Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pitanje je samo kako se odvija saradnja CZ i FMP otkako je prestao da važi UPPR, što je poslednje 3 godine. Ako je i preko Zvezde obezbeđeno tih 400k za FMP, to se mnogostruko vraća preko prodaje igrača FMP-a koji listom svi idu preko CZ. Dakle, taj sponzorski ugovor FMP-a može da se posmatra kao investicija.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by Laza Kacanski View Post
      Naravno da na ova pitanja nikada odgovor necemo dobiti.
      A slusacemo price o transparentnosti.
      Zaista Lazo ako te bas interesuje, bez ikakvih problema ali zaista, mozes poslati dopis da ti se da na uvid.
      Stvarno se ne krije ama bas nista, problem je sto dokument ima preko 300 stranica pa nece niko ni da ga cita. Ja sam kompletan UPPR uzeo i procitao. Imas i na sajtu poreske sve sto te interesuje...

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Pitanje je samo kako se odvija saradnja CZ i FMP otkako je prestao da važi UPPR, što je poslednje 3 godine. Ako je i preko Zvezde obezbeđeno tih 400k za FMP, to se mnogostruko vraća preko prodaje igrača FMP-a koji listom svi idu preko CZ. Dakle, taj sponzorski ugovor FMP-a može da se posmatra kao investicija.
        Pa poenta je da se ne vraca. Ti si dao FMP-u 400k (ako je tacno sto kaze Sarac) puta koliko, 7 godina? To je skoro 3 miliona eura. Da ne pricam da je taj Guduric kog si prodao te posle kostao i platu u Zvezdi 2 godine. Dakle mi smo uspeli da prodamo iz FMP-ovog sistema Gudurica i Boldena. To je to. Mi smo i dalje u debelom minusu za 7 godina investicija u to.

        Da kazes da smo mi prodali igrace za 10 miliona eura, pa onda mozes i lagano da kazes, ok tih 3 miliona se isplatilo. Zvezda je naprotiv vise profitirala od igraca koje je kupovala i dovodila u prvi tim, nego od tih sto je razvijala u FMPu.

        Comment


        • Originally posted by Victor BG View Post
          Zaista Lazo ako te bas interesuje, bez ikakvih problema ali zaista, mozes poslati dopis da ti se da na uvid.
          Stvarno se ne krije ama bas nista, problem je sto dokument ima preko 300 stranica pa nece niko ni da ga cita. Ja sam kompletan UPPR uzeo i procitao. Imas i na sajtu poreske sve sto te interesuje...
          Procitao
          Al tu ne pise ovo na sta se traze odgovori.
          Ugovor o poslovno tehnickoj saradnji Zvezde i FMPa nema u tim dokumentima.

          Comment


          • Originally posted by MannyCalavera View Post
            Pa poenta je da se ne vraca. Ti si dao FMP-u 400k (ako je tacno sto kaze Sarac) puta koliko, 7 godina? To je skoro 3 miliona eura. Da ne pricam da je taj Guduric kog si prodao te posle kostao i platu u Zvezdi 2 godine. Dakle mi smo uspeli da prodamo iz FMP-ovog sistema Gudurica i Boldena. To je to. Mi smo i dalje u debelom minusu za 7 godina investicija u to.

            Da kazes da smo mi prodali igrace za 10 miliona eura, pa onda mozes i lagano da kazes, ok tih 3 miliona se isplatilo. Zvezda je naprotiv vise profitirala od igraca koje je kupovala i dovodila u prvi tim, nego od tih sto je razvijala u FMPu.
            Poenta svega.
            Ako je ovako kako Sarac pise nasa.saradnja sa FMPom je cist gubitak.

            Comment


            • Originally posted by MannyCalavera View Post
              Pa poenta je da se ne vraca. Ti si dao FMP-u 400k (ako je tacno sto kaze Sarac) puta koliko, 7 godina? To je skoro 3 miliona eura. Da ne pricam da je taj Guduric kog si prodao te posle kostao i platu u Zvezdi 2 godine. Dakle mi smo uspeli da prodamo iz FMP-ovog sistema Gudurica i Boldena. To je to. Mi smo i dalje u debelom minusu za 7 godina investicija u to.

              Da kazes da smo mi prodali igrace za 10 miliona eura, pa onda mozes i lagano da kazes, ok tih 3 miliona se isplatilo. Zvezda je naprotiv vise profitirala od igraca koje je kupovala i dovodila u prvi tim, nego od tih sto je razvijala u FMPu.
              Ja sam naveo 400k za poslednju godinu, Ne znam da li je bilo vise ili manje od 2011 do prosle sezone.

              Mogu da samo da napisem dok sam na sandvich plati, pre toga nisam bio. Nisam se dovoljno poltronisao te nisam bio dovoljno zasluzan za sandviche.

              Mislim da je sve od 2011 do danas sto se tice KKCZ/Fmp/Covica cist promasaj. Trebalo se ugasiti odmah onog dana kada su odneti kosevi, zavestan grb. Dzabe sto se muceni Daba, Veteran,Gurovic ekipa bunili tada, kakav Covic i Djilas, ugasiti klub i svi na fudbal.Svi smo mi poceli na severu, kosarka je samo incident koji se dogodio ocigledno neuspesno.
              Last edited by Šarac; 10-06-18, 13:56.

              Comment


              • Evo recimo clanka vezano za Brose Basket. Oni su renovirali i napravili novi centar za mladje kategorije pre 5-6 godina. Sve to ih je u Nemackoj kostalo oko 400k eura. 150k dobili od lokalnih vlasti + ostalo su dofinansirali.

                https://www.infranken.de/regional/ba...;art287,316712

                To je ono sto kazem. Totalno je suludo da placas nekom rentu hala i tehnicku saradnju 400k, kad je cena da imas sopstvenu infrastrukturu tako niska. Uostalom igrace koje imas mozes da razigravas i po pozajmicama klubovima u KLS i ABA.

                Zato sam hteo detalje i pitao Sarca.

                Comment


                • Originally posted by MannyCalavera View Post
                  Pa poenta je da se ne vraca. Ti si dao FMP-u 400k (ako je tacno sto kaze Sarac) puta koliko, 7 godina? To je skoro 3 miliona eura. Da ne pricam da je taj Guduric kog si prodao te posle kostao i platu u Zvezdi 2 godine. Dakle mi smo uspeli da prodamo iz FMP-ovog sistema Gudurica i Boldena. To je to. Mi smo i dalje u debelom minusu za 7 godina investicija u to.

                  Da kazes da smo mi prodali igrace za 10 miliona eura, pa onda mozes i lagano da kazes, ok tih 3 miliona se isplatilo. Zvezda je naprotiv vise profitirala od igraca koje je kupovala i dovodila u prvi tim, nego od tih sto je razvijala u FMPu.
                  Luckybet je sponzor od 2016-te
                  20.09.2016 /
                  "LuckyBet" novi sponzor KK Crvena zvezda mts!
                  internacionalna kompanija za online klađenje "LuckyBet" novi veliki sponzor KK Crvena zvezda mts. Saradnja potpisana na godinu dana sa opcijom produžetka. Ugovor potpisali predsednik KK Crvena zvezda mts Nebojša Čović, i predstavnik kompanije "LuckyBet" za region Dalibor Krković.
                  KK Crvena zvezda mts potpisao je u utorak ugovor o generalnom sponzorstvu sa internacionalnom kompanijom za online kladjenje "LuckyBet".

                  Ugovor je potpisan na godinu dana, a potpisali su ga direktor „LuckyBet-a" za region Srbije, Crne Gore, Hrvatske i BiH, Dalibor Krković i predsednik KK Crvena zvezda mts Nebojša Čović.

                  Predstavnik novog člana tima sponzora crveno-belih izrazio je veliko zadovoljstvo potpisanim ugovorom, i upoznao prisutne novinare da je "LuckyBet tražio partnera u Evroligi, i u Crvenoj zvezdi mts prepoznao sve ono što jedan klub treba da predstavlja u najjačem i najvećem evropskom klupskom takmičenju”

                  Gospodin Krković,koji je prilikom potpisivanja ugovora dobio na poklon i crveno-beli dres, je dodao da izbor nije bio težak, i da je insistirao na ovom ugovoru i dogovoru, jer je i sam navijač Crvene zvezde, a i ovakav dogovor doneće obostranu korist dvema stranama, a njegovoj kompaniji priliku da na pravi način uđe u srpsko tržište.

                  Sa druge strane, predsednik crveno-belih zahvalio se na poverenju novom partneru i sponzoru KK Crvena zvezda mts:

                  "Imam zadovoljstvo da najavim da smo za ovu sezonu koja startuje za desetak dana, obezbedili generalnog sponzora, kompaniju Lucky Bet. Zadovoljstvo mi je da je izbor pao na KK Crvena zvezda, čime se direktno, i indirektno poštuje sve što smo uradili u prethodnim godinama. Međunarodna kompanija je našla interes da bude generalni sponzor. Zadovoljni smo i očekujemo da će saradnja biti dobra, i da ćemo je nastaviti i u narednim godinama. Ove godine moramo svi zajedno da uradimo mnogo posla, jer nas čeka mnogo izazova" rekao je predsednik crveno-belih.

                  KK Crvena zvezda mts proširila je svoj "pul" sponzora, a prvi tim putuje u četvrtak u Grčku, gde će ekipa Dejana Radonjića odigrati izuzetno jak turnir na Kritu od 23-26.septembra, pre prvog takmičarskog meča koji će se igrati 30.septembra u dvorani "Aleksandar Nikolić” protiv MZT-a.

                  Kako je saopštio prvi čovek crveno-belih, zbog tehničkih problema, zamene semafora, i još nekih standarda koje je Evroliga izmenila pred start nove sezone, ekipa Crvene zvezde mts zvanični debi u elitnom takmičenju, imaće u dvorani "Aleksandar Nikolić” 13.oktobra protiv turske Darušafake.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by dekkard View Post
                    Luckybet je sponzor od 2016-te
                    Da li je vazan LuckyBet u celoj prici? Koliko para je uplacivano FMPu od 2011te, to je pitanje?

                    Ako sad ide od LuckyBeta taj deo za FMP, pre toga je isao od neceg drugog. Od MTSa? Od prodaje karata? Od neceg je isao, i pitanje je koliko para je placeno od 2011 na ovamo FMPu i sta smo mi za to dobili.

                    Comment


                    • Originally posted by MannyCalavera View Post
                      Da li je vazan LuckyBet u celoj prici? Koliko para je uplacivano FMPu od 2011te, to je pitanje?

                      Ako sad ide od LuckyBeta taj deo za FMP, pre toga je isao od neceg drugog. Od MTSa? Od prodaje karata? Od neceg je isao, i pitanje je koliko para je placeno od 2011 na ovamo FMPu i sta smo mi za to dobili.
                      Pre toga je važio UPPR, tačnije do jula 2015-te, znači prinudna zajednička imovina. Dakle, sporan je samo period od tog jula 2015-te do septembra 2016-te. Šarac je cifru od 400k vezao za ugovor sa Luckybet-om, nije rekao kolika su bila potraživanja FMP-a pre toga, ja sam ga tako shvatio.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Pre toga je važio UPPR, tačnije do jula 2015-te, znači prinudna zajednička imovina. Dakle, sporan je samo period od tog jula 2015-te do septembra 2016-te. Šarac je cifru od 400k vezao za ugovor sa Luckybet-om, nije rekao kolika su bila potraživanja FMP-a pre toga, ja sam ga tako shvatio.
                        Nije precizirao, rekao je da FMPu ide 400k. Tek je sada posle rekao da je to bilo za zadnju sezonu. I Lucky bet je pomenuo neko drugi a ne Sarac.

                        I za vreme UPPRa i prinudne zajednicke imovine, pare koje su ulazile u KKCZ su isle i na troskove FMP-a. I to je kostalo nesto. Treba da se zna sta je to i koliko.

                        Comment


                        • Koliko znam Guduric i Dobric su zvezdina deca, a ne deca FMP-a..to su dobili na pozajmici ili sta vec..Apic i Davidovac kada su dosli iz Vrsca, bilo im je obacano da ce biti u KKCZ ili bar u konkurenicji za koju godinu..Prosto ne vidim previse koliko je tu FMP uticao na njihov razvoj, iz FMP skole su dosli Rebic i Tejic i moze se reci, tj tako je Branko Lazic..

                          Simana,Lazarevic, Apic itd,,nemaju veze sa FMP..jedina dobit je prakticki iz FMP-a je Bolden..koji je stranac..ovi manje vise su uzeti i stavljani u FMP da ne uzme partizan..pa ako zatreba..sada bi dobit iz FMP-a mogli biti Ojo i Nenadic...mada bi sve to mogli da pokupimo i bez toga u principu...

                          Malo se ta skola preuvelicava..eto partizana, nista im nije falilo da samo kupuju..Barsa i ako ima B tim i mlade, isto kupuje..sa strane itd..al to je druga spanska gde se razigravaju ta deca i gde je bitno samo da ne ispadnu..

                          Ako je za razvoj bitan klub moze da igra i KLS i ABA2..i da se iskljucivo deca razvijaju..a ti pravis b tim u istoj ligi...to nema nigde..valjda..znaci da ti nije cilj samo to, vec da ti je to i neki back up za dalje,sto je legitimno u principu..

                          Rebic cak nije ni bio razvijan u FMP-u..Simanic je one sezone kod Gurovica ima tanku minutazu..ispravno je bilo sa Dobricem,Guduricem i sad Nenadicem mozda koji su bili nosioci tima..Sta ce tebi igrac u CZ,ako ne moze da ima minute u FMP-u i poene..

                          Uskokovic ne znaci nista,ako se FC3 vrati u FMP,a pritom da nije bitna samo CZ govori i cinjenica da se malo i ukakilo od neigranja ABA lige, pa su brze bolje zatvorili ligu..posto bi ispusili Misko i Cova...a moralis u ugoditi i samim tim i ostalima i svima dobro..sem onima sto su se borili za ABA ligu i ulagali mozda neke pare kao budale da uspeju preko svoje lige..
                          Last edited by LosmiSK; 10-06-18, 14:17.
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Ugovori su tu da iz njih nista ne saznamo.

                            Comment


                            • Sta pise tu, em sam skoro slep, em me mrzi da citam,em se i ne vidi dobro
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Pa pojedinci misle da je istina samo ono sto Covic prezentuje u javnosti.
                                Da ne vadim sad razno razne ugovore iz arhive kada sam zastupao pojedine klijente u postupku naplate potrazivanja u odnosu na Zvezdu.

                                Comment

                                Working...
                                X