Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deluje da je problem u prvom plejmejkeru. Nece ove zajebancije proci kod Covica kao kod Bokana. Ukoliko se ne vidi napredak koliko u sledecoj tekmi verovatno Lorenzo prvim avionom nazad u US, a iskopavaca se neki plej sa jacim evropskim iskustvom, sto je steta jer Lorenzo ima sve predispozicije da dobro pokrije poziciju prvog pleja.

    Comment


    • +1
      Neshvatljiv stav i u prijateljskoj, a kamoli takmičarskoj utakmici.

      Pomenuo bih takođe da nije pomoglo ni to što niko sem Gista u situaciji ili dve nije postavio iole pristojan blok. A kraj Derkovih blokova prošetao bi se i slon bez problema.
      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

      Comment


      • Obzirom da je najveća povika (sa razlogom) na organizatora igre,
        pozabavio sam se da malo vidim šta kažu (ne)pouzdane brojke o njemu.

        Lorenzo Brown ima 29 godina i nikada nije igrao u Evropi.
        U nekih 5 sezona u NBA je skupio 103 utakmice.
        11.5 minuta u proseku, 2 poena i umalo 2 asistencije po meču.
        Naravno playmakera sa ozbiljnijom reputacijom u NBA malo ko može sebi da priušti.
        Mi ne možemo sigurno.

        Međutim, veće pitanje od svega je zašto smo se mi odlučili da pazarimo baš njega.
        Možda to bude i dobro, ali laički gledano,
        ja takvu robu ne bih kupovao.

        Comment


        • Olaksavajuca okolnost je da Primorska ima apsolutno isti tim od prosle godine a ko je malo gledao ABA2 zna koliko su bili dominantni. Kompaktni su i znaju uloge mi to jos trazimo. Naravno da boli cinjenica da MJK natrpa Gista i Browna al to je njihov obraz.
          Nama ostaje da sredimo defanzivu i definisemo uloge, Lorenco je dobar plej za nase uslove i ovo veceras je bas los dan. Treba mu vremena za adaptaciju i toeto

          Comment


          • Ja mislim da Lorenco nije dobar plej za EL nivo. Prvo težak je ciglar, drugo igra užasnu odbranu, treće ima skroman pregled igre i četvrto energija mu je na nivou mrtvog konja. Možda može da prođe kao neki kombo za 10-15 minuta u igru, ali za prvog pleja nije. Ako me demantuje super.

            Comment


            • Ne treba njemu vremena zaadaptaciju, dosao je pre 3 meseca. Ok,drugi kontinent i doci u Srbiju, zemlju treceg sveta z anjegaje sigurno veliki sok i ako u ekipi ima jos 6-7drugara sa druge hemisfere,ali svakako nije u tome problem.

              Kad uzmes pleja, oblikujes tim po njemu,ne oblikujes tim pa onda plej nek bude kakav bude. Ovde pre svega treba jedan kreator, mali Hobit je idealan za tako nesto da zna kosarke za nesto vise. Lorenzo i ako sam nesto sitno gledao je igrac tranzicje, da bude opasan na ulaz, da bude mnogo aktivniji nego sto je bio npr juce..

              Na beku imas Berona, Lazica, Nenadica, Dobrica i Djneku..koji ce ti moj sve to? Ne razumem mlade igrace sta im treba u zivotu da cekaju neku svoju sansu godinama..prodje zivot..

              Na 4-5 isto..Jovanovicumesto da igra negde izblejace kao Ristic...Simanic ce igrati samo kad bude pogadjao kao Peja Stojakovic

              Najveci + - juce Davidovac i Dobric...Dobric ulazi posle 20m...

              Jovic je morao biti potpisan i preplacen..i to je kraj price..

              Hobit ne sluzi nicemu, imace on uvek neki stats,sviraju mu sve kao da licno Vesna svira...Samo znate i sami da kad izadjes na basket i vidis ekipu od tri top igraca smraciti se sve, ali ako ima dva dobra i jedan sto je debelo,ne moze da se pomeri, onda znas da postoji sansa..

              Do sada si imao jednog Jovica,Cvetkovica, Voltersa,Micica pa i Enisa..i sad si dobio Felipea THE HOBITA Covica... i lik igra koliko mu se igra...

              Vidite vi govortela jednog Lorenza i jednog Covica.. ovaj drugi kao da je na basketu..sistemu jaja,opusten kao da igra na porodicnom brancu basket, a ovaj sav ustogljen ne zna sta i kao bojese ugovra itd...

              Nema Tomic ocigledno muda da dovede nesto kvalitetno da spari sa Lorenzomi to vam je sto vam je..dobijate hodajuci mis match..da ako docekamo opet finale i briljantne 8-5 partije da nam svima pljune u lice..
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Kuridza izdominirao nase centre, lose smo gradili, pokupili su nam sve ispod obruca, nismo razigrali bekove akcijama.
                Jenkinsa nije bilo nigde, on je igrac kome treba lopta da bi uradio nesto, jos kad je dolazio pitao sam se da li ce biti "mesta" i za njega u ovom timu. Tomic je posle Olimpijakosa morao da mu dodeli vecu ulogu. Ojo je upotrebljiv samo ako primi loptu ispod obruca, ako mora da je spusti na parket to je katastrofa. Jos Stratosa nije htelo. Mnogo skorera, treba neko da to razigra i stavi centre u napadacku upotrebu.

                Comment


                • Originally posted by Storm View Post
                  Ja mislim da Lorenco nije dobar plej za EL nivo. Prvo težak je ciglar, drugo igra užasnu odbranu, treće ima skroman pregled igre i četvrto energija mu je na nivou mrtvog konja. Možda može da prođe kao neki kombo za 10-15 minuta u igru, ali za prvog pleja nije. Ako me demantuje super.
                  Evo sta Lorenco ima, visinu, duge ruke, dobar ulaz. Sta mozemo sa tim, mozemo p&r sa Gistom kojih je sinoc odigrano 0. Mozemo da radimo fake p&r i da se Brown izvuce na penal za sut 0x sinoc, mozemo da Lorenco u slucaju preuzimanja krene na rodor pa da izlazni pas Beronu 0x sinoc. Kada bi koristili dio tog arsenala on bi bio vise nego dobra opcija za tim bas sto ne trosi mnogo lopti koje nam trebaju za Berona, Stratosa, Gista i Browna...
                  Uopšte nije los defanzivac al sinoc je djelovao kao debil, tu je problem trenera koji je dozvolio takav mindset na utakmici. Ja licno Covica ne bih uvodio osim u slucaju kad protivnik dozvoli, meni bi Jenka igrao pleja i isao bih na pozicioni napad prema Perperu a sa Beronom pretio spolja. Ako bih cuvao rezultat, igrao bi Jenka i Lazic sa Borisom i Gistom dole pa nek mi neko sutne ili udje u reket. Dakle ima ovaj tim visok plafon samo treba da se povezu u cjelinu i da nadju svoje mjesto u timu a Tomicu neka je sa srecom jer posla ima a Zvezdasi gladni borbe.
                  Edit: napisao sam malu laz, naime Lorenco je u drugom napadu sinoc pokusavsi ulaz vratio loptu Beronu za 3p.
                  Last edited by Victor BG; 27-09-19, 09:58.

                  Comment


                  • Aj videcemo sta ce biti sledece nedelje u EL. Nemamo mi bas vremena da cekamo igrace. Ako dobijemo po usima u prvih par kola u EL sa 20+ razlike po mecu, skripace patike u Areni vrlo brzo.

                    Comment


                    • Originally posted by Storm View Post
                      Aj videcemo sta ce biti sledece nedelje u EL. Nemamo mi bas vremena da cekamo igrace. Ako dobijemo po usima u prvih par kola u EL sa 20+ razlike po mecu, skripace patike u Areni vrlo brzo.
                      Na zalost. To je jedino cega sam se pribojavao a mislio sam Tomic je preozbiljan da bi to dozvolio i puf Primorska.

                      Comment


                      • Svaki poraz pre ovog poraza da se desio rekli bi smo - pripremne utakmice, uigravanje, taktiziranje...nije strašno i nije kasno.
                        Iako do prve EL utakmice nema puno, ima dovoljno vremena da ovaj šamar učini nešto pozitivno u pristupu narednoj utakmici.
                        Nadam se da je ovo sinoć bio samo loš dan.
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Cetiri Amera u prvoj petorci je mnogo. Obicno se to ne zavrsi dobro. Imaju oni taj bolukurcu koji se povecava sto ih je vise u timu. Mi mozemo da naparavimo rezultat samo na krvava kolena, a za to treba vise domacih igraca. Ali aj sacekajmo 15 dana. Mozda je ovo samo lose vece. Nadamo se svi u tu mogucnost.

                          Comment


                          • Partizanovi crnci izginuše po terenu. Nije problem do njihovog broja, već kakav je ko igrač i kakav mu je stav na terenu.
                            Last edited by Laki21; 27-09-19, 11:55.
                            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                            Comment


                            • Nije problem do samog broja, ali verovatnoca za problem veca ukoliko ih ima vise. Tu delim misljenje.

                              Comment


                              • A jbg ko je od vas cuo za mozlija, tomasa, voldena itd? Realno sem za voldena ni za jednog nisam cuo, zamiali ti sad da nateras gista, brauna otd da izginu protiv primorske...tu je jedina greska trenera, ali jbm li ga, kad se setim kako smo letargicno delovali u kupu i evrokupu, pa smo onda podivljali na kraju kao da nam zivot zavisi od bilo koje utakmice onda nemam nkog razloga za brigu...uvek ima vremena za doselekciju...ako ce ekipa koja ima gista, brauna, stratosa, djenku, berona, kuzmica, lazica, dobrica itd da zavisi od covica onda da ga jebemo...ne volim ga ni ja, ali ovaj tim sa ovakvim iskustvom mora da osvoji abu i kls pa makar imao jos 3 covica u timu

                                Comment

                                Working...
                                X