Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja sam ovde medju prvima govorio da mladima treba dati sansu, pa kritikovao Radonjica sto na +30 protiv MZT ne ubacuje Gudurica i Simanica.
    Cinjenica je da je Zvezda klub koji trazi rezultate, ne trpi greske, pogotovo u nizu kojima je mlad igrac sklon. Za to sluzi FMP, izvoli, igraj, pokazi. Ako se dokaze da imas to nesto da ti se da uloga u timu Zvezde. Neki se snadju, neki ne. Radanov u seniorskoj kosarci nije skoro nista pokazao niti dokazao. Nije mu ni data neka sansa iskreno ali ne vidim ni da on zarko zeli da iskoristi i ono malo. Evo u kls kad udje, potpuno dekoncentrisan, sto napad sto odbrana. Njemu bi najbolje bilo za razvoj i psihu da u FMP odradi godinu sa jasnom ulogom. Za Zvezdu nije a da bude 12-13 igrac - nece.

    Comment


    • Originally posted by Victor BG View Post
      Ja sam ovde medju prvima govorio da mladima treba dati sansu, pa kritikovao Radonjica sto na +30 protiv MZT ne ubacuje Gudurica i Simanica.
      Cinjenica je da je Zvezda klub koji trazi rezultate, ne trpi greske, pogotovo u nizu kojima je mlad igrac sklon. Za to sluzi FMP, izvoli, igraj, pokazi. Ako se dokaze da imas to nesto da ti se da uloga u timu Zvezde. Neki se snadju, neki ne. Radanov u seniorskoj kosarci nije skoro nista pokazao niti dokazao. Nije mu ni data neka sansa iskreno ali ne vidim ni da on zarko zeli da iskoristi i ono malo. Evo u kls kad udje, potpuno dekoncentrisan, sto napad sto odbrana. Njemu bi najbolje bilo za razvoj i psihu da u FMP odradi godinu sa jasnom ulogom. Za Zvezdu nije a da bude 12-13 igrac - nece.
      Imao je u FMPu prosle sezone prosek od preko 20 minuta u ABA LIGI,bez ikakvog pritiska rezultata, publike, pa ne mozes od igraca traziti da igra 40 minuta svaku.Sezonu pre toga isto je igrao i kod Branka Maksimovica i kod Alimpija. Ajde da ne bude da je tamo gulio klupu kada je ipak igrao.
      Uzmi i pogledaj njegovu statistiku i da li je bio dominantan kao sto je npr Bolden bio one sezone, ili OJO, znaci nije da nije imao prilike da pokaze svoj potencijal.
      Radanov imas jos jednu godinu ugovora tako da price oko prelaska u KKP su proizvod kuhinje i carsijskih zlonamernih prica, ali mora on sam da pokaze da zasluzuje da igra u 12 sledece sezone a ne zato sto je to pod moranje ili zelja navijaca. On mora sada u KLS da izdominira pa makar igrao samo 10 minuta po utakmici, ali da tih 10 minuta pokida pa da se i ljudi u klubu zamisle sta sa njim sledece sezone.Jo$ jedna sezona pored klupe nista ni njemu ni nama nece doneti dobro.
      Last edited by Šarac; 09-05-19, 23:06.

      Comment


      • Originally posted by Šarac View Post
        Imao je u FMPu prosle sezone prosek od preko 20 minuta u ABA LIGI,bez ikakvog pritiska rezultata, publike, pa ne mozes od igraca traziti da igra 40 minuta svaku.Sezonu pre toga isto je igrao i kod Branka Maksimovica i kod Alimpija. Ajde da ne bude da je tamo gulio klupu kada je ipak igrao.
        Uzmi i pogledaj njegovu statistiku i da li je bio dominantan kao sto je npr Bolden bio one sezone, ili OJO, znaci nije da nije imao prilike da pokaze svoj potencijal.
        Radanov imas jos jednu godinu ugovora tako da price oko prelaska u KKP su proizvod kuhinje i carsijskih zlonamernih prica, ali mora on sam da pokaze da zasluzuje da igra u 12 sledece sezone a ne zato sto je to pod moranje ili zelja navijaca. On mora sada u KLS da izdominira pa makar igrao samo 10 minuta po utakmici, ali da tih 10 minuta pokida pa da se i ljudi u klubu zamisle sta sa njim sledece sezone.Jo$ jedna sezona pored klupe nista ni njemu ni nama nece doneti dobro.
        Jel ti i Borisa igrao u FMP? Pa sta je pokazao? Nikakve uloge, nikakve ideje sa njim u igri... Uvedes ga u petorku sa Apicem i Covicem i vrtis pik do besvjesti a Borisi sta otpadne od lopti. Tako se ne prave igraci, doduse jednog smo zavaljali a druga dva nam spasise sezonu. Poenta je da nije Radanov imao ulogu. Evo sine ti si za to, furaj, ako ne ide, jebga, probali smo.
        Sad da me pitas za sta he Radanov dobar, ja ne znam?! Jel to dribling i ulaz, jel to sut, jel kreacija, jel pik igra jel slasovanje po ceonoj, sta? Ne znam, evo ako ima neko nek objasni sta to cekamo da se desi?

        Comment


        • Originally posted by Victor BG View Post
          Jel ti i Borisa igrao u FMP? Pa sta je pokazao? Nikakve uloge, nikakve ideje sa njim u igri... Uvedes ga u petorku sa Apicem i Covicem i vrtis pik do besvjesti a Borisi sta otpadne od lopti. Tako se ne prave igraci, doduse jednog smo zavaljali a druga dva nam spasise sezonu. Poenta je da nije Radanov imao ulogu. Evo sine ti si za to, furaj, ako ne ide, jebga, probali smo.
          Sad da me pitas za sta he Radanov dobar, ja ne znam?! Jel to dribling i ulaz, jel to sut, jel kreacija, jel pik igra jel slasovanje po ceonoj, sta? Ne znam, evo ako ima neko nek objasni sta to cekamo da se desi?

          Zakljuxak je sledeci:

          Zbog Filipa koji je forsirao Apica Radanov i Simanic propali u Fmpu.

          : Apic se prodao kada vise nije bilo Filipa,
          - Bolden se prodao kada je taj isti Filip bio u Fmpu
          - Simanic u KKCz je imao i dobrih ali i losih partija,bilo je utakmica u EC kada je igrao par miuta bez ucinka ali sada se pamti samo poslednja utakmica i vau.
          - Da li bi uzeli titulu da smo forsirali Nenadica,Radanova, Ristica,Uskokovica umesto igraca koji su igrali zarad stvaranja igraca?
          - Za ulogu u timu je zasluzan kako trener tako i igrac a sto se tice Radanova on nije play niti ce ikad biti jer u karijeri do sada u ABa ligi ima vise izgubljenih lopti nego asst, nije ni dvojka, znaci samo trojka, a na trojci znamo koga smo imsli?. Da li je svojim igrama i odnosom prema timu bio bolji od onih koji su zauzeli to mesto.
          Drugi je padez da nisu ti igraci tu (Stratos,Davidovac ili Dobric) pa da smo mu ukazali poverenje ali opet se vracamo na rezultat i trofej. Da li bi ga uzeli?

          Comment


          • Kad su mladi igraci u pitanju, pored vremena na terenu mnogo je vazno da im se posveti paznja tako sto im se odredi profil i uloga, razvijaju se u tom pravcu da bi se dobio kvalitetan zavrsni proizvod. Svi vole da pricaju o tome kako je Kari Bjelicu ritnuo na pleja. I naravno Bjelica je najbolji kao igrac gde kao krilo igra sa loptom u rukama, vrti pik, kreira za sebe i druge i sl. Dakle igracu je postojao neki putokaz i u tom trenutku su i zrtvovani rezultati da bi on izasao kao bolji igrac tada. Ja to i ne vidim sa mnogim mladim igracima kod nas.

            Zvezda ako ima imperativ rezultata onda ti njeni mladi igraci trebaju da budu fokalni igraci u FMPu gde rezultat ne sme da bude imperativ ili da se pozajmljuju ekipama koji ce im dati fokus. Dakle nije isto ako si na terenu 15-20 minuta i sluzis da coskaris, ili ako si nosioc igre. U Zvezdu ih prebacivati tek kada pokazu kvalitet u svojoj roli, i onda im isti tip role dati s klupe u Zvezdi. To jedino ima smisla.

            Comment


            • Opet ti mene ne razumijes.

              - Simaniceva uloga u FMP je bila da coskari, sto priznaces nije neka uloga za igraca koga placas 150k i na kome treba da zaradis. Uzevsi u obzir da je 2.11 sa rasponom ruku, skocan, odlican sut, to sto je on igrao u FMP je zalosno. Na kraju da, kada su Apic i Covic u igri, 90% primarne kreacije je islo na p&r.
              - Kada se Faye povredio, Simanic oduvao sve, mjesec dana. Normalno je da ima padove u igri jer do sada nije bio standardan. Ove godine sto je odigrao je vise nego dobro, a peta utakmica je samo naznaka koliko jos moze.
              - Titulu ne bi uzeli i evo po 100x da ponovim, Zvezda ne trpi neuspjeh, za to sluzi FMP, u Zvezdi igras kad si spreman za ulogu.
              - Ja sam i govorio za Radanova da se bespotrebno kuka, ali je i istina da nije imao ulogu, kako u FMP tako i u Zvezdi. Njegov je problem sto se nije nametnuo i izborio za vise. Da je talenat jeste al da mora mnoooogo da radi, mora.

              Comment


              • Ruku na srce Radanov je zaista imao dobru minutažu u FMP-u za razliku od Simanića. Sramota je bilo da jedan Bursać ima veću minutažu od njega. Problem nastaje oko uloga u timu i koliku su slobodu imali. Dešavalo se da Radanov igra 30 minuta i uputi samo jedan šut. Simanić strpa Igokei skoro 30 poena a na sledećoj utakmici ima 3 šuta ka košu. Imaš košarkaše koji su golemi talenti, njima nije potrebno mnogo da pokažu šta znaju. Postoje oni za koje se vidi da imaju materijala za obradu, e tu treba trener koji će znati taj materijal iskoristiti. Meni Jovanović ič ne uliva poverenje.

                Comment


                • Originally posted by Šarac View Post
                  Zakljuxak je sledeci:

                  Zbog Filipa koji je forsirao Apica Radanov i Simanic propali u Fmpu.

                  : Apic se prodao kada vise nije bilo Filipa,
                  - Bolden se prodao kada je taj isti Filip bio u Fmpu
                  - Simanic u KKCz je imao i dobrih ali i losih partija,bilo je utakmica u EC kada je igrao par miuta bez ucinka ali sada se pamti samo poslednja utakmica i vau.
                  - Da li bi uzeli titulu da smo forsirali Nenadica,Radanova, Ristica,Uskokovica umesto igraca koji su igrali zarad stvaranja igraca?
                  - Za ulogu u timu je zasluzan kako trener tako i igrac a sto se tice Radanova on nije play niti ce ikad biti jer u karijeri do sada u ABa ligi ima vise izgubljenih lopti nego asst, nije ni dvojka, znaci samo trojka, a na trojci znamo koga smo imsli?. Da li je svojim igrama i odnosom prema timu bio bolji od onih koji su zauzeli to mesto.
                  Drugi je padez da nisu ti igraci tu (Stratos,Davidovac ili Dobric) pa da smo mu ukazali poverenje ali opet se vracamo na rezultat i trofej. Da li bi ga uzeli?
                  Na početku sezone ili još tačnije u pretsezoni je klub odlučio u kom pravcu želi da ide dalje i u narednoj sezoni.
                  Mogao je da bira da igra sa madim, talentovanim igračima uz verovatno 1 - 2 pojačanja i žrtvovao sezonu zarad budućnosti (prilično neizvesno i zbog navijača) i
                  mogao je da bira iskusnu ekipu sa jakim strancima da pokuša da se vrati u EL. Odabrali su drugi put, angažovali 7 stranaca (iako ja Cirbesa pa ni Odža ne bih podveo pod stranci u potpunosti), doveli su iskusne igrače koji znaju kako se osvajaju trofeji (Čo uči što je pozitivan pomak) i naravno da tu nije bilo mesta za gomilu mladih igrača.
                  Zapravo, super je uspeh što je Tomić uspeo da "digne" Borišu jer su i navijači a čini mi se i struka već dizali ruke od njega. Radanov se očito nije uspeo nametnuti jer na njegovoj poziciji je bilo prebukirano (s te strane je Boriša imao sreću).

                  Originally posted by MannyCalavera View Post
                  Kad su mladi igraci u pitanju, pored vremena na terenu mnogo je vazno da im se posveti paznja tako sto im se odredi profil i uloga, razvijaju se u tom pravcu da bi se dobio kvalitetan zavrsni proizvod. Svi vole da pricaju o tome kako je Kari Bjelicu ritnuo na pleja. I naravno Bjelica je najbolji kao igrac gde kao krilo igra sa loptom u rukama, vrti pik, kreira za sebe i druge i sl. Dakle igracu je postojao neki putokaz i u tom trenutku su i zrtvovani rezultati da bi on izasao kao bolji igrac tada. Ja to i ne vidim sa mnogim mladim igracima kod nas.

                  Zvezda ako ima imperativ rezultata onda ti njeni mladi igraci trebaju da budu fokalni igraci u FMPu gde rezultat ne sme da bude imperativ ili da se pozajmljuju ekipama koji ce im dati fokus. Dakle nije isto ako si na terenu 15-20 minuta i sluzis da coskaris, ili ako si nosioc igre. U Zvezdu ih prebacivati tek kada pokazu kvalitet u svojoj roli, i onda im isti tip role dati s klupe u Zvezdi. To jedino ima smisla.
                  Ako je dete talentovano, ogromna je uloga trenera u njegovom profilisanju. Ako mu odredi pravu ulogu može da "eksplodira" ali zato ako tvrdoglavo insistira na nečemu što ne daje rezultate u razvoju može i da izbriše sa mape takvog igrača.
                  I da, za sve si u pravu teško da sa "ćoškarenjem" možeš napraviti igrača.
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • Originally posted by Victor BG View Post
                    Opet ti mene ne razumijes.

                    - Simaniceva uloga u FMP je bila da coskari, sto priznaces nije neka uloga za igraca koga placas 150k i na kome treba da zaradis. Uzevsi u obzir da je 2.11 sa rasponom ruku, skocan, odlican sut, to sto je on igrao u FMP je zalosno. Na kraju da, kada su Apic i Covic u igri, 90% primarne kreacije je islo na p&r.
                    - Kada se Faye povredio, Simanic oduvao sve, mjesec dana. Normalno je da ima padove u igri jer do sada nije bio standardan. Ove godine sto je odigrao je vise nego dobro, a peta utakmica je samo naznaka koliko jos moze.
                    - Titulu ne bi uzeli i evo po 100x da ponovim, Zvezda ne trpi neuspjeh, za to sluzi FMP, u Zvezdi igras kad si spreman za ulogu.
                    - Ja sam i govorio za Radanova da se bespotrebno kuka, ali je i istina da nije imao ulogu, kako u FMP tako i u Zvezdi. Njegov je problem sto se nije nametnuo i izborio za vise. Da je talenat jeste al da mora mnoooogo da radi, mora.
                    Sve si napisao, pokvario bih da bilo šta dodam.

                    Comment


                    • Radanov je trebao ostati ovu godinu u Fmp ali lako je posle bitke biti general.

                      Meni je u secanju ostalo ono pre par godina kada je usao umesto Rebica i bacio u kontri no look pass za Dangino kucanje

                      Ima u tom momku kosarke samo dugo stagnira mora mu se naci uloga.

                      Comment


                      • Originally posted by Stojanče View Post
                        Ruku na srce Radanov je zaista imao dobru minutažu u FMP-u za razliku od Simanića. Sramota je bilo da jedan Bursać ima veću minutažu od njega. Problem nastaje oko uloga u timu i koliku su slobodu imali. Dešavalo se da Radanov igra 30 minuta i uputi samo jedan šut. Simanić strpa Igokei skoro 30 poena a na sledećoj utakmici ima 3 šuta ka košu. Imaš košarkaše koji su golemi talenti, njima nije potrebno mnogo da pokažu šta znaju. Postoje oni za koje se vidi da imaju materijala za obradu, e tu treba trener koji će znati taj materijal iskoristiti. Meni Jovanović ič ne uliva poverenje.

                        Ne znam kako si ovakav utisak stvorio, ipak radi sa dosta mladih igraca, igraca kojima je fmp vrh karijere ( Bursac, Seslija,Jeremic,), bio 5 ti ili 6 ti na kraju ABA LIGE,prosle godine igrao finale KLS lige, isforsirao APICA ovu polusezonu i pokrio godisnji budzet FMPa samo od APICA, gura Uskokovica maksimalno,evo sada svi klinci koji znaju da tapnu loptu igraju u prvom timu, ne znam vise sta on treba da uradi da bi mu se odalo priznanje da radi vrlo nezahvalan posao. Stvarati igrace nije kompujeterska igrica ubacis podatke i kompjuter sam sve odradi.

                        8 igraca sampiona ABA LIGE potice iz Fmpa, vrati sve njih na gomilu u FMP, dodaj im Uskokovica, APica i dva random stranca i mozda bi imali ucesnika playoffa ABA LIGE umesto nekog od sadasnjih f4 ucesnika.

                        Comment


                        • Naravno da stvaranje igrača nije kompjuterska igrica, i tu nisi otkrio nikakvu tajnu. Ja nisam pisao o rezultatima FMP-a, oni su dobri, već o ulogama mladih igrača u njemu i tome da li trener ume raditi sa njima.
                          Last edited by Karamazov; 15-05-19, 18:43.

                          Comment


                          • Meni je Jovanovic totalno ok lik. S obzirom na svoje godine jako dobar i 10x uljudniji od Alimpijevica.

                            Comment


                            • Slabo ste pisali u mom odsustvu. Bio je kvantitet ali ne i kvalitet. Ovaj Brown iz Promiteasa moze da igra, ali za Cedevitu u najboljem slucaju. Igrao je on i u Finskoj, pratim njega bas dobro, svidja mi se ali nidje veze da moze i da treba da iznese EL. Nama trebaju provereni i iskusni igraci. Eventualno ima prostora za jednog stranca bez iskustva.

                              Na mesto pleja Markovic moze samo kao back up i to je to. Bice zanimljivo ko ce biti, nek dodje ko hoce samo da ode fc3...Pravite klipove majstorija, kacite po you tube kanalima i molite se da nekog zahebemo...

                              EC i EL su dve razlicite price, bice 34 meca u EL i mozda 26 u ABA. Sa kupm i PO ABA I superkupom ABA to je vec na oko 82 meca...treba nam 15 igraca, ali ne Keselji i Covici vec neko ko moze da iznese celu sezonu u EL..

                              Lazic moze da ostane ali uloga Bruna Cerele...igraca zadatka, da bude kapiten. Los je jezivo, ali je lider ekipe izvan svlacionice. Kobra, Dobric moraju imati 20+m u EL!!!
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Jadan ti si se vratio da nam podignes kvalitet pisanja

                                Comment

                                Working...
                                X