Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ganac View Post
    Zato se budžet i pravi od sponzorskih ugovora i ulaz bi trebo da bude jednak izlazu, da pojasnim, iako se ne zna broj pobeda (koju uzgred, kalkuliše uprava ovog kluba, na žalost) osiim ugovora, zakupa, i putni troškovi se mogu proračunati sa vrlo malim odstupanjima jer su broj gostovanja i destinacije poznate a inflacija nije tolika da od proračuna do gostovanja cena hotela i prevoza skoči za 30/40% i sve to se ukalkuliše u postojeći budžet i cilj je da na kraju sezone budeš na 0 a o plusu i ne razmišljaš ali nikada nije cilj minus i taj minus označava mogućnost da
    neko nije izvršio sponzorski ugovor i uplatio pare,
    je izvršena pogrešna procena i da je loše skautiran igrač te je roster morao da trpi izmene
    Da si preplatio igrača da bi ga doveo u Zvezdu... i možda još neka stavka koje ja ne mogu da se setim.
    Da je neki klub promenio grad domaćinstva te zbog dužeg puta ssu i troškovi neplanirano veći.
    Da li je obavezujuće za budžet plate da opterete DO 65% ili je obaveza 65%?
    Svake godine nanovo ti sponzori bez obzira na to da li praviš pare ili ne daju svotu garantovanu ugovorom.

    Sa ovom cifrom od garantovanih sponzorskih ugovora bi igrali znacajnu rolu u borbi za playoff aba lige. Imas primer KKP koji zivi samo i samo od onoga sto mu drzava uplati jer koliko me secanje vara jedine pare koji su oni uspeli da uguraju u klub u poslednjih 4 godine je prodaja MIlera za 100 k, prodaja sezonskih karata po ceni od 100 eur, i prodaja ulaznica za aba ligu i Ec po ceni od 300 i 500 dinara.

    Comment


    • Originally posted by MannyCalavera View Post
      Ne prestaje zapravo. Sve sto je rekao Ganac stoji. Ti nemas budzet a igras to takmicenje i pravis dugove.

      Samo si jednu stvar ispravno rekao u prethodnom postu, nijedan klub u EL sam ne generise dovoljno prihoda da bi pokrio svoje troskove. Dakle od prava, ulaznica i premija i sl. niko ne moze da pokrije svoje troskove. ALI, niko do njih za razliku od nas ne posluje u minusu. Razlika izmedju sopstvenih prihoda i rashoda, se nadoknadjuje kod njih sponzorskim ugovorima, dodatnim prihodima kluba nevezanim za sport, dotiranjem fudbalskih sekcija ili vlasnika koji pokriva minus zarad takmicenja.

      Fora je sto mi ulazimo u sezone a NE ZNAMO da li to mozemo da pokrijemo. Baskonija neka u svakom trenutku zna koliko para moze da spicka te sezone i dokle ima pokrice za taj minus. Isto je i sa svim ostalim klubovima. Mi smo jedini koji pravimo ekipe a ne znamo koliko para cemo da imamo To treba da ti kaze sve o radu uprave. Mi jednostavno izigravamo Prorocicu Kleopatru kolko ce da kapne od javnih preduzeca, drzave, i sl.

      Zato pravimo dugove i pucamo. Drugi ih ne prave, jer za minuse imaju pokrice.
      Nisi u pravu da ne znamo budžet, budžet je tih minimalnih 4 miliona ili ponekad i nešto više. Nema prodaje magle, sve proveravaju revizorske kuće EL, u određenim intervalima.
      Dakle, na početku takmičenja prijavljuješ roster sa ugovorom svakog igrača i svim ostalim projektovanim troškovima, sponzorskim ugovorima i finansijskim garancijama koje u našem slučaju daje Vlada Srbije. MTS, Huawei i ostali sitni sponzori to je do milion € budžeta ostalo pokriva država Srbija.
      "Pokrivanje" minusa od strane FK Reala, Barselone, investicionih fondova, Đorđa Armanija ne znači da taj minus ne postoji, već da, kao što sam već nekoliko puta rekao ovih 11 klubova daju "kredit" Žordiju dok ne stvori održiv sistem takmičenja.
      Razlika između njihovih finansijskih garancija i naših je što naše zavise od toga koja je politička struktura na vlasti, pa zato mogu da puknu kao balon od sapunice, i tako će biti sve dok su klubovi pod šapom države.
      Last edited by dekkard; 09-06-18, 17:16.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Nisi u pravu da ne znamo budžet, budžet je tih minimalnih 4 miliona ili ponekad i nešto više. Nema prodaje magle, sve proveravaju revizorske kuće EL, u određenim intervalima.
        Dakle, na početku takmičenja prijavljuješ roster sa ugovorom svakog igrača i svim ostalim projektovanim troškovima, sponzorskim ugovorima i finansijskim garancijama koje u našem slučaju daje Vlada Srbije. MTS, Huawei i ostali sitni sponzori to je do milion € budžeta ostalo pokriva država Srbija.
        "Pokrivanje" minusa od strane FK Reala, Barselone, investicionih fondova, Đorđa Armanija ne znači da taj minus ne postoji, već da, kao što sam već nekoliko puta rekao ovih 11 klubova daju "kredit" Žordiju dok ne stvori održiv sistem takmičenja.
        Razlika između njihovih finansijskih garancije i naših je što naše zavise od toga koja je politička struktura na vlasti, pa zato mogu da puknu kao balon od sapunice, i tako će biti sve dok su klubovi pod šapom države.
        Ili trolujes ili ne kapiras o cemu pricamo sve vreme. Oni znaju koliko para imaju, a mi ne. To je sustina. Kapiras da Armani kaze, evo imate 15 miliona da se igrate + sta god naberete van toga. Mi to ne znamo. Mi ulazimo sa budzetom od 4+ mil evra zbog obaveze da igramo ali mi tih 4 miliona nemamo, tj nemamo ko da pokrije to negativno poslovanje. Nego ulazis u sezonu gde znas da ces biti u minusu i prodajes pricu da ce biti ovo ili ono, i onda kad ne bude ti si u frci. I onda daj prodaj sve, i tako svake godine.

        I to uopste nije isti princip u svim klubovima. To da pokriva drzava Srbija nije bas tacno, jer da mi imamo kao sto ti kazes milion svojih prihoda i znamo da ce oni svake godine da zveknu jos 3, onda ne bi morao nista da prodajes. Ali ti to ne znas, nego se nadas da ce ti dati. Onda ti daju milion ipo kroz javna preduzeca, i ti imas kurac u ruci a vec si spickao pare i onda prodajes. To uopste nije isto kao sto rade ostali u EL...

        Comment


        • Jedva cekam da se zavrsi ova sezona...
          Na sta mi licimo sunce ti jebem...

          Comment


          • Originally posted by Guthrie View Post
            Jedva cekam da se zavrsi ova sezona...
            Na sta mi licimo sunce ti jebem...
            Taman sam ja hteo da napišem sličan post, odvratna ekipa, odvratna selekcija odvratna igra.
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Ovo poredjenje sa partizanom je teska muka, cisto ovo sad je batrganje...sns-u kako rece Djuka Bizon im se jbe, oce uci u CZ danas ili za tri godine..Oni su se oprali kroz FKCZ i sad mogu kako hoce....Ovo je neka vrste bezizlazne situacije za Covica ako oni sad hoce njega napolje..Ni najmanje me ne bi cudilo da je tuicaj sudija bio i sa nase strane,srpske a da to nije partizan...Oni su to mogli da srede, pre Bokana,da se ne lazemo vode..ipak je NC spejs satl za Bokana..Tako da verovatno mi i ne znamo koje su to sve price, mozda par ljudi i kraj price..dok se oni raskusuravaju mi cemo da blejimo itd..
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by Guthrie View Post
                Jedva cekam da se zavrsi ova sezona...
                Na sta mi licimo sunce ti jebem...
                ovo je sprdacina a ne kosarka ....svaka cast FMP-u na igrama ove godine ...za svako postovanje

                Comment


                • Originally posted by MannyCalavera View Post
                  Ili trolujes ili ne kapiras o cemu pricamo sve vreme. Oni znaju koliko para imaju, a mi ne. To je sustina. Kapiras da Armani kaze, evo imate 15 miliona da se igrate + sta god naberete van toga. Mi to ne znamo. Mi ulazimo sa budzetom od 4+ mil evra zbog obaveze da igramo ali mi tih 4 miliona nemamo, tj nemamo ko da pokrije to negativno poslovanje. Nego ulazis u sezonu gde znas da ces biti u minusu i prodajes pricu da ce biti ovo ili ono, i onda kad ne bude ti si u frci. I onda daj prodaj sve, i tako svake godine.

                  I to uopste nije isti princip u svim klubovima. To da pokriva drzava Srbija nije bas tacno, jer da mi imamo kao sto ti kazes milion svojih prihoda i znamo da ce oni svake godine da zveknu jos 3, onda ne bi morao nista da prodajes. Ali ti to ne znas, nego se nadas da ce ti dati. Onda ti daju milion ipo kroz javna preduzeca, i ti imas kurac u ruci a vec si spickao pare i onda prodajes. To uopste nije isto kao sto rade ostali u EL...
                  Sto posto se slazem, od reci do reci...ali ponovio si ovo 100puta, svaka ti cast sto se ponavljas...Cak bi i meni dosadilo..
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Hm zanimljiva opcija u napadu... Jeremic odlazi u reket, prilaze dva njegova visoka C,PF, prave blok da zaglave Feldina, ako ne prodje, Apic se izvlaci da igra pick.
                    Sjajno, da pik nije prosao, igrac na krilu sam stoji ceka pas

                    Comment


                    • Previse je ovde fmp igraca za moj ukus...radanov, davidovac, dobric, covic...nista se meni ovo ne svidja

                      Comment


                      • kakav faul Dobricu ...juuujuujujujujuuu

                        Comment


                        • Originally posted by MannyCalavera View Post
                          Ili trolujes ili ne kapiras o cemu pricamo sve vreme. Oni znaju koliko para imaju, a mi ne. To je sustina. Kapiras da Armani kaze, evo imate 15 miliona da se igrate + sta god naberete van toga. Mi to ne znamo. Mi ulazimo sa budzetom od 4+ mil evra zbog obaveze da igramo ali mi tih 4 miliona nemamo, tj nemamo ko da pokrije to negativno poslovanje. Nego ulazis u sezonu gde znas da ces biti u minusu i prodajes pricu da ce biti ovo ili ono, i onda kad ne bude ti si u frci. I onda daj prodaj sve, i tako svake godine.

                          I to uopste nije isti princip u svim klubovima. To da pokriva drzava Srbija nije bas tacno, jer da mi imamo kao sto ti kazes milion svojih prihoda i znamo da ce oni svake godine da zveknu jos 3, onda ne bi morao nista da prodajes. Ali ti to ne znas, nego se nadas da ce ti dati. Onda ti daju milion ipo kroz javna preduzeca, i ti imas kurac u ruci a vec si spickao pare i onda prodajes. To uopste nije isto kao sto rade ostali u EL...
                          Ja jedino da crtam izgleda. Nema šta da se "nadaš" da će država da podmiri, klub potpisuje ugovor sa EL koji definiše prava i obaveze obe strane. U ugovoru takođe stoji ko daje finansijske garancije klubu. KK Crvena Zvezda je potpisala 4 takva ugovora, ne možeš sledeći da potpišeš ako prethodni ne ispoštuješ. Da li će do kraja sezone da se zatvori finansijska konstrukcija ili nekoliko meseci nakon toga, stvar je dogovora, nemam sumnje da je EL oštećena s naše strane, ili bilo ko od igrača,, jer uvek postoji sud.
                          Last edited by dekkard; 09-06-18, 17:41.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by dekkard View Post
                            Ja jedino da crtam izgleda. Nema šta da se "nadaš" da će država da podmiri, klub potpisuje ugovor sa EL koji definiše prava i obaveze obe strane. U ugovoru takođe stoji ko daje finansijske garancije klubu. KK Crvena Zvezda je potpisala 4 takva ugovora, ne možeš sledeći da potpišeš ako prethodni ne ispoštuješ. Da li će do kraja sezone da se zatvori finansijska konstrukcija ili nekoliko meseci nakon toga, stvar je dogovora, nemam sumnje da je EL oštećena s naše strane, ili bilo ko od igrača,, jer uvek postoji sud.
                            Ajde bre prekini sa trolovanjem. Koj je tebi djavo bre? Pa sto nisi pokrili? Nego si rasprodao ekipu.

                            Sto non-stop vrdas i hvatas se za gluposti. Svi znamo da EL kontrolise poslovanje i naravno da bi nas kaznili da ne izmirimo obaveze. Ali ti se pravis lud odakle su te obaveze izmirene. Nije ih pokrila drzava, nego nam je rekla snalazite se. I onda smo rasprodali tim 3 sezone zaredom.

                            Ko je pricao o tome da smo mi nekoga ostetili osim sebe? Jel si toliko zaludjen da samo izmisljas gluposti da bi vodio totalno neargumentovanu diskusiju. Poslednji put, prekini sa trolovanjem. Evo da ti nacrtam.

                            KKCZ = 4 mil budzet planiran i toliko potroseno. Prihodi oko milion od karata, premija i medija. Tri miliona su kako pokrivena? Razmisli dobro kako ces da odgovoris, jer sad si zagrejao dugme za ban za trolovanje...

                            Comment


                            • Ama sta je vama ljudi, EL nije profitabilna ni za jedan klub. To kako drugi namiruju budzete i odakle se krpe je njihova stvar, al da posluju u plusu to je nemoguce.
                              Boli tuki Makabi sto spiska 15mil svake godine, oni to sebi obezbjede na razne nacine a mi i ova 4 ne mozemo da namaknemo vez rizika, o tome Many prica a Dekkard da EL nije profitabilna, i nije.

                              Comment


                              • https://www.eurohoops.net/en/aba/691...crvena-zvezda/

                                hehe, insajderi iz kluba da nam ne jave ovakvu vest
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X