Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Šarac View Post
    @manny

    Znas koliko Sarca zabole ona stvar medju nogama da trosim vreme svoje da opanjkavam dokone forumase kod Covica. Jbte Vi stvarno sebi dajete mnogo na znacaju ako mislite da Covica tangira sta ti ili bilo ko pise ovde.

    Kako je lako iza tastature kritikovati Lukmana za nestrucnost, obrces igricu majke mi.
    Ono sto treba da te zaboli je totalno odsustvo humora, ako si bilo sta sto je napisano ovde u zadnjih pola sata shvatio ozbiljno hahahhahaha. Daj bre uozbillji se molim te. Teramo sprdnju kad nam uprava i klub cute. Ne znamo sta se desava...

    Sto se tice Lukmana, samo cu pomenuti da se pogleda zdravlje igraca Khimkija dok je on radio tamo i koliko je bilo puno ozbiljnih povreda. Ne zelim to isto da se desi kod nas naravno, ali neki trend negativan postoji. Ja kad vidim sipke i tegove na ledjima u pripremnom periodu u sali dok se radi, okrene mi se stomak...

    Comment


    • Originally posted by MannyCalavera View Post
      Ono sto treba da te zaboli je totalno odsustvo humora, ako si bilo sta sto je napisano ovde u zadnjih pola sata shvatio ozbiljno hahahhahaha. Daj bre uozbillji se molim te. Teramo sprdnju kad nam uprava i klub cute. Ne znamo sta se desava...

      Sto se tice Lukmana, samo cu pomenuti da se pogleda zdravlje igraca Khimkija dok je on radio tamo i koliko je bilo puno ozbiljnih povreda. Ne zelim to isto da se desi kod nas naravno, ali neki trend negativan postoji. Ja kad vidim sipke i tegove na ledjima u pripremnom periodu u sali dok se radi, okrene mi se stomak...


      Da li je svaka povreda iskljucivo zasluga kondicionog trenera? Koliko je bilo povreda igraca dok je toliko hvaljeni Gacevic bio kod nas. Luka Mitrovic dva puta, Lazic 3 meseca, Dangubic par puta, da ne vracam film unazad, samo ovako iz glave.

      Ne mozemo suditi o tome kako se radi po tome sto je okaceno 4 slike sa jednog treninga.

      Shvatam da je sprdnja, ali dajmo neki nivo oko te sprdnje a ne da se odmah dovodi u sumnju strucnost Lukmana.

      I ne znam cemu ta potreba za Velikim Bratom ili Zadrugom da se 24/7 zna sta se radi u klubu. Ako izlaze vesti na svakih sat ne valja, ako nema informacija opet ne valja.

      Dovoljno ima problema i ovako i bez uplitanja novinara i javnosti da bi se klik portali nasladjivali.

      Paznja navijaca Zvezda je okrenuta ka FK klubu pa sve da potpise Stef Kari sutra nikakve reakcije ne bi bilo osim mozda ovde jer bi se vec nekoliko njih pojavilo da iskrituje taj potez jer decko nema fizikalije i visinu da igra po zelji nas ovde.

      Skupstina nece biti u petak. Razlog. pa ne moze da se oformi Upravni Odbor . Zasto ne moze, ne znam i ne zanima dok god je FC3 u rosteru.

      Comment


      • Ja ni za Gacevica nisam nikada bio uveren da radi pravi posao. Ekipe su nam padale uvek u zadnjoj trecini sezone i to se bas, bas videlo. To nas je i kostalo dosta rezultata nekih malo boljih u EL. Tek te ozbiljne povrede da ne pominjemo. Evropa inace zaostaje strasno u preventivi i tretiranju sportskih povreda i to se vidi, ne samo na nasim primerima vec i sire. Pogledaj sta se desava u Barsi godinama i sl.

        Dakle postoje sta su freak povrede i protiv kojih ne postoji preventiva, a postoji i ono sto nastaje preteranim opterecenjem i neadekvatnim treniranjem. Mi smo u tom delu izuzetno bili losi par godina i stalno smo vukli povrede i sranja. Kako ce biti ove godine, videcemo. Ja samo kazem, kad vidim van teretane u pripremnom periodu da se igracima ubacuju tegovi u vezbe u sali, to me bas bas brine. U principu za znacajnije pomake u snazi pre svega, potrebno je bar 12 nedelja u predsezoni gde se vodi racuna o ishrani i jacanju razlicitih grupa misica i jezgra. To je process koji traje. On je moguc u nekoj NBA i sl. jer ljudi ako ne igraju PO imaju maltene 5 meseci slobodno, a ako igraju recimo 3 ipo u najgorem slucaju.

        Evropski offseason je mnogo, mnogo kraci, pogotovu kad se uzme u obzir i repka i sl. Tako da me brine taj strength program krajem Avgusta a tek im dolaze napori kondicije, tehnike i taktike u isto vreme. To obicno izgore kad dodje Januar-Februar period, i posle vuces kuvane spagete bar mesec-dva dok se ne odradi oporavak.

        Comment


        • Originally posted by MannyCalavera View Post
          Ja ni za Gacevica nisam nikada bio uveren da radi pravi posao. Ekipe su nam padale uvek u zadnjoj trecini sezone i to se bas, bas videlo. To nas je i kostalo dosta rezultata nekih malo boljih u EL. Tek te ozbiljne povrede da ne pominjemo. Evropa inace zaostaje strasno u preventivi i tretiranju sportskih povreda i to se vidi, ne samo na nasim primerima vec i sire. Pogledaj sta se desava u Barsi godinama i sl.

          Dakle postoje sta su freak povrede i protiv kojih ne postoji preventiva, a postoji i ono sto nastaje preteranim opterecenjem i neadekvatnim treniranjem. Mi smo u tom delu izuzetno bili losi par godina i stalno smo vukli povrede i sranja. Kako ce biti ove godine, videcemo. Ja samo kazem, kad vidim van teretane u pripremnom periodu da se igracima ubacuju tegovi u vezbe u sali, to me bas bas brine. U principu za znacajnije pomake u snazi pre svega, potrebno je bar 12 nedelja u predsezoni gde se vodi racuna o ishrani i jacanju razlicitih grupa misica i jezgra. To je process koji traje. On je moguc u nekoj NBA i sl. jer ljudi ako ne igraju PO imaju maltene 5 meseci slobodno, a ako igraju recimo 3 ipo u najgorem slucaju.

          Evropski offseason je mnogo, mnogo kraci, pogotovu kad se uzme u obzir i repka i sl. Tako da me brine taj strength program krajem Avgusta a tek im dolaze napori kondicije, tehnike i taktike u isto vreme. To obicno izgore kad dodje Januar-Februar period, i posle vuces kuvane spagete bar mesec-dva dok se ne odradi oporavak.
          Sve si u pravu. Zato mislim da ne mozemo ni doneti sud o tome kako se radi dok ne vidimo kako ce to izgledati tokom sezone i naravno na kraju.

          Gacevica su dizali u nebesa svi , a kada ti ovako napises sa puno argumenata da dobijes salvu uvreda od cuvara vatre DRa.

          Niko od nas ne zna sta su igraci koji su kod nas sada radili u offseason,, da li je njhova svest u nivou Lebrona ili Oladipa ili su se baskarili po plazama Grcke i Cgore i tamanili girose i pljeske.

          Comment


          • Nikakve ovo strenght vjezbe nisu sa kilazama od 12-22kg na ramenima, to je prosto zatezanje misica kako bi se tonus malo zagrijao za napore pri trcanju i promjenama ritma (trcanje duzina), bocne kretnje, skok, doskok i ostalo smaranje u salama. Kod nas u Evropi mislim i da se ne radi teretana sa vecom kilazom jer sut neminovno trpi a i rekli ste vec pauza je premala da bi se dobio zeljeni rezultat (pogledati Kyle Kuzma). Kad na to dodamo pripremne utakmice, EL, PO, domace, PO, Kup... pa nije ni cudo sto nam se ljudi povredjuju. Nema tog strucnjaka koji ce za 30 dana da svakom ponaosob odredi intenzitet i nutricionizam u sezoni. USA je to podigla na nivo SF, a kad im pogledate strucni stab od 50ak ljudi onda vam je jasno da se nista ne smije prepustiti slucaju pa tamo povrede i ako se dese su cista nesrecna okolnost pri udarcima ili doskoku a i to se zastitilo dobro faulovima na suterima. Ovo u Evropi kako se radi za sada je jedini i najbolji nacin ali def nesto mora da se mijenja jer i tijelo mora da ima odredjenu pauzu da se one "nevidljive" rane saniraju.
            Eh da i ovo mi je interesantno, tijelo Barona koliko je ripovano (definisano) u odnosu na Radanova ili Stratos vs Davidovac nerealno koliko Srbi lose odrzavaju tijelo al dok mi osvajamo medalje i igramo hercom i glavom ja se ne brinem.

            Comment


            • Zapravo samo treba pogledati kako izgledaju prosecni Ameri koji igraju u Evropi i kako izgledaju nasi, Grcki ili Nemacki igraci. Dakle rad na telu totalno je zanemaren. I ti Ameri nemaju NBA offseason pa rade natenane, jednostavno su posveceni tome. Kad je u pitanju fizicka priprema, ona treba da ima neki svoji baseline u kome moraju da se javljaju igraci na pripreme. Obaveza svakog igraca kao profesionalca je da se ne ozderava celo leto i da kafanci.

              Baseline moze da se uspostavi kad igrac dodje u klub i tokom prve te sezone. I dobije vrednosti gde mora da se pojavi sledece offseason na pripremama. Ako ne, opaliti po dzepu, staviti to isto u ugovore. Dok ne uvedes da je to obaveze, bolece ih kurac da sami rade na tome.

              Sto se tice tegova u sali za zagrevanje Kao sto rekoh to je skola stara preko pola veka sada. Odavno se to radi sa flex oprugama, sajlama jer se dobija isti efekat otpora a mnogo je delotvornije za igrace. Prvo sto prirodnije taj teret/otpor prenosi na telo igraca a ne fizicki sirok teret koji nose na vratu i imaju balast sa obe strane i sl. Dakle odavno je to izumrlo i povuklo se iz upotrebe u ozbiljnim organizacijama.

              Comment


              • Originally posted by MannyCalavera View Post
                Zapravo samo treba pogledati kako izgledaju prosecni Ameri koji igraju u Evropi i kako izgledaju nasi, Grcki ili Nemacki igraci. Dakle rad na telu totalno je zanemaren. I ti Ameri nemaju NBA offseason pa rade natenane, jednostavno su posveceni tome. Kad je u pitanju fizicka priprema, ona treba da ima neki svoji baseline u kome moraju da se javljaju igraci na pripreme. Obaveza svakog igraca kao profesionalca je da se ne ozderava celo leto i da kafanci.

                Baseline moze da se uspostavi kad igrac dodje u klub i tokom prve te sezone. I dobije vrednosti gde mora da se pojavi sledece offseason na pripremama. Ako ne, opaliti po dzepu, staviti to isto u ugovore. Dok ne uvedes da je to obaveze, bolece ih kurac da sami rade na tome.

                Sto se tice tegova u sali za zagrevanje Kao sto rekoh to je skola stara preko pola veka sada. Odavno se to radi sa flex oprugama, sajlama jer se dobija isti efekat otpora a mnogo je delotvornije za igrace. Prvo sto prirodnije taj teret/otpor prenosi na telo igraca a ne fizicki sirok teret koji nose na vratu i imaju balast sa obe strane i sl. Dakle odavno je to izumrlo i povuklo se iz upotrebe u ozbiljnim organizacijama.
                Jes ne valja stari nacin.
                Pa da je tako Roki bi izgubio od Draga glat jer je Roki cepao drva a Drago radio najsavremenije vezbe[emoji23][emoji23][emoji23]

                Comment


                • Originally posted by Victor BG View Post
                  Nikakve ovo strenght vjezbe nisu sa kilazama od 12-22kg na ramenima, to je prosto zatezanje misica kako bi se tonus malo zagrijao za napore pri trcanju i promjenama ritma (trcanje duzina), bocne kretnje, skok, doskok i ostalo smaranje u salama. Kod nas u Evropi mislim i da se ne radi teretana sa vecom kilazom jer sut neminovno trpi a i rekli ste vec pauza je premala da bi se dobio zeljeni rezultat (pogledati Kyle Kuzma). Kad na to dodamo pripremne utakmice, EL, PO, domace, PO, Kup... pa nije ni cudo sto nam se ljudi povredjuju. Nema tog strucnjaka koji ce za 30 dana da svakom ponaosob odredi intenzitet i nutricionizam u sezoni. USA je to podigla na nivo SF, a kad im pogledate strucni stab od 50ak ljudi onda vam je jasno da se nista ne smije prepustiti slucaju pa tamo povrede i ako se dese su cista nesrecna okolnost pri udarcima ili doskoku a i to se zastitilo dobro faulovima na suterima. Ovo u Evropi kako se radi za sada je jedini i najbolji nacin ali def nesto mora da se mijenja jer i tijelo mora da ima odredjenu pauzu da se one "nevidljive" rane saniraju.
                  Eh da i ovo mi je interesantno, tijelo Barona koliko je ripovano (definisano) u odnosu na Radanova ili Stratos vs Davidovac nerealno koliko Srbi lose odrzavaju tijelo al dok mi osvajamo medalje i igramo hercom i glavom ja se ne brinem.

                  Mislim da se i sam Lazic ovde nasao prozvanim, prvi igrac bele puti koji je definisaniji od Lazica. Mislim da Lazicu nije dobro kada je video Barona.

                  Comment


                  • @Many
                    Da ja sam tako radio a i dalje mislim da je super stvar i za balans i za zatezanje listova i ledjnih misica. Msm ajd da ne serem ja nikada nisam radio sa onim trakama al dok ih koristi svaki NBA star mora da valjaju. Ja sam sebi karijeru upropastio sa onim tegovima od 1kg iznad zgloba noznog sto se nose, lafo za odraz...
                    Realan da budem mi slabo radimo vjezbe za tonus a koliko je to bitno uporediti Djenku vs bilo koji nas igrac. Kada si u kontaktu pri polaganju lopte to bas znaci i skoro svaki je faul-kos. Al realno stvarno se nema kad raditi, 10mj sezona, nije mi to normalno za profi sportiste i ovo sto radimo mi je samo biranje manje stete.

                    Comment


                    • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                      Jes ne valja stari nacin.
                      Pa da je tako Roki bi izgubio od Draga glat jer je Roki cepao drva a Drago radio najsavremenije vezbe[emoji23][emoji23][emoji23]
                      Nađoh te.[emoji41]
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by Šarac View Post
                        Mislim da se i sam Lazic ovde nasao prozvanim, prvi igrac bele puti koji je definisaniji od Lazica. Mislim da Lazicu nije dobro kada je video Barona.


                        tu je to negde ...
                        Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                        biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                        Comment


                        • Ao ne zezajte, tako vi svega. Da me ne shvatite pogresno, da mislim da ne znate nista o fizickoj spremi, svi mi imamo neka svoja znanja o tome i neku svoju filozofiju. Ali bezveze je napadati profesionalce u tom poslu, kao sto je ovaj lik sto je radio u Himki ili Gacevic. Malo je bezveze bacati sumnju u njihov rad. Zar ne? Od njih moze samo da se nauci. Ne moras u potpunosti kopirati ali bi se od njih imalo dosta toga nauciti. Nije ni malo jednostavno spremiti igrace sa ofsezonom od mjesec dana. Pa i igraci hoce odmor, i oni imaju dusu. Nekad su se bazicne pripreme sprovodile po mjesec dana. Danas se svelo na desetak i odmah idu utakmice pripremne. Sve je to ziva stvar koja se stalno mijenja.

                          Ne slazem se ni sa tezom da oni u Nba imaju metode koje mi nepoznajemo. To mozda nekad. Savremeni fitnis i briga o tijelu je dovedena pojavom razmjene informacija i razvojem nauke na slican nivo. Sve sto oni rade znaju i nasi treneri i obratno. Nekad to nije bilo. Sada je razlika samo u uslovima koji su opet stotinu puta bolji kod njih. Sve vise nasih trenera boravi ili je boravilo u nba i svi su kupili fore. Zar mislite da bi Nikola Vucevic uzeo Gacevica i poveo ga u Usa dva tri mjeseca da ga ovaj sprema. Mislite da bi to uradio da misli da ce Gacevic da ga unisti?

                          Comment


                          • Originally posted by MannyCalavera View Post
                            Ono sto treba da te zaboli je totalno odsustvo humora, ako si bilo sta sto je napisano ovde u zadnjih pola sata shvatio ozbiljno hahahhahaha. Daj bre uozbillji se molim te. Teramo sprdnju kad nam uprava i klub cute. Ne znamo sta se desava...

                            Sto se tice Lukmana, samo cu pomenuti da se pogleda zdravlje igraca Khimkija dok je on radio tamo i koliko je bilo puno ozbiljnih povreda. Ne zelim to isto da se desi kod nas naravno, ali neki trend negativan postoji. Ja kad vidim sipke i tegove na ledjima u pripremnom periodu u sali dok se radi, okrene mi se stomak...
                            Evo su odmah iz kluba reagovali u vezi ovoga

                            http://basketballsphere.com/lukman-i...o-tokom-pauze/

                            Comment


                            • Originally posted by MrTwister View Post
                              Evo su odmah iz kluba reagovali u vezi ovoga

                              http://basketballsphere.com/lukman-i...o-tokom-pauze/
                              Ne dozvoljavam Grobarima, a ni Vama da trolujete ovu temu. Probajte na Pomracenju....
                              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • .. jbt ovogodišnji Laza je "bleda kopija" onog Laze kamikaze gladijatora, mislim od pre 2 godine??

                                Comment

                                Working...
                                X