Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bravo za Filipa ..jos jedna dobra utakmica ...Keselj ustao iz mrtvih ...

    Comment


    • Originally posted by Brajkula View Post
      Mnogo sam gotivio onu Pešećevu ekipu Kešelj, Dragićević, Štimac, Bjelica, al jbg tad grobarski TNT bio na vrhuncu i tu se isti negde i završio.

      Samo što je stari Keš bio atraktivan, imao je dobra kucanja po čeonoj liniji kad utrči pa se odrazi.

      Mada sad kad smo kod kucanja niko kao bratina Jovan Koprivica Nzm što mi on pade na pamet dok sam kucao post.
      Od te cetvorke Keselju i Tadiji se predvidjala najblistavija buducnost. A zapravo Bjelica preko Kahe Laboral ode kod Zoca, pa u NBA, a limitirani Stimara se vise naigrao Evrolige od Keselja i Tadije zajedno. To samo govori da su krvav rad i posvecenost bitniji od fizikalija i talenta.

      Comment


      • Originally posted by Storm View Post
        Od te cetvorke Keselju i Tadiji se predvidjala najblistavija buducnost. A zapravo Bjelica preko Kahe Laboral ode kod Zoca, pa u NBA, a limitirani Stimara se vise naigrao Evrolige od Keselja i Tadije zajedno. To samo govori da su krvav rad i posvecenost bitniji od fizikalija i talenta.
        Keseljeva karijera je vrlo bogata ,osvojena EL sa Olimpijakosom,prvak Grcke ,kup Grcke .prvak u Belgiji ,Prvak u Srbiji ........cak i na reprezentativnom planu ...kao mlad kosarkas na svetskim prvenstvima ,evropskim i univerzijadi zlata ...Svetsko prvenstvo u Turskoj i evropsko u Litvaniji gde je bio medju vodecim strelcima ...malo li je ? An adamo se nastavku niza ,bar jos tri trofeja ove godine da pridoda u svoju bogatu karijeru...

        Comment


        • Ovo oko Kešelja i 208cm... Niko u karijeri ga nije stavljao na 4, verovatno je bilo razloga za to. Treba pitati Dudu, Pešića i ostale koji su to razlozi. Ono što meni pada na pamet je njegova brzina, skočnost, šut za tri, mogućnost da juri protivnički backcourt po terenu u odbrani - sve su to kvaliteti koji su ga gurali pre na 3 nego na 4.
          Ali, treba reći nekoliko stvari. Prvo, košarka je od tada dosta evoluirala, a sa njom najviše pozicija 4. Streč četvorka je nešto gde se Kešelj trenutno može naći. Takođe, zbog gubitka brzine i ekplozivnosti, normalno je da se pomeri jednu poziciju na gore. Ima mnogo primera gde se igrači tokom godina pomeraju sa 3 na 4, odnosno sa 4 na 5, prateći gubitak fizikalija. Dalje, tu je i trend small ball-a, tj. ubzanja igre, koji može opravdati Kešelja na 4. I na kraju, jedan vrlo praktičan i konkretan razlog - povreda Fayea. Dakle, potpuno je jasno da Kešelj može i treba da igra 4 u ovom momentu u Zvezdi. Pravo pitanje je šta će biti kada se Faye oporavi. Da dam svoje skromno mišljenje, iako me niko ne pita. Ja bih sklonio Risića i ostavio Kešelja. Na 5 imamo dva teška centra (iako ne idealna rešenja, ali to je što je), a na 5 u nekim varijantama mogu čak i Faye i Simanić. Recimo, petorka Ragland, Baron, Perper, Kešelj, Faye (Simanić) nam daje veliki spacing i mnogo opcija u napadu. U odbrani bi imali problem da branimo klasične petice, ali je mnogo efikasnija nego kada bi umesto Faye (Simanić) na petici bio Ristić.
          Kako god, uz jednog backup pleja čiji nedosatak baš bode oči, ovo je izuzetno potentan tim u smislu pokrivanja svih pozicija na taktičkom nivou, u zavisnosti od protivnika i stila igre koji želimo da guramo u nekoj utakmici ili određenom momentu iste.

          Comment


          • obzirom da Simana sazreva i da je sve bolji mislim da se na poziciji 4 ,ukoliko Faje nije jako ozbiljno povredjen,nece niko dovoditi...
            ostale su pozicije pokrivene iako centri igraju dosta rezervisano i nekonstantno i to se mora reci ..
            kvalitetan ali bas kvalitetan rezervni plej bi svakako bio plus ....

            Comment


            • Originally posted by Storm View Post
              Od te cetvorke Keselju i Tadiji se predvidjala najblistavija buducnost. A zapravo Bjelica preko Kahe Laboral ode kod Zoca, pa u NBA, a limitirani Stimara se vise naigrao Evrolige od Keselja i Tadije zajedno. To samo govori da su krvav rad i posvecenost bitniji od fizikalija i talenta.
              Beli ih prejeba sve realno i naše, a i grobarski čuveni TNT.

              Originally posted by darko pancev View Post
              Keseljeva karijera je vrlo bogata ,osvojena EL sa Olimpijakosom,prvak Grcke ,kup Grcke .prvak u Belgiji ,Prvak u Srbiji ........cak i na reprezentativnom planu ...kao mlad kosarkas na svetskim prvenstvima ,evropskim i univerzijadi zlata ...Svetsko prvenstvo u Turskoj i evropsko u Litvaniji gde je bio medju vodecim strelcima ...malo li je ? An adamo se nastavku niza ,bar jos tri trofeja ove godine da pridoda u svoju bogatu karijeru...
              Za mlade selekcije ok i za onaj jedan prozor u seniorima, ok, ali se nešto ne sećam da je u Olimpijakosu imao neku bitnu rolu, u finalu EL koliko se sećam teško da je odigrao više od minut.

              Comment


              • Originally posted by Brajkula View Post
                Beli ih prejeba sve realno i naše, a i grobarski čuveni TNT.



                Za mlade selekcije ok i za onaj jedan prozor u seniorima, ok, ali se nešto ne sećam da je u Olimpijakosu imao neku bitnu rolu, u finalu EL koliko se sećam teško da je odigrao više od minut.
                igrao 13 min i postigao 3 p ....cisto radi istine ...finale El ....i u polufinalu sa Barcelonom igrao 13 min ....

                Comment


                • Ima osvojene trofeje kao posledica dobrog izbora kluba i nekih drugih igraca nosioca koji su izneli te uspehe. Za Kesa se moze reci da je imao daleko losiju karijeru od očekivane, tj. mogao je mnogo mnogo vise. Juce je najveci broj trojki postigao u poslednjoj cetvrtini kada je rezultat vec bio +20... raduje i njegov rast forme, samo pitanje je kako bi to izgledalo da preko puta ima neku ozbiljniju odbranu od Krkine.
                  Last edited by mmajstor; 05-01-19, 10:57.

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    Ima osvojene trofeje kao posledica dobrog izbora kluba i nekih drugih igraca nosioca koji su izneli te uspehe. Za Kesa se moze reci da je imao daleko losiju karijeru od očekivane, tj. mogao je mnogo mnogo vise. Juce je najveci broj trojki postigao u poslednjoj cetvrtini kada je rezultat vec bio +20... raduje i njegov rast forme, samo pitanje je kako bi to izgledalo da preko puta ima neku ozbiljniju odbranu od Krkine.
                    Upravo tako. Borisa je vec mesec dana konstantan, Keselj je nesto odigrao poslednja dva meca. Sacekajmo sa euforijom oko njegovih igara. Ja bih voleo da Marko bude onaj stari, ali treba biti realan. Mala je verovatnoca za tako nesto. Plus mu na ruku ne ide povratak Fayea, gde Kes vise nece imati prostora na 4.
                    Last edited by Storm; 05-01-19, 11:17.

                    Comment


                    • Ne treba se zaletati, naravno. Ali, meni je mnogo draže da je Kešelj ovako odigrao nekoliko mečeva, nego da nije. Ne zbog njega samog, jer čoveka ne poznajem, već zbog činjenice da dobijamo još jednu opciju za nastavak sezone. Npr. sa Ristićem ne znam šta dobijamo na obe strane parketa u odnosu na ono što već imamo u Cirbesu i Odžu. Možda taj šut sa poludistance iz nekog short rolla, što druga dvojica naših centara nemaju. Činjenica je da nije dobio neku minutažu, možda će se i to promeniti, pa Rile dođe do statusa legitimne opcije u rotaciji.

                      Comment


                      • Apsolutno. Ristic stvarno deluje kao mad dog. Deluje mnogo besan sto ne igra i onda tih par minuta sto dobije na kasicicu se trudi po svaku cenu da pokaze sta zna... i s obzirom sto je po svaku cenu onda bude iz neizgradjenih pozicija, i naravno uprska. Mozda ne bi bilo lose da neku Aba utakmicu odigra sa rotacijom Odzo i Ristic pa da dobije neku vecu minutazu. Takodje Davidovac i dalje nije u formi, a i Nenadic se nije bas profilisao na toj poziciji 1 pa bi mu davao vecu minutazu nego sto je to sada slucaj.

                        Comment


                        • Ristic ne izgleda spremno za visok nivo kosarke. Mislim da mu treba sezona u fmp-u i velika minutaza. Ne znam zasto se nije izvrsila rokada njega i Apica u decembru, jer Dragan trenutno deluje kao ozbiljniji igrac od Rileta.

                          A Nenadic mora da igra. Mislim da je ovo glupiranje sa Filipom apsolutno pogresno i da samo gubimo vreme za Nenadicev napredak na 1. U odbrani bi mnogo dobili, a napred nije nuzno da Nenadic bude neki mamojeb organizator, jer i Beron i Davidovac jako lepo mogu da kreiraju. Nenadic treba da stekne sigurnost sa loptom, da ne gubi lopte tokom prenosa i da isporucuje neki ulaz, pogodi otvoren sut i igra odbranu. Filip je minus igrac u odbrani i minus igrac protiv jake odbrane. On dalje od ovog nivoa protivnika kakva su Krka i Limoz ne moze.

                          Comment


                          • Ristic je zreo za FMP ,da se kali malo ,ovde stagnira ..ne igra i to ga frustrira

                            Comment


                            • Polako, kao sto rece Covic kod Sarape cetvrti smo tim po budzetu u ligi, nas za sada vadi zaista sjaan rad Tomica, veliki talenat Borise i zelja veterana da urade na kraju karijere nesto. Kes je veliki zvezdas on igra iz motivacije prema klubu a ja se nadam da ce bar malo vratiti prangiju kao sto je imao nekad a onda mozda i odemo u to finale protiv Buducnosti ili Partizana pa da se posibamo, skupo ce momci prodati kozu , Idemo Zvezdo, umro je veliki Dragoslav Sekularac i bilo bi lepo doneti titulu i u fudbalu i kosarci i posvetiti njemu najvecem sportisti i igracu kog je sportsko drustvo Crvena Zvezda ikad imalo.

                              Comment


                              • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
                                Polako, kao sto rece Covic kod Sarape cetvrti smo tim po budzetu u ligi, nas za sada vadi zaista sjaan rad Tomica, veliki talenat Borise i zelja veterana da urade na kraju karijere nesto. Kes je veliki zvezdas on igra iz motivacije prema klubu a ja se nadam da ce bar malo vratiti prangiju kao sto je imao nekad a onda mozda i odemo u to finale protiv Buducnosti ili Partizana pa da se posibamo, skupo ce momci prodati kozu , Idemo Zvezdo, umro je veliki Dragoslav Sekularac i bilo bi lepo doneti titulu i u fudbalu i kosarci i posvetiti njemu najvecem sportisti i igracu kog je sportsko drustvo Crvena Zvezda ikad imalo.
                                Браво мајсторе! у част ШЕКИЈА!

                                Comment

                                Working...
                                X