Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Victor BG View Post
    Pa spore mu se zasluge cim mu se daju epiteti kakve ne zasluzuje covjek za gore nabrojane uspjehe. Dedukciom se lako zakljuci da nicim nije doprinjeo za iste a to je laz. Ja cu prvi reci neka ide ako postoji poslovno-sportska prica bolja od njega, jer Zvezda iznad svih, ali ne mogu biti protiv njega kad nema nikoga ko bi preuzeo klub. Ja cijenim to sto sam gledao od Zvezde ovih godina, cini se da ce naredni period biti nesto izazovniji, ali dok ne dodje neko sa jasnim planom i parama i dok to ne ponudi na skupstini kluba, Covic ce biti predsednik. Protiv sam njegovog vrijedjanja i nipodastavanja zasluga za ovaj period.
    Sta nosi sutra, ostaje nam da vidimo, ne bih da glumim vizionara, znam da je skoro uvijek bila panika u junu i julu pa je Covic nasao rjesenja. Tako je bilo i ove godine al neiskusan trener nije odolio pritisku (ocekivao sam) a najiskusniji podbacili, rezultat samo KLS.
    Ja sam za to da Čović ostane, ali na mestu predsednika, jer je namazan svim bojama, šlihtara, ulizica, prevarant, jednom rečju političar. Ne želim da Čović i dalje bude sportski direktor, sekretar, prvi trener, pomoćni trener. Niti jedan trener neće da radi sa čovekom koji mu sastavlja tim.

    Comment


    • Originally posted by Ulični basketaš View Post
      Ja sam za to da Čović ostane, ali na mestu predsednika, jer je namazan svim bojama, šlihtara, ulizica, prevarant, jednom rečju političar. Ne želim da Čović i dalje bude sportski direktor, sekretar, prvi trener, pomoćni trener. Niti jedan trener neće da radi sa čovekom koji mu sastavlja tim.
      Ovako misljenje potpuno legitimno, djelimicno se slazem sa tim. Jedino sto nikad nisam cuo da se Covic i jednom treneru mjesao u posao (osim u FMP).
      Pri dovodjenju igraca, mora da se mijesa jer ipak on odgovara za budzet i trosak istog pa je i logicno da zna koliko ce ga koji igrac kostati i da sugerise za opciju koja je povoljnija. Kazem, ne znam da je toga bilo, al razumijem i ako jeste.
      Moj predlog je Marin Sedlacek za sportskog dir. Covic predsednik, trener ko god je spreman da izdrzi pritisak javnosti za rad u klubu a da pri tome moze ostvariti rezultat i ubaciti u vatru 1-2 mlada igraca.

      Comment


      • Originally posted by Victor BG View Post
        Ovako misljenje potpuno legitimno, djelimicno se slazem sa tim. Jedino sto nikad nisam cuo da se Covic i jednom treneru mjesao u posao (osim u FMP).
        Pri dovodjenju igraca, mora da se mijesa jer ipak on odgovara za budzet i trosak istog pa je i logicno da zna koliko ce ga koji igrac kostati i da sugerise za opciju koja je povoljnija. Kazem, ne znam da je toga bilo, al razumijem i ako jeste.
        Moj predlog je Marin Sedlacek za sportskog dir. Covic predsednik, trener ko god je spreman da izdrzi pritisak javnosti za rad u klubu a da pri tome moze ostvariti rezultat i ubaciti u vatru 1-2 mlada igraca.
        Nisam ni ja čuo, ali sam 100% uveren da se Čović u sve meša. Tačno je da predsednik kluba odgovara za budžet, ali koja je onda funkcija i odgovornost sportskog direktora? Ristović se u Zvezdi pojavljivao samo na tviteru i to kada je već gotovo ozvaničen dolazak nekog igrača. Kažem, kada bi se Čović manje petljao u ono za šta nije dovoljno stručan (ne kažem da se ne razume u košarku - naprotiv), ne bismo imali ovoliko propusta i finansijskih gubitaka raskidima ugovora (Sofo, Mekel, Šilb, Tompson....). Neka on zadrži svoju stručnost u svojoj "specijalističkoj oblasti". Tu nam je potreban.

        Comment


        • Trebalo bi da bude kao i u svakoj firmi.....koja je odgovornost direktora sektora ako se izvrsni direktor mesa? Pa mora da se mesa jer je krajnja odgovornost njegova. Sportski direktor organizuje sportsku sekciju, ali krajnju odluku izmedju odredjenih alternativa donosi onaj na kome je i krajnja odgovornost. Ne bavi se operativnim i dnevnim poslovima ali donosi odluke koje mu predlozi sportska sekcija.

          Comment


          • Originally posted by Ulični basketaš View Post
            Ja sam za to da Čović ostane, ali na mestu predsednika, jer je namazan svim bojama, šlihtara, ulizica, prevarant, jednom rečju političar. Ne želim da Čović i dalje bude sportski direktor, sekretar, prvi trener, pomoćni trener. Niti jedan trener neće da radi sa čovekom koji mu sastavlja tim.
            To je u slucaju Covica nemoguce. To nas je zastoko kostalo prosle sezone a bojim se da ce I u buduce.

            Comment


            • Originally posted by mmajstor View Post
              Trebalo bi da bude kao i u svakoj firmi.....koja je odgovornost direktora sektora ako se izvrsni direktor mesa? Pa mora da se mesa jer je krajnja odgovornost njegova. Sportski direktor organizuje sportsku sekciju, ali krajnju odluku izmedju odredjenih alternativa donosi onaj na kome je i krajnja odgovornost. Ne bavi se operativnim i dnevnim poslovima ali donosi odluke koje mu predlozi sportska sekcija.
              Sa tim sto Zvezda nije Covicevo privatno vlasnistvo.

              Comment


              • Ristovic je radio ko mrav. Covjek je od povjerenja Covica jer je 5 godina savrseno kontrolisao i upravljao radom FMP. Kao direktor Zvezde je imao najsira ovlascenja, potpisivao ugovore sa igracima, radio na izradi istih, ovjeravao u KSS, vodio racuna o troskovima kluba, iznajmljivanje stanova za igrace, papirologija kod registracija, odredjivanje troskova voznog parka, brinuo se o troskovima puta, plate kompletnog kolektiva i milion sitnih stvari i problema koji su postojali a koje je rjesavao. Covic je morao da ima osobu od povjerenja na takvom mjestu, logicno.
                Ristovic je odlican posao radio u Zvezdi, sad taj tviter mu zamjeraju al to je njegova privatna stvar al ipak kao direktor takvog kluba morao je nesto i filtrirati za drustvene mreze al ajd.
                Uloga sportskog direktora danas u kosarci kad imas internet i menadzerske agencije je nekako suvisna. Nekada su sport. dir. isli na teren zajedno sa skautima i gledali uzivo igrace za koje skauti odluce da su top 3 zeljena pojacanja na poziciji koju trener trazi, SDir obavi razgovore sa igracima i dogovara pojedinosti oko uloge u timu, ako se obje strane dogovore onda igrac odlazi na intervju sa trenerom.

                Comment


                • Originally posted by Victor BG View Post
                  Ristovic je radio ko mrav. Covjek je od povjerenja Covica jer je 5 godina savrseno kontrolisao i upravljao radom FMP. Kao direktor Zvezde je imao najsira ovlascenja, potpisivao ugovore sa igracima, radio na izradi istih, ovjeravao u KSS, vodio racuna o troskovima kluba, iznajmljivanje stanova za igrace, papirologija kod registracija, odredjivanje troskova voznog parka, brinuo se o troskovima puta, plate kompletnog kolektiva i milion sitnih stvari i problema koji su postojali a koje je rjesavao. Covic je morao da ima osobu od povjerenja na takvom mjestu, logicno.
                  Ristovic je odlican posao radio u Zvezdi, sad taj tviter mu zamjeraju al to je njegova privatna stvar al ipak kao direktor takvog kluba morao je nesto i filtrirati za drustvene mreze al ajd.
                  Uloga sportskog direktora danas u kosarci kad imas internet i menadzerske agencije je nekako suvisna. Nekada su sport. dir. isli na teren zajedno sa skautima i gledali uzivo igrace za koje skauti odluce da su top 3 zeljena pojacanja na poziciji koju trener trazi, SDir obavi razgovore sa igracima i dogovara pojedinosti oko uloge u timu, ako se obje strane dogovore onda igrac odlazi na intervju sa trenerom.
                  A ja sam bio u ubeđenju da je sportski direktor nešto poput skauta, a on u stvari organizuje hotele, stanove i avione. Priznajem da su ovo novine za mene. Da, nekada su sportski direktori pratili igrače i preporučivali ih menadžmentu tima.

                  Comment


                  • Originally posted by Ulični basketaš View Post
                    A ja sam bio u ubeđenju da je sportski direktor nešto poput skauta, a on u stvari organizuje hotele, stanove i avione. Priznajem da su ovo novine za mene. Da, nekada su sportski direktori pratili igrače i preporučivali ih menadžmentu tima.
                    U pravu si ti ali me nisi razumio. Ristovic nije bio sportski direktor.

                    Comment


                    • Originally posted by Victor BG View Post
                      U pravu si ti ali me nisi razumio. Ristovic nije bio sportski direktor.
                      Aha, ok. Kapiram. Pa ko je bio? Neša SNS Ilić? Mirko Pavlović iz senke?

                      Comment


                      • Originally posted by Ulični basketaš View Post
                        Aha, ok. Kapiram. Pa ko je bio? Neša SNS Ilić? Mirko Pavlović iz senke?
                        Mirko dok nije najuren... posle njega još uvek aktuelni SD ,Neša Ilić

                        Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

                        Comment


                        • Eh da niste cestitali od rane zore Covicu rodjendan i to 60-ti...Malo su se neki obrukali ovde....

                          Ma, on je NC desna ruka i to je to, radi sta mu se kaze i to je to...ako je on dovodio igrace i ugovarao neke cena, pa bilo to i kisela voda za klub, ja sam onda veverica Vendi...

                          Kazem, Covic je kao AV, okruzio se poltronima koji ne mogu da mu naude, a skocice u Dunav ako treba za njega...Igras EL, a ostao i strukturalno na nivou FMP-a...Sto je smesno, bas ono..Mislim da on nije nigde otisao, verovatno FMP itd...

                          Kazem, NC je uradio uspeh ali je dobio cistiliste od zemlje, napravio je tj ima 2 od 4 top tima, jedanje od menadzera koga to ne zanima a KKP je sprcen od vlasti...Jeste uspeh sve to ali ne treba preterivati, jasno da je imao izuzetnu pomoc vlasti itd..svaka druga prica je smesna...Kazem, pomoc vlasti=titula...

                          Sad sto loze KKP jeste sam pritisak na Covica da ode...posto im ocigledno nije u planovima
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                            Mirko dok nije najuren... posle njega još uvek aktuelni SD ,Neša Ilić

                            Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
                            Dobro, sad imamo ove moderne nazive "tim menadžer", pa nisam skontao da sportski direktor kao funkcija više ne postoji. Ja sam pročitao nedavno na B92 sajtu da je Ristović sportski direktor.

                            HTML Code:
                            https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2018&mm=06&dd=20&nav_id=1407617

                            Comment


                            • Nece Covic nidje[emoji51]

                              Comment


                              • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                                Nece Covic nidje[emoji51]
                                To znamo.. Ko je uopste i pominjao da ce se povuci, osim ovoga sto smo culi da ga rusi SNS?

                                Comment

                                Working...
                                X