Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Nas View Post



    Uz svo postovanje prema njemu, Lazic tesko da je ikada bio upotrebljiv u napadu, pa tako nije ni sada kada je u losijoj formi nego pre 2-3 sezone.
    Za onoliko koliko participira u napadu sasvim dovoljno. Odigra se 3, 4 ili 5 napada na utakmici za njega, gde završava šutem iz levog ili desnog kornera, čeonim ili ulazom sa desnog elbowa.
    A ako ga krene kao protiv Breše i više od toga.
    Povrh svega, vidi se da mu Tomić više veruje nego Dobriću, inajvažnije je da to donosi rezultat, i sve dok je tako ostaje sve na neuračunljivom forumskom hejtu.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Lazic nikad manju minutazu nije imao..a prvi put je jedan od skupljih..Niko lose nista nije napisao i niko ne mraci. Samo bzvze ste pokrenuli temu..Laza je igrac za 10 15min max, toliko i igra..
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Originally posted by LosmiSK View Post
        Kad probas da udjes u raspravu bolje se malo pripremi. Prva Dobriceva sezona je prva posle KLS-a...DR mu je dao KLS da se dopuni..u drugoj je imao nesto manje minuta od Lazica ali bio dosta korisniji..Lazic je prosle godine bio uzasan kako u odbrani tako i u napadu...mnogi pominju zicer Lesora, a niko eurostep Lebranka npr..pa tabla...ili odbranu nad Gordicem itd..

        Ova sezona po minutazi Dobric nije ispod njega ali manje utakmica, sto je verovatno deo neke vaspitne mere, ali Lazicu cemo dati orden sto je uvalio Bresi 10+poena.

        Za Lazu bzvze pricate meni, posto jedino njegov dres imam i cenim ga jako, samo njegovo vreme je proslo i relativno ga dobro koristi Tomic,dozirano...Apsolutno Dobric nema istu ulogu kod tri trenera, ali dobro.. Dobric je imao finu minutazu u PO prosle godine i nastavio je tako ali ocigledno se nesto desilo...i kvak...U prvoj sezoni je bio vodonosa i dobio ulogu u KLS, prosle sezone je bio 2/3 ili 3/2 kako god sa ozbiljnom ulogom i minutazom kako se prvenstvo zavrsavalo,sad je krenuo slicno ali ocigledno da se ta uloga Tomicu ne svidja i da zeli nesto drugacije, mada iskreno ne znam sta...

        Znam da postoje ljudi strucniji od mene ili nas, pa ajde zatvori forum i da citamo novine i da niko nema drugacije misljenje...kao i prosle godine Alimpije trenutni stanovnik Sibira je bio novi Zoc..i onda isto tako, doveo ga je Cova, preporucio Pesic, Zoc itd...

        Ovo je forum, postuj tudje misljenje, manje pricaj ljudima to pojma nemas..moras ici od sezone do sezone...mozes napisati sta je to Laza donosio prosle sezone npr....itd...

        Mogu razumeti da Laza igra jedino sto sto su ostali bekovi defanzivno osakaceni, i to je to..sve ostalo nema smisla..Dobric ce imat dosta bolju karijeru od Lazica i vec sada je kvalitetniji igrac..i to dosta..
        Kad vec kazes da sam se lose pripremio za raspravu prvo si mogao da pogledas minutazu Dobrica u evropskim takmicenjima ove i prosle sezone dosao bi do racunice da ove sezone u EC ima prosek od 19 min po utakmici dok je u EL prosle sezone imao 15 minuta . Dalje kad pricas o Lazicevoj prosloj sezoni prvo uzmes u obzir koncepciju proslogodisnjeg tima i vidis da Lazic nikako nije mogao tu da igra odbran , a ako nisi primetio sta je doprinosio Lazic u sezonama pre toga treba da se zapitas sta si gledao uopste .

        Za to pojma nemas sam mozda preterao i ovim putem se izvinjavam ako si se uvredio nije bila ta namera , naravno forum postoji da se razmenjuju misljenja ali taj stav oko Dobrica postaje malo naporan .

        Comment


        • U EC igra 14 minuta, u ABA skoro 17, odlično je uklopljen i sve funkcioniše da bolje ne može. If ain't broke don't fix it.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • I takodje mislim da Lazic uopste nije konkurent Dobricu za poziciju vec Beron i Davidovac koji se menjaju sa Dobricem kojeg Tomic izgleda vidi na 2 dok se Laza menja sa Perperogluom.

            Comment


            • Originally posted by dekkard View Post
              Za onoliko koliko participira u napadu sasvim dovoljno. Odigra se 3, 4 ili 5 napada na utakmici za njega, gde završava šutem iz levog ili desnog kornera, čeonim ili ulazom sa desnog elbowa.
              A ako ga krene kao protiv Breše i više od toga.
              Povrh svega, vidi se da mu Tomić više veruje nego Dobriću, inajvažnije je da to donosi rezultat, i sve dok je tako ostaje sve na neuračunljivom forumskom hejtu.
              Na odigranih 25 utakmica (3 Superkupa, 12 ABA, 10 Evrokupa) ima prosek od 3.76 poena po mecu, uz ocajnih 38.2% iz igre i losih 34.1% za tri. Imajuci u vidu da ne kreira za druge, da cesto ima problem i sa jednostavnim dodavanjima i da su sutevi koje uzima potpuno otvoreni, jasno je da razlog zasto igra i zasto mu Tomic veruje sigurno nije napadacka upotrebljivost.

              Comment


              • Originally posted by Nas View Post
                Na odigranih 25 utakmica (3 Superkupa, 12 ABA, 10 Evrokupa) ima prosek od 3.76 poena po mecu, uz ocajnih 38.2% iz igre i losih 34.1% za tri. Imajuci u vidu da ne kreira za druge, da cesto ima problem i sa jednostavnim dodavanjima i da su sutevi koje uzima potpuno otvoreni, jasno je da razlog zasto igra i zasto mu Tomic veruje sigurno nije napadacka upotrebljivost.
                U EC šutira 43.3% a za tri 37.5% , pritom i tih ukupnih 34,1% za tri je bolje od prošlogodišnjih 25.9%.
                On nije ni četvrta ofanzivna opcija kada je u petorci, ali da, veruje mu Tomić više nego Dobriću.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Sve ok,kazem samo nema potrebe da se spustamo ovde, navijamo za jedan klub, zemljaci smo itd...Dobric je vise trojka po meni,tj 2/3 a Lazic mi je pak cista dvojka..Skroz u principu nebitno..Lazic daje svoj doprino ali ni izbliza kao kod DR, i tu se slazem sa tobom zbog svojstva tima...

                  Cela je rasprava manje vise krenula zato sto ne shvatam zasto Dobric ne igra,a igra npr Covic, Nenadic koji nisu za CZ trenutno...Lazic jeste ali je u padu i pri zavrsetku ne karijere ali svako toga da bude nosilac..Dobric je bio u talasu i ispao iz njega, ok legit, trener ima 12-0 i uvek sam bio za rezultat prvo...

                  Dekkard je bespotrebno ubacio recenicu da nauci da vodi loptu, to je nipodastavanje igraca CZ, pre svega velikog navijaca koji bi dao dupe za nas klub...drugo taj isti Lazic ne zna da tacne lopte,dok Dobric to zna,vise bih rekao da nema desnu ruku npr..ali ima stranu pomoci u odbrani, ima odlicne kretnje,sut, brz izbacaj...zna da istrci kontru,da presece loptu itd...

                  Lazic u principu je koristan timski igrac, ali realnost jeste da bi se tesko probio bilo gde da nije bilo DR-a i njegovog koncepta igre...Dobric je vec nesto drugo i ozbiljnije i nadam se da ce dobiti sansu, ovo ga moze vratiti dva koraka nazad..npr taj Nenadic nema kvalitet za CZ..koliko je FC upitan, toliko je i Nenadic, pricam za ovu sezonu i cak nepotrebniji nego sam filip covic...

                  Ukusi su razliciti, ali sam bar siguran da Dobric bolje vodi loptu od Lazica
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by dekkard View Post
                    U EC šutira 43.3% a za tri 37.5% , pritom i tih ukupnih 34,1% za tri je bolje od prošlogodišnjih 25.9%.
                    On nije ni četvrta ofanzivna opcija kada je u petorci, ali da, veruje mu Tomić više nego Dobriću.
                    Svakako je relevantniji podatak koliko sutira na 25 utakmica, nego gledati selektivno samo jedno takmicenje u kome je odigrao 10 utakmica. Dakle, ove sezone ima 34.1% za tri, a prosle nije imao 25.9%, nego 32.1%. Drugim recima, utakmica protiv Brese ga je izvukla da nema jos gori procenat nego prosle sezone. Znaci razlika je zanemarljiva.

                    A to da mu Tomic veruje vise nego Dobricu smo vec konstatovali, al' razlog za to nije Laziceva napadacka upotrebljivost.

                    Comment


                    • Ne veruje on njemu sto misli da moze vise da da ili da je bolji igrac..Jednostavno Baron igra 30minuta i pored njega mu je potrebniji Lazic npr...Koji je u principu i jedini defanzivac od bekova.

                      Sto vise razmisljam o nasem timu, sve sam sigurniji da ce nas oguliti u finalu, pa cak mozda i polufinalu...a npr da nemas Keselja, FC, Nenadica mogao si uzeti valjanog back up-a i resiti sezonu...

                      Neki defanzivni specijalac bi nam legao sad ko budali samar..nesto kao Nelson ili onaj kamenjar Stone sto ga je Mani pominjao..Markovic itd...tu bi se mozda nadao i EC

                      Mora se prosiriti rotacija ali ne na 15 igraca, vec odabranih 12,mada mislim da ce na kraju Tomic svesti sve na strance,nadam se da nece..ali tako mi zvuci..ruski rulet je ovo sto se radi trenutno, mada ne izgleda tako..
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Originally posted by Nas View Post
                        Svakako je relevantniji podatak koliko sutira na 25 utakmica, nego gledati selektivno samo jedno takmicenje u kome je odigrao 10 utakmica. Dakle, ove sezone ima 34.1% za tri, a prosle nije imao 25.9%, nego 32.1%. Drugim recima, utakmica protiv Brese ga je izvukla da nema jos gori procenat nego prosle sezone. Znaci razlika je zanemarljiva.

                        A to da mu Tomic veruje vise nego Dobricu smo vec konstatovali, al' razlog za to nije Laziceva napadacka upotrebljivost.
                        Između ostalog i zbog doprinosa u napadu. On jednako nema dribling kao i Dobrić, ali ga je kao što je Netz dobro primetio verovatno i zbog toga Tomić prebacio na tri, a Dobrica na dva gde to odsustvo driblinga dolazi više do izražaja, ovaj se nije snašao, a ima i Barona pa i Raglanda kao bolje igrače od njega, jer kad su njih dvojica u petorci Tomić voli da im promeni uloge u nekom periodu utakmice pa Baron igra 1 a Ragland 2.
                        Procenti za tri su iz ovogodišnjeg EC i peošlogodišnje EL i to je za mene najrelevantniji podatak jer su najjača takmičenja, u ABA dolazi češće do opuštanja.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Između ostalog i zbog doprinosa u napadu. On jednako nema dribling kao i Dobrić, ali ga je kao što je Netz dobro primetio verovatno i zbog toga Tomić prebacio na tri, a Dobrica na dva gde to odsustvo driblinga dolazi više do izražaja, ovaj se nije snašao, a ima i Barona pa i Raglanda kao bolje igrače od njega, jer kad su njih dvojica u petorci Tomić voli da im promeni uloge u nekom periodu utakmice pa Baron igra 1 a Ragland 2.
                          Procenti za tri su iz ovogodišnjeg EC i peošlogodišnje EL i to je za mene najrelevantniji podatak jer su najjača takmičenja, u ABA dolazi češće do opuštanja.
                          Doprinos u napadu ne postoji, jer postize izrazito malo poena - ubedljivo najmanje u celoj ekipi u odnosu na minute provedene u igri, pritom sutirajuci izuzetno lose iz igre, a i za tri poena. Dakle, ne postoji kao skorer, kao floor spacer je los, a o nedostatku plejmejkinga nema potrebe ni pricati.

                          Takodje, to sto Dobric nije narocito opasan sa loptom u rukama ne znaci da je nivo Lazica u tom segmentu. Napadacki je osetno bolji i produktivniji igrac od njega, ima bolji i brzi sut, bolji (doduse pravolinijski) ulaz, aktivniji je i upotrebljiviji u igri bez lopte, bolji je u tranziciji. Uz to je mladji 5 godina i ne istice mu ugovor na kraju ove sezone kao Lazicu...

                          Procenti na manjem uzorku ne mogu biti relevantniji od procenata na velikom uzorku. A cak i ako gledas po kvalitetu takmicenja, Evroliga i Evrokup nikako ne mogu da se stave u istu ravan.

                          Comment


                          • Originally posted by LosmiSK View Post
                            ...ali sam bar siguran da Dobric bolje vodi loptu od Lazica
                            Lazić lopte ne vodi...
                            sećam se kada mu je Feldin po dolasku na jednoj od prvih tekmi bacio pas u kontri na pola terena kao najisturenijem a naša klupa... jer je već u sledećem metru napravio grešku u koracima.
                            Nemam problem sa Lazićevim visokim primanjima sve dok i jedan pišljivi evro uplaćujemo Filipu.

                            Mislim da nam je mnogo veći problem ovaj pokušaj da uigramo Nenadića na kecu.
                            Prosečnom poznavaocu ove igre je jasno da to što Nenadić kao organizator napada nije ni nalik plejmejkeru dolazi prvenstveno od činjenice da nije učio te škole. Nije to do uigravanja.
                            Last edited by Wingwalker; 27-12-18, 00:41.

                            Comment


                            • Originally posted by Nas View Post
                              Doprinos u napadu ne postoji, jer postize izrazito malo poena - ubedljivo najmanje u celoj ekipi u odnosu na minute provedene u igri, pritom sutirajuci izuzetno lose iz igre, a i za tri poena. Dakle, ne postoji kao skorer, kao floor spacer je los, a o nedostatku plejmejkinga nema potrebe ni pricati.

                              Takodje, to sto Dobric nije narocito opasan sa loptom u rukama ne znaci da je nivo Lazica u tom segmentu. Napadacki je osetno bolji i produktivniji igrac od njega, ima bolji i brzi sut, bolji (doduse pravolinijski) ulaz, aktivniji je i upotrebljiviji u igri bez lopte, bolji je u tranziciji. Uz to je mladji 5 godina i ne istice mu ugovor na kraju ove sezone kao Lazicu...

                              Procenti na manjem uzorku ne mogu biti relevantniji od procenata na velikom uzorku. A cak i ako gledas po kvalitetu takmicenja, Evroliga i Evrokup nikako ne mogu da se stave u istu ravan.
                              Toliko koliko postiže je taman onoliko koliko treba ekipi, jer ima ko u ovoj ekipi da postiže poene pre njega a i pre Dobrića. Njegovo prisustvo u rosteru je u savršenom balansu sa ostatkom tima, može da odigra celu utakmicu i da ne uzme nijedan šut, a može zbog varijacije i da šutne kada se protivnik ne nada i postigne dragocene poene u nekad presudnim momentima utakmice. Dobrić nije u stanju da igra na isti način, on traži loptu u napadu, ali i dalje ima boljih napadača od njega zato ga i nema u rosteru.
                              Ne upoređujem EL i EC, već EL i EC sa ABA ligom, i oba takmičenja su jača od ABA.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by Nas View Post
                                Takodje, to sto Dobric nije narocito opasan sa loptom u rukama ne znaci da je nivo Lazica u tom segmentu. Napadacki je osetno bolji i produktivniji igrac od njega, ima bolji i brzi sut, bolji (doduse pravolinijski) ulaz, aktivniji je i upotrebljiviji u igri bez lopte, bolji je u tranziciji. Uz to je mladji 5 godina i ne istice mu ugovor na kraju ove sezone kao Lazicu...
                                Ne treba zaboraviti još jednu bitnu činjenicu, a to je ona da je Dobrić fajter koji ne odustaje i ustaje s poda ma koliko puta bio nokautiran. Treba se setiti i ko je jedini vukao prošle sezone u finalu u PG kada nikoga nije išlo. I to ne samo poenterski, nego i u skoku, odbrani, ukradenim loptama, čovek je bukvalno vukao ekipu na leđima. Ja to zovem srce šampiona i to je nešto što retko postoji u ponudi na tržištu, već se mnogo češće uzgaja.

                                E sada, mi smo sebi dozvolili da eliminišemo takvog igrača iz rotacije, bez IKAKVOG OPIPLJIVOG RAZLOGA, šta više, na zadnje dve utakmice na račun Juniora koji je presedeo po 40 minuta na klupi.

                                Ponoviću još jednom, ovakvo šiljenje patke na jednom sjajnom momku i sportisti ne može a da se kada dođe vreme na naplatu ne obije o glavu.

                                Karma je kurva i kučka. Uvek bila.
                                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                                Comment

                                Working...
                                X