Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Wingwalker View Post
    Lazić lopte ne vodi...
    sećam se kada mu je Feldin po dolasku na jednoj od prvih tekmi bacio pas u kontri na pola terena kao najisturenijem a naša klupa... jer je već u sledećem metru napravio grešku u koracima.
    Nemam problem sa Lazićevim visokim primanjima sve dok i jedan pišljivi evro uplaćujemo Filipu.

    Mislim da nam je mnogo veći problem ovaj pokušaj da uigramo Nenadića na kecu.
    Prosečnom poznavaocu ove igre je jasno da to što Nenadić kao organizator napada nije ni nalik plejmejkeru dolazi prvenstveno od činjenice da nije učio te škole. Nije to do uigravanja.
    Ne mogu ni tebi reputaciju da dam, pa cu prokomentarisati. Ne uci se igrac od 25g kako se radi na najodgovornijem mjestu u timu.
    Tim koji dobija se ne mijenja (na zalost).

    Comment


    • Originally posted by dekkard View Post
      Toliko koliko postiže je taman onoliko koliko treba ekipi, jer ima ko u ovoj ekipi da postiže poene pre njega a i pre Dobrića. Njegovo prisustvo u rosteru je u savršenom balansu sa ostatkom tima, može da odigra celu utakmicu i da ne uzme nijedan šut, a može zbog varijacije i da šutne kada se protivnik ne nada i postigne dragocene poene u nekad presudnim momentima utakmice. Dobrić nije u stanju da igra na isti način, on traži loptu u napadu, ali i dalje ima boljih napadača od njega zato ga i nema u rosteru.
      Ne upoređujem EL i EC, već EL i EC sa ABA ligom, i oba takmičenja su jača od ABA.
      Ekipi bi svakako koristilo da Lazic postize vise poena i da nema ovako katastrofalne procente, tj. da umesto da bude neupotrebljiv u napadu, bude upotrebljiv. Ovako je jasno da igra samo zbog odbrane. A to koliko ce suteva da uzme ne zavisi samo od nase taktike, nego i od toga kakvu odbranu ce protivnici igrati, pa nam taj "savrseni balans" vrlo lako moze biti narusen ako makar ne pocne da pogadja otvorene suteve u pristojnim procentima. Dakle, kada ekipa napadacki funkcionise to nije zahvaljujuci Lazicu, nego uprkos njemu.

      Dobric uopste nije igrac koji trazi loptu u napadu, jer je neuporedivo opasniji bez nje. I u toj igri bez lopte je prilicno produktivan i efikasan.

      Poredio si Laziceve procente iz EL sa Lazicevim procentima iz EC, ako si prethodno selektivno otpisao ABA ligu jer je slabija, onda ti je valjda jasno i koliko je EC slabiji od EL. Statistika iz 10 utakmica nije relevantnija od statistike na nivou cele sezone, veci uzorak je uvek relevantniji od manjeg uzorka.

      Comment


      • Originally posted by Nas View Post
        Ekipi bi svakako koristilo da Lazic postize vise poena i da nema ovako katastrofalne procente, tj. da umesto da bude neupotrebljiv u napadu, bude upotrebljiv. Ovako je jasno da igra samo zbog odbrane. A to koliko ce suteva da uzme ne zavisi samo od nase taktike, nego i od toga kakvu odbranu ce protivnici igrati, pa nam taj "savrseni balans" vrlo lako moze biti narusen ako makar ne pocne da pogadja otvorene suteve u pristojnim procentima. Dakle, kada ekipa napadacki funkcionise to nije zahvaljujuci Lazicu, nego uprkos njemu.

        Dobric uopste nije igrac koji trazi loptu u napadu, jer je neuporedivo opasniji bez nje. I u toj igri bez lopte je prilicno produktivan i efikasan.

        Poredio si Laziceve procente iz EL sa Lazicevim procentima iz EC, ako si prethodno selektivno otpisao ABA ligu jer je slabija, onda ti je valjda jasno i koliko je EC slabiji od EL. Statistika iz 10 utakmica nije relevantnija od statistike na nivou cele sezone, veci uzorak je uvek relevantniji od manjeg uzorka.
        Svima su jasni njegovi limiti u napadu, ali za ekipu je najvažnije da je on ok sa svojom ulogom što se vidi kad dođe utakmica sa Brešom gde on pogodi sve što baci na koš a potom se vrati u mod ispomoći u napadu koja se više ogleda u postavljanju blokova nego u postizanju poena, ne samo na spoljnim pozicijama nego i u reketu, što je još jedna od stvari koju Dobrić ne radi, ne vidi se u statistici a izuzetno je korisna za tim.
        Da li mu je procenat 34 ili 37% i gde je postignut u takvoj konstelaciji stvari postaje manje važno, važno je sagledati širu sliku, kakav impact on ima na ekipu, doprinosom na terenu i psihološki.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Kako srpskom plejmejkeru ne cvetaju ruže u NBA ligi očekivano je da se vrati u Evropu.

          "Nije to pitanje za mene, već za trenera Tomića, ali znajući njega, nećemo se pojačavati. Zašto bismo menjali tim koji pobeđuje? Teodosić? Ako bude dobio otkaz, držim ga za reč da će jednog dana zaigrati u Crvenoj zvezdi. To je davno obećao. Ali, ne razmišljam o tome, nije to moja novogodišnja želja. Ja sam realan čovek i moram uvek da budem čvrsto na zemlji", rekao je Čović na novogodišnjoj koktel večeri KKCZ.

          Teodosić je 2013. godine za podgoričke "Vijesti" izjavio: "Iskreno bih voleo, ali u svakom slučaju ne da se vratim sa 35 godina, kada bih bio, tako da kažem – prestar. Ako bih se vraćao, voleo bih da to bude u nekim normalnim godinama, tu do 32. godine. Da pomognem ovoj Zvezdi na pravi način, a ne da se vratim samo da tamo završim karijeru".

          Srpski plejmejker će za tri meseca napuniti 32 godine, a već je najavio povratak na Stari kontinent. U NBA je odigrao 60 mečeva i ima prosek od osam poena i četiri asistencije.
          Znaci Teo.....ali samo ako Tomic odobri

          Comment


          • Tomić neće Tea...rupa je u odbrani.
            Plus mangupirao bi se garanc, što ume da utiče i na hemiju i na fiziku tima...da ne kvarimo.

            Comment


            • Eh, cu 2013. Pa 2013. sam ja mislio da se u CG moze posteno doc do posla [emoji16]

              Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

              Comment


              • Originally posted by Wingwalker View Post
                Tomić neće Tea...rupa je u odbrani.
                Plus mangupirao bi se garanc, što ume da utiče i na hemiju i na fiziku tima...da ne kvarimo.

                Reci jednog od trenera sinoc kada sam ga upitao kako bi vi kao strucni stab na celu sa Tomicem uspeli da progutate Raglanda i Teodosica u odbrani zajedno na parketu. " Kaze vrlo rado bi zazmurili na tu " odbranu".

                Comment


                • Reci jednog od trenera sinoc kada sam ga upitao kako bi vi kao strucni stab na celu sa Tomicem uspeli da progutate Raglanda i FC3 u odbrani zajedno na parketu. " Kaze vrlo rado bi zazmurili na tu " odbranu".

                  Ispravnije je ovako, ono bi svako odgovorio, ali ovo samo odredjeni sloj trenera...

                  Si siguran jos da nece dovoditi nikog..
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Nemojte o Teodosicu kumim vas...Mislim da bih se slogirao...
                    "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                    Comment


                    • Evo Faje dobio dete i dovodi porodicu u Beograd. Hvali Tomica.
                      Spin masinerija popusila jos jednom. Nijr da im se nije osladilo

                      Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

                      Comment


                      • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
                        Nemojte o Teodosicu kumim vas...Mislim da bih se slogirao...
                        Zamisli akciju: Teo prelazi ceo teren slalomom i dodaje iza ledja loptu Ficku van trojke...
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Originally posted by kronostime View Post
                          Zamisli akciju: Teo prelazi ceo teren slalomom i dodaje iza ledja loptu Ficku van trojke...
                          A FC3 krene na zakucavanje i to posterizacija Omića...
                          P.S. Bajke su na drugom kraju foruma
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Originally posted by LosmiSK View Post
                            Reci jednog od trenera sinoc kada sam ga upitao kako bi vi kao strucni stab na celu sa Tomicem uspeli da progutate Raglanda i FC3 u odbrani zajedno na parketu. " Kaze vrlo rado bi zazmurili na tu " odbranu".

                            Ispravnije je ovako, ono bi svako odgovorio, ali ovo samo odredjeni sloj trenera...

                            Si siguran jos da nece dovoditi nikog..
                            I dalje sam siguran, a ako treba ovde da kacim linkove izjave NC sinoc, pa valjda si i cuo sta i on govori. Usput je i taj trener rekao na moju opasku da forumi vec polako "gore" od same pomisli da Teo moze doci, cak ima i ekstrema koji ga napusavaju sto eto nece da dodje a moze:wall, uredno je i postavio pitanje, da li mogu ti forumi da obezbede i malo novca za njihovu zelju od nekih plus milion dolara za tu dobru volju Teodosica da dodje.

                            Popricao sam sa ovim mojim amerima (Billy i Joe), oni su vrlo zadovoljni do sada, ocekuju da ce i sada publika malo vise da ucestvuje, plate su on time sto je najbitnije, a tako ce biti i do kraja sezone. Svako ko ovde napise ovde ili na drugom forumu da plate kasne i da ima nekog tihog bojkota bez veze lupaju samo.

                            Faye je jos uvek pod znakom pitanja za nedelju, jednostavno nece Tomic da rizikuje ni sa jednim igracem ako nije 100 % spreman.

                            I bez obzira na zelju navijaca da idemo jace u EC a da se pomalo tankuje ABA liga, to se nece desiti, i dalje im Aba liga apsolutni prioritet a EC je borba pa dokle se stigne, bez opterecenja sta i dokle se dodje. Tkdj, iako je jaca grupa, trenerima je to dodatni plus sto smo u ovoj grupi jer racunaju da ce im dobro doci 6 jakih utakmica.

                            Comment


                            • Originally posted by Šarac View Post
                              I dalje sam siguran, a ako treba ovde da kacim linkove izjave NC sinoc, pa valjda si i cuo sta i on govori. Usput je i taj trener rekao na moju opasku da forumi vec polako "gore" od same pomisli da Teo moze doci, cak ima i ekstrema koji ga napusavaju sto eto nece da dodje a moze:wall, uredno je i postavio pitanje, da li mogu ti forumi da obezbede i malo novca za njihovu zelju od nekih plus milion dolara za tu dobru volju Teodosica da dodje.

                              Popricao sam sa ovim mojim amerima (Billy i Joe), oni su vrlo zadovoljni do sada, ocekuju da ce i sada publika malo vise da ucestvuje, plate su on time sto je najbitnije, a tako ce biti i do kraja sezone. Svako ko ovde napise ovde ili na drugom forumu da plate kasne i da ima nekog tihog bojkota bez veze lupaju samo.

                              Faye je jos uvek pod znakom pitanja za nedelju, jednostavno nece Tomic da rizikuje ni sa jednim igracem ako nije 100 % spreman.

                              I bez obzira na zelju navijaca da idemo jace u EC a da se pomalo tankuje ABA liga, to se nece desiti, i dalje im Aba liga apsolutni prioritet a EC je borba pa dokle se stigne, bez opterecenja sta i dokle se dodje. Tkdj, iako je jaca grupa, trenerima je to dodatni plus sto smo u ovoj grupi jer racunaju da ce im dobro doci 6 jakih utakmica.
                              Znaci mi smo te poslali tamo da cujemo nesto novo a ti dodjes sa podacima..Nece Teo u CZ...6 stranaca prima platu na vreme, da je ABA prioritet i da je dobro sto imamo u EC 6 jakih utakmica u top16..Stvarno nepotrebno crpimo ovakav resurs informacija...

                              Ne vidim razlog da neko ne bude zadovoljan, zna se dve stvari sto neko moze bude nezadovoljan, to je SIN i Dobric..to je realnost...kao sto je realnost da ako se ne uzme neki trofej od ta dva da je muka i kuka....

                              Cim su odredjnei stranci dosli u CZ, znaci da su dobro placeni i na vreme, oni se tu obezbede u ugovoru bez problema...takva imena kao Perper i Regland...itd...

                              Mislim da bez dodatnog tog pojacanja necemo uzeti titulu, 90% sam siguran u to...ako je vec sprcio 2.5m-3m ili koliko vec...moze i jos 200k...ali dobro...i onako je potroseno vec dosta...
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
                                Nemojte o Teodosicu kumim vas...Mislim da bih se slogirao...
                                Gazda bi morao da pusti u prodaju "Teo sezonske" po posebnoj ceni [emoji41]

                                Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

                                Comment

                                Working...
                                X