Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Brose je imao po meni najbolji protok lopte u Evropi zadnjih xx godina sa Trinkijerijem..te prve dve sezone mislim... Mitrovic je tu bitan zato sto ima glavu, zna da iz rolla zavrsi flouterom ili polaganjem ili da podeli pas na stranu i onda se sutne ili nastavi pas igra do igraca koji ima slobodan sut, ulaz nebitno..

    Mi nemamo spejsing zato sto retko koji igrac nas visoki zna da podeli pas, da ima uopste tehniku i znaje za to, sva tri centra+ Faye i Simanic..niko nema tu inteligenciju...cak Ojo izgleda najbolje tu....ali sve je to jako tanko.Mitrovic je sve sto si napisao, to je sve tacno, ali covek ima inteligenciju veoma dobru...Niko ne kaze da igra 20-30minuta, ali za 10-15minuta je odlican...

    Simanic ima sve sto ovaj nema, sem glave...nemam drugo objasnjenje za njega sem da mu je kosarkaski IQ veoma nizak.....a razlika izmedju dobrog i loseg kosarkasa je u tome..iskljucivo u tome..da je sve do fizike..mi ne bi bili prvaci nikada npr..mislim na Srbiju..

    Npr da dodam..Radosevic je ostao u Bayernu samo zbog toga..posto Zirbes pojma nema...Radosevic ima veci IQ kosarkaski, zna da iz rola podeli odlican pas itd..Zirbes vidi samo kos i ima jako los pas..itd..
    Last edited by LosmiSK; 15-11-18, 21:29.
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • I posle, sta ce nama Dragic bla bla...brale, daj sta das.

      Buducnost ce biti sve bolja, nije realno da igraju lose kao do sada, isto tako cedecita se dize, ovi isto...

      Ne znam sta misle ovi nasi, ovako se nista nece uraditi stvarno, a i mi smo budale kad smo posle 10 pobeda ocemivali osvajanje aba i bar polufinale eurokupa.

      Comment


      • I dalje su nam pre Dragica mnogi potrebniji rezervni plej i cetvorka.

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK View Post
          Brose je imao po meni najbolji protok lopte u Evropi zadnjih xx godina sa Trinkijerijem..te prve dve sezone mislim... Mitrovic je tu bitan zato sto ima glavu, zna da iz rolla zavrsi flouterom ili polaganjem ili da podeli pas na stranu i onda se sutne ili nastavi pas igra do igraca koji ima slobodan sut, ulaz nebitno..

          Mi nemamo spejsing zato sto retko koji igrac nas visoki zna da podeli pas, da ima uopste tehniku i znaje za to, sva tri centra+ Faye i Simanic..niko nema tu inteligenciju...cak Ojo izgleda najbolje tu....ali sve je to jako tanko.Mitrovic je sve sto si napisao, to je sve tacno, ali covek ima inteligenciju veoma dobru...Niko ne kaze da igra 20-30minuta, ali za 10-15minuta je odlican...

          Simanic ima sve sto ovaj nema, sem glave...nemam drugo objasnjenje za njega sem da mu je kosarkaski IQ veoma nizak.....a razlika izmedju dobrog i loseg kosarkasa je u tome..iskljucivo u tome..da je sve do fizike..mi ne bi bili prvaci nikada npr..mislim na Srbiju..

          Npr da dodam..Radosevic je ostao u Bayernu samo zbog toga..posto Zirbes pojma nema...Radosevic ima veci IQ kosarkaski, zna da iz rola podeli odlican pas itd..Zirbes vidi samo kos i ima jako los pas..itd..
          Sve ok, samo ne znam kakve veze ima Mitrovic sa spejsingom Bamberga kad on nije bio tu? On je dosao, imao neke ocajne partije, povredio se i to je bio kraj.

          Jednostavno, navedi jednu ozbiljnu cetvorku u EL ili EC koja sutira kao teski centar? Propustio si da se setis kakva je tuga bila protiv Partizana kada su ga pustali samog kao duha, a on nikako da pogodi. Kao Ojo da je sutirao trojke.

          Dragic? Pa ono jest, jos malo pa ce u prvih 12 da nam budu samo dvojke, trojke, Ragland i Filip.
          You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

          Comment


          • Blondi )) on je doveden zbog toga...a to sto je u padu forme i povredjen non stop je druga stvar..Nije ga Trinkijeri bzvze uzeo..Dobar timski igrac ;) i Dejo ga je voleo zato ono sto mu kaze, on to i uradi..limitiran je ali za ove nase centre i krila je tehnicki..rekao bih Ronaldinjo..a oni Goran Djorovic
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Originally posted by LosmiSK View Post
              Brose je imao po meni najbolji protok lopte u Evropi zadnjih xx godina sa Trinkijerijem..te prve dve sezone mislim... Mitrovic je tu bitan zato sto ima glavu, zna da iz rolla zavrsi flouterom ili polaganjem ili da podeli pas na stranu i onda se sutne ili nastavi pas igra do igraca koji ima slobodan sut, ulaz nebitno..

              Mi nemamo spejsing zato sto retko koji igrac nas visoki zna da podeli pas, da ima uopste tehniku i znaje za to, sva tri centra+ Faye i Simanic..niko nema tu inteligenciju...cak Ojo izgleda najbolje tu....ali sve je to jako tanko.Mitrovic je sve sto si napisao, to je sve tacno, ali covek ima inteligenciju veoma dobru...Niko ne kaze da igra 20-30minuta, ali za 10-15minuta je odlican...

              Simanic ima sve sto ovaj nema, sem glave...nemam drugo objasnjenje za njega sem da mu je kosarkaski IQ veoma nizak.....a razlika izmedju dobrog i loseg kosarkasa je u tome..iskljucivo u tome..da je sve do fizike..mi ne bi bili prvaci nikada npr..mislim na Srbiju..

              Npr da dodam..Radosevic je ostao u Bayernu samo zbog toga..posto Zirbes pojma nema...Radosevic ima veci IQ kosarkaski, zna da iz rola podeli odlican pas itd..Zirbes vidi samo kos i ima jako los pas..itd..
              Tacno je ovo sto pises za IQ, al' je tacno i ovo sto ja pisem za sut. Brose ne bi imao takav spejsing i protok lopte da nisu mogli vrhunski da rasire protivnicke odbrane, pa njima su u te dve sezone igrali Strelnieks (43.1% za tri), Miler (40.8%), Kozer (odlican suter, mada je kod njih sutirao 34.7%), Meli (44.1%), Theis (40.0% za tri), Staiger (42.4%), Lo (41.6%)... Kada ti imas Melija na 4, kada mozes Milera da spustis u small ball postavama, kada je i Theis sa pozicije 5 pretnja u sutu, pa jos svi ovi spoljni sa preko 40%, normalno da ce ti spejsing biti vrhunski. Gde je njima ovde Mitrovic, ili igrac slicnih karakteristika?

              Ovom nasem timu bi dobro dosli igraci na razlicitim pozicijama, pocevsi od visokog, defanzivno sposobnog, pass first pleja koji bi rasteretio Reglenda i odredjeno vreme provodio i sa njim u petorci. Zatim, dobro bi nam dosao i neki igrac na pozicijama 2/3 koji ima sposobnost kreiranja iz driblinga, sa kojim bi u svakom trenutku imali 2 ball handler-a u petorci, a nekada i 3. Dobro bi nam dosao i neki 3 and D atleta sa dobrim sajzom na pozicijama 3/4, koji bi bio u stanju da donese skok iz drugog plana, da pokrije vise prostora u odbrani kao korektor, da trci tranziciju i krece se bez lopte. Imajuci u vidu da imamo tri klasicne petice, koje ne mogu da preuzimaju, brane igrace koji se izvlace spolja, a ni sami nisu pretnja u sutu, dobro bi nam dosao i neki agilni 4/5 atleta sa kojim bi mogli da igramo small ball, dobijemo na brzini i agresivnosti, jos ako bi mogao da pogodi trojku - super.

              Da me neko pogresno ne shvati, ne kazem da sada moramo da dovedemo 4 igraca, nego da ako uopste budemo dovodili neko pojacanje, taj igrac mora da se uklopi u neki od navedenih profila. Mitrovic se recimo ne uklapa ni u jedan, bukvalno bi dosao na rehabilitaciju i na osnovu starih zasluga, za koje sam vec naveo zasto mislim da su precenjene. Umesto da dovodimo cetvorku jer eto dobro bi nam dosla jos jedna, 'ajde bolje da dovodimo igrace koji svojim karakteristikama mogu timu da dignu plafon, ucine ga boljim i rese neke od problema koje imamo.

              Comment


              • Slazem se ja sa tobom, ali nismo mi sad ni CZ a ni Brose iz EL kazem da nam fali tu malo smeka na pozicijama 4-5 Mitar sve i da ne sutira..bi odradio svoju ulogu dole...Kad imas takvo dodavanje sa loptom, % suta su ti ogrmni,cak je i Tompson pre imao odlican sut u Broseu iz kornera itd...ide lopta brzo, dobri pasovi..Radosevic je tu bio bitan faktor, pa i Hekman itd... to je bio tim..Kad napravis prostor za sut i igru, naravno da ce procenti biti jako visoki, treba i izgraditi sut..gledao sam ih tih a i pre godina bas mnogo...jos od vremena Jakobsena i ekipe..uvek su igrali slicnu kosarku..ali sa Trinkom su taj sut doveli do perfekcije..skoro da su ih sutirali kao bacanja, sami kao duhovi, a cekali 20-24 sekundu napada za sut...

                Treba nam malo mozga dole, slazem se da je kamenjar, ali ne bi on dobio ne znam kakvu ulogu..niti nam treba ne znam kakva cetvorka kad je tu Faye...

                Simanica sam branio do ove sezone, pokazuje neke znake zivota..ali ako nema minutazu...i kad se lomi i kad se igraju egal mecevi..bolje da mu se da ispisnica...igrac se ne posstaje na -+20..jos je on mlad..ali to slusamo vec dugo...podseca me vec na Tejica ) evo sad ce on,samo sto nije...

                Imamo dobar tim, sa sitnim korekcijama, npr..sem back up-a pg, doveo bih Mitra i to je to..a Risticu nasao novi klub...Nema on materijala da bude prvi centar kod nas..i ako se Laki ne bi slozio

                Faktori x ove sezone pored sto sam rekao Ojo,svakako je i Faye...ali tehnicka stvari i mobilnost nasih centara su kriticni..ako nemaju dominaciju snagom nema ih nigde...

                Siguran sam da ovaj tim bez novih igraca nece uzeti ove sezone, sem mozda kupa...Jos se drzim te teze a sa duzim projekcijama retko gresim...

                Slazem se da nam ne treba ovoliko bekova i da je Lazic nepotreban...ali sta je tu je..Tomic je jos pocetnik, videcemo kako ce tempirati formu za kraj sezone, ima akcija, vidi se da je u kosarci, ali da ima stofa za nekog vrhunskog trenera da postane kao npr Dejo Radonjic, to jako tesko...mislim da ce mu ovo biti najveci klub u karijeri..
                Last edited by LosmiSK; 15-11-18, 23:08.
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Po dostupnim informacijama Mitrović je podaleko od vraćanja na parket.

                  Comment


                  • Samo jedan fin, dobro utegnut PG koji moze da probije u reket, da ima tacan i pravovremen pas, da se ne raspada pod presingom i da odbrani nesto i mi smo sve probleme rijesili.
                    - Perper moze i zna bolje
                    - Zirbesu treba malo da udje u formu
                    - Ojo ce nauciti da olabavi sake pri prijemu lopte a ne da je docekuje krutih prstiju ko grablje
                    Ovo ostalo bi trebalo da se lijepo slozi sa nekim PG koji ima zeljeni kvalitet i bicemo za 30% bolji.
                    Valjao bi PF ali meni Borisa sasvim korektno igra odbranu i samo da prestane da se opterecuje i da sutira bez presije i doci ce i kosevi, Faye moze da gura u konstantnom ritmu i na kraju Perper moze i na 4 tako da samo jedan PG i mi smo spremni.

                    Comment


                    • Perper na tri ne moze da odbrani nista..Zirbes da udje u formu, pa tesko..a Ojo da je meksi i tehnicki bolji, igrao bi u NBA Nemaj ovaj tim prostora za napredak kod tih igraca...Jedini prostor za napredak je da se razviju Radanov, Nenadic, Simanic, Davidovac itd...

                      Apica prebaciti kod nas, a njima dati Ristica Apic da ima trenera, bio bi za dve godine novi Felipe Rejes...
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Borišina odbrana danas i pre godinu-dve nebo i zemlja...

                        Treba mu još samo malo da se oslobodi, neprestano je u grču, doći će i poeni...

                        Juče je imao nekoliko lepih poteza koji se ne viđaju svaki dan, jednom je poentirao, dva puta promašio na drugi obruč, tvrda ruka od treme, kao i za tri...

                        Ima on štofa zaista puno, mislim da ako mu se nastavi sa pružanjem šanse da će se to na karaju obilato isplatiti.
                        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                        Comment


                        • Originally posted by LosmiSK View Post
                          Blondi )) on je doveden zbog toga...a to sto je u padu forme i povredjen non stop je druga stvar..Nije ga Trinkijeri bzvze uzeo..Dobar timski igrac ;) i Dejo ga je voleo zato ono sto mu kaze, on to i uradi..limitiran je ali za ove nase centre i krila je tehnicki..rekao bih Ronaldinjo..a oni Goran Djorovic
                          Ti pamtis nekog Mitrovica iz ranijih dana, u vreme kada je igrao sa MWillom i radio to sto je radio. U svojoj poslednjoj sezoni ex-kapiten je bio olupina od igraca, mi smo pobedjivali jer smo imali Simona koji je sirio i pogadjao za 3 u nenormalnim procentima.

                          Ti kazes on ga je doveo, zaboravljas da je Bamberg te sezone bio ocajan i na kraju je Trinchi dobio sut - kartu iz kluba. Toliko o njegovim dobrim procenama te sezone.

                          Jos mi nisi odgovorio, koja to EL ili EC ekipa ima cetvorku bez ikakvog suta?

                          To sto ti pises ima toliko logike, kao kada bih ja rekao da je Baskonia uvek igrala sa jednim privatnikom na 1, FC je bio privatnik u FMP, dakle, Baskonia treba da dovede Covica juniora. Ej, Trinchi imao opake sutere i spejsing, uvek je to furao, sezonu u kojoj je doveo Mitrovica, kamenjara bez suta, taj spejsing i igra mu se raspala, dakle, Mitrovic je odlican za spejsing.

                          Budi Bog sa nama. Pricamo o igracu koji je u Bambergu imao ovakvu statistiku:

                          4.2 poena, 53% za 2, 3/8 za 3, 8/15 za 1, 50 skokova i 11 asistencija na 16 meceva.

                          U Zvezdi:

                          4.09 poena, 46/91 za 2, 3/18 za 3, 15/28 za 1, 65 skokova i 38 asistencija na 28 meceva.

                          Znam da branis Luku jer je omiljen Radonjin igrac, ali, budimo realni, u onoj sezoni kada smo igrali TOP 8, da se Luka nije povredio ne bi igrali ili Miller ili Simon, sto znaci nista od TOP 8.
                          Last edited by blond; 16-11-18, 00:49.
                          You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                          Comment


                          • Samo da nam je tejlor rocesti tu sada pfff

                            Comment


                            • Originally posted by mmajstor View Post
                              I dalje su nam pre Dragica mnogi potrebniji rezervni plej i cetvorka.
                              Rezervni plej od 190+ cm i da đuskamo jer ovako ne ide, dok ide Reglandu to je ok, ostvarimo neku prednost...uđe junior i to namah pada i mnogo puta idemo u minus.Zato je problem kada Reglandu ne ide kao što ne ide u zadnje vreme a nemamo nikakve ozbiljne opcije koje bi ga odmenile, dešava se ono što nam se desilo rotiv Ulma i Monaka.
                              Može Čović da tera svoje ali taj nepotizam uz sujetu će ga koštati Zvezde a Zvezdu će gurati u dugove (zbog neusešnih sezona i smanjenih finansija od strane sonzora). Ako prevlada sujetu i juniora vrati u FMP a dovede krštenog pleja ima nade za nas.
                              Last edited by nebitan; 16-11-18, 10:34.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Originally posted by Ganac View Post
                                Rezervni plej od 190+ cm i da đuskamo jer ovako ne ide, dok ide Regandu to je ok, ostvarimo neku prednost...uđe junior i to namah pada i mnogo puta idemo u minus.Zato je problem kada Reglandu ne ide kao što ne ide u zadnje vreme a nemamo nikakve ozbiljne opcije koje bi ga odmenile, dešava se ono što nam se desilo rotiv Ulma i Monaka.
                                Može Čović da tera svoje ali taj nepotizam uz sujetu će ga koštati Zvezde a Zvezdu će gurati u dugove (zbog neusešnih sezona i smanjenih finansija od strane sonzora). Ako prevlada sujetu i juniora vrati u FMP a dovede krštenog pleja ima nade za nas.
                                Druže, pričaš o Nebojši Čoviću. Zamisli da po drugi put "ponizi" sina i vrati ga u FMP. Porodica je najvažnija i odnosi u njoj, a klub smatra svakako svojim vlasništvom, pa mu se jebe za realnost. Što se mene tiče, početni entuzijazam je naglo splasnuo, zbog surove realnosti. Pre mislim da će u januaru doći možda neki igrač 2/1, a da Jr svakako ostaje u 12.

                                Comment

                                Working...
                                X