Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma ovo ide u pet

    Comment


    • Ja sam zadovoljan, igramo bez 3 jako bitna igraca i sa jednim koji je dosao pre 2 i po meseca i pored toga odlican rezultat.

      U ponedeljak samo pravi pristup, pa kako bude.

      Comment


      • Bio sam prilicno nezadovoljan kada smo potpisali Berona, nije mi se svidjalo sto dovodimo igraca koji je jednodimenzionalan, limitiran fizikalijama i los u odbrani. I ne mogu da kazem da me je u bilo cemu demantovao, isti je to igrac, sve te mane i dalje stoje... Medjutim, to kako on sutira ove sezone je bolesno, covek ima preko 45% za tri iz 5 pokusaja po mecu, kretnje bez lopte su mu savrsene, ne sme mu se dati pedalj prostora pa cesto na izlasku iz bloka navuce dvojicu defanzivaca na sebe, moze da pogodi i ponesto iz driblinga, pametan je i skolovan igrac. Takav elitni suter moze naci mesto i u ovim bogatijim ekipama, bilo bi dobro da ga zadrzimo i za sledecu sezonu, u nesto drugacijoj ulozi: da ulazi sa klupe, uparen sa visokim i defanzivno sposobnim pass first plejmejkerom, da igra oko 20 minuta po mecu i da se za to vreme igra sto vise akcija za njega, pre svega bez lopte. Mislim naravno na Evroligu, u ABA moze da igra i vise.

        Isto tako se nadam da cemo biti dovoljno pametni da ne produzimo ugovore Riversu i Lazicu, te da Odza damo prvom zainteresovanom klubu, ne mora ni obestecenje, samo neka ga vode.

        Comment


        • Ova serija savrseno pokazuje sve nedostatke tima.
          Lazic, Rivers, Covic, Nenadic, Keselj AUT
          Ojo ukoliko su istinite price da ima ponuda iz Spanije i Nemcke treba da ide.

          Koliko cujem Jovanovic i Kuz su zavrseni
          Trebaju nam pired njih jos 3,4 odlicna pojacanja i to dva pleja plus igrac na 4/5

          Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

          Comment


          • Originally posted by Nas View Post
            Bio sam prilicno nezadovoljan kada smo potpisali Berona, nije mi se svidjalo sto dovodimo igraca koji je jednodimenzionalan, limitiran fizikalijama i los u odbrani. I ne mogu da kazem da me je u bilo cemu demantovao, isti je to igrac, sve te mane i dalje stoje... Medjutim, to kako on sutira ove sezone je bolesno, covek ima preko 45% za tri iz 5 pokusaja po mecu, kretnje bez lopte su mu savrsene, ne sme mu se dati pedalj prostora pa cesto na izlasku iz bloka navuce dvojicu defanzivaca na sebe, moze da pogodi i ponesto iz driblinga, pametan je i skolovan igrac. Takav elitni suter moze naci mesto i u ovim bogatijim ekipama, bilo bi dobro da ga zadrzimo i za sledecu sezonu, u nesto drugacijoj ulozi: da ulazi sa klupe, uparen sa visokim i defanzivno sposobnim pass first plejmejkerom, da igra oko 20 minuta po mecu i da se za to vreme igra sto vise akcija za njega, pre svega bez lopte. Mislim naravno na Evroligu, u ABA moze da igra i vise.

            Isto tako se nadam da cemo biti dovoljno pametni da ne produzimo ugovore Riversu i Lazicu, te da Odza damo prvom zainteresovanom klubu, ne mora ni obestecenje, samo neka ga vode.
            Bukvalno si mi procitao misli i ono sto pisem u zadnje vreme.

            Comment


            • DeDa je haus-majstor. I dalje ume da iznenadi nekim novitetom koji dolazi iz pametne glave.
              Ono primanje lopte u visini lica i šut za tri bez spuštanja lopte je ozbiljna majstorija.
              Kod drugog takvog šuta telo mu je ostalo usmereno ka igraču od kojeg je primio pas i ladno je šutnuo trojku bočno...nekako..
              Ako preko leta uspe najzad da nabaci par kila mišića i pojača tonus...biće tačno toliko jači u građenju lopte, skoku i odbrani igre leđima.
              Za Lazića i klub bi najbolji scenario bio da ode na pozajmicu negde pa makar i pokrili deo plate a veći deo usmerili na novog igrača. Ovako postoji opasnost da u EL odigra minornu minutažu kao posledicu još tanjih rezultata u napadu.
              Sve je večeras šutnuo samo zato što je to košarkaški ispravno ali bez vere u efikasnost poteza. Nije ga lepo videti na tri sa loptom...samog kao duh.
              Last edited by Wingwalker; 16-06-19, 09:25.

              Comment


              • Originally posted by Wingwalker View Post
                DeDa je haus-majstor. I dalje ume da iznenadi nekim novitetom koji dolazi iz pametne glave.
                Ono primanje lopte u visini lica i šut za tri bez spuštanja lopte je ozbiljna majstorija.
                Kod drugog takvog šuta mu je telo ostalo usmereno ka igraču od kojeg je primio pas i ladno je šutnuo trojku bočno...nekako..
                Ako preko leta uspe najzad da nabaci par kila mišića i pojača tonus...biće tačno toliko jači u građenju lopte, skoku i odbrani igre leđima.
                Za Lazića i klub bi najbolji scenario bio da ode na pozajmicu negde pa makar i pokrili deo plate a veći deo usmerili na novog igrača. Ovako postoji opasnost da u EL odigra minornu minutažu kao posledicu još tanjih rezultata u napadu.
                Sve je večeras šutnuo samo zato što je to košarkaški ispravno ali bez vere u efikasnost poteza. Nije ga lepo videti na tri sa loptom...samog kao duh.

                Igrac sa najvise utakmica u istoriji KKCZ i uz to jos i kapitena ne mozes poslati na pozajmicu, pogotovo sto mu istice ugovor za koji dan kao i mnogim igracima iz ovog sastava medju kojima i FC3.

                Srecom sto ce buduci roster naseg KKCZ birati Tomic kao i prosle sezone a ne pojedini ovde.

                Comment


                • Originally posted by Nas View Post
                  Bio sam prilicno nezadovoljan kada smo potpisali Berona, nije mi se svidjalo sto dovodimo igraca koji je jednodimenzionalan, limitiran fizikalijama i los u odbrani. I ne mogu da kazem da me je u bilo cemu demantovao, isti je to igrac, sve te mane i dalje stoje... Medjutim, to kako on sutira ove sezone je bolesno, covek ima preko 45% za tri iz 5 pokusaja po mecu, kretnje bez lopte su mu savrsene, ne sme mu se dati pedalj prostora pa cesto na izlasku iz bloka navuce dvojicu defanzivaca na sebe, moze da pogodi i ponesto iz driblinga, pametan je i skolovan igrac. Takav elitni suter moze naci mesto i u ovim bogatijim ekipama, bilo bi dobro da ga zadrzimo i za sledecu sezonu, u nesto drugacijoj ulozi: da ulazi sa klupe, uparen sa visokim i defanzivno sposobnim pass first plejmejkerom, da igra oko 20 minuta po mecu i da se za to vreme igra sto vise akcija za njega, pre svega bez lopte. Mislim naravno na Evroligu, u ABA moze da igra i vise.

                  Isto tako se nadam da cemo biti dovoljno pametni da ne produzimo ugovore Riversu i Lazicu, te da Odza damo prvom zainteresovanom klubu, ne mora ni obestecenje, samo neka ga vode.
                  OK sve ali ne bih ja Oja davao tek tako, uh sta jedno ljeto moze da napravi... Pogledaj samo par utakmica u FMP kad je prvi put dosao, onako na preskok samo letimicno pa ces da vidis razliku, sad zamisli ljeto 30 dana konstantnih ponavljanja post igre, prijem lopte bez spustanja ispod nivoa grudi. Ima Olajdzuvon par klipova kako je trenirao Howarda, samo par poteza odatle da malo usavrsi i kad to uparis sa onom fizikom eto dobrog centra.

                  Comment


                  • Originally posted by Stojanče View Post
                    Ni o Odžu više ne znam šta da mislim. Jedina vajda u napadu od njega može biti kad napravi poziciju blizu obruča.
                    Meni je fascinantno da ukoliko nema priliku za kucanje, sve ostalo ide ka kosu onako tek da se baci. Doduse, biju ga, pa otkidaju.

                    Comment


                    • Originally posted by Šarac View Post
                      Igrac sa najvise utakmica u istoriji KKCZ i uz to jos i kapitena ne mozes poslati na pozajmicu, pogotovo sto mu istice ugovor za koji dan kao i mnogim igracima iz ovog sastava medju kojima i FC3.

                      Srecom sto ce buduci roster naseg KKCZ birati Tomic kao i prosle sezone a ne pojedini ovde.
                      Evo, po prvi put, moram i ja da te pitam - od koga ti branis igrace KKCZ? Od navijaca tog istog kluba??? Da li si predstavnik uprave? Covek lepo napise sta ima da kaze, (nije jedini sa takvim misljenjem), a tvoj odgovor je sreca pa ce Tomic da bira roster.
                      Pa naravno (barem se nadamo; vidi pod FC) da Tomic bira roster i da je ove godine kupio kredit osvajanjem ABA lige i naravno da on zna bolje od nas ovde, ali cemu onda sluze forumi? Da clanovi cekaju sta ce da ekipa uradi i da nakon toga klimaju glavom???
                      Sta, ne sme niko da ima misljenje, da ga iskaze? Ne sme da se kritikuje trener, igraci?
                      Evo i ja (mada mi je kosarkasko znanje neveliko, ali volim basket) mislim da Lazic treba da ide. Bio sam da KC ostane, ali izgleda jako lose uglavnom. Jedino za Odza jos mislim (kao i VIktor) da mozda moze uz jos veci rad (a prica / pise se da je veliki radnik) da bude OK backup.
                      Mozda ti volis KKCZ vise od nekog ovde (ne znam kako se to meri, ali neka ostane ovo sto sam napisao...), ali svakom navijacu je uspeh drag, te u tu svrhu ide i analiza.

                      Comment


                      • o
                        Originally posted by Grof View Post
                        Evo, po prvi put, moram i ja da te pitam - od koga ti branis igrace KKCZ? Od navijaca tog istog kluba??? Da li si predstavnik uprave? Covek lepo napise sta ima da kaze, (nije jedini sa takvim misljenjem), a tvoj odgovor je sreca pa ce Tomic da bira roster.
                        Pa naravno (barem se nadamo; vidi pod FC) da Tomic bira roster i da je ove godine kupio kredit osvajanjem ABA lige i naravno da on zna bolje od nas ovde, ali cemu onda sluze forumi? Da clanovi cekaju sta ce da ekipa uradi i da nakon toga klimaju glavom???
                        Sta, ne sme niko da ima misljenje, da ga iskaze? Ne sme da se kritikuje trener, igraci?
                        Evo i ja (mada mi je kosarkasko znanje neveliko, ali volim basket) mislim da Lazic treba da ide. Bio sam da KC ostane, ali izgleda jako lose uglavnom. Jedino za Odza jos mislim (kao i VIktor) da mozda moze uz jos veci rad (a prica / pise se da je veliki radnik) da bude OK backup.
                        Mozda ti volis KKCZ vise od nekog ovde (ne znam kako se to meri, ali neka ostane ovo sto sam napisao...), ali svakom navijacu je uspeh drag, te u tu svrhu ide i analiza.
                        Htedoh nesto slicno da mu napisem, ali si ti to ucinio. Ja cu samo da potpisem sve sto si rekao. Sarac je idealan profil coveka za bota. Nema svoje misljenje i kritikuje svakog ko ne misli kao predsednik i prvi trener. Covece, ovo je forum. Razmena misljenja, sloboda govora su sastavni deo i smisao ovakvih mesta. Ja jako cenim kad nam doneses neki info iz kluba i nesebicno ga podelis sa nama koji volimo taj isti klub. Ali brate, budi malo fleksibilan za dijalog i drugacije misljenje.

                        Comment


                        • Samo jedna slika



                          a slika govori više od 1000 reči.

                          Comment


                          • Originally posted by Brajkula View Post
                            Samo jedna slika



                            a slika govori više od 1000 reči.
                            Čovinjo & Dobrinjo [emoji175]
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Po izjavama Tomića ja sam siguran da Faje ostaje i sledeće sezone. Gotivi ga.

                              Boriša je sinoć ponovo izveo iz takta Tomića. Malčice nedostajalo da mu šljepi jednu glasnu šamarčinu. Boriša je ove sezone odigrao nekoliko vrhunskih utakmica, pogotovo je za hvalu ona protiv Budućnosti. I umesto da podigne samopouzdanje, da dobije još više motiva, on se vraća na staro. Nije čeličnog karaktera, napravi grešku, vikne mu Tomić i on se razočara. Lice mu postane tmurno, kameno, retko kad se osmehuje, kao da se sa životom rastaje.

                              Sinoć Tomić zove TO na 9 sekundi do kraja čevrtine. Boriši pada lopte u ruke posle našeg promašaja, ostalo je nešto više od sekunde do kraja a on beži iz reketa i daje loptu saigraču, nije ni bio svestan koliko je do kraja. Ponašao se kao da imamo vreme za novi napad. Pogubljen.
                              Last edited by Karamazov; 16-06-19, 09:16.

                              Comment


                              • Ovakav defile navijanja i scena nista nece dobro doneti u buducnosti. Trebace nam dobri rezultati u EL da bi hala ponekad bila puna. Pljuvanje, gadjanje, prskanje je normalno nesto postalo na terenima tri najveca kluba ABA lige. Midzet i dalje hebe mater sudijama a oni ne smeju tehnicku da mu daju, sutira lik u clutch opet, dobija bacanja i zajebava se kako zeli. Koliko god osporavali Oja, da je Majk mesto njega tu mislim da bi nas pocistili. Nemamo odbranu reketa, ali njegovo prisustvu u samom reketu ih tera na strah, doslovno svi su puni licnih na centru i takvu dominaciju cemo tesko imati sa nekim drugim centrom. Gubimo negde sa njim,ali negde i dobijamo. Sa njim i Kuzom bi doveo jos jednu laznu peticu i to je to. KC Rivers je dao trojku za pobedu, lose je sutirao ali ne iigrao. Beron je svakako igrac koji nam je ove sezone doneo u napadu ogromnu sirinu i njih dvoje su jako zasluzni za sve. Deda igra dobro, ali treba kontinuitet da napravi i da ne zavisi samo do sutra za tri poena, bilo bi lepo videti neku njegovu post igru, ali on Dobric su im iz ovog tima jedini za koje sam siguran da zelim da gledam sl godine od domacih igraca.

                                Jankovic ako zameni KC Riversa nece biti upgrade, ali moze delovati bolje na neku timsku kosarku. Opet u timu moras imati igraca koji zna da igra ISO. Namda se da ce vecina igraca ostati uz tim, ne bih se iznenadio da npr Berona uzme neki jaci EL tim da ima ulogu nekog Kerola. 500-600k nije prevelika cifra za neki jak tim, mada def je Kerol mnogo bolji od Berona, svakako bice tesko ga zadrzati ako nekom upadne u oko.

                                Ristic pokazuje znake zivota, ali za danasnju kosarku tesko moze da igra na nekom visem nivou, neki osrednji EC je njegov maksimum mislim, mada je jos mlad, ali previse krut i spor u defanzivnim akcijama. Nenadic je pokazao da nije kalibar za Zvezdu, posebno da nije plej. Ako cemo se ratosiljati puno igraca, onda to nije dobar posao po meni.

                                Na keca dva nova pleja, na beku ne bih nista dirao, na trojci bi doveo Jankovica i meni je najvise upitno to mesto cetiri gde na postu nemamo nikakvu dobit od toga. Bas me zanima kako ce to sve resiti nadam se Tomic.

                                Da budem skroz iskren, voleo bih da vidim nova resenja, nikako da vratimo djuture sve stare igrace, zasitice se publika toga.
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X