Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ganac View Post
    Opet novi ciklus i tako svake godine...to mi liči na poslovanje Zvezde posle 2000-te godine. Gospodin Nebojša Čović ima limit i mislim da ga je dostigao sa Zvezdom.
    Da je bar svestan svojih ograničenja pa da angažuje prave ljude ovako samo ukopava Zvezdu i sve dobro što je učinio polako ali sigurno potire.
    Mislio si valjda, opet novi cirkus
    Prosle sezone sam im davao kredit zbog mladog trenera i sklepanog tima. Nisam znao za razloge, ali sam verovao da ne rade protiv sebe. Takodje sam verovao da valjda oni bolje vide na treningu i vise znaju o manama i greskama igraca nego mi na forumu.
    I pored ovoga gore, da ne bi kradje u PG, mozda bi igrali i ove godine EL. To bi naravno donelo bolje finansije, moguce i zadrzavanje Lesora, mozda Jankovica, ali i sakrivanje problema.
    Ovo sa Jankovicem je ogroman promasaj. Cudno je da se klub ne izjasnjava osim ono od pre neki dan da je Jankovic nas igrac. U medjuvremenu ide internet prica od toga da je potpisao za KKP, preko toga da je glup i ne zna da cita bancin izvod, do ovoga danas da je otisao bez nadoknade. Ne verujem u price koje idu od onih bliskih klubu. Da je sve to sto mu se sada podmece istina, ne verujem da bi se na njega racunalo, brze-bolje placao dug i sl. Decko mozda jeste fijuk, ali mi ni na sve srpskom nivou nemamo previse cetvorki, da ne pricam o onima koje su raspolozive u ABA. Narocto je neverovatno da ga 'pustamo' jer sada ima godunu iskustva. Zaista ce mi biti zao da negde drugde pokaze vece kvalitete. Pri tome me bas briga da li je to KKP, ili neko deseti. Bio je solidan pred kraj i nagovestio potencijal.
    Ono sto posebno bode oci, a sto sam vec pomenu je da su svi igraci sa visegodisnjim ugovorima otisli bez obestecenja.

    Od ovogodisnjeg tima ne ocekujem nista, tj. ne mogu nista da predvidim. Rezervni plej (ako se uopste bude dovodio) moze da pokaze (ne)ozbiljnost, kao i eventualno (ne)dovodjenje cetvorke sada, ili u toku sezone.
    Dovodjenje kvalitetnih igraca na ove dve pozicije (ne obavezno i skupih i afirmisanih; ko je rekao magicnu rec skauting?) moze kompletno da promeni fizionomiju tima i da nas svrsta u krug favorita za EC. Doduse, sada smo br. 2, ali na osnovu necega cega vise nema (osim imena kluba).
    Strucni stab izgleda OK, dajem im kredit i cekam prvih 4-5-6 zvanicnih utakmica sa kompletnim timom za fromiranje nekog mog misljenja.

    Comment


    • Trebace mnogo vise od 4-5-6 utakmica, dosta je novih igraca, uvijek je potrebno vremena da se implementira zamisljeno, cak je i strucni stab nov. Bice tu posla ali me posebno raduje jak strucni stab, a sve ostalo ce da legne na kraju ja se ne brinem.

      Comment


      • Originally posted by Victor BG View Post
        Trebace mnogo vise od 4-5-6 utakmica, dosta je novih igraca, uvijek je potrebno vremena da se implementira zamisljeno, cak je i strucni stab nov. Bice tu posla ali me posebno raduje jak strucni stab, a sve ostalo ce da legne na kraju ja se ne brinem.
        Naravno, ali ce biti moguce videti naznake u kom pravcu se ide, jer ce biti isto toliko pripremnih...

        Comment


        • nakon 2-3 meseca mozemo da vidimo na sta ce ova ekipa licicti kao i neke obrise koje ce trener pokusati da nametne kao svoj stil ...mnogo je novih stvari i trebace vremena ...podrska navijaca ce biti neophodna !!!

          Comment


          • Originally posted by Laza Kacanski View Post
            Opet kazem Alimpijevic nas je vratio 5 godina unazad. Treba ga krivicno goniti.
            Tandem JJ, Enis, Bjelica, Rocesti, Feldin, Antic, Radicevic, svi otisli.
            Debil je pricao o novom ciklusu?
            Nisam siguran da smo ove sezone.pametno radili dovodeci iskusne.igrace, mbogo stranaca na jednogodisnje ugovore.
            Zamisli sledece sezone ode 5 stranaca, Lazic. Opet nemamo zdravu osnovu.
            Alimpijevic nije kriv sto je neznalica ,Covic ga je doveo ,njegova je greska veca ...

            Comment


            • Videcemo sve na pripremnim utakmicama kao i prosle godine, jasno se tu vidi sta i kako i nema tu mnogo pomeranja od misljenja..To je tako, vidis dal znaju ili ne znaju i gde je busno i sta se desava..ti problemi se relativno mogu sanirati kroz utakmice a sigurno doselekcijom i otkazima..Mene tu najvise brine pozicija dva, kako ce oni izdeliti minute i moguce da ce se gusiti medjusobno, nije mi lako ali Lazic ako nastavi igre od prosle godine, cist je visak, ali verujem da da ce ove godine biti veca pomoc za njega, samo sto se onda gusi Dobric, Baronu treba lopte itd...u prevodu mislim da ce se gusiti medjusobno.. da je npr treci bek neki koga razvijas, dva bi imala sasvim dovoljno vremena da pokazu sve sto mogu i znaju,dok bi treci ulazio u program da jednog dana bude nosilac...mislim da ce Dobric tu najvise patiti...i ako mislim da ima znanja za vecu ulogu i minute u ovom timu...

              Sto se tice jedinice, tu sve zavisi od back up-a, i tesko je sad reci kako i sta, Joe je dobar igrac, skorer koji ce isporucivati poene ali njegov doprinos ce zavisiti koliko ce uspeti da bude dobar u odbrani...tj dzaba ako da 20 a primi 25 kroz njega...ali dobar igrac, bolji od Teodora po meni u najgorem slucaju isti djavo...

              Na tri, Stratos ce dati svoje brojke, mislim da on nece praviti +-, Davidovac je veliki xxx, dal ce moci nastaviti sut, dal ce imati miss match situacije...daleko njegov njabolji deo je neko zoniranja prostora u odbrani i sama odbrana u reketu,skok itd...tj koriscenje dugih ruku i visine...pokretljivosti sa tim..

              Na cetiri Faye, bice zanimljivo i upitnik kod njega posto nije igrao u ovakvim ulogama,uglavnom je bio jedan od lidera ekipe, malo sezona sa vise od 30 utakmica, sta vise mislim nikad, videcemo kako ce ragovati na jak klub i na takav sistem, gde ce u principu biti igrac za svasta..o Simanicu necu pisati, to je bar jasno..ovo mu je definitivno poslednja sansa, koja mu nece biti data tokom sezone vec na pripremama, sa tim da ocekujem i Keselja u borbi u 12..Tomic je verovatno mekog srca za njega, kao Covic, Misko i fudbalskih navijaca KKCZ..

              Na pet, eh...Zirbes je veliki upitnik, imao je solidne brojke kroz stats i kad nije bio u CZ ali na terenu to izgleda drugacije..raubuju ga u odbrani, napad pospremi zicer kad dobije ali je poprilicno izgubio povratnu loptu i sigurnost, Joe zna da odigra pik kad hoce, tu je i back up, ali ocekujem od njega neki medium, niti nesto specijalno niti da bude los....Ristic sa druge strane bi najvise trebao kroz ABA da dobije sigurnost, pa donekle i neke utakmice EC, nije on jos taj nivo da ce nam doneti neki plus, ali bio bih zadovoljan kad ne bi nista zasro i dao neki svoj pecat nasoj igri... Opet se vracam na moj faktor X ove sezone, Ojo je igrac koji moze mnogo, sad ono sto je najbitnije kod njega dal ce to uspeti, koliko inteligencije kosarkaske moze imati ili unaprediti taj deo...gde nece biti iskljucivo sirove snage.. on stvarno moze mnogo ako se bude koristio kvalitetno a sta je to pojma nemam da budem iskren, samo sam misljenja da ga na pocetku treba forsirati da kroz pocetak dobije samopouzdanje...igra u odbrani i plivanje kad je van reketa je jbno i taj deo mora da se sanira...

              To je ovako iz prve lopte, strucni stab je vise nego kvalitetan, rekao sam da bi i sa ovim timom ali sa Ivanovicem potpisao titulu, ono je mamojebac kad treba da izrabljuje a to bas ovakvom timu treba, nadam se da je i Tomic takav. Ivanovic bi sigurno znao kako da iskoristi igrace, za Tomica je to znak upitnika, ima zelju da se dokaze, ima pedigre ali kod njega mi je veliki upitnik glava, vruca je i luda jedan kroz jedan...ali drugi deo sastava je poprilicno stalozen ..tako da su kompatibilni, bar se nadam..

              Videcemo sta mogu,neko 1/4 EC i Finale ABA bi bilo minimum sto ocekujem od ovog tima, sve ispod toga je tezak neuspeh, posebno ABA liga...to je ovako na prvu loptu..kazem dosta toga resava back up PG i same ambicije kluba,ako bude fc3, Avramovic itd..to je vec dubok problem i teska zajebancija
              Last edited by LosmiSK; 16-08-18, 10:40.
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Alimpijevićeva najveća greška je što ga je povukla ambicija da pristane na vođenje evroligaša u praktično svojoj prvoj ozbiljnoj trenerskoj sezoni, usled čega je zanemario sve potencijalne teškoće posla u klubu kakav je KKCZ, pristao da vodi im koji nije selektovao. To su profesionalni i karakterni minusi koje nije uspeo da kompenzuje nekim svojim ljudskim i trenerskim potencijalom.
                Mnogo veća je Čovićeva odgovornost. Ja sam na početku prošle sezone pisao da on mora da stane iza Alimpija po svaku cenu, da grebe i rukama i nogama i potura leđa za njega, da "Šilbuje" ili "Mekeluje" igrače ako treba, ako želi da tu sezonu izguramo koliko-toliko uspešno. Pod uspehom mislim i na rezultate (ABA liga pre svega) i na igru, pa i na amosferu u klubu i među igračima. Ako je Čović mogao prvih godinu ipo dana da bude prisutan na svakom Radonjinom treningu, da pegla probleme i svojim autoritetom stoji kao zaštitnik trenera, ne vidim zašto nije to mogao i sa Alimpijevićem. No, to je sve u prošlosti, ne može se promeniti, samo možemo da izvučemo neke pouke, ako smo pametni.

                Što se tiče ove sezone, stvarno ne kapiram stotine ispisanih strana na raznim zvezdaškim temama, kada niti je roster formiran, niti znamo kako će funkcionisati potpuno nova struka na čelu sa trenerom početnikom. Sve što se piše je nagađenje i predikcija, ja se time ne bih bavio dok ne pogledam, bar za početak, nekoliko pripremnih mečeva, a posebno one takmičarske, sa zaokruženim rosterom i jasnim ulogama u timu.

                Čak ni o kompoziciji rostera ne mogu nešto pametno da napišem. Npr. svima je upalo u oči da smo doveli tri centra sličnih karakeristika, da smo time načelno izgubili taktičku raznosvrsnost na poziciji pet, ali ipak ova trojica nisu potpuno identični igrači ni u obrani, ni u napadu, tj. postoje fine razlike koje struka treba da prepozna i eksploatiše. Mene npr. zanima kako ćemo braniti visoki centralni pik, šta će nam raditi centri i šta (i ko) na strani pomoći. Interesuje me i da li ćemo zaista igru bazirati na odbrani i tranziciji i kakva ćemo rešenja imati u pozicionom napadu, da li će procentualno biti zastupljenije ISO opcije ili nešto iz ofanzivnog setup-a Tomića, sa jasnim kretnjama svakog igrača, kako ćemo mi vrteti pik itd.

                Comment


                • @Madafaka
                  Dijelim tvoje misljenje, zaista se slazem skoro sa svim. Sto se centara tice, visoki pik ce ti praviti problem, ni jedan od ova tri to ne moze dobro braniti ali zato je doveden Faye koji odlicno cita u odbrani. Sto se napada tice, na ISO zaboravi jer takvog profila izrazitog nemamo. Sve ostalo moze da se ukomponuje i sredi a to nije malo. Ima Tomic alat da izbrusi zeljenu igru do decembra i ako se pokaze kao pravi znalac (20g u Oly to nagovjestava) onda mozemo biti mirni. Igrace koje je doveo je dobro birao Baron, Faye, Perperoglu i Ragland, vjerujem da ce ovaj TIM pokazati sav potencijal.

                  Comment


                  • Originally posted by madafaka73 View Post
                    Mnogo veća je Čovićeva odgovornost. Ja sam na početku prošle sezone pisao da on mora da stane iza Alimpija po svaku cenu, da grebe i rukama i nogama i potura leđa za njega, da "Šilbuje" ili "Mekeluje" igrače ako treba, ako želi da tu sezonu izguramo koliko-toliko uspešno. Pod uspehom mislim i na rezultate (ABA liga pre svega) i na igru, pa i na amosferu u klubu i među igračima. Ako je Čović mogao prvih godinu ipo dana da bude prisutan na svakom Radonjinom treningu, da pegla probleme i svojim autoritetom stoji kao zaštitnik trenera, ne vidim zašto nije to mogao i sa Alimpijevićem. No, to je sve u prošlosti, ne može se promeniti, samo možemo da izvučemo neke pouke, ako smo pametni.
                    Nisam znao da je ovo radio. Za pohvalu ako je tako.

                    Comment


                    • To naravno da naslepo mogu reci da nije tacno...Nema tog predsednika na svetu koji bleji svaki trening i resava probleme igraca , svlacionice direktno na trenigu..Da pritom kad je DR dosao, sto je 100% tacno, svlacionica je bila krs...najgori deo tima da ne kazem kluba..Postavlja se pitanje sto to pre nije radio, ovo je rekla-kazala, gde je tacnost izgovorenog po mom skromnom misljenju 2%

                      Koliko se secam, a secam se veoma dobro ti Madafaka si rekao i pricao superlative za DA i kako je to sve dobro leglo....i stojao je NC iza DA, i stoji i dan danas iza njega u medijima,a a apsolutno sam siguran da je svestan greske koje je napravio...Nema tu sta da se istrpi... trpeo bi ga do borbe za opstanak, on nije mogao da radi skauting igraca posto ih je eventualno gledao na TV-u i pojma nema nista...da dovedes random trenere iz KLS, ne bi bili gori od njega...

                      Kad stvaras mladog trenera, onda mu daj neku mladju selekciju..nek se brusi tu 2-3-4 godine,ako vredi, pripojis ga da bude asistent pa onda ako bude prostora das mu mesto prvog trenera..

                      Alimpije je obican dunster, to je potvrdila prosla sezona, a potvrdice i neke naredne ako nadje aganzman neki..cenim Igokea, MZT ili tako nesto..ako Misko povuce veze...

                      Projekcije se uvek mogu praviti, neke su manje, sa malim brojem informacija itd...kao kvote za prvaka pre pocetka lige, kao sto su dali za NBA, onda se u real life menjaju ..ali ovo su sve vise nego poznati igraci, da se manje vise zna na koji fazon ce biti..
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Je li Admiral pod ugovorom?
                        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                        Comment


                        • Originally posted by LosmiSK View Post
                          To naravno da naslepo mogu reci da nije tacno...
                          Boldovana reč jasno opisuje moju potrebu za smislenijim odgovorom, ali ipak da odgovorim jer cenim energiju koju ulažeš i u ovaj forum i u košarku kao igru.
                          Ovo za treninge je tačan info, naravno da stavljam ogradu kod one moje odrednice "na svakom treningu", moguće da je neki propustio. Možeš da veruješ ili ne veruješ, tvoja stvar.

                          Što se tiče toga šta sam ja pisao o Alimpijeviću, mogu reći da se moj stav o njemu nije bitnije razlikovao od ostalih na forumu: početnik, ima potencijal, ima energiju, ima motiv i želju, ima muda, vodio FMP do čišćenja Partitan u polu-finalu domaćice sezonu pre toga... Isto tako, kao i većina forumaša, jasno sam naglašavao potencijalne probleme, posebno kod pitanja autoriteta i posebno u momentu kada smo videli da će u rosteru imati nekoliko igrača koji su po godinama i iskustvu stariji od njega. Tu sam, da ponovim, naglasio imperativ uključivanja Čovića kao zaštitnika trenera koji je njegov izbor, na sve načine i svim sredstvima. I ne samo bukvalno Čović, svojim prisustvom ili gestom, moglo se treneru pridodati neki iskusniji pomoćnik/savetnik, bilo ko ko bi mogao da pomogne u vođenju tima u najširem značenju te reči, da ne ulazim u sve detalje. To je izostalo i ispaštao je ceo klub, mogu reći i svaki pojedinac u njemu. Ja nikada, ni kao klinac, a posebno sada sa 45 godina, nisam bio naklonjen idolopoklonstvu i žmurenju na jedno oko zarad nečije klupske pripadnosti ili ličnog afiniteta prema nekoj osobi. Tako je bilo i sa Radonjićem, isto i sa Alimpijevićem.

                          Igrom slučaja sam posle Nove Godine, pa sve do pred KRK bio blizu kluba, što kao posmatrač, što kao neko ko je mogao da čuje info iz prve ili druge ruke. To šta sam sve video i čuo o našem klubu i oko njega mi je zgadilo i košarku i forum, pa sam jednostavno prestao da čitam i pišem još u toku trajanja Kupa. U tom nekom periodu je situacija eskalirala do mere kada nema povratka, a da se ne preduzmu neke ekstremne mere. Ili prema nekoliko igrača, ili prema trerneru. To je izostalo, pa je finiš sezone samo pokazao da su slutnje bile opravdane. Čast Topu što je uspeo da uzme bar taj trofej u KLS.

                          Comment


                          • Originally posted by Laki21 View Post
                            Je li Admiral pod ugovorom?
                            ja bi njega doveo majke mi ,ako je zdrav naravno ...dobar bi nam posao odradio za male pare

                            Comment


                            • Originally posted by madafaka73 View Post
                              Boldovana reč jasno opisuje moju potrebu za smislenijim odgovorom, ali ipak da odgovorim jer cenim energiju koju ulažeš i u ovaj forum i u košarku kao igru.
                              Ovo za treninge je tačan info, naravno da stavljam ogradu kod one moje odrednice "na svakom treningu", moguće da je neki propustio. Možeš da veruješ ili ne veruješ, tvoja stvar.

                              Što se tiče toga šta sam ja pisao o Alimpijeviću, mogu reći da se moj stav o njemu nije bitnije razlikovao od ostalih na forumu: početnik, ima potencijal, ima energiju, ima motiv i želju, ima muda, vodio FMP do čišćenja Partitan u polu-finalu domaćice sezonu pre toga... Isto tako, kao i većina forumaša, jasno sam naglašavao potencijalne probleme, posebno kod pitanja autoriteta i posebno u momentu kada smo videli da će u rosteru imati nekoliko igrača koji su po godinama i iskustvu stariji od njega. Tu sam, da ponovim, naglasio imperativ uključivanja Čovića kao zaštitnika trenera koji je njegov izbor, na sve načine i svim sredstvima. I ne samo bukvalno Čović, svojim prisustvom ili gestom, moglo se treneru pridodati neki iskusniji pomoćnik/savetnik, bilo ko ko bi mogao da pomogne u vođenju tima u najširem značenju te reči, da ne ulazim u sve detalje. To je izostalo i ispaštao je ceo klub, mogu reći i svaki pojedinac u njemu. Ja nikada, ni kao klinac, a posebno sada sa 45 godina, nisam bio naklonjen idolopoklonstvu i žmurenju na jedno oko zarad nečije klupske pripadnosti ili ličnog afiniteta prema nekoj osobi. Tako je bilo i sa Radonjićem, isto i sa Alimpijevićem.

                              Igrom slučaja sam posle Nove Godine, pa sve do pred KRK bio blizu kluba, što kao posmatrač, što kao neko ko je mogao da čuje info iz prve ili druge ruke. To šta sam sve video i čuo o našem klubu i oko njega mi je zgadilo i košarku i forum, pa sam jednostavno prestao da čitam i pišem još u toku trajanja Kupa. U tom nekom periodu je situacija eskalirala do mere kada nema povratka, a da se ne preduzmu neke ekstremne mere. Ili prema nekoliko igrača, ili prema trerneru. To je izostalo, pa je finiš sezone samo pokazao da su slutnje bile opravdane. Čast Topu što je uspeo da uzme bar taj trofej u KLS.
                              Znači zato si ti nestao sa foruma, a a mislio pobeže madafaka (jer si štitio Čovu i Alimpija), kad ono čovek puko...iako i dalje n znam pikanterije (nije ni bitno) postaje logičnije sve ono što se dešavalo i igre koje smo pružali.
                              Nemoj više da nestaješ, mogao bi opet neki upis na temu Škola košarke
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Pada mi malo ego da niko nije otisao zbog mene kao sto su neki pisali da forum nije vise citljiv Elem, licno stvarno mislim i iskreno ono sto sam rekao za DA, da pojma sa zivotom nema i da je to najgora greska u zivotu, bar onaj kosarkaski deo NC....Ono sto su njih dvoje uradili prosle godine je zlocin protiv kosarke...Gubiti na onakav nacin od PG sa onakvim timom je za ono, ludilo bukvalno..naravno tu ne spada samo to vec i ostale stvari..Keselj, Antic..6 centara...onda dovodis Omica i pises ona saopstenja..kao nesto branis..znas vec kakvi su i kako ce proci...ako ne radis to zbog njih, sto je ok..ne radi zbog kluba..kakav mi imidz sada imamo u Evropi,da se ne vole takvi ljudi itd...tako ce skontati oni preko...posle nam djavo kriv kad nas kaznjavaju..i na sve to...TI DOVEDES ''DOBROG''momka filipa covica...Sarac rece ne racuna Tomic na njega, kad ono keks....

                                Covicu nesto ozbiljno fali i to u nekom svom ludilu ne moze vise na dobro da izadje pa da dovede jos tri top igraca...dajem nam neke sanse, cak nisu problem igraci, trener, vec iskljucivo Covic..eto Fica na pripremama, bice tu jos neki kiks ne sumnjam u to..kad udjes u seriju gresaka, tesko se iz nje izlazi..
                                Last edited by LosmiSK; 16-08-18, 18:24.
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X