Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Laza Kacanski View Post
    Kola je rupetina u odbrani Dobric. Neverovatno

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
    Draza su mi ona njegova tri cetiri polaganja iz kontre,nego sve trojke Feldina.Inace,moje mis;ljenje,sasvim korektna odbrana na Gordicu.

    Comment


    • Originally posted by Antona View Post
      Kakav je floor general Regland, auh. Uboli smo, tj. Tomic je odabrao pojacanja svaka mu čas
      Pruža za sada bolje partije nego u Lokomotivi. Ubedljivo najbolji igrač u ABA ligi.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Kakav epski fejl je prošle godine napravljen s Pajserom na klupi, Džizs Bladi Krajst.
        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

        Comment


        • Originally posted by Ganac View Post
          Dobar smo tim, struka nije loša ali da ne preterujemo, nije nebo granica...ne znam koji su nam krajnji dometi ali za sada je ovo što naš tim pruža svemisrska tehnologija za ono šta je prošlogodišnji tim pružao a po imenima je bio jači.
          Sa ovim timom nebo nije granica definitivno. Za vrlo ozbiljnu priču (napad na EC i osvajanje ABA) nedostaju dva igrača, na pozicijama 1 i 4.
          Ako ne bude doselekcije, sezona će nam zavisiti od dve stvari: izbegavanja povreda ključnih igrača u bitnim momenima i razvoj Nenadića, Simanića, Radanova i Ristića.
          Ne bih se složio da je prošlogodišnji tim bio jači. Npr, Cirbes sa jednom rukom i jednom nogom je korisniji od onog nesrećnika Lesora, kao i Ojo od Omića, odnosno Ristić od Jovanovića. Regland je bolji od Ročestija na pleju, što nije teško jer Roč nije plej, Baron je mnogo korisniji, stabilniji i racionalniji od Feldina, Faye i Bjelica - treba li ovo komentarisati, Perper bolji od bilo koje prošlogodišnje opcije na poziciji 3. Davidovac i Dobrić iskusniji za jednu sezonu. Ostaju ona 4 klinca koje sam naveo iznad kao neki faktor X i tas na vagi koji može da navuče na ovu ili onu stranu. Takođe, kompletna struka je jedno 10 puta jača od prošlogodišnje. Sve nam to daje za pravo da budemo zadovoljni, kako trenutnom igrom, tako i perspektivom.

          Comment


          • za brata Stratosa:

            Last edited by Wingwalker; 07-10-18, 22:58.

            Comment


            • Ma nema sta, prikazali su majstorsku igru. Zao mi sto proslo ljeto zakasnismo sa Tomicem, no sad ne vrijedi osvrtati se, samo naprijed. Epski smo ih ukanalili odbranom, skoro svaku akciju su isli na iso a tu se proveli ko bosi po trnju, morali da vracaju izlazni pas a suteri pokriveni, cak i kad nisu bili, rotirali smo brzo sa rukom na sutu. Pik, njihovo najjace oruzje od prosle sezone i prodor 1vs1 palo u vodu, debakl potpuni, pa ne zalece se nikome na Fayea i Oja. 2x otvoriti cetvrtinu sa ally-up pfffff pa sjajno vodjena utakmica, cak i sa petljom da klince upari sa Covketom i da posle niza greski odrzi petorku koja se kasnije vraca na +11 e tu se vidi trenerov pecat.

              Comment


              • Originally posted by Ganac View Post
                Sve potpis, od Alena uvek dobiješ očekivano - angažovanu igru, skok, zagrađivanje i po koji poen ipak oni nisu tim, Džikić će imati ogromnih problema da sve posloži u situaciji kada je u ABA ligi favorit i kada sa EL 30 utakmica igračima bude duša u nosu već na poluvremenu.
                Mislim da je prehajpovan trener (ali ja samo volim košarku i ne mora da znači da sam dobro procenio).
                Ma gde. Mi smo ovde citali od poznavalaca da postoje samo 2-3 trenera u ABA, a da Tomic nije medju njima. Dzile jeste... A sada kada je dva puta za dve nedelje KKCZ pobedila Buducnost, Tomic postaje ipak neko sa autoritetom jer je bio pomocni u Olimpijakosu...
                To ti je ono - statistika... Obrces podatke kako ti odgovara u kom trenutku.

                Comment


                • Originally posted by Victor BG View Post
                  Evo statistike sa meca, ko voli da pogleda malo...

                  https://www.aba-liga.com/match.php?i...1&tab=Boxscore
                  Samo 2 promasena bacanja... Lepo...

                  Comment


                  • Ono što nije lepo je njihovih 43 bacanja. Razumem da je deo taktike da im sečeš ritam igre faulovima, ali svejedno prevelika je razlika, pokazuje zaštićenost i tendecioznost od strane sudija.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Trebamo se navkavati na ovakav tretman dole
                      ...

                      Comment


                      • Eto sta je falilo Alimpijevicu prosle godine, da bude bolji od BUD za 60 razlike. Da kurvarski smrdljo svirne 30 bacanja vise, da ukrade jos 15-tak poena
                        (Laziceva ukradena lopta gde ga protivnicki igrac vuce za ruku i podize ruku za faul a faul se svira Lazicu iako nije ni pipnuo igraca, cak ga ni popreko pogledao, sekirica za Fajea se svira izgubljena lopta umesto pokusaja suta, Dobricevo polaganje od tablu se svira skidanje sa obruca iako je lopta odavno udarila u tablu, Dzeksonovo koracanje i uletanje u Cirbesa posle 5-6 koraka a sudija u fazonu neka ga nek koraca udarice u nekoga pre ili kasnije pa cu mu svirnuti faul, drugi korak, treci, cetvrti....jos nisam tapnuo loptu na protivnickoj povrsini,....peti korak evo ga Cirbes njemu cu svirati, sesti korak ajde Dzeksone podigni ruke da kao probas sut da ti dam 2 bacanja....to je to...FAUL za bacanja, Dobricevo iznosenje sa terena u kontri nema sanse da bude +1, jbg sto nije ojacao kao Odzo, a Odzu cemo svirati par faulova onako reda radi jer je mnogo ojacao da nauci sledeci put da ne podize ruke nego da pusti igraca BUD da da kos. JBG zna li Odzo koliko je tesko igracu BUD dati kos preko njega sa jos podignutim rukama....seticu se jos necega dok ponovo pogledam utakmicu)
                        i da opusteno pobedis sa 20 razlike. Tacno se vidi da su falili Javor i Majkic. Zadihao se samo jedan sudija, nije postigao da svirne ni 50 bacanja. Sramota
                        Da poprave to za polufinale....valjda ce nauciti i da se Filipu ne sviraju faulovi, ovako je igrao samo 10 minuta nije uspeo ni -10 da napravi indeks

                        Ali moram jos ovo, mora se priznati doslednost ovom kurvaru da svira za sta je placen iako je utakmica odlucena i vec se u trecoj cetvrtini delimicno ispraznila hala a polovinom cetvrte pao ritam i BUD se pomirila sa porazom ali on nastavlja dalje po svome. Bas je odradio svaki dinar za koji je placen

                        Comment


                        • Kriminalno sudjenje. 46 bacanja????? Sramota

                          Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

                          Comment


                          • Gledao sam sinoc snimak pa jesu nas ostetili za 4-5 lopti. Ali ajde da kazemo da je "domacinsko sudjenje" naspram PO. Nikako ne mogu da skapiram faul Lazica na 2min do kraja kad krade cistu loptu i sjekiricu na Faye kad dodjeljuju aut za PG a pritom i aut je bio nas ako faula nema. Ove ostale situacije, nama su svirali, njima ne. Oju su svirali smijesan faul nad Gordicem, nidje veze... Taj visok br sl bacanja je dobrim dijelom nasa greska i plod losih odbrana kretnji protivnika pa se brzo udje u bonus (2 licne Radanova, 2 licne Covica 1 pri sutu za 3p) tako te neke sitne gluposti su ih dovodili na liniju penala a oni su igrali odbranu zvana bol u kurcu a pride i sudije cackaju nos pa je tolika razlika.
                            Moracemo kao klub da se zauzmemo za mnogo bolji tretman. Ovo smrdi na ponovnu kradju kad se bude odlucivalo a nije realno od ovih momaka ocekivati da konstantno budu bolji za 50p od konkurencije.
                            Edit: sinoc mi izjava Tomica zapara uho da je Simanic bio kljucan faktor sinoc, pa sam pazljivije gledao i stvarno je od Klarka napravio budalu, na bekovima kod preuzimanja nije ispadao, svakome je bio na sutu, sjajno se kretao, imao 2x sansu da sutira, 1 promasio ipak je Perperoglu u tim minutima imao svu slobodu u napadu. Steta sto je igrao sa Covicem koji je tri napada drzao loptu do 11-14 sec u rukama i traljavo org napade inace bi igra Simanica bila zapazenija.
                            Last edited by Victor BG; 08-10-18, 09:08.

                            Comment


                            • I ja odgledao reprizu noćas, jerbo LIVE nisam..
                              Pre neki dan (Ulm) pričam da Majki nedostaje Jovke, a on samo tankovao zemljake. Stratos razbio, ma svi od legionara iz inozemstva odlični.. čeka se još nekolicina domaćih.
                              Đetići se pošteno ispromašivali, ima i do naše odbrane, ali verovatno je i do treme na premijeri pred domaćom publikom, i EL (iza ćoška) u glavama..

                              Otvaranje četvrtina sa copy/paste akcijama za ally-up .. mangupski!

                              Tatino mezimče (za promenu) u minusu, ali one back2back bananice od brata Alena u istom napadu ?! .. hilarious!

                              Simana definitivno sazreva, a Zvezda definitivno, ponovo ima trenera!

                              Comment


                              • Znam da je rano, ali meni se čini da Tomić diže Simanića i Radanova preko odbrane. Mislim da im daje neke defanzivne zadatke koje treba da ispune, u zavisnosti od protivnika i momenta utakmice. Nije to ništa novo, ali je pohvalno što se na taj način mlađi igrači uvode u tim. Istovremeno im skida pritisak postizanja poena koji, ako dođu (a doći će) su samo plus. Ipak, akcenat je na odbrani i to mi je baš onako super

                                Comment

                                Working...
                                X