Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mene interesuje kako će Tomić u nastavku sezone rasporediti minutažu na poziciji 4. Faye se vratio sa duge pauze, vidimo da će mu trebati vremena da uhvati ritam sa početka, kada je bio naš lider. To bi značilo više minuta za njega, ali istovremeno i manje za Simanića, koji je odigrao sjajno ceo period kada je bio jedina prava četvorka u timu. U ovih nekoliko utakmica kada su obojica bila u rosteru, čini mi se da se lutalo sa primarnom opcijom.
    Da preskočim EC, jer tu očigledno nemamo nikakve ambicije, pa ni da prođemo grupu. U ABA imamo tri protivnika i sva tri tima su manje-više objektivno jača na poziciji 1.
    Znači na naše Ragland/Čović/Baron(?) dolaze Cole/Gordić/Ivanović/Popović/Jackson(po potrebi) u Budućnosti, Pullen/Cobbs/Katić u Cedeviti, odnosno Renfroe/Page/Nikolić u Partizanu. Nenadić može da prensese loptu u polje napada i to je to, ali slično može i Vanja u Partizanu i gomila drugih igrača u ostalim timovima.
    Organizaciono gledano smo u minusu, a tek šta reći za odbranu. Jedino po poenima možemo donekle da im pariramo, pod uslovom da Ragland i Baron "polude". Gledao juče Admirala u Asvelu... to je taj profil igrača koji nam nedostaje. Lazićeva povreda će pokazati sve nedostatke naše spoljne linije, jako bitan igrač za ovakvu kompoziciju tima.
    Ne bih bio toliko alav da tražim i centra ili neku 5/4. Mi imamo i Fayea i Simanića koji mogu da se popnu na 5, ako bi tražili agresivnost, brzinu i tranziciju. Ojo je klasičan "what you see is what you get" igrač, to je to za ovu sezonu, dok kod Cirbesa mislim da je u pitanju umor i da bi ga trebalo osvežiti pred plej-of ABA. Maik, ako nije 100% fizički spreman, je odmah problem na obe strane parketa. Rile je igrač za sledeću sezonu, u ovoj sve šta uradi je dobro.

    edit
    zaboravih da napišem poentu oko centara
    Cirbesa odmarati, njegove minute da dele Ojo, Simanić, Faye i Ristić.
    Voleo bih da vidim kako bi peglala petorka Ragland-Baron-Perper-Simanić-Faye
    Last edited by madafaka73; 23-01-19, 09:31.

    Comment


    • Originally posted by Laza Kacanski View Post
      Rok za prijavu novih igraca za EC danas istice. Nece biti pojacanja ma koliko svi mi zeleli pa ni za ABA ligu

      Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
      Rok za opstanak familije Čović u Zvezdi (ako se ja pitam) jeste 15.02.2019. godine...Ne verujem da će ih iko podržati ako i ove godine zaseru, a blizu su toga.
      Sada će neko da se javi i napiše 16:0...ali saba je vajda od 16:0 ako smo počeli da igramo kako igramo i ako dajemo "fore" protivnicima u ABA ligi.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Originally posted by Ganac View Post
        Rok za opstanak familije Čović u Zvezdi (ako se ja pitam) jeste 15.02.2019. godine...Ne verujem da će ih iko podržati ako i ove godine zaseru, a blizu su toga.
        Sada će neko da se javi i napiše 16:0...ali saba je vajda od 16:0 ako smo počeli da igramo kako igramo i ako dajemo "fore" protivnicima u ABA ligi.
        Samo na forumu od svih nas pola ce podrzati familiju Covic sve i da licno Filip usere i bude jedini krivac za neosvajanje ABA lige.

        Comment


        • Originally posted by Antona View Post
          Samo na forumu od svih nas pola ce podrzati familiju Covic sve i da licno Filip usere i bude jedini krivac za neosvajanje ABA lige.
          Kada je Čović preuzimao Zvezdu ono leto kada su nam predviđali gašenje i nestanak, mnogi su bili protiv Čovića (bio sam indiferentan po tom pitanju) sada su od tih mnogi njegovi verni branioci, mislim da je njegova taština, njegov egocentrizam doživeo svoj maksimum i da je sada u padu (kao i Zvezda, već 3 godine).
          Razumem njegovu opsesiju da juniora drži u Zvezdi, sin mu je, ali ne razumem navijače koji to mogu da opravdaju. Razumem njegovu želju da bude u Zvezdi, ipak je to brend sa kojim može i on da ne ode u zaborav jer kao egocentrik voli da bude prisutan u javnosti kao neki baja što sa FMP-om i nije mogao bez obzira na sve dobre godine pa i osvojen Jadran....jer to je klub bez tradicije i bez navijača ili ti bez hrane kojom hrani svoj egocentrizam.
          Dakle ako ne savlada taj svoj poriv i ne dovede pleja dostojnog kluba, slobodno može (što se mene tiče) u Železnik pa neka opet naplaćuje navijačma Zvezde ulaznice po 1000 dinara...Nije on Zvezda, nije ni njegov sin, Zvezda smo mi navijači, Zvezda je istorija i budućnost a on je samo trenutak.
          Definitivno mi se gadi.
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • Nije sustina promeniti covica ako isti sistem ostane i nista se ne promeni..Ako sistem smrdi najbolji je covic, on se tu dobro snalazi, kao riba u vodi neko bi rekao...Nazalost ali je tako, sustina jeste da se natera da radi u interesu navijaca a ne u svom kao zadnje dve godine npr...Da se promeni covic treba promeniti sistem drzave, ne samo vlast...vec ceo ovaj korumpirani sistem na celu sa sve covicem, to je sustina i tako treba da bude....ali to ce se desiti mozda za 1-2-3-4 godine a mozda i nikada...

            Cilj trenutni navijaca CZ treba da bude da utice na nc i to je cela prica..Voleo bih najvise da budemo privatan klub nekog ludog milionera i da imamo svoju halu ali to se nece desiti gotovo sigurno...Sto se ABA lige tice, nece biti lako ni u 1/2 a ni finalu...to finale cz-bud ce doci dosta tesko, posebno ako Cedevita uzme dobrog centra a partizan nastavi da igra ovakvu odbranu, na dva meca moze svasta da se desi, pitanje forme i momentuma..
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Imamo petorku i trenera za večeras. Tu je i Birčević, da donosi igračima vodu i peškire. Ovaj skroz desno može da mu pomaže, a i liči na FC3 bez brade. [emoji41]


              Comment


              • Beron je pokazao da ga pun Pionir baš gruva...samo da ne provede opet previše minuta u prenosu lopte ili organizaciji napada, jer to smo već probali neuspešno i protiv slabije spoljne linije od ove večeras.
                Reglandove minute odmaranja bolje da pokriju Nenadić i Davidovac pa i nek izgube neku loptu ili propuste asist ali njima bar teže mogu da šutaju preko glave, skidaju skokove, Nenadić može da zaustavi ali i povuče kontru nakon dobre odbrane, manje preuzimanja. To što nigde u prethodna 4 reda nisam spomenuo opciju igranja Tomićevog bek-ap pleja dolazi samo od nekog optimizma sa kojim sam se probudio jutros i nade da je tridesetak utakmica sasvim dovoljno za izvlačenje smislenog zaključka i konačno odustajanje od jalovog projekta: ,,Filip among stars."
                Last edited by Wingwalker; 23-01-19, 13:50.

                Comment


                • Ovo je momenat da se iskupis covicu heheh, ajmo Zvezda do pobede sa nama ti...
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Prava prilika za veliku pobedu. Pun Pionir, vreme je da se sve poklopi.
                    Сутра брзо долази - треба човек постати
                    Нестали су кодекси, остали су комплекси
                    Победе су порази, а исходи су потресни!

                    Comment


                    • Danas me nema u Pioniru ,zao mi je ali obaveze me omele .nadam se da ce biti dobro navijanje ,zasluzuli su momci to ..moze da se srusi Valensija ali mora da se igra svih 40 min jako pametno i koncentrisano

                      Comment


                      • Dubljević u stelt modu...

                        Comment


                        • Originally posted by Wingwalker View Post
                          Dubljević u stelt modu...
                          Pa kada mu se Cirbes odmice 2 metra

                          Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

                          Comment


                          • Cirbes- Reglend su zaista smesni u odbrani

                            Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

                            Comment


                            • Kaže Tomić "dobro smo se pripremili za ovu utakmicu" [emoji2359]

                              Comment


                              • Sramotno ponasanje Reglanda u odbrani. Mi imamo jedan jebeni faul a nismo u stanju napad da odbranimo

                                Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

                                Comment

                                Working...
                                X