Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sve objasnio Dekkard, ovi sto misle da je profesionalni sport= kad je bio dete i kad se u razredu podele za fudbal grdno gresi....Po toj logici samo igraci i treneri treba da uzmu pare, ostalo sve da se zajebe, bacaj pare u bunar i tu je kraj price...Ljudi nestopokusavaju da stvore, to je dug proces i trajace bar jos 10-15 godina...da bi mozda dosli na ono sto se zeli i sto treba.....

    Ako se zeli taj sport kao sto neki navode ovde, onda prvo da krenu od igraca i menadzera..neka igraju za do 5k evra platu i sve reseno....bice opet sport gde svi mogu da igraju....

    ovde u Srbiji npr za EL da traze da karta bude 20e, svi bi rekli lopovi i puno je..Malo njih bi reklo ee jbte pa mi nemao love...daj da se zalimo na stanje u drzavi..vec se to prihvata...Kao pomocu ja svom klubu koji volim, ali da je karta 4-5e max i to za EL kada dodje CSKA I Real...ostalo cu da biram...

    I mi onda pricamo o EL itd...zatvaraj kapiju...

    Inace dobice ABA ugovor za jos 4 godine, to je sigurno...Samo ako ne pokazemo napredak, Zordi ima cak i moj amin da nas izbaci iz lige..zauvek..
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Originally posted by John Dies at the End View Post
      Skolski amaterski sport i bazicni sportovi poput atletike, gimnastike i plivanja (oprostite ako sam nesto zaboravio : ) ) , ali kao sto rekoh, sportski klubovi, bez obzira na nivo takmicenja (od beton liga ) su odlicna prilika za uhlebljavanje stranackih funkcionera, izvlacenje para, namestanje sponzorstva itd . Ovakav model, bojim se, gledacemo jos dugi niz godina, i samo je pitanje trenutka kada ce na Djordi pustiti niz vodu.

      Deo krivice snosi i NC, sto je ocekivao da ce 'doveka' biti u milosti vladajuce strukture i drzava ce mu biti glavni izvor prihoda, umesto da pojuri sponzorstva koja nisu u vezi sa drzavom i licima cije je primarno trziste Srbija (citaj inostranstvo ), da poradi na marketingu, promociji i unovcavanja brenda Cz i van granica Srbije ... itd itd . Problem je sto razmiljaju 'lokalno' , kao i vecina srpskih politicara .
      Pa Covic i ne zna drugacije..imao je 3 vaskrsenja u kosarci..jedan sa SPS na vrhuncu moci, DOS-om...i sad SNS-om...bukvalno je sve povezano..i sve traje 3-4 godine..
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        I ne treba da valja za sve, nego samo za one najsposobnije, nismo svi isti.
        Samo amaterski, školski sport treba da ima podršku države ne i profesionalni, oni neka nađu način da funkcionišu mimo države.
        Fudbaler, košarkaš, rukometaš... je zanimanje, profesija pa tek onda sportista.
        Jesi i nisi u pravu. Problem je sto smo mi siromasni pa ima rupa za zakrpiti koliko hoces (pisao sam o bolnicama kao primer).
        Ipak ono da su (uspesni) sportisti nasi najbolji ambasadori je vise nego tacna, a drzava bi morala da nadje nacin da pomogne onima koji imaju izgleda za uspeh u velikim sportovima (da ih ne nabrajam, ali je basket tu).
        Ja zivim u Aziji. Kada kazem da sam iz Srbije, skoro niko nema pojma sta je to :-). Kada pomenem Jugoslaviju, starijima se kao upali lampica, ali kada pomenem Djokovica, onda su svi u fazonu - to mi reci. Sada isto oko SP u fudbalu, raspituju se, znaju da smo se kvalifikovali...
        Da dodam - Amerikanac, drug mog sina je cuo za Srbiju samo zbog basketa i nasih susreta sa USA timom.

        Comment


        • U svakom zanimanju je najsposobniji onaj koji najbolje obavlja to zanimanje, a ne iskljucivo onaj koji poseduje najvise kapitala cime stice nedostiznu prednost, inace bi to znacilo da postoji samo jedno zanimanje - umnozavac kapitala. Uostalom to smo vec prezvakali do kraja na Pomracenju i vrlo je indikativno da se u ovom konkretnom slucaju omogucava umnozavanje kapitala mimo zakona, nesto slicno kao u ranom kapitalizmu koji je vazio 20ih godina proslog veka koji je odavno prevazidjen.

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            Pa Covic i ne zna drugacije..imao je 3 vaskrsenja u kosarci..jedan sa SPS na vrhuncu moci, DOS-om...i sad SNS-om...bukvalno je sve povezano..i sve traje 3-4 godine..
            I kao takav, Covic (ne branim ga, naprotiv ) je u poslednjih 18+ god najvise uradio za i sa KKCz (i sa FMP-om pre toga ). Zamisli kakvi su ostali koji pretenduju na mesto predsednika KKCz (po partijsko-burazerskoj liniji ) i samo znate kakvi su bili prethodnici.

            Da rezimiram, tj ponovim, spasa nam nema, propasti necemo

            Comment


            • Država je tu da stvori ambijent da profesionalni klubovi rade u što je moguće boljim uslovima, ima mnogo stvari koje mogu da se urade a da nisu vezane za direktno finansiranje, zakonska regulativa oko sponzorisanja, da se odrekne dela poreza firmi koje sponzorišu klubove sa obavezom da taj iznos kojeg se odrekla bude minimalni u tom sponzorskom ugovoru, razne vrste subvencija za gradnju novih objekata itd itd. Nažalost, premali je politički profit koji bi se dobio na taj način pa nema interesa da se bilo šta od toga ostvari.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Nije toliko problem što neće Zvezda igrati EL ove sezone ili neće više uopšte dobiti šansu da igra tu El, problem je pravac gde ide ta El a to se može videti u NBA a može i na evro fudbalu gde se licitira za igrača (gazda kluba je dao izjavu) tek za milijardu evra može da ode (zaboravih ime igraču). Neko će reći slabog dodira ima fudbal sa basketom u evropi, NBA Sparsi nude 250 i kusur miliona dolara za jednog igrača (nude mu cifru da produži ugovor)...sve to ima uticaj i na EL klubove i biće igrači "sve plaćeniji" tako da će bogati imati sve jače timove a siromašni će biti sarajevski Sparsi.Imaćemo na delu "bogati sever i siromašni jug"...Mora postojati neki limit, ta liberalna sranja o slobodnom tržištu ne treba ozbiljno shvatati jer će mali a značajni za evro basket istoriju klubovi nestati sa basket mape evrope.
                Već imamo priliku da gledamo taj nestanak na primeru Bosne, Jugopastike, Cibone pa i Partizana...to nije nešto što treba ovim prostorima.
                Last edited by nebitan; 23-05-18, 11:21.
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • Ti klubovi su nestali posto ne mogu da nadju budzet ni 500k evra..je misaona imenica...ne znam, jedino da im neko da...Cibona i partizan su ispumpavali pare, ne znam sta treba neko da uradi za njih...Tedeski je teo da uzme Cibonu, nisu dali...Jednostavno je greska do tih klubova...Jedan tim koji zeli da bude prvak drzave, da igra Evropu, ako ne moze da nadje par miliona, neka se ugasi...Problem je sistem u drzavama, kradja i los odnos prema sportu i ljudima generalno....Janakopulos je to sve lepo objasnio kako ide kod nas...Hteo je da kupi ali ako ne das pare ispod stola, nema trika..to moze da prodje u ovim nasim seljackim kafanama ali preko to ne ide bas tako...

                  Tu se svaka prica zavrsava...covek to javno kaze, niko se nije ni trudio da proveri ko je i sta trazio..to je ovde normalno...onda dodju kazu Terza, Cova, Vucela, Bjeka magija...magija ali u okviu svoja cetiri zida.. itd...nista privatno u zivotu nisu stvorili..sve muljacinom...
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by Ganac View Post
                    ta liberalna sranja o slobodnom tržištu ne treba ozbiljno shvatati jer će mali a značajni za evro basket istoriju klubovi nestati sa basket mape evrope.
                    Već imamo priliku da gledamo taj nestanak na primeru Bosne, Jugopastike, Cibone pa i Partizana...to nije nešto što treba ovim prostorima.
                    Vec je dokazano i u teoriji i u praksi da slobodno trziste moze zesce da isfula, i da je zbog toga neophodna povremena kontrola nekog centralizovanog organa. Da se pustilo slobodnom trzistu da regulise krizu 2008e ceo svet bi bankrotirao sledece godine...a mozda bi bilo bolje i da jesmo pa da krene restart iz pocetka. Nestali su mnogi klubovi i van Balkana, i dalje im se dozvoljava ovo koncentrisanje kapitala.

                    Comment


                    • Originally posted by Grof View Post
                      Jesi i nisi u pravu. Problem je sto smo mi siromasni pa ima rupa za zakrpiti koliko hoces (pisao sam o bolnicama kao primer).
                      Ipak ono da su (uspesni) sportisti nasi najbolji ambasadori je vise nego tacna, a drzava bi morala da nadje nacin da pomogne onima koji imaju izgleda za uspeh u velikim sportovima (da ih ne nabrajam, ali je basket tu).
                      Ja zivim u Aziji. Kada kazem da sam iz Srbije, skoro niko nema pojma sta je to :-). Kada pomenem Jugoslaviju, starijima se kao upali lampica, ali kada pomenem Djokovica, onda su svi u fazonu - to mi reci. Sada isto oko SP u fudbalu, raspituju se, znaju da smo se kvalifikovali...
                      Da dodam - Amerikanac, drug mog sina je cuo za Srbiju samo zbog basketa i nasih susreta sa USA timom.
                      Tvoj primer je savršen za ono što želim da kažem. Pa taj isti Đoković je uspeo UPRKOS državi koja nije imala sluha za njega, Ivanovićku.... Morao je da zapali u Nemačku kod Pilića da bi se profesionalno razvio do kraja.
                      A sad je svakom politčaru drago kad istaknu da je iz Srbije, jure da se slikaju sa njim, i svojataju ga kao da im je rod rođeni. Najgore moguće licemerje.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Evroliga ima veliki problem, jer zbog činjenica da nije najkvalitetnije klupsko takmičenje na svijetu teško može da privuče nova tržišta. EL se prati samo u Evropi, i to u zemljama koje tradicionalno imaju jaču klupsku košarku. Ljudi iz Azije ili Australije ili Velike Britanije koje interesuje košarka prate NBA, EL im nije zanimljiva. Naravno činjenica da kvalitetni evropski igrači sve ranije i sve masovnije odlaze u Ameriku, a odande stižu sve slabiji, ovu situaciju intenzifikuje.

                        Nisam baš neki optimista po pitanju evropske klupske košarke. Ozbiljniji novac i porast popularnosti mogla bi donijeti samo neka globalizacija NBA lige.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          Vec je dokazano i u teoriji i u praksi da slobodno trziste moze zesce da isfula, i da je zbog toga neophodna povremena kontrola nekog centralizovanog organa. Da se pustilo slobodnom trzistu da regulise krizu 2008e ceo svet bi bankrotirao sledece godine...a mozda bi bilo bolje i da jesmo pa da krene restart iz pocetka. Nestali su mnogi klubovi i van Balkana, i dalje im se dozvoljava ovo koncentrisanje kapitala.
                          Naravno da moze. I niko ne zeli divlji kapitalizam i oligarhiju. Ali mora da postoji jasno razdvajanje izmedju regulative i podrske, i direktno mesanje u upravljanje, finansiranje i sl. Ako ce postojati bilo kakva perspektiva za klubove ovde oni moraju da budu privatizovani/reorganizovani, i da mogu da posluju po nekoj vrsti trzisnog modela.

                          Mozemo da idemo i na neki akcionarski model privatizacije, gde mogu i navijaci clanovi kluba da imaju akcije i sl. Imaju predstavnike na skupstini i drugim organima. Pomesas to sa privatnim kapitalom. I odvojis se sa drzavne sise. Zvezda ima Armiju navijaca, i uz neku simbolicnu godisnju clanarinu bi dobili priliku da budu deo svog kluba u organizacionom pogledu a klub bi dobio priliku da ima neke stabilne finansije od toga. Zauzvrat te clanarine im das gomilu prednosti kod kupovine karata, popuste, plus sve i svasta vezano za sponzorski pul.

                          Postoje modeli kako to moze da se odradi, a da to opet ostane klub naroda a ne klasicna igracka za nekog oligarha.

                          Comment


                          • Originally posted by MannyCalavera View Post
                            I niko ne zeli divlji kapitalizam i oligarhiju.
                            Zele ovi koji cine tu oligarhiju i to im nazlost u mnogim sferama prolazi. Zato i jacaju levicarski pokreti u svim drzavama koje su kolevke kapitalizma i demokratije.

                            Originally posted by MannyCalavera View Post
                            Zvezda ima Armiju navijaca, i uz neku simbolicnu godisnju clanarinu bi dobili priliku da budu deo svog kluba u organizacionom pogledu a klub bi dobio priliku da ima neke stabilne finansije od toga. Zauzvrat te clanarine im das gomilu prednosti kod kupovine karata, popuste, plus sve i svasta vezano za sponzorski pul.
                            Upravo ovo sam predlagao na bivsem forumu (liberalnih kapitalista), pa sam ispao glup u drustvu. Najveca vrednost Zvezde je brend, a brend se izvlaci iz broja navijaca koji navijaju za klub, a koji su u isto vreme potencijalni kupci svih mogucih stvari vezano za taj brend...od ulaznica preko dresova, salova, kacketa, lopti, privezaka itd itd. Samo to treba iskoristiti. Neka clanarine budu varijabilne i za veci iznos da se omoguce i vece beneficije a ja bi dodao i pravo glasa kod biranja menadzmenta koji upravlja klubom.

                            Comment


                            • Originally posted by Grof View Post
                              Jesi i nisi u pravu. Problem je sto smo mi siromasni pa ima rupa za zakrpiti koliko hoces (pisao sam o bolnicama kao primer).
                              Ipak ono da su (uspesni) sportisti nasi najbolji ambasadori je vise nego tacna, a drzava bi morala da nadje nacin da pomogne onima koji imaju izgleda za uspeh u velikim sportovima (da ih ne nabrajam, ali je basket tu).
                              Ja zivim u Aziji. Kada kazem da sam iz Srbije, skoro niko nema pojma sta je to :-). Kada pomenem Jugoslaviju, starijima se kao upali lampica, ali kada pomenem Djokovica, onda su svi u fazonu - to mi reci. Sada isto oko SP u fudbalu, raspituju se, znaju da smo se kvalifikovali...
                              Da dodam - Amerikanac, drug mog sina je cuo za Srbiju samo zbog basketa i nasih susreta sa USA timom.
                              Mnogo volim kad gastarbajteri dođu pa se žale na svoje probleme, da tamo neki amerikanac nije čuo za Srbiju, a njih sramota od ameikanca.

                              Pa zato sav novac treba da ulažemo kao država u sport, cirkuse i ostalo.

                              Da bi ponosno izašao pred amerikanca.

                              Comment


                              • Originally posted by mmajstor View Post
                                Zele ovi koji cine tu oligarhiju i to im nazlost u mnogim sferama prolazi. Zato i jacaju levicarski pokreti u svim drzavama koje su kolevke kapitalizma i demokratije.

                                Upravo ovo sam predlagao na bivsem forumu (liberalnih kapitalista), pa sam ispao glup u drustvu. Najveca vrednost Zvezde je brend, a brend se izvlaci iz broja navijaca koji navijaju za klub, a koji su u isto vreme potencijalni kupci svih mogucih stvari vezano za taj brend...od ulaznica preko dresova, salova, kacketa, lopti, privezaka itd itd. Samo to treba iskoristiti. Neka clanarine budu varijabilne i za veci iznos da se omoguce i vece beneficije a ja bi dodao i pravo glasa kod biranja menadzmenta koji upravlja klubom.
                                Pazi, sve je moguce ali treba da postoji volja a i veoma jasna ekonomska motivacija da bi mogla da se odradi neka vrsta privatizacije. Da sam ja drzava, nesto bih ovako spakovao.

                                - Akcionarski model privatizacije - 51% privatni kapital, 30% javnost/mali akcionari kroz svoje udruzenje + tih 19% drzava kao strateski partner. (moze i neki drugi raspored izmedju drzave i navijaca).
                                - Jasna podela na strucno i profesionalno osoblje, i oni koji su organima kluba. Sportski direktor, Direktor kluba, Sekretar, Direktor Omladinskih Kategorija, Direktor Marketinga i sl. su ugovorne pozicije koje ne mogu da imaju mesto u skupstini. Unajmljuju se na odredjeni broj godina po konkursu, i glasaju se na UO/Skupstini.
                                - Drzava za svojih 20ak posto da uradi prenos imovine na ime kluba, zemlja negde i sl. Osnovno nesto da klub ima perspektivu za razvoj. Takodje da legislativno podrzi klub u projektima za infrastrukturu, planska dokumenta i sl.
                                - Za odluke o reorganizaciji, promenama statuta koji direktno uticu na model poslovanja i rada 2/3 vecina neophodna u skupstini.
                                - Da bi postali mali akcionari, navijaci moraju to iskljucivo samo kroz pravno lice, udruzenje istih. Propisala bi se inicijalna a i godisnja clanarina koja se ponavlja. Ta sredstva bi isla u prihode kluba, kad se odbiju troskovi rada te organizacije. Mali akcionari bi imali odredjeni broj clanova skupstine, UO i drugih organa. Birali bi se na odvojenim izborima u okviru organizacije, van kluba.
                                - Udruzenje veterana KK CZ bi takdoje moglo da se napravi i da im se da pristup organima takodje u manjim procentima.

                                Tako nekako, i naravno kod same privatizacije se traze predlozi sa razvojem infrastrukture i arene. To se onda u ugovoru uslovi da mora da se izvrsi i sl. Uslovis takodje da pravo prve kupovine akcije uvek ide ka malim akcionarima i drzavi, ako hoce privatnik da proda svoj paket akcija od 51%. Prosiris delatnosti kluba, nek bude tu i komercijalnih sadrzaja, nek se dizu i stvari koje nemaju veze sa sportom, samo da se sliva kinta u klub.

                                Comment

                                Working...
                                X