Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekinjo View Post
    Tegeltija je pričao da je Čović hteo oterati Radonju posle Cibone, ali ga je neko iznad sprečio u tome. I to nije bio jedini put da je to pokušao.
    Hahaha, veoma objektivan i merodavan sportski novinar.

    Comment


    • Mhm, u pravu si.

      Comment


      • Originally posted by Guthrie View Post
        Pa evo, da ti odgovorim.

        Jednostavno, ovo sa Radonjom je trajalo koliko je trajalo, da je nastavljeno ovako jos godinu ili dve, katanac.
        Prava je sreca da oterasmo Radonju na vreme. Spasli smo se u zadnji cas

        Comment


        • Originally posted by Antona View Post
          Prava je sreca da oterasmo Radonju na vreme. Spasli smo se u zadnji cas
          Jbg, ocito da neke stvari ne razumes ili ih razumes onako kako ti zelis.
          Niko Radonju nije oterao, on je mogao da ostane ali da krene od nule gotovo, sto se igrackog kadra tice.
          Jednostavno, nije se mogao obezbediti kontinuitet i to je to.
          Zato ga potpuno razumem sto to nije prihvatio, iako bi imao vecu platu da je ostao.
          Poznato je kakvi smo mi srbi ljudi.
          Pomognes mu 1000 puta, a nemoj samo jednom , on ce o tebi sve najgore...

          Comment


          • Radonja je sistem, trener je uvek sistem..predsednik je tu da obezbedi pare i uslove..Sta vise predsednik ni ne treba da dovodi trenera...igrace..ne znam odakle vam ta prica...Cova je u kosarci dosta dugo, zna da uspostavi klub i da uradi nesto, ali max 2-3 godine onda potopi i tako se ciklus ponavlja na 6-7 godina...

            To kao da kazes da je ovaj mali Janakopulos sistem..Da je ovaj Uli Henes sistem..ili onaj iz CSKA..to je smesno...tu si da das pare i da uzivas..nadjes dobar sportski menadzment...

            Iskljucivo je DR bio sistem i to je jednostavno tako...Neko zna da nastavi sistem, kao npr Barcokas..tj da ne usere nista sa Olijem..Uloga trenera se jako minimalizuje..
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Covic da da pare?
              Pa zar je Covic vlasnik kluba, a zvezda privatna svojina?
              Ajde mi navedi jednog predsednika koji je u klubu-udruzenje gradjana davao svoj vlastiti novac bespovratno?

              Comment


              • Dal je moguce da se opet raspreda na ovu istu temu? Pa koliko vise puta....pogotovo nakon sto sam sve pojasnio u mom stripu, ne znam sta ima da se tu vise doda ili oduzme

                http://radonja.tk/

                Comment


                • Pa bilo je i u Zvezdi i Partizanu takvih primera..Niko drugi i nema udruzenja gradjana...Ako neda svoje, bar nek nadje tudje xD
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Radonja je sistem, trener je uvek sistem..predsednik je tu da obezbedi pare i uslove..Sta vise predsednik ni ne treba da dovodi trenera...igrace..ne znam odakle vam ta prica...Cova je u kosarci dosta dugo, zna da uspostavi klub i da uradi nesto, ali max 2-3 godine onda potopi i tako se ciklus ponavlja na 6-7 godina...

                    To kao da kazes da je ovaj mali Janakopulos sistem..Da je ovaj Uli Henes sistem..ili onaj iz CSKA..to je smesno...tu si da das pare i da uzivas..nadjes dobar sportski menadzment...

                    Iskljucivo je DR bio sistem i to je jednostavno tako...Neko zna da nastavi sistem, kao npr Barcokas..tj da ne usere nista sa Olijem..Uloga trenera se jako minimalizuje..
                    Trener nikada nije sistem. Jeste bio u slucaju DV. Sistem je strategija, a to je uprava. Ona donosi odluke i obezbedjuje pare, sto znaci da i zaposljava kandisate za koje veruje da mogu da odrade odgovarajuci posao.
                    Mozda ti shvatas da se minimalizuje uloga trenera, ali trener nije sistem, vec deo sistema i jedan od najodgovornijih u tom sistemu
                    Last edited by Grof; 03-05-18, 06:15.

                    Comment


                    • Originally posted by Grof View Post
                      Trener nikada nije sistem. Jeste bio u slucaju DV. Sistem je strategija, a to je uprava. Ona donosi odluke i obezbedjuje pare, sto znaci da i zaposljava kandisate za koje veruje da mogu da odrade odgovarajuci posao.
                      Mozda ti shvatas da se minimalizuje uloga trenera, ali trener nije sistem, vec deo sistema i jedan od najodgovornijih u tom sistemu
                      Skolska definicija
                      Finansije, pravno-administrativni poslovi, infrastruktura, skauting i rad sa mladjim kategorijama... To sve cini jedan sistem. Strucni tim je samo dio sporskog kolektiva.

                      Trener prvog tima vodi brigu o sportkim rezultatima istog, organizuje kalendar i pojedinacne poslove strucnog staba.

                      Comment


                      • Originally posted by LosmiSK View Post
                        Radonja je sistem, trener je uvek sistem..predsednik je tu da obezbedi pare i uslove..Sta vise predsednik ni ne treba da dovodi trenera...igrace..ne znam odakle vam ta prica...Cova je u kosarci dosta dugo, zna da uspostavi klub i da uradi nesto, ali max 2-3 godine onda potopi i tako se ciklus ponavlja na 6-7 godina...

                        To kao da kazes da je ovaj mali Janakopulos sistem..Da je ovaj Uli Henes sistem..ili onaj iz CSKA..to je smesno...tu si da das pare i da uzivas..nadjes dobar sportski menadzment...

                        Iskljucivo je DR bio sistem i to je jednostavno tako...Neko zna da nastavi sistem, kao npr Barcokas..tj da ne usere nista sa Olijem..Uloga trenera se jako minimalizuje..
                        Originally posted by Grof View Post
                        Trener nikada nije sistem. Jeste bio u slucaju DV. Sistem je strategija, a to je uprava. Ona donosi odluke i obezbedjuje pare, sto znaci da i zaposljava kandisate za koje veruje da mogu da odrade odgovarajuci posao.
                        Mozda ti shvatas da se minimalizuje uloga trenera, ali trener nije sistem, vec deo sistema i jedan od najodgovornijih u tom sistemu
                        Sistem nisu ni trener, ni predsednik, ni uprava...niko pojedinačno i zato se to i zove sistem. Svi u klubu rade u sistemu kao mali zupčanici i ako samo jedan zupčanik iskoči dolazi do greške a ponekad i do pada sistema. Tu opet zavisi koji si zupčanik, na kojoj poziciji se nalaziš jer nije isti uticaj ekonoma i predsednika... od toga zavisi sistem.
                        U dobrom sistemu su imena zamenjiva bez vidljivih posledica (videti pod Barselona u fudbalu), tako da ako postoji sistem u KK Crvena Zvezda ni Čović ni Radonjić nisu bitni za opstanak sistema zbog toga što je u okviru sistemaprecizno određeno ko šta radi, za šta je zadužen i ne pokušava da se meša u rad drugih delova sistema...
                        Tako da mi nismo (ni grobari) ni imali sistem, pa ni naznake sistema jer se sastojao u nekoliko segmenata:
                        - čvrsta ruka nekog visoko pozicioniranog pojedinca u klubu
                        - apsolutnoj pomoći države bez čega ne bi ni postojali na sportskoj mapi i
                        - košarkaška Srbija to sam ja.

                        * Sistem ima obezbeđen priliv novčanih sredstava u dužem vremenskom periodu i ne zavisi od lokalnih moćnika.
                        Last edited by nebitan; 03-05-18, 07:31.
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Vidi sistem u evropskoj kosarci ne postoji. To se moze reci u NBA i ovako kako gledam evropsku kosarku...Rekao bih mozda ga nemci uspostave..Nema sistema ako si u minusu svake godine, onda se to odnosi samo na rezultatski deo koji ce zadovoljiti navijace kluba. Neko ce reci NC vratio 16miliona ali svi znamo da to nije istina i da tu lvu sigurno nije vratio u celosti, mozda tek neki minimalni deo i to sve pod pritiskom da ne kazem pomoci drzave, pre svega Djilasa i zute hunte sto bi rekli ovi nesretni naprednjaci.

                          Takodje veci budzet pocinje i zavrsava se sa tim naprednjacima da ne kazem sendvicarima....Sistem kluba kako bi trebao da izgleda je postavio DR, NC se povukao na par godina iz blata sa Dulom Saolin i sa d se vratio sa Bokanom, kad god se oseti ugrozenim. Ne moze mi neko reci da su Ristovic, Ninkovic, Mirko Svemirko,Nesha Ilic itd..nesto sto se zove sistem ili sposbnom administracijom jednog kluba.

                          EL klubovecine najvise treneri, ali ni Paskval ne moze sa tim da se izbori, moze Zeljko, relativno Itudis...ali turci su pametni i uce od Zeljka, imaju odlicnog GM i ceo sistem koji prave ali i on je dosao od Zoca...Glupost je govoriti o nekom sistemu kad 3-4 kluba imaju 30-40m a ostali 10-15 neki 5-8.5m....Tu se ne moze govoriti o genijalnosti uprave, ve cimaju vise para za bacanje, bogatije zemlje u sportu itd....

                          Zalgiris ima lepu pricu, oni su pokrenuli rebilding i rade pravu stvar takodje, to vec ima obrise sistema..Oni tu negde i zarade mozda koliko potrose, ostali su ispod tog nivvoa u EL....

                          Sistem za evropsku kosarku je duga prica i klubovise tu vise vode da uvesele ljude, zblize..uloze u svoj grad....kao npr pozirste..neka vrsta zajebancija za siroke narodne mase...NBA je sistem, posto oni zarade vise nego sto uloze i u principu svi imaju jednaku startnu pozicju ko hoce vise, mora da plati ogroman porez itd..tu se vec vidi znacaj GM i celog sistema...od gazde, igraca, grada pa i navijaca...

                          Covic bez DR u Zvezdi je tanak,menjao trener i igrace brzo, losa administracija itd...cak je DR i donosio pare bukvalno preko svoijih kanla itd..I cim je otisao raspalo se, aDR je imao rezultate i pre Zvezde a mislim da ce imati i posle Zvezde...tako da nije nesto povezan sa NC da bez njega ne bi imao rezultate na visokoj sceni....

                          Samo znacenje sistema u Srbiji ne postoji
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Originally posted by Ganac View Post
                            Sistem nisu ni trener, ni predsednik, ni uprava...niko pojedinačno i zato se to i zove sistem. Svi u klubu rade u sistemu kao mali zupčanici i ako samo jedan zupčanik iskoči dolazi do greške a ponekad i do pada sistema. Tu opet zavisi koji si zupčanik, na kojoj poziciji se nalaziš jer nije isti uticaj ekonoma i predsednika... od toga zavisi sistem.
                            U dobrom sistemu su imena zamenjiva bez vidljivih posledica (videti pod Barselona u fudbalu), tako da ako postoji sistem u KK Crvena Zvezda ni Čović ni Radonjić nisu bitni za opstanak sistema zbog toga što je u okviru sistemaprecizno određeno ko šta radi, za šta je zadužen i ne pokušava da se meša u rad drugih delova sistema...
                            Tako da mi nismo (ni grobari) ni imali sistem, pa ni naznake sistema jer se sastojao u nekoliko segmenata:
                            - čvrsta ruka nekog visoko pozicioniranog pojedinca u klubu
                            - apsolutnoj pomoći države bez čega ne bi ni postojali na sportskoj mapi i
                            - košarkaška Srbija to sam ja.

                            * Sistem ima obezbeđen priliv novčanih sredstava u dužem vremenskom periodu i ne zavisi od lokalnih moćnika.
                            Sistem pravi rukovodstvo, tj. pocinje od rukovodstva, pa se spusta na nize. Kao sto napisah - strategija... Nju ne postavlja tetkica, ili ekonom vec vlasnik, direktor, predsednik, ili njih nekoliko zajedno u zavisnosti od oblika firme / organizacije / udruzenja.
                            Sve ostalo sto si napisao su varijante na temu.
                            Imas sisteme koji se raspadnu, ili pocinju slabije da funkcionisu kada ih napusti lider (tzv. harizmaticni lider), a imas i sisteme koji nakon odlaska lidera nastavljaju u istom pravcu, ili cak napreduju (tzv. level 5 leadership). I naravno imas varijante izmedju ove dve.
                            Za funkcionisanje svakog sistema je neophodan novac, ali nije presudan.
                            Ono sto mozemo nazvati sistem u slucaju KKCZ je kupovina jeftinih mladih domacih igraca (ili kupovina igraca za koje se smatra da imaju prostora za napredak, a vec imaju nekakve karijere), kupovina jeftinih stranaca kojima je karijera u padu, razvoj talenata iz mladjih kateegorija. Da li uvek funkciionise? Naravno da ne...
                            Kao sto ovde veliki strucnjaci za basket napisu da ih mrzi da objasnjavaju detaljnije neke akcije, kvalitet igraca i sl., tako i mene mrzi da razglabam o menadzmentu za koji sam poprilicno strucan.

                            Comment


                            • Igramo za dva i po sata a tema živa....nemož isčitati postove kako se brzo štancaju.
                              Naravoučenije: Ako želiš nekome nešto ogaditi, samo pozovi Čovića i Alimpijevića...i problem rešen.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Originally posted by Ganac View Post
                                Ako želiš nekome nešto ogaditi
                                https://www.b92.net/sport/komentari.php?nav_id=1388102
                                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                                Comment

                                Working...
                                X