situacija ... medjutim ovako je sada cela sezona pod znakom pitanja

          Comment


          • Originally posted by Marcus View Post
            Lorenzo ima svoje prednosti i mane ,on mi je nesto najblize Jovicu sto smo imali , zna da razigra, sut nepouzdan , ima bolju fintu i mozda bolji ulaz nego Jovic a Jovic igra bolju odbranu , mada i ovaj nije los ... nije mi on problematican toliko, mozda bi jos bolje igrao kad bi ekipa imala pozitivnu energiju i pobednicki niz ... fali plej da se upari sa njim, neki EC kalibar , i uz povratak Kuzme to bi bila odlicna situacija ... medjutim ovako je sada cela sezona pod znakom pitanja
            Плафон бекап, здрав Јовић је тв у боји лично за Брауна.

            Comment


            • Dobar filip

              Comment


              • Originally posted by poacher View Post
                Плафон бекап, здрав Јовић је тв у боји лично за Брауна.
                SLazem se ali gledajuci situaciju koja je bila na trzistu i ponudu plejmejkera Lorenzo i nije toliko los izbor , trebalo ga je upariti sa nekim kompatibilinim plejom i to bi dobro izgledalo onda .... nekad nam je par plejmejkera bio Jovic Micic , ko je tad mogao da pomisli da cemo na ovo spasti

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Filipe, deluješ ovako kao čovek down to earth, ako želiš sve najbolje svom voljenom klubu, a siguran sam da želiš pokaži da je ostalo dostojanstva u tebi i povuci se sa mesta rezervnog pleja u EL. Probali smo, vidiš da ne ide, povuci se neka te ljudi pamte po finišu prošle sezone kad si dao veliki doprinos da se vratimo u elitno društvu.
                  Čovići, budite ljudi i uradite ono što u svom srcu znate da je ispravno!
                  A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                  Comment


                  • Originally posted by From downtown View Post
                    Uzasna atmosfera u ekipi, oko ekipe, na tribini.

                    Nije da ne zasluzujemo sve ovo.
                    Kada reče užasna atmosfera u ekipi, čini mi se da su malo igrači preskakali Lazića (možda zato što je kamenjar a možda i kakav bojkot).
                    Last edited by nebitan; 25-10-19, 07:47.
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • Lazić je trenutno poslednji igrač kome treba dodati loptu u napadu. Čovek se polomi u odbrani, ali u napadu bolje da ne postoji. Čak ni otvorene šuteve više ne pogađa. Da ne govorim o njegovim horor flouterima.

                      Comment


                      • Izgubili od Barse, nema veze, borili su se. Nisu nam ušli neki otvoreni sutevi, da je Djenka onomad smirio loptu ili da je odmah digao za 3p bez razmišljanja otišli bi na 16+ mi bi imali momentum. Nije neka šteta, ali je jebena propast izgubiti 2m priprema sa konjem koji ništa uradio nije i onda ode, ostavi tim da se snalazi.
                        Sanjao sam kako Zemara zatvara reket, Borisa nastavlja da kida obruce, Stratos školuje, Beron sa 9m a Djenka hapsi... I ostvariće se snovi!
                        A serem I ja... Organizacija napada cijeli tokom utakmice katastrofa, ne znam statistiku ali subjektivni osjećaj da smo opet izgubili 15+ lopti što je katastrofa i tu negde leži problem. Daj Rocestija nek ide zivot. Nije sve ni do PG, dovoljna je jedna sekunda loše demarkacije, bloka, kretanje al jbga to je bio Tomicev posao da za mjesec dana napravi da odgovara timu. Ništa sad, otpuštanja, nova krv, novi trener, vremena za trening nemamo tako da nek nas sreca čuva.
                        Last edited by Victor BG; 25-10-19, 07:40.

                        Comment


                        • Malo osnovne statistike iz prve 4 utakmice u EL.
                          Probacu da dam uporedo statistiku Filipa i Lorenca(zato sto se provlaci tvrdnja da Lorenco nije igrac za nas). Prvo cu ostaviti odnovni +/- skor iako on skoro nista ne govori ali ipak dovoljno kaze: Filip -44 Lorenco +26

                          Filip u EL(61min 31s), Lorenco u EL(62min 47s) = zanemarljiva razlika u minutazi:

                          - Timski indeks dok je Filip na terenu je 25 (prosecno igra nesto vise od 15min na utakmici i za to vreme ceo tim napravi indeks od 6). Timski indeks dok Filip nije na terenu je 242 (prosecno igramo bez Filipa nesto manje od 25 min i za to vreme tim napravi indeks od 60). Jeste 2x vise vremena bez Filipa ali indeks je 10x veci

                          - Timski indeks dok je Lorenco na terenu je 97 (prosecno igra nesto vise od 15min na utakmici i za to vreme ceo tim napravi indeks od skoro 25). Timski indeks dok Lorenco nije na terenu je 170 (prosecno igramo bez Lorenca oko 25 min i za to vreme tim napravi indeks od 42). Jeste 2x vise vremena bez Lorenca ali indeks je manje od 2x veci

                          - eDIFF dok je Filip u igri nam je -34,9 a kad Filip ne igra je +8,5
                          - eDIFF dok je Lorenco u igri nam je +15,6 a kad Lorenco ne igra je -21

                          (eDIFF prilicno dobro daje utisak o nekom igracu a inace predstavlja interpoliranu cifru na 100 poseda. Prevedeno, kada je Filip na terenu na svakih 100 poseda lopte, tim KKCZ gubi 34,9 poena razlike a kada ne igra mi na svakih 100 poseda dajemo 8,5 poena vise nego sto primimo)

                          Licni eDIFF je jos katastrofalniji i za Filipa iznosi -70 (na svakih 100 poseda on primi 70 poena vise nego sto da). Ni Lorenco se nije bas proslavio i njegov eDIFF iznosi -17,6

                          O trivijalnostima kao da protivnici imaju mnogo bolji procenat za 3 i za 2, da nam broj skokova pada, da padaju nasi procenti suta...trivijalnosti koje se najbolje pokazuju u pocetnom timskom indeksu

                          Comment


                          • Nikola Mirotić je sinoć pokazao da je veliki zvezdaš i Srbin, a navijači Crvene Zvezde pozdravljaju svakoga po zasluzi.

                            Zna i Nikola Mirotić da niko nije savršen, ali ćuti, pomaže, ponosno i pomaže.
                            Last edited by Karamazov; 25-10-19, 08:40.

                            Comment


                            • Prethodne stranice su primer kako i na koji način treba pisati.

                              Mnogo je lepše kad ne čitam lična prepucavanja već analizu utakmice i pojedinih igrača.

                              Za pohvalu je i da je sačuvana smirenost posle poraza i nije bilo nekih ružnih reči.

                              Originally posted by Ganac View Post
                              Kada reče užasna atmosfera u ekipi, čini mi se da su malo igrači preskakali Lazića (možda zato što je kamenjar a možda i kakav bojkot).
                              On se ponekad ponaša kao da je zamenik Nebojše Čovića.

                              Imao je pre dve godine onu situaciju sa Jankovićem a i za vreme jedne utakmice je popizdeo na Jovanovića i čak tražio njegovu zamenu kod Alimpija.

                              Sraman potez.

                              Poštujem ja njegov doprinos uspesima Zvezde koji svakako nije mali. Svaka čast na tome, al nema potrebe da se zbog staža koji ima bahati i šefuje svima.

                              Inače, i sinoć se videlo na početku utakmice kada svi igraju odbranu da je on tada odličan.

                              Turio je u džep Barsine bekove.

                              Comment


                              • Malo o svemu i svacemu.

                                Izgubili smo od velike Barce ali bez tri PG, bez Klavera. To je veliki minus da oni imaju vise asistencija i manje izgubljenih lopti a da su igrali mec bez PG-a.Manje vise bili su u svim kategorijama za malo bolji od nas. Iz ugla timova, ako neko bude navodio ovaj mec u sezoni kada su igrali tii ti igraci, ovaj poraz je prihvatljiv, ali bez tri pg-a i bitno pg ovaj poraz nije smeo da se desi. Drugo poluvreme su nas unakazili, bukvalno su drzali tempo igre i smirili navijace kao da su ima dali bensedin. Losa slika je da su navijaci otisli iz hale pre poslednje sekunde meca.

                                Brown Lorenzo. Odlicna odbrana, ali uzasan napad. Slab sut nije mogao da nadomesti losim ulazom u drugom poluvremenu, naravno da su problem bili faulovi koje je nespretno sakupljao. 3/9 za dva, bez suta za tri, bar dva glupa faula od cetiri, to nije nesto sto bi nosilac nase igre trebao da radi, samim tim je najveci krivac za poraz. Deluje kao da nije deo kolektiva, da nema druga sa kojim bi otisao na sladoled ili more karikiram ali mora nesto da se uradi sa njim. Deluje mi kao trinaesto prase, a ne prvi PG.

                                Filip Covic Dupetom se prenosi lopta, tapka se lopta do 10sekundi pred kraj napada. Bacaju se bombe u stilu Boska Buhe za tri poena. Imao jedva dobra pasa i deset losih. Tri TO i ko zna koliko uvaljivanje lopti u zadnjim sekundama. Bolmaro ga je pojeo u odbrani, sta su tek drugi uradili. Bio se napalio na 10+ i poceo da baca bombe sa 7 metara, pas preko celog terena itd...Ovaj put mu Pionir nije pomogao, vec ga je sagoreo kao sibicu. Na stranu TO i sve sto sam napisao do sada, ali odbrana njegova je valjda najgora odbrana jednog PG u istoriji ovog takmicenja. To statistika ne pise.

                                Branko Lazic Svaki minut dat njemu je bacen za Dobrica, Dzenkinsa i Berona i to je greh od Boga. Covek vec tri godine igra na staru slavu i dobre odnose sa Nebojshom. Sramne pretnje nasem Lakiju na kraju meca na kojeg sam jako ponosan sto mi je licni prijatelj, to sam mu i sinoc rekao. Dokaz da u Srbiji ima nade, bar neke male. Lazic je igrac koji uz Covica da smo normalan klub, dobio bi otkaz odavno. Sto bi rekao jedan ''pametan'' covek, on je poluinvalid zivota, tako se izrazio i ako nema pojma sta znaci ta rec.

                                Dzenkins Postaje BrankoLazic za bogate. Suvise kosta da bi igrao samo odbranu Za sad jako lose partije i sut iz igre. Nekako je sporedan glumac u ovom filmu i trebao bi da vise prihvati loptu u napadu. Taj veliki broj bekova ga je sklonio, ali generalno za pare koje prima i koji CV ima, mora znacajno bolje.

                                Dobric jedan od igraca koji najvise pruza u odnosu cena i kvalitet i ako je svaki mec isecen minutazom. Bori se na sve strane, vidi se da mu jednako znace odbrana i napad. Siguran sam da daje poslednji atom snage.

                                Deda Skromna partija, promasio je dva suta za tri poena, imao dosta gresaka, tacnije cak cetiri. Imao je dobru minutazu ali nije je iskoristio na pravi nacin.


                                Mo Faye Jos jedan igrac koji svojom voljom i energijom probija zvucni zid u Pioniru. Odnos cene i kvaliteta je opet bio dobar na ovom mecu. Nije bi mozda kao na proslim mecevima, ali on je dao ono sto se ocekuje od njega, tesko da moze vise.

                                Simanic I ako ga mnogo hvala, za mene je on i dalje za klupu. Sutno je trojku kad je morao u zadnjoj sekundi, sve u fazonu nemoj te mi dodavati loptu sem ako nije neki cist sut. Licno razocaran njegovom zeljom. Ima covek 21 godinu ili 22 ne znam vise...ali da nema zelju da pripali je meni jezivo.

                                Stratos Solidan mec, pokusalo se na low postu sa njim a to ne moze protiv Abrinjesa, Hange itd...prepoznali su to igraci Barse i zatvorili ga. Za ovakav mec, mislim da mu je bila mala minutaza i ako sem klasicnog suta nije imoa sta da pruzi. Uzimao je poprilicno teske suteve.

                                Ojo Dao je maximum sinoc, bolje od toga on ne zna. Svakako da njegovo koriscenje treba da bude proporcionalno koriscenju Makabija nekada Sofoklisa.On kosta malo, ne moze da igra dugo i glupo je reci da nije odigrao dobro juce.

                                Gist Igrao povredjen valjda juce, ipak nisu mu prolazile neke stvari lako, imao je dosta izgubljenih lopti. Malo se vise zaneo u ulogu lidera tima. 6TO je previse za jednog centra.. Solidna rola ali vise odradjena nego uradjena ako mogu tako da se izrazim

                                Kuzmic Njegovi pokreti i govor tela govore da ce trebati dosta vremena da dodje u optimalnu formu, ako uopste dodje u ovoj sezoni.


                                Na ceo ovaj tim jos su falili Brown i Beron. Jezivo jak tim, koji nije dobro uskladjen za sad. Sve je jasno sta treba, ali sam misljenja da Gavrilo nije los trener za nas i da bih mu ja dao sansu. Mozda jeste poltron sa Hobitom, ali Nebojsha ocigledno nece dovesti nista manjeg poltrona. Covek je dobro pripremio mec u prvom poluvremenu, ali mi je cudno da nije nastavio presing i udvajanje na njihovoj polovini prilikom prenosa lopte. To su cak oni radili ) sto je jeziv kiks po meni crnog Gavrila. U drugom poluvremenu, game plan mu nije postojao. Ovo je bila drogirana Barsa, bukvalno bez PG, ne kao sto smo mi bez PG..vec jos gore, ako je to moguce.

                                Ne treba biti veliki matematicar kao neki forumasi, pa osnovni matematicki zadatak da je 18=29=38 na kraju svesti na to da nam trebaju promene, ali vise otkaza i samo jedan dolazak. Dovesti back up PG, resiti se Lazica uz jednog od trojca Braun, Gist i Faye..lako je skontati ko. Dovesti eventualno Radanova kao treceg pleja i dati mu minute Hobita u ABA ligi.

                                Drago mi je sto su neki hardrock caffe ''strucnjaci'' konacno shvatili da Filip ne moze, da nema vise radovanja no look dodavanjima i dolaska posle iole bolje partije i smejanja u lice forumasima pa do teksta..Covicu oprosti, ali smiluj nam se i odstrani sina Ako nista, ovaj put su reagovali na vreme, dosta pre cuvenog Alimpija koji nije znao da vodi tim ni po zabitima Sibira Napreduju ljudi iz dana u dan.

                                Malo je falilo ovom timu za odlican start, imam neko poverenje u crnog Gavrila. Vise nego u Jovanovica i ostale Coviceve keceve iz rektuma. Ne kazem da nije dobar trener Jovanovic, ali u ovom momentu nama treba neko iskusan, kada se pravi prelaz, pa i Barsa je dovela Pesica. I ako su neki sektasi sa RSB foruma pricali kako je mator iu rangu Dude golubara..Duda bi nam sad bio jack pot, sve sa Radojom na ramenima ako se razumemo.

                                Ljudi trebaju da slusaju pametnije od sebe, znam da je forum i da je velika zelja ispasti nekako pametan ali dokazano je u vise slucajeva da imao klasicnog dunstera na mestu jedan. Raduje me sto su neki vec priznali ocigledne greske, koje su ipak negde u svom delu kreveta...tj ceo krevet je njihov...posto nema nikog..skontali da nece moci da trljaju ljudima no look pasove...kraj sna je dosao...

                                Igrac utakmice je moj prijatelj koji je rekao Hobitu u lice da je smece. Drago mi je sto smo prijatelji Neko je musko, a neko je vujosevic dusko, sto bi rekla nasa ciganska poslovica..
                                Last edited by LosmiSK; 25-10-19, 09:10.
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X