Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    naravno nemam taj skill, ali srčanost, spremnost... Sve je tu...

    Comment


    • Stvari su jednostavne. U ovom trenutku je KKB najbliza evroligi. Jedino sto njima fali je pristojan trener i kontinuitet, ali zato nama i ostalim pretedentima...

      Mi smo svake sezone igrali sve bolje kod Radonje. Prvo 4-6 u prvoj fazi, pa odlicna prva i turisticka druga faza, pa smo i drugu fazu odradili dobro (ne savrseno, ali dobro), pa onih 16 pobeda. Proslogodisnji uspeh i 11 pobeda je rezultat angazovanja velicina na EL nivou u vidu Pere i Rocha, jedan iskusan igrac koji nam je drzao odbranu i prelamao meceve (bez njega smo se raspali) i jedan osporavani skorer koji je klasa iznad Raglanda.

      Da bi klub imao uspesnu sezonu, nije potrebno samo da neka lopta udje ili ne udje, potrebno je videti celu sezonu i koliko se postiglo tokom njenog toka. Osnovni zadaci KKCZ su: uspostavljanje odredjenog sistema koji dobro funkcionise i napredak igraca koji su buducnost kluba i koji ostaju i naredne sezone.

      Ne mislim samo na juniore, mislim i na ove igrace zadatka.

      Prosle sezone nije valjalo nista (dzaba tih 11 pobeda) jer niti smo mi ista mogli da igramo bez Pere (a morali smo, nije on dosao kod nas da bi nas vukao kroz sezonu), sa akcentom na odbranu, niti smo dobili jezgro koje ostaje i koje je napredovalo tokom sezone. Mislim, 2 centra koje smo sutnuli, 1 krilni centar koji je i sad lud kao i sezonu pre, dva pleja smo sutnuli da bi ostali na FC, jedino je Davidovac napredovao od svih.

      Sada imamo:

      Stranu petorku koja se sastoji od iskusnih igraca, od kojih trojica ne umeju da igraju zahtevnu kosarku sa mnogo kontakata niti da pruze ista u odbrani, jednog iskusnog asa koji mora da izvlaci ekipu i eto tog Fayea koji je ostao jedina svetla tacka u nasem sistemu.

      Ostatak ekipe je Ojo, Covic + nasumice odabranih 5 domacih igraca, jer su se svi oni (Nenadic, Radanov, Keselj, Ristic, Lazic, Dobric, Davidovac i Simanic) setali do 20 minuta na terenu do kraja klupe.

      Receno je da FC ostaje do trenutka kada se ispostavi da Nenadic moze da odgovori zadacima pleja. Super, tako smo izgubili i solidnog domaceg beka i mesto back up pleja. Svako je video da se ta prica pricala samo jer svi vide da je Nenadic visinski kompatibilan sa Raglandom, sto FC ni u ludilu nije, pa je on izvucen da bi se "skuvala zaba". Vrlo bezobrazno i ruzno, nisu odmah hteli da kazu da su JR i FC plejmejkerski duo, nego, mic po mic, eto, to se tako ispostavilo. Sto li su sutirali Ennisa koji je imao i nas pasos, pa mozda i zbog toga, ko ce znati?

      Jos gore je nagomilavanje cak 8 igraca na pozicijama 2 i 3. Ovde je isticano odusevljenje sto je Keselj nekako bio u stanju nesto da odigra protiv KKP i protiv Krke, a ja vas pitam, sto nismo angazovali onda i Marinovica ili Vuka Radivojevica, nekog treceg bivseg igraca na poziciji 4 ili 5, pa da malo i na 1 ili 5 rotiramo dok nam se ne zavrti u glavi? Ne, ozbiljno, kako to da se FC ocistila konkurencija, a jednom Radanovu, Davidovcu, Dobricu se ne daje sansa nego se jos odmrzava Keselj? Koja je tu logika?

      Ekipa koja ne igra EL treba da pravi roster od 10 igraca + talentovani juniori i igraci kojima je plafon da odigraju 5 minuta. Cak i Radonja je igrao sa 10-11 igraca EL, sa 5 igraca na 2 i 3. Jednostavno, ne znamo ko nam je druga petorka, ko je u njoj osim Ojoa i FC.

      Recept za nas je jednostavan, svodi se na - ne daj Raglandu i Baronu da urade nista i masina ce sama stati. Nece uvek Stratos ovako da plese na granici NBA i sta onda, nemas igrace sa klupe jer niko nema kontinuitet. Pa sto tog Nenadica nisu proverili i dali mu ulogu back up na dvojci? Bar je on igrao fenomenalno prosle sezone na toj poziciji.

      Iskreno, ovaj klub ni ne zasluzuje EL. Ne zbog navijaca koji kritikuju, zbog navijaca koji ne znaju cak ni koji je sistem takmicenja u kojem njihov klub ucestvuje. Kojima EC ni EL mogu da se tankuju jer tamo nema ni KKP ni KKB pa nije interesantno, nema ko da se mrzi. I ne pisem ovo zbog nekih suludih ocekivanja, pisem jer vec drugu godinu zaredom mi dizemo ruke od evropskih takmicenja cim proslavimo NG i Bozic. Sami smo sebe ugurali u ovu grupu, nista nije uradjeno na gostovanjima, sta meni znaci cetvrtfinale sa 2. mesta. Ako im je to cilj, neka igraju samo ABA ligu, ako nas borba za prolaz sto dalje ne interesuje, pa daj da igramo samo protiv KKB i KKP. Od njih barem ne gubimo kao protiv Brese (24:2 vodili, ej!), Monaca, Ulma. Daj da igramo EL da skupimo 8 - 12 pobeda sto svaki slepac sa 5-6 miliona evra moze da uzme samo da bi mogli da budemo bolji od KKP i KKB, pa i Cedevite i to je sav razlog zasto igramo u evropskim takmicenjima.

      Za kraj, ozbiljno rizikujemo da se izblamiramo pa da KKP ode dalje od nas ove sezone i samo cekam retardirane izgovore da nas ovo takmicenje ustvari nije ni interesovalo.

      Originally posted by Antona View Post
      Ica trajno. Dupli nalog
      Pretpostavljam da je tip onaj darko pancev. Ako jeste, predugo su ta dva naloga koegzistirala na forumu.

      Originally posted by dekkard View Post
      Mene je Filip sinoć podsetio malo na Sašu Đorđevića, naravno nema taj skill, ali srčanost, spremnost da daje koševe pod najvećim pritiskom... Sve je bilo tu, whole package.
      Ni neki mnogo kvalitetniji igrači nisu u stanju da daju koševe u clutchu, kao npr. Calathes.
      Jedino sto njih trojicu povezuje je celava glava i brada.
      You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

      Comment


      • Ni to.
        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

        Comment


        • Originally posted by Antona View Post
          Ica trajno. Dupli nalog
          Ica i darko pancev - isti lik. Pisano mnogo puta o tome. Samo što se pancev iznova vraća iz bana i ponovo piše nebuloze i vređa.

          Comment


          • Najgora stvar je sto Tomic nije uspeo osim donekle Borise da podigne igracki domace igrace. Ja sam verovao da je nasa najveca prednost napredak Dobrica, Radanova, Davidovca, Nenadica. Medjutim, nista od toga.

            Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

            Comment


            • Jbg Lazo.
              Za Dobrica je sam kriv, Davidovac je zapusten.
              Najtuznije je da su nam Branko i Fica prve domace violine.
              Prvi napadacki inferioran, drugi midzet.

              Comment


              • Eh, da je Laza zdrav i da je čuvao Van Rosoma u poslednjem napadu, ne bi se onako prošetao do koša.

                :napravio bi ličnu

                Comment


                • @Blond: Radonja je igrao sa 8 igrača, ostale je puštao (9 i 10) na kašičicu a 11 i12 su mahali peškirom i eventualno, kao kada nas je Real ugazio pa ubacio Simanu. Radonja jednostavno nije voleo da eksperimentiše, pa poznata je ona priča o Guduri i MZTu.

                  Sadašnji roster je najveći problem, centri istog "senzibiliteta" i plejevi koji su nekompatibilni. Samo izmenom Juniora tim bi bio bolji (za koliko, glupo bi bilo da pretpostavljam) a tek dovođenjem nekog 5/4 igrača tipa Dion Tompson bi dobili na raznovrsnosti.
                  Last edited by nebitan; 25-01-19, 08:48.
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • Meni je samo nejasno kako je Tomic dolazeci iz ,, iz sistema,, Olimpijakosa izabrao ovako fizicki inferiorne igrace.

                    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

                    Comment


                    • Originally posted by Ganac View Post
                      @Blond: Radonja je igrao sa 8 igrača, ostale je puštao (9 i 10) na kašičicu a 11 i12 su mahali peškirom i eventualno, kao kada nas je Real ugazio pa ubacio Simanu. Radonja jednostavno nije voleo da eksperimentiše, pa poznata je ona riča o Guduri i MZTu.

                      Sadašnji roster je najveći problem, centri istog "senzibiliteta" i plejevvi koji su nekompatibilni. Samo izmenom Juniora tim bi bioo bolji (za koliko, glupo bi bilo da pretpostavljam) a tek dovođenjem nekog 5/4 igrača tipa Dion Tompson bi dobili na raznovrsnosti.
                      Nismo morali da se pitamo zašto nemamo drugog pleja u liku krštenog igrača, ali jesmo zašto je izabrao na centru tri skoro isto pokretna igrača. Tačno bi nam jedan Dion zakrpio nedostatke u reketu. A Đenka () van reketa.

                      Comment


                      • Originally posted by Ulični basketaš View Post
                        Nismo morali da se pitamo zašto nemamo drugog pleja u liku krštenog igrača, ali jesmo zašto je izabrao na centru tri skoro isto pokretna igrača. Tačno bi nam jedan Dion zakrpio nedostatke u reketu. A Đenka () van reketa.
                        tiha patnja...
                        Zamisli da Đenka i Laza odigraju zajedno u petorci, kakvo bi to brutalno hapšenje bilo...Van Rosom bi sam tražio izmenu, ali Junior koji ne može i za razliku od Džoa je protiv Valensije hteo i Džo kojeg jebe osim nemoći i kurcobolja i to teška su bili i biće poslastica za protivnike.
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                          Meni je samo nejasno kako je Tomic dolazeci iz ,, iz sistema,, Olimpijakosa izabrao ovako fizicki inferiorne igrace.
                          Iz inata...

                          Comment


                          • Originally posted by Ulični basketaš View Post
                            Eh, da je Laza zdrav i da je čuvao Van Rosoma u poslednjem napadu, ne bi se onako prošetao do koša.

                            :napravio bi ličnu
                            Da je Laza igrao ne bi ni došli u situaciju da odlučuje poslednji napad, rešili bi ih pre toga.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Ostace vecna misterija zasto je Regland branio Van Rosoma u poslednjem napadu.

                              Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

                              Comment


                              • Originally posted by dekkard View Post
                                Da je Laza igrao ne bi ni došli u situaciju da odlučuje poslednji napad, rešili bi ih pre toga.
                                Imaš pravo. Najveći je problem probijanje naše niske spoljne linije i prolazak pored tromih centara. E da nam je spoljna linija neprobojnija, ne bi ni došli u situaciju da Cirbes i Odžo jure njihove bekove. Itekako je falio Laza.

                                Comment

                                Working...
                                X