Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pogledao sam dve utakmice, meni lično se najviše sviđa kako igra ovaj Nemanja Popović, danas je bio loš, ali juče na sasvim pristojnom nivou za taj uzrast.
    Opet, suviše je mali uzorak da se vidi da li ima štofa za neku ozbiljniju karijeru.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by Victor BG View Post
      Ja licno ne da nisam vidio talenta, vec nikakvog sistema rada. Previse se juniorska kosarka svela na sablone i kopiranje seniorskih kretnji a njihova tijela su jos u razvoju. Nenormalno mi je da jedan junior bek, sutira preko ruke centra umjesto da iskoristi dribling i pretrci ga. Pola njih nema osjecaja u lijevoj ruci, airball situacije... A to samo nakon dvije odgledane utakmice. Cemu pritisak u njima? A ozbiljno za malog Paunovica... Pa kakva je ono statistika? Ne kazem da niko od njih nece biti igrac ali nacin na koji igraju sad mene ni malo ne ohrabruje
      Ma ok ... gledao sam prvu pa sam odustao , baš razočaran.I nisam mislio na tebe nego dežurne narikače , koji jedva čekaju bilo šta loše iz kkcz

      Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

      Comment


      • Originally posted by LosmiSK View Post
        Da, to je upitno sigurno ali nije nemoguce. Dok je neko i predvidjao nekim trenerima veliku trenersku karijeru ....Pogrese ljudi...
        Kako volim kad se osumljičeni sam oda :

        Comment


        • Originally posted by Samo Zvezda View Post
          Ma ok ... gledao sam prvu pa sam odustao , baš razočaran.I nisam mislio na tebe nego dežurne narikače , koji jedva čekaju bilo šta loše iz kkcz

          Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
          Sjecam se turnira juniora na kojem su igrali Teo, Aleksandrov, Tepic i cini mi se Erceg, pa znas kako su ti momci odskakali igrom i kvalitetom, (ok od nabrojanih samo Teo i Erceg napravise karijeru) ali oni su tako odskakali gledajuci ostale. Nemanja Aleksandrov igrao u Zvezdi, pa covjek je hodajuci highlight, tako je plenio pokretima, razmisljanjem, skok sut pravilan, lijevi i desni ulaz precizni, prodor po L cim mu se cuvar okrene ka lopti on trci iza ledja i prodire na kos... Teo decko razmislja 200 na sat, ako ga preuzme visi on pretrcava, ako mu zatvore reket on daje pas, gleda, razigrava, vodi loptu sa obje ruke... Tepic mi je izgledao ko Bodiroga, nekako autoritativan, svaki istek napada lopta ide njemu on iznudi faul, nevjerovatan kliker... Erceg strasan na ulazu, low post odlican, sut za 3p, blokovi mu savrseni, povratni pas, kompletan igrac...
          Ovo sto sam vidio na ovom turniru, kuku na sta lici. Pretvorilo se u cistu sajamsku rasprodaju, ganjanje statistike (ocaj zivi), lose kretnje, airball, los skok i gradjenje, blokovi mlitavi, lijevi ulaz ne postoji, zabijanje pod kos... tanko bas. Volio bih da neko dodje i kaze nemas pojma nisi u pravu taj i taj ce biti igrac... al tesko, jedino cudo da se desi pa da zivnu kroz godinu dvije i napreduju svjetlosnom brzinom.
          EDIT: dvije odgledane utakmice nisu adekvatne da bi se davao ovako tezak sud kao moj, svjestan sam i izvinjavam se momcima, da se zna da im zelim sve najbolje.
          Last edited by Victor BG; 19-05-18, 18:12.

          Comment


          • Викторе, и Лабовић је био део те генерације.

            Comment


            • Originally posted by Дијаз View Post
              Викторе, и Лабовић је био део те генерације.
              Labovic tacno, a znam da je bio centar ne mogu da se sjetim imena. A on je bas obecavao, uh. Odlican, bas bez konkurencije a eto nije se dalo. Tacno si u pravu

              Comment


              • Originally posted by Ica View Post
                Kako volim kad se osumljičeni sam oda :
                Ma jok....ja ni ne pratim te klince...niti sam to nekada napisao....Samo ti jesi za trenera...pa cisto da znas da ljudi grese
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by Victor BG View Post
                  Labovic tacno, a znam da je bio centar ne mogu da se sjetim imena. A on je bas obecavao, uh. Odlican, bas bez konkurencije a eto nije se dalo. Tacno si u pravu
                  Teo je govorio za Aleksandrova da je bio najtalentovaniji u toj generaciji... Teska povreda sa 18 godina i ciao, zdravo...
                  Inace, u vezi turnira klinaca. Gledao samo isecke, ali sam pisao pre mozda nedelju dana - previse se kopira igra odraslih, previse akcija koje oponasaju seniore, a tehnika nista. Mozd ovaj nas Vestbruk i bude nesto, ali mora mnogo da znoji gace.

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Ma jok....ja ni ne pratim te klince...niti sam to nekada napisao....Samo ti jesi za trenera...pa cisto da znas da ljudi grese
                    volim te što ne prate a prave se pametni

                    Comment


                    • Originally posted by Victor BG View Post
                      Sjecam se turnira juniora na kojem su igrali Teo, Aleksandrov, Tepic i cini mi se Erceg, pa znas kako su ti momci odskakali igrom i kvalitetom, (ok od nabrojanih samo Teo i Erceg napravise karijeru) ali oni su tako odskakali gledajuci ostale. Nemanja Aleksandrov igrao u Zvezdi, pa covjek je hodajuci highlight, tako je plenio pokretima, razmisljanjem, skok sut pravilan, lijevi i desni ulaz precizni, prodor po L cim mu se cuvar okrene ka lopti on trci iza ledja i prodire na kos... Teo decko razmislja 200 na sat, ako ga preuzme visi on pretrcava, ako mu zatvore reket on daje pas, gleda, razigrava, vodi loptu sa obje ruke...
                      samo da dodam...prisustvovao sam dvonedeljnim pripremama selekcije koja se spremala za Evropsko kada je Aleksandrov imao 16 godina...zadnjih par dana pripremnih utakmica, ja sam u halu uveo dvadesetak poznanika koji su želeli da to gledaju...inače klasična matora ekipa koja rekreativno igra basket.

                      Aleksandrov je naravno i sam bio svestan koliko odskače kvalitetom i predispozicijama od većine u toj generaciji.
                      Jedna od najblistavijih karijera u najavi koju su povrede zaustavile i limitirale na belgijsko-nemačke srednjerazredne klubove i trenutno u svojoj 31. godini igra centra za Krajovu iz Rumunije.
                      Last edited by Wingwalker; 20-05-18, 13:51.

                      Comment


                      • Moram izreci jedan jeres a znam da se niko sloziti nece... Na turniru juniora koji je zvezda osvojila prije 3-4 god kad su igrali Simanic i Stojadinovic (cini mi se tako da se preziva, Zoran Savic menadzer) u finalu smo odrali Real sa Doncicem i Thompkinsom. Tad se vec pricalo da je mali Doncic mega talenat i ostale fore. Meni decko nikako da legne, Borisa ih osasavio od kosarke, skidao im lopte sa glave, sutirao preko njih, ubio ih jednostavno. Doncic solidan sut, nista posebno, brzina upitna, tehnika pa gledao sam mnogo boljih i sad taj momak dolazi u seniorski tim i posle jedne godine pro igranja uzima kljuceve ekipe Reala i vodi ih na f4. Pri tome sa Slo osvoji Evropsko, dobije titulu MVP a da me decko nije kupio ni sa jednim aspektom igre osim dobrog klikera.
                        Niti je najbrzi, niti je najbolji suter, niti najbolji dribler niti atleta ama nista za sta bi se covjek uhvatio a opet sam uzme loptu, strpa 30p podjeli asistencija i zabije odlucujuce poene iz nikad smotanijeg step back up. Ko moze da mi objasni na koju foru postize toliko sa 19 ili sam ja mozda slijep kod ociju?

                        Comment


                        • Originally posted by Victor BG View Post
                          Moram izreci jedan jeres a znam da se niko sloziti nece... Na turniru juniora koji je zvezda osvojila prije 3-4 god kad su igrali Simanic i Stojadinovic (cini mi se tako da se preziva, Zoran Savic menadzer) u finalu smo odrali Real sa Doncicem i Thompkinsom. Tad se vec pricalo da je mali Doncic mega talenat i ostale fore. Meni decko nikako da legne, Borisa ih osasavio od kosarke, skidao im lopte sa glave, sutirao preko njih, ubio ih jednostavno. Doncic solidan sut, nista posebno, brzina upitna, tehnika pa gledao sam mnogo boljih i sad taj momak dolazi u seniorski tim i posle jedne godine pro igranja uzima kljuceve ekipe Reala i vodi ih na f4. Pri tome sa Slo osvoji Evropsko, dobije titulu MVP a da me decko nije kupio ni sa jednim aspektom igre osim dobrog klikera.
                          Niti je najbrzi, niti je najbolji suter, niti najbolji dribler niti atleta ama nista za sta bi se covjek uhvatio a opet sam uzme loptu, strpa 30p podjeli asistencija i zabije odlucujuce poene iz nikad smotanijeg step back up. Ko moze da mi objasni na koju foru postize toliko sa 19 ili sam ja mozda slijep kod ociju?
                          Није тад Дончић играо. Он је играо следеће године кад су нас победили у финалу. Био је то дуел њега и Аранитовића, Дончић доста бољи, убијао је шутем за 3 поена, а наши га бранили испод блока.
                          Симанић није одиграо нешто у том финалу.
                          Овај други клинац није 101, него Стојановић.
                          Last edited by Дијаз; 20-05-18, 14:53.

                          Comment


                          • Originally posted by Дијаз View Post
                            Није тад Дончић играо. Он је играо следеће године кад су нас победили у финалу. Био је то дуел њега и Аранитовића, Дончић доста бољи, убијао је шутем за 3 поена, а наши га бранили испод блока.
                            Симанић није одиграо нешто у том финалу.
                            Овај други клинац није 101, него Стојановић.
                            Cek, prilicno sam siguran da je Simanic igrao protiv njega i Tompkinsa, a mislim na kompletan turnir da mi je bio najbolji i da je djelovao dosta stabilnije od svih igraca. Izvini sad sam skontao, utakmica koju smo dobili nije igrao Doncic a sl god je igrao a mi izgubili, da. Svejedno, nekako mi nerealno da sve to postigne sa 19 god a brate mili ni po cemu poseban, moje licno misljenje. Da se razumijemo, decko je extra klasa cim je sve to uradio, nema tu srece vec samo dobar rad ali nekako mi od svih igraca koje sam gledao u tom uzrastu on ponajmanje djelovao kao MVP EL, prvi pik na draftu, prva opcija Reala... Ako me razumijes

                            Comment


                            • Originally posted by Victor BG View Post
                              Moram izreci jedan jeres a znam da se niko sloziti nece... Na turniru juniora koji je zvezda osvojila prije 3-4 god kad su igrali Simanic i Stojadinovic (cini mi se tako da se preziva, Zoran Savic menadzer) u finalu smo odrali Real sa Doncicem i Thompkinsom. Tad se vec pricalo da je mali Doncic mega talenat i ostale fore. Meni decko nikako da legne, Borisa ih osasavio od kosarke, skidao im lopte sa glave, sutirao preko njih, ubio ih jednostavno. Doncic solidan sut, nista posebno, brzina upitna, tehnika pa gledao sam mnogo boljih i sad taj momak dolazi u seniorski tim i posle jedne godine pro igranja uzima kljuceve ekipe Reala i vodi ih na f4. Pri tome sa Slo osvoji Evropsko, dobije titulu MVP a da me decko nije kupio ni sa jednim aspektom igre osim dobrog klikera.
                              Niti je najbrzi, niti je najbolji suter, niti najbolji dribler niti atleta ama nista za sta bi se covjek uhvatio a opet sam uzme loptu, strpa 30p podjeli asistencija i zabije odlucujuce poene iz nikad smotanijeg step back up. Ko moze da mi objasni na koju foru postize toliko sa 19 ili sam ja mozda slijep kod ociju?
                              Gledao sam neki španski dokumentarac posvećen Luki, i opisali su ga kao kombinaciju Dražena, Kukoča i Bodiroge. Kad se sad setiš sve trojice oni su upravo onakvi kako si opisao Dončića, bilo je skočnijih, bržih igrača, onih koji su imali bolje procente šuta na njihovim pozicijama, ali su nepogrešivo znali da upravljaju ritmom utakmice, i u clutch momentima su bili najbolji ili kad su najvažnije utakmice, kada da asistiraju i kome, kada da šutiraju, jednostavno su osećali to kod sebe.
                              Boldovano je ključno, nikad ne treba zaboraviti koliko ima godina i na kom nivou igra, od njega tek treba očekivati još bolje partije. Ovakav igrač se pojavljuje jednom u 20 godina ili manje od toga. Glava je najveća razlika.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by Victor BG View Post
                                Cek, prilicno sam siguran da je Simanic igrao protiv njega i Tompkinsa, a mislim na kompletan turnir da mi je bio najbolji i da je djelovao dosta stabilnije od svih igraca. Izvini sad sam skontao, utakmica koju smo dobili nije igrao Doncic a sl god je igrao a mi izgubili, da. Svejedno, nekako mi nerealno da sve to postigne sa 19 god a brate mili ni po cemu poseban, moje licno misljenje. Da se razumijemo, decko je extra klasa cim je sve to uradio, nema tu srece vec samo dobar rad ali nekako mi od svih igraca koje sam gledao u tom uzrastu on ponajmanje djelovao kao MVP EL, prvi pik na draftu, prva opcija Reala... Ako me razumijes
                                За дриблинг и шут се не слажем.Његов ball handling, pull up-ови i step back-ови су ми се баш допали. Свидело ми се што уме да креира за себе, што прецизно гађа "дуге" тројке.
                                Слажем се за атлтицизам, то је и мени било сумњиво и чинило ми се да је мало више формиран у односу на вршњаке.
                                У сениорима му се десило нешто најбоље што младом играчу може да се деси. Тренер је рачунао на њега, имао је Ћаћа и Љуља, од којих је могао да учи. Касније Ћаћо иде у НБА, ослоађа му се простор. У овој сезони Љуљ се повреди, они не доводе замену, да би њему оставили простора.

                                Comment

                                Working...
                                X