Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • U20 dobila Tursku, Borisa 17p6sk3blk Radanov 7p5as

    Borisa mora da popravi lateralne kretnje, apsolutno je dominantan u generaciji, da ako osvoji evropsko i bude MVP pa da ga ubacimo u 12...
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Originally posted by LosmiSK View Post
      Sve je lepo to sto ti pises, ali gledas onako jednodimenzialno i kao da ima neki sablon i njega se drzis. Pa jbm mu misha dal je nesretni Alimpijevic dobio sansu kao KLS trener bez trunke znanja da vodi EL tim, jeste...Reces da je to los primer i bices u pravu ali Dobric, Davidovac, Jankovic nisu doneli nista posebno..Dobric prvu sezonu nije ni igrao do KLS-a i onda dobio full minute,, prosle godine smo imali retarda za trenera zbog kojeg nismo mogli ni da se opustimo ni u KLS...Pa mi smo inidirektno izubili finale i imali ahilovu petu zbog Davidovca,imao je dosta dobrh stvari ali brdo losih...o Jankovicu da ne pricam, na kraju se iziveo malo na oronulom Novici i zaboravili smo celu sezonu gde je bio kao muva bez glave...

      Vamo imas jednog od top talenta generacije i frka ti da ga gurnes u vatru, eto nije pokazao ne znam sta... a covek ima upside za Dobrica i Davidovca velicine Amerike...Mlad je i treba nesto da kvrcne da prebaci da bi postao top igrac i po tebi ce lakse to da se desi sa Potom, Seslijom, Ojom itd nego sa nekim ozbiljnim igracima i sistemom..On je sa DR-om imao breme titula,imao 17-18 godina i ne veliki prostor, ali sad u ovoj situaciji je pravo vreme da se ubaci u vatru i pokaze dal zna ili ne zna a pritom ima 20 godina i rizikujes da ga izgubis za sva vremena...Rizkovali smo sa Tejicem koliko godina, mislim da mozemo rizkovati i sa Simanicem...takodje i sa Mitrovicem itd..Daj da damo momku sansu, pogledaj primer partizana i samog to Novice kao reper kako je i kako prolazio do prvog tima...i sta su dobili sa njim...

      Sablonski gledate, bojite se senke a takav talenat bleji na klupi, ali eto ne smeta FC, pa NBA ne bi postojao da tako gledaju na mladog igraca, trebas da mu pruzis sansu da se razvija,normalno da ima boljih igraca i da cemo trpeti ali ono sto mozes dobiti je nesto neverovatno, gotovo da nijedan veliki igrac ne bi postojao da se gleda tako suvoparno...

      Kazem,ako mi nemamo prostor sada da Simanicu damo sansu i gledamo u pravcu kako si ti sad izneo, mi treba da se ugasimo...i ubedjen sam momak moze pruziti i doneti vise nego svi nabrojani sto si naveo...malo se uzdizao previse i bilo hajpa, ali on nije igrac sa loptom, treba mu vremena da sazri ali treba da zri uz prave igrace i trenera..da mu se da sansa ..porediti ga sa Dobricem i Davidovcem je zlocin prema kosarci...pa sve i da propadne kao igrac

      Cekaj, stani, koci... Ako tebi ne valjaju Jankovic, Dobric i Davidovac, te za poslednju dvojicu jos kazes da je zlocin prema kosarci porediti ih sa Borisom, cime te je Borisa toliko kupio? Evo priznajem, ja sam bio odusevljen kada se pojavio, delovao je kao prototip moderne cetvorke, onako visok, skocan, sa sutem spolja i tajmingom za blokade... Ima on i sada to (na papiru), problem je sto je decko poslednjih nekoliko godina stagnirao i sto taj talenat jos uvek nije pretocio u bilo sta opipljivo. Bio je u Zvezdi i Radonjic je smatrao da nije spreman, bio je u FMP-u i nije odigrao nista, proslog leta ode sa U20 reprezentacijom na EP i medju vrsnjacima izgleda lose... Moze li taj vanserijski potencijal negde da odigra nesto, cisto da vidimo malo taj talenat u praksi, ili cemo vecito izmisljati izgovore gde su svi krivi sem njega i prebacivati ga (opet) u prvi tim samo na osnovu tog mitskog talenta? Ja se secam da je pre par godina bio projektovan kao pik prve runde drafta, medjutim u medjuvremenu su svi videli dovoljno od njega i sada ga na ESPN-ovom 2019 mock draftu nema medju 60 pikova (Radanov je 59. ). Pozovu ga 2016. na Basketball Without Borders Global Camp, pa kazu:

      Code:
      [QUOTE][B]Strengths:[/B] 
      -Has excellent size for a power forward at around 6'11 in shoes. Narrow frame that should fill out in time.
      -Fluid and mobile athlete. Very smooth. Can play above the rim.
      -Versatile skill-set offensively. Can handle the ball, shoot with range, and has excellent footwork in the post.
      -Very soft touch inside and out
      -Has a natural feel for the game that allows him to make plays all over the floor. Great timing. Comes up with blocks on a regular basis.
      
      [B]Weaknesses:[/B]
      -Somewhat of a tease. Was not very productive in the actual games.
      -Very passive guy that doesn't really know how to insert himself into games
      -Does a lot of standing around waiting to shoot jumpers. Settles quite a bit
      -Gets down on himself easily when things don't go his way
      -Has an inconsistent motor defensively. Seems to avoid contact. Gives you the bare minimum at times.
      -Shows very little emotion on the floor. Never changes his expression
      
      [B]Outlook:[/B] 
      Arguably the most skilled big man in attendance. 
      Absolutely wowed people in the drills, but then completely disappeared in the games. 
      Incredibly introverted. Does not interact with anyone, possibly due to language barrier, but appeared to be more going on.[/QUOTE]
      Iste godine Borisa je na U18 EP:

      Code:
      [QUOTE][B]Strengths:[/B] 
      -Frame continues to fill out. Big shoulders and proportionate upper and lower body. 
      -Mobile enough to play the 3, but big enough to operate as a small-ball 4 theoretically. 
      -Good athlete. Explosive off one or two feet. Quick off his feet. Plays above the rim impressively 
      -Has good scoring instincts. 21.5 points per-40 at U18s. Can put the ball in the basket in a variety of ways 
      -Impressive shot-maker who can throw the ball in the basket off the bounce. Has made over 2 threes per-40 minutes for his career so far. Also career 77% FT% 
      -Playmaker defensively who shows the ability to block shots and get in the passing lanes using his quickness, length and timing 
      -Can create his own shot off the bounce far better than your average 6'10 player. 
      -Quick first step and can change gears powerfully driving left 
      -Can make an iso pull-up 3. 
      
      [B]Weaknesses:[/B] 
      -Struggled to score efficiently at the U18s. Shot 45% for 2 and 27% for 3. 
      -Avoids contact like the plague. Settles for weak floaters from outside the paint instead of driving all the way to the basket and using his explosiveness to finish above the rim. 
      Has never gotten to the free throw line at a high rate in his career 
      -Still a very streaky shooter. Has a big ball and wind-up on his spot-up jumper. Shoots it different every time. Sometimes guides it off his palm with excessive rotation. 
      -Much better shooter off the bounce than with his feet set, which is not ideal for a guy expected to be a floor spacer 
      -Feel for the game is questionable. Wants to go into iso mode every time he catches it. Takes a lot of tough shots. 
      -Struggles to see the floor and find the open man 
      -Somewhat of a tweener forward who lacks consistency defensively at either spot. Gets beat off the dribble far more than you'd hope. Doesn't close out on shooters with any urgency. 
      Not strong or physical enough to avoid getting posted up inside the paint. Doesn't have a great mentality in terms of wanting to get stops 
      -Demonstrates poor body language when things don't go his way. Lacks mental toughness to fight through adversity. 
      
      [B]Outlook:[/B] 
      Already having seen some minutes in the Euroleague, a lot was expected from Simanic considering he's regarded as one of the biggest talents in the 1998 generation in Europe. 
      Unfortunately he had a very disappointing tournament both individually and collectively, with his team finishing in 10th place, a historically bad result for Serbia. 
      Simanic is still very much a tease, showing flashes of incredible upside at times, and making lottery pick caliber moves every so often. 
      Unfortunately he mixes that in with quite a bit of underachieving and bad body language, something that has frustrated his coaches at every level he's played at since he emerged on the scene.[/QUOTE]
      Nike Hoop Summit 2017, eto Borise i tu:

      Code:
      [QUOTE][B]STRENGTHS:[/B]
      -Great size for either forward spot at a hair under 7'feet in shoes. 9'0 ½ standing reach is big enough to play some center if his frame ever fills out 
      -Fluid athlete who can get off his feet quickly and plays above the rim effortlessly. Light on his feet and highly mobile overall 
      -Outstanding shooting stroke in warmups. Catches and shoots on the hop. Ball comes out of his hand very smoothly. Shows the ability to hit spot-ups and pull-ups from NBA range 
      -Shows touch on his floaters. Skilled player overall for a guy his size 
      -Shows some instincts as a shot-blocker. Has the timing, reach and athleticism to protect the rim a bit if strength isn't an issue. 
      -Undoubtedly has talent/upside 
      
      [B]WEAKNESSES:[/B]
      -Doesn't have very long arms (7'0 ½ wingspan) relative to his height 
      -Has long had a projectable frame, but really hasn't done much with it. Weighed just 203 pounds at the Hoop Summit. 
      Not clear if he'll be able to add much weight long term, which limits his ability to play the interior positions 
      -Doesn't have much ability to create high percentage shots for himself. Wants to get to his pull-up mid-range jumper every time. 
      -Can play above the rim, but shies away from contact at the basket, negating his physical tools. 
      -Doesn't have a great feel for the game. Struggles to see the floor effectively. Average passer at best 
      -Not clear what position he is best suited defending. Too upright on the perimeter to defend 3s. Too weak to guard most power forwards. 
      Doesn't give you enough as a defensive rebounder 
      -Gets extremely nervous anytime he was asked to operate in competitive settings, even in shooting drills. Struggles with adversity. Hangs his head after misses. Not a next play guy.
      
      [B]OUTLOOK:[/B] 
      Simanic was a major tease throughout the week, showcasing impressive talent in the five on zero drills, but then completely going into a shell anytime a live defender was thrown into the mix. 
      He struggled in the game as well, only playing ten minutes and having a difficult time getting anything going in his time on the floor. 
      Simanic has had a very difficult season, barely seeing any playing time for Red Star, which surely hasn't helped his confidence. 
      He's one of the bigger talents to come out of Serbia in the last few years, but there are major question marks at this point about his ability to realize his potential 
      and turn into a productive player, even at the European level.[/QUOTE]
      Pitam te jos jednom, sta se u medjuvremenu promenilo, u cemu je napredovao? Koji su tacno kvaliteti zbog kojih zelis Borisu u prvom timu, cime konkretno bi on dao doprinos ekipi? Da li mladi igrac koji nema narocito dobru radnu etiku/nije mu kosarka bas na prvom mestu mora dobiti sansu samo zato sto je pre odredjenog vremena vazio za top prospekta? Da li jos uvek moze vaziti za top prospekta ako nigde ne uspeva svoj talenat da pokaze u praksi?

      Uzgred, ako neces poredjenja sa Dobricem i Davidovcem, evo ti primer Boldena - ista pozicija, vrlo slicne vrline/mane (opet na papiru)... Kao neko ko je igrao za mladje selekcije Australije odlazi u Ameriku, zavrsava na UCLA, gde igra prilicno lose. Sa 20 godina (koliko sada ima Borisa) dolazi u FMP, svoj talenat pokazuje u praksi i posle odlicne sezone biva izabran kao 36. pik na draftu. Nakon toga bi svakako imao mesto u Zvezdi, medjutim biva prodat Makabiju za iznos NBA obestecenja. Sada citam, po svemu sudeci ce biti u rosteru Siksersa za sledecu sezonu. Zasto bi Borisi bilo ispod casti da igra za FMP, zasto bi mi kao klub zbog toga trebali da se ugasimo i zasto samo njemu to predstavlja neprelaznu prepreku, kada su neki talentovani (Bolden, Guduric) i neki manje talentovani (Dobric, Davidovac) igraci to iskoristili na pravi nacin?

      I da se vratim na pocetak posta, Dobric, Davidovac i Jankovic nisu odigrali nista spektakularno u Zvezdi, al' je svako na svoj nacin odradio svoju rolu i bio koristan u njoj (posebno prva dvojica). Dobric je unosio ozbiljnu energiju sa klupe, postizao solidan broj poena za vreme koje je provodio na parketu, imao i neke suterske eksplozije, generalno je imao odlicne procente suta, bio je prisutan u skoku... Davidovac je uskocio na poziciju pleja kada smo i definitivno digli ruke od Radicevica, pa kada je dosao Enis igrao 2 i 3, pa kada smo se rastali od Bjelice je uskocio i na 4... Dakle, decko je samo u prosloj sezoni pokrivao 4 pozicije, igrao pametno, dobro citao igru na obe strane parketa, pogadjao suteve u pristojnim procentima, takodje bio prisutan u skoku. Jankovic je cinjenica bio izrazito nekonstantan, al' nam je odbrana ipak izgledala kudikamo bolje sa njim nego sa Bjelicom (istina, to nije poseban izazov ), pokazao je cvrstinu, solidnu zastitu obruca, interesantan i raznovrstan skillset... Svi oni imaju odredjene limite: Dobric vrlo skroman ball handling i upitnu individualnu odbranu, Davidovac fizikalije, sut iz driblinga, takodje individualnu odbranu, prosecan sut, Jankovic je masina za pravljenje faulova, ozbiljno mu fali fundamenata u odbrani, koncentracije, sut mu je nekonstantan itd. Zbog toga je tesko projektovati ih kao startere i ocekivati neka cuda od njih, ali su se svakako pokazali kao zahvalni role igraci. Uostalom, na nivou cele sezone bolju +/- statistiku od njih trojice su imali samo Omic i Rocesti (Omic +4.8 po mecu, Rocesti +4.1, Dobric +3.6, Davidovac +3.3, Jankovic +2.9).

      Sta bi ti onda radio sa njima trojicom? Odrekao se + igraca koji dobro odradjuju svoju ulogu, zarad prospekata koji jos uvek nisu + igraci ni u FMP-u? Da imaju veci upside - imaju i onog trenutka kada makar nesto od tog talenta pretoce u realan kvalitet, bicu prvi koji ce reci da zasluzuju sansu u Zvezdi. Ali ne "sansu" da budu 11-12 igrac, nego da imaju pristojnu minutazu na svakoj utakmici, da budu makar druge opcije na svojim pozicijama, da imaju i odredjenu slobodu u igri... Poenta je da u ovom trenutku to ne zasluzuju.

      P.S. Vec drugi put mi nabacujes Filipa Covica, to je poslednji igrac koga zelim da gledam u Zvezdi. Uvidjas valjda razliku izmedju mladih igraca koji su prevazisli FMP, i ne tako mladog igraca kome je FMP vrhunac karijere, a i u njemu igra jer mu je tata vlasnik.

      Comment


      • Nas, svaka cast za post i pre svega za temeljnost.. Pitam se zasto u poslednjih sedam godina koliko si clan ovog foruma imas svega 15 postova? Zvuci neverovatno

        Comment


        • Originally posted by Antona View Post
          Nas, svaka cast za post i pre svega za temeljnost.. Pitam se zasto u poslednjih sedam godina koliko si clan ovog foruma imas svega 15 postova? Zvuci neverovatno
          Tada sam se registrovao, al' sam samo citao i to sa odredjenim pauzama. Nedavno sam resio da se prikljucim jer mi deluje da je na ovom forumu najraznovrsnija ekipa, solidan balans, mogu da se procitaju potpuno razliciti stavovi... A uz to, ja kada krenem da pisem neretko ispadne carsav, a za to uglavnom nemam vremena, pa onda cesto potpuno odustanem od pisanja i nastavim samo da citam, jer mi je tako lakse i brze.

          Comment


          • Originally posted by Nas View Post
            Tada sam se registrovao, al' sam samo citao i to sa odredjenim pauzama. Nedavno sam resio da se prikljucim jer mi deluje da je na ovom forumu najraznovrsnija ekipa, solidan balans, mogu da se procitaju potpuno razliciti stavovi... A uz to, ja kada krenem da pisem neretko ispadne carsav, a za to uglavnom nemam vremena, pa onda cesto potpuno odustanem od pisanja i nastavim samo da citam, jer mi je tako lakse i brze.
            Samo nastavi da pises, mislim da svi vise vole da procitaju ovakve upise nego baljezganja oko uprave, Vucica, Covica , budzeta, SNSa itd.

            Comment


            • Originally posted by Nas View Post
              Tada sam se registrovao, al' sam samo citao i to sa odredjenim pauzama. Nedavno sam resio da se prikljucim jer mi deluje da je na ovom forumu najraznovrsnija ekipa, solidan balans, mogu da se procitaju potpuno razliciti stavovi... A uz to, ja kada krenem da pisem neretko ispadne carsav, a za to uglavnom nemam vremena, pa onda cesto potpuno odustanem od pisanja i nastavim samo da citam, jer mi je tako lakse i brze.
              Svaka cast na upisima. Osvezenje za forum.
              Nego jesili ti za ili protiv Covica[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

              Comment


              • Veliko bi pojacanje bio za forum cak i da si za Covica
                Pisi cesce, bez sarkazma

                Nas, da li pratis ostale sportove ili si iskljucivo fan kosarke, kao mi
                Last edited by Antona; 06-07-18, 22:17.

                Comment


                • Originally posted by Šarac View Post
                  Samo nastavi da pises, mislim da svi vise vole da procitaju ovakve upise nego baljezganja oko uprave, Vucica, Covica , budzeta, SNSa itd.
                  Hvala, trudicu se.

                  Originally posted by Laza Kacanski View Post
                  Svaka cast na upisima. Osvezenje za forum.
                  Nego jesili ti za ili protiv Covica[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
                  Napisao sam nedavno jedan carsav od posta na osnovu koga bi se moglo zakljuciti da sam izrazito protiv Covica... Bio sam za njega i 2009. i 2011. , ali mi se nikako ne svidja sto za sve ove godine u klubu nije uradio nista da ojaca sportski sektor. Tu podrazumevam ozbiljnog i kompetentnog sportskog direktora, skauting sluzbu, koordinatora mladjih kategorija sa vizijom i modernim shvatanjem kosarke, player development, analitiku... Nekoliko sezona smo makar imali trenera sa prepoznatljivim stilom igre i know how-om, kada smo proslog leta ostali i bez toga, bukvalno sam popizdeo. Smatram da je to amaterski pristup i da ozbiljan klub, ili makar onaj koji pretenduje to da bude, mora ukljuciti vise strucnih ljudi koji ce raditi odredjeni deo posla, a ujedno dobro medjusobno saradjivati.

                  Dakle, moze se reci da nisam protiv Covica, nego protiv ovakvog Covica.

                  Originally posted by Antona View Post
                  Veliko bi pojacanje bio za forum cak i da si za Covica
                  Pisi cesce, bez sarkazma

                  Nas, da li pratis ostale sportove ili si iskljucivo fan kosarke, kao mi
                  Kosarka mi je ubedljivo broj 1 i posao mi je vezan za nju. Od fudbala pratim Zvezdu i reprezentaciju, ispratim pomalo i plej of NFL-a.

                  Comment


                  • Sve sto si napisao je tacno. U principu koristis se statistikom koja je kao bikini. Slazem se sa celim tvojim upisom, ali moras dati malo masti na volji.

                    Simanic je projektovan kao veliki talenat, malo prerano je dignut u vazduh a njegova glava to nije mogla da izdrzi. Njegov deo kosarkaskog IQ je dobar,ali izvan terena mi ne deluje kao stabilna osoba tu, nije se snasao i totalno nije iskoristio svoju sansu. DR nije imao vremena a ni volje da radi sa njim, hteo je rezultat posto poto. On kroz celu karijeru tj zadnjih godina ima lose trenera za njega i za njegov napredak. Da FMP sada igra KLS celu ligu kao sto su igrali Guduric i Dobric, statistika se ne bi verovatno puno razlikovala iz tog ugla. Guduric je takodje bio na tankom ledu kod DR-a ali je koristio sansu kako treba, ali i on je veliki talenat i MVP U20 sto mu je dalo dosta samopuzdanja.Dobric ima vec 24g, dobio je prosle godine sansu u KLS-u gde smo dominirali iskoristio je tad, dobar roll player ali nista vise od toga. Licno mi se Davidovac ne svidja ali takvog igraca imati je danas blago i ako mislim da nesretni Alimpije izgubio titulu upravo zbog toga sto je utuvio u glavu da Dobric i Davidovac mogu to da iznesu da su vodeci igraci a ne Roll playeri, a nije se setio da glavne igrace vrati u kolosek.

                    Simanicu treba dobar i kvalitetan trener koji ce da radi sa njim, on nema loptu urkama, ima probelma kao sto si naveo, dosta slabe lateralne kretnje, nezainteresovanost, bezi od kontakta, previse emotivno sve dozivljava sto bi mu po meni bila glavna mana. Z anjega trebaju dobri saigraci i trener koji ce raditi sa njim i imati vremena da istrpi decije boginje.Nesto kao Reneses sto radi npr u Albi sa Snajderom.To u CZ nije lako kao u Albi ali je ipak moguce. Covek glavom pipa obruc bez problema,ima odlican sut i odraz...razume igru ali je izgoreo u zelji svojoj,oca,porodice i navijaca CZ,sto znaci da u glavi nije sredio neke stvari.

                    Misljenja sam da ga Gurovic,Klipa,Alimpijevic i Jovanovic ne mogu tu vratiti u kolosek ali neki iskusni trener kao lupam Kari Pesic,Ivanovic itd..sigurno mogu....On je mali rizik i velika nagrada za trenera. Jendostavno kad je dobio prvu sansu, nije bilo prostora da se te boginje predju i da se istrpi...islo se na sigurno i to zameram sa te strane Radonjicu...Jasne su njegove mane, ali on ima potencijal da bude sto bi u NBA rekli lice fransize...Veliki je Delija,ima kvalitet, ima zelju da uradi velike stvari ali je u glavi tanak,a tu treba trener koji ce to premostiti i kad se to premosti on ce postati strasan igrac u to ne sumnjam....

                    Nije pokazao napredak, ali nije ni pokazao nista lose, jednostavno se povukao u sebe, posebno na mecevima..treba neko da probudi tog lava...kvalitetan igrac, kvalitetan trener..a sad imas prostora da mu das sansu. Jankovic ima slican problem, telo,ruku, sve ali isto glava problem..i takav igrac dodje KOD SVETOG ALIMPIJA...pisi propalo...

                    Bolden mene licno nije odusevio...ni u FMP-u ni u Makabiju jos manje..On u NBA nema sta da trazi...ali on je ipak igrao u NCAA dosoa ovde da dobije sansu i da se progura, njegove najbolje partije su bile u ABA ligi kad je bilo skoro pa sve reseno sa minutazom od 30-40minuta...Makabi se tako izjebao sa njim da to nije normalno...Ima fiziku i atlecizam ..to sto Borisi fali,ta motorika pre svega...pa je prosao nekako..ali meni se licno on ne svidja kao igrac...

                    Ne kazem da ce Simanic postati top igrac, ali ima sanse..sto kod ovih navedenih bas i nema, sta vise, mislim da ako prodje tu barijeru da ce Guduric gutati prasinu...koliko ima potencijala u njemu.Kazem, mozda nikad ne postane igrac, mozda zavrsi kao Savovic ili Tejic ali ja bih bar jednu sezonu rizkovao sa njim,pa cak i trazio trenera po njegovoj meri da ga dobijem. Po mei vredi rizika, sada po tebi ne vredi.Dajmo ga Jovanovicu na obradu, koji ocigledno ne zna sa mladim igracima u FMP-u, ima rezultat, ima igru ali vijao je rezultat pre izbacivanja Radanova, Simanica itd..

                    I poslednje, nisu Guduric ni Dobric produkti FMP-a i njihovih ''supert''trenera, gde god da su bili, oni bi tu sansu iskoristili...sta vise, mislim da je FMP u ovakvom obliku i stetan za nas...Posto ne znaju da obliku igrace i sve vise vijaju rezultat, dok se igrao KLS i bilo je relativno zelje za tim, ali sad ne i nikako...

                    Kazem, imas ti pravo 100%, ali gledamo drugim ocima na ovu situaciju,tacnije na Simanica...Gledam dosta kosarku i bez sanse nema napretka..Da Duda nije pozvao Kalinica, zbog povreda, mozda bi gulio sad u Rumuniji,kao i Jovic...daj sansu...daj tu sezonu, pokusaj...i mozda se vrati..ako se ne vrati boze moj,idemo dalje...Ako gledamo igre i suvoparno niko nije ni video dolazak Jovica i Kalinca..itd..

                    Covic se samo zezno,sto ga nije dao na pozajmicu Megi,znam da to nije bilo moguce, ali to bi ga vratilo...sad mu treba trener i prostor..pa da vidimo...
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Originally posted by Nas View Post

                      Dakle, moze se reci da nisam protiv Covica, nego protiv ovakvog Covica.


                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by Nas View Post
                        Dakle, moze se reci da nisam protiv Covica, nego protiv ovakvog Covica.

                        Sustina u jednoj recenici!!!
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Ne znam koji to ekipni trener moze pomoci Simani kada je problem individualne prirode....nemaju oni vremena da se zajebavaju sa jednim igracem u toj meri koliko njemu treba. To mora od njega samog da bude inicirano, sa strucnim licem koji moze da radi 1 na 1 sa njim a sto nisu prvi treneri. A za tako nesto bi bilo neophodno da kod coveka postoji kapacitet za tako nesto koji do sada nije primemeceno da ga ima....i to je ono najtuznije, mislim da on nije ni svestan u cemu je problem, iako gore sve lepo pise u weaknesses.
                          Last edited by mmajstor; 07-07-18, 01:01.

                          Comment


                          • Originally posted by Nas View Post
                            Hvala, trudicu se.



                            Napisao sam nedavno jedan carsav od posta na osnovu koga bi se moglo zakljuciti da sam izrazito protiv Covica... Bio sam za njega i 2009. i 2011. , ali mi se nikako ne svidja sto za sve ove godine u klubu nije uradio nista da ojaca sportski sektor. Tu podrazumevam ozbiljnog i kompetentnog sportskog direktora, skauting sluzbu, koordinatora mladjih kategorija sa vizijom i modernim shvatanjem kosarke, player development, analitiku... Nekoliko sezona smo makar imali trenera sa prepoznatljivim stilom igre i know how-om, kada smo proslog leta ostali i bez toga, bukvalno sam popizdeo. Smatram da je to amaterski pristup i da ozbiljan klub, ili makar onaj koji pretenduje to da bude, mora ukljuciti vise strucnih ljudi koji ce raditi odredjeni deo posla, a ujedno dobro medjusobno saradjivati.

                            Dakle, moze se reci da nisam protiv Covica, nego protiv ovakvog Covica.



                            Kosarka mi je ubedljivo broj 1 i posao mi je vezan za nju. Od fudbala pratim Zvezdu i reprezentaciju, ispratim pomalo i plej of NFL-a.
                            To bi bilo to. Od A do S, sam isto pisao vise puta koji su moj problemi sa upravom ovom a i prethodnima. Ne znace meni imena Covic i slicno nista. Ne gledam na sport kroz te prizme, niti nekog mrzim, niti nekog guram da dodje. Hocu samo kosarka i sportski sektor da se stavi na prvo mesto i da bude na zdravim nogama. Onda ovo sve ostalo se mnogo lake resava kad ti znas sta radis u tom delu i gde ides.

                            A sve price da mi za to nemamo para, uslova, vremena i sl. necu nikada da prihvatim. Samo je stvar volje i odsustva sujete...

                            Comment


                            • Manny, sta za tebe znaci ovo " na zdravim nogama"?

                              Comment


                              • Simaniću je u periodu kada je Zvezdu vodio Radonjić trebao trener koji će mu dati podršku a ne "šamar", potrebna je bila strpljivost i doziranje a toga kako sam ja video nije bilo ni u naznakama, odigrao je par utakmica na kraju i ona u Madridu kada nije imalo koga. Slab rad (ako se na njega računalo kao na velikog prospekta) je izostao i desilo se suprotno on je ugušen i nazadovao je.
                                Kod Radonjića se ni jedan talentovan igrač nije probio njegovom izričitom željom i njegovim sistemskim radom, sve situacie su bile iznuđene, kao sa Gudurom koji je već bio viđen na pozajmici.
                                Reći ću jednu jeres, kod DVa bi taj Simanić imao pravu priliku, bilo bi dozirano po utakmicama njegovo vreme i po sezonama i već u drugoj sezoni bi se videlo od kakvog je materijala (taj deo nedostaje Radonjiću jer on se nije pokazao kao neki trener stvaraoc).
                                I sve one priče o IQ i o nemanju radnih navika padaju u vodu, jer niti su košarkaši danas intelektualne gromade niti bi iko sam radio bez drila osobe od autoritea.
                                Za Simanića se može reći da je izgubio 2/3 sezone razvoja i ja verujem da će on biti sve bolji ali da bi dostigao bar 70% onog što su stručnjaci videli u njemu je potreban krvav rad, strpljenje i igranje u kontinuitetu na uštrb trenutnih rezultata.
                                (Možda je ovo moje viđenje pogrešno, možda se nekome neće svideti ovo oko DV i DR ali ja to tako vidim)
                                Last edited by nebitan; 07-07-18, 07:01.
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X