Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja se slazem sa Lazom. Radanov ni u fmp-u nije pokazao ni blizu pomenutih igraca. Kad se samo setim kako su Gudura i Dobric razbili te sezone pre dolaska u Zvezdu. Davidovac je specifican igrac pa nije imao bas takvu statistiku, ali on nije skorer i nikad nece biti. Radanovu se trebala dati sansa, pogotovo pre Keselja lelemuda, ali ako je istina da je problematican, ko ga sisa.

    A sto se Partizana tice... Vidimo kakve sjajne karijere su napravili Sani, Cvetkovic, a ni Jankeli tamo ne cvetaju ruze. Prosto, da su valjali, ne bi se mi njih odrekli tako lako.

    E sad, mali Trifa je sramota svog oca. Ako ga Zvezda nije zelela, mogao je da proba negde drugo. Neki dil sa Miskom za Megu, Borac iz Cacka, Dinamik, neka tatina veza za inistranstvo. Nije morao bas Partizan. Meni to lici na neki inat oca jer mi nismo zeleli malog ili mozda cak i njega kao prvog trenera. Ali dobro... Njihova stvar.

    Comment


    • Originally posted by suptil View Post
      Da, ali ako je Simnic kao vrhunski prospekt mogao godinu dana da guli u FMP-u i da igra mogu i drugi. Docice na red da dobiju minute u prvom timu. Sto se dece kosarkasa tice, mislim da je tu klub kriv. Gorak je ukus gledati ih tamo negde.
      Realno, Simanic ni u FMP nije dobio neku ulogu. Stajao po coskovima, ostajao sam, lopte nigdje. Bez uloge i vizije sta se od njih ocekuje je bas los posao a na to kad dodas njihove frustracije malom minutazom, dobijes kls kosarkasa.
      Mora struka bolje i pazljivije al moraju i oni, do njih je. Ako LeBron sa 36 moze 2mjeseca pred sezonu da guli u sali svaki dan po 5 sati, oni moraju 10.

      Comment


      • Originally posted by suptil View Post
        Da, ali ako je Simnic kao vrhunski prospekt mogao godinu dana da guli u FMP-u i da igra mogu i drugi. Docice na red da dobiju minute u prvom timu. Sto se dece kosarkasa tice, mislim da je tu klub kriv. Gorak je ukus gledati ih tamo negde.

        Simanic 3 godine guli klupu!!! Borisa je prikljucen prvom timu za vreme Radonjica.

        Comment


        • @Victor BG Slazem se. Moraju obe strane da budu posveceniji. Na kraju krajeva i Micic je bio u Zvezdi pa gledaj kako igra ovu sezonu. A kod nas od Radonjica procenjen kao nepotreban. Ako znas da ima sprospekt onda malo pazljivije sa njim.

          Comment


          • Originally posted by MannyCalavera View Post
            Simanic 3 godine guli klupu!!! Borisa je prikljucen prvom timu za vreme Radonjica.
            Sustina je ako Radanov zavrsi u Partizanu to je skandal! Nas ko navijace ne zanima tu ko je ispravniji na relaciji klub - igrac. Zelimo da se dogovore i da igraci kojima se predvidja odlicna karijera deo te karijere provedu u Zvezdi. Cisto navijacki aspekt. Upravo sedi i dogovori se sa igracem. Da ne idemo dalje.

            Comment


            • Originally posted by From downtown View Post
              Mozda "malo" smaram ali ima dosta kvalitenih forumasa pa me zanima misljenja za Octavius Ellisa? Kad smo vec kod Grcke lige?
              Malcom Griffin, Sean Evans, Jequan Lewis neka od imena iz Grcke?
              Evo redom:

              - Ellis je OK za backup centra, da ima kontra skillset od nekog Ojoa i sl. Fenomenalan atleta i dobar defanzivac koji moze sve da switchuje. Napadacki mnogo limitiran. Samo tranzicija i ofanzivni skok da pakuje otpad. Pick nema osecaj da igra. Uz sve to decko ima problem sa glavom i disciplinom. Ne bih imao problema da se okockamo na njega kao backup centra da nam je prvi centar napadacki potentan, a Ojo to nije

              - Griffin je solidan igrac ali nikada nece biti nivo EL. Previse ISO igra i uzima teske suteve iz driblinga, a u svemu tome nije dobar ni na nizem nivou. Upitan sut spolja, nedostatak dobrog finisha na obrucu uz kontakt a nije ni vrsan defanzivac. Da igramo opet EC pa da razmotrimo kao neku varijantu. Vise kombo nego sto je realno plej.

              - Sean Evans je 4ka iz 90ih. Bolje vidi teren od Ellisa i zna iz donjeg posta da doda spolja kad stigne help defense. Takodje prilicno limitiran ofanzivno. Defanzivno slabiji od Ellisa. Mislim da ne moze da odgovori kao lazna 5ca u nekim nizim postavama bez obzira na snagu i tip igraca.

              - JeQuan Lewis, e to mi je recimo vec odlican predlog za backup pleja. Prvi plej da bude neki all-arounder kreacija, defanziva i sl. a ovaj s klupe da ulazi. Scoring PG koji moze da postize poene iz svih faza napada, ima ulaz, ima sut iz driblinga i midrange i spolja. Fenomenalan u tranziciji, bas bas elite i odlican atleta. Uz sve to nije operisan od kreacije i ne luduje kao scorer u ISO setovima. Lepo dodaje i proigrava. Sve je super dok ne okrenemo drugu stranu lopte, gde je on problematican. 180 i kusur, glavi se u blokovima, preagresivan na pressingu lopte pa ispada i sl. Ako oko njega igraju 3 & D igraci na krilima, tipa Dobric onda on moze mnogo. Svidja mi se kao igrac.

              Comment


              • Gudura i Dobric su igrali KLS...Davidovac je bacao kamenje...na sve to Radanov je imao 18-19g..a ovi po 3- 4 vise...al videcemo...

                Ovi grci su level Mornara, Igokea, Cibona itd..smesno ih stavljati u kontekst EL na mesta stranaca..
                Last edited by LosmiSK; 28-04-19, 13:44.
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Steta sto je ova sezona u FMPu bila cist promasaj. Toliko igraca sve cisti ppromasaji. Posebno stranci.
                  Steta je i poivreda Uskokovica. On bi mogao da bude odlican igrac.
                  Elem, Radanov slicno Voji Stankovicu nikada nije na terenu pokazao talenat koji mu se pripisuje. Neko pomenu Davidovca. On je znao da ima brutalne patrije u FMPu.
                  Ide neka prica da jurimo Pazina i ovog klinca iz Buducnosti.


                  Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

                  Comment


                  • Originally posted by suptil View Post
                    Da, ali ako je Simnic kao vrhunski prospekt mogao godinu dana da guli u FMP-u i da igra mogu i drugi. Docice na red da dobiju minute u prvom timu. Sto se dece kosarkasa tice, mislim da je tu klub kriv. Gorak je ukus gledati ih tamo negde.
                    Eh, i Jonas Bolden je imao uveravanja da ce da igra za prvi tim.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Originally posted by suptil View Post
                      Sustina je ako Radanov zavrsi u Partizanu to je skandal! Nas ko navijace ne zanima tu ko je ispravniji na relaciji klub - igrac. Zelimo da se dogovore i da igraci kojima se predvidja odlicna karijera deo te karijere provedu u Zvezdi. Cisto navijacki aspekt. Upravo sedi i dogovori se sa igracem. Da ne idemo dalje.
                      Kapiram ja tebe, i meni nije svejedno da zavrse na Groblju. Samo kazem da pored ljubavi prema nekom klubu, svaki igrac ispred SVEGA treba da ima interes svoje karijere, napredovanja. Ako to nema onda je ili lud ili glup. I sada kad uzmes perspektivu da Radanov je vec 5+ godina smatran za krem u smislu talenta, imao uspeha kao junior i klupski i reprezentativno. Uz sve to polivalentan igrac koji moze da igra na vise pozicija, a djuture za zadnje 3-4 sezone nije skrpio jednu polu sezonu kosarke, onda vidis o cemu se radi.

                      A razlozi za odlazak u Partizan nemaju veze sa inatom i sl. U pitanju je mnogo prosta i prakticna stvar. Ako si mlad i perspektivan igrac, u Srbiji realno ciljas CZ, Partizan i Megu. Ako nisi Miskov potpisom onda od Mege nema nista. Dakle nije do neke izdaje, inata i sl. nego su opcije limitirane. U 21-oj da ide da guli neki Borac i sl. nema sanse. Pre ce da zapali preko.
                      Last edited by MannyCalavera; 28-04-19, 13:52.

                      Comment


                      • Voja ce imati bolju karijeru od svih navedenih...
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                          Steta sto je ova sezona u FMPu bila cist promasaj. Toliko igraca sve cisti ppromasaji. Posebno stranci.
                          Steta je i poivreda Uskokovica. On bi mogao da bude odlican igrac.
                          Elem, Radanov slicno Voji Stankovicu nikada nije na terenu pokazao talenat koji mu se pripisuje. Neko pomenu Davidovca. On je znao da ima brutalne patrije u FMPu.
                          Ide neka prica da jurimo Pazina i ovog klinca iz Buducnosti.

                          Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
                          Pokazivanje na treningu ima mnogo veze sa samopouzdanjem, ulogom u timu i sl. Dobijali su ljudi priliku koji isto nisu nesto pokazali, vec im je dekretom dodeljeno nesto. Ja ne mislim da je Radanov nesto zasluzio i sl, ali realno nije imao ni prilike...

                          Opet kazem, ako je on 15ti igrac na rosteru to je u kompoziciji rostera ogromna greska u startu. Mladi talentovani igrac ako nema zagarantovano 12 i neke minute spram tezine takmicenja, onda je bolje da bude na pozajmici negde i da igra. Drzati Ristica i Radanovac kao 14 i 15 igrace je glupost...

                          Comment


                          • Originally posted by MannyCalavera View Post
                            Pokazivanje na treningu ima mnogo veze sa samopouzdanjem, ulogom u timu i sl. Dobijali su ljudi priliku koji isto nisu nesto pokazali, vec im je dekretom dodeljeno nesto. Ja ne mislim da je Radanov nesto zasluzio i sl, ali realno nije imao ni prilike...

                            Opet kazem, ako je on 15ti igrac na rosteru to je u kompoziciji rostera ogromna greska u startu. Mladi talentovani igrac ako nema zagarantovano 12 i neke minute spram tezine takmicenja, onda je bolje da bude na pozajmici negde i da igra. Drzati Ristica i Radanovac kao 14 i 15 igrace je glupost...
                            Ukratko to je to. Mlad igrac mora da igra da bi napredovao, znaci ako vec ne moze da bude u 12 u Zvezdi u ABA i EK (mislim na ovu sezonu) onda bolje da je/su igrali u FMP-u. Za mesta od 13-15 (mi smo imali 15 seniora do doalska Riversa) u timu idealni su igraci kao Keselj i Covic.

                            Comment


                            • Comment


                              • Borišino kucanje na drugi obruč... ozbiljan r'n'r u dečkonje.

                                Comment

                                Working...
                                X