Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kronostime View Post
    Na kraju ce biti neki Bin Zajeb.
    Bolje i Bin Zajeb nego limar
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Originally posted by Ganac View Post
      Bolje i Bin Zajeb nego limar
      Limenke se prave od cega?
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Ljudi zaboravljaju koliko je kosarka (ne)profitabilan sport, pa su i dalje ubedjeni da ce tako neko baciti u ''bunar'' 5-6 ili 10 miliona...

        Comment


        • [QUOTE=LosmiSK;1816309]Auuu sta pisete, naravno da postoji deset puta jaci menadzeri od Covica...koji bi se mogli prebaciti u sport, ali im se jebe da bacaju reket drzavi toliki a posebno Covicu....Tako da ta prica nece niko 5m+ je toliko bez osnova da ja nemam reci...smesna prica...

          Eto, najjaci sportski radnik, ekonomista, inzinjer, ministar, filantrop, mehanicar, gradjevinac,marketing strucnjak je Covic...[/QUOTE

          Ajd stvarno probaj da budes ozbiljan . Kazes ima ali im se jebe ... znaci nema ?

          Da li u ovoj zemlji postoji zakon o finansiranju sporta kroz poreske olaksice koji bi omogucio privatizaciju ? Naravno da nema

          Imao si bar trojicu uspesnih menadzera u klubu , pa si video kako se to zavrsilo .Dobili su kompenzacije u vidu reklama za novac koji im klub duguje . Nisu ulozili nego pozajmili . Sloba Vucicevic , Beko , Drakulic...

          Onaj ludi Grk je u jednom u pravu u ovom sukobu sa EL . Ulozis 30 mil a mozes maksimalno da zaradis 3-4 mil . Vec je Viktor objasnio

          Comment


          • Originally posted by Ganac View Post
            Cepter, Bogi (salata)...

            Imali smo uspesne biznismene u klubu ...ne verujem da si ih zaboravio .Sloba Vucicevic, Beko , Drakulic , Zezelj ...Uglavnom su pozajmljivali pare a ne davali . Srecom, dosao UPPR pa su dobili ...reklamu

            Sad sam ovo nasao pa da podelim ...zanimljivo je

            Finiš je sezone, pa je događanja kao na pokretnoj traci. Tokom nedelje održan je sastanak klubova BBL Lige u Frankfurtu. I sledeće sezone u šampionatu će igrati 18 timova, novost je da od sezone 2019/ 20 limit za učestvovanje u Bundesligi se povećava na 3.000.000 evra, i to se odnosi i na novajlije koji budu ušli u Ligu
            Last edited by Samo Zvezda; 30-04-18, 11:45.

            Comment


            • Originally posted by Guthrie View Post
              Ljudi zaboravljaju koliko je kosarka (ne)profitabilan sport, pa su i dalje ubedjeni da ce tako neko baciti u ''bunar'' 5-6 ili 10 miliona...
              Ja vidim da ce u Podgorici upravo to da se desi

              Comment


              • Originally posted by Antona View Post
                Ja vidim da ce u Podgorici upravo to da se desi
                Videcemo... i sta ce da se desi, i koliko ce to da traje.

                Comment


                • Cekaj, koliko Real sto osvoji LS dobije od UEFA i dal im je to dovoljno, nije...Ne gleda se kroz to samo..Gde je bila EL, pre Djordija? Ovo je long term proces i tek ce se desavati promene ..i gledati sta je najbolje...Pa EL je bila na dnu kad ju je FIBA prodala za mizerno sitne pare i on bi sad da dobije sta 20miliona? Ne moze odmah...

                  Prodas CZ vise investitora kao sto imaju Ritas i Zalgiris..ne vidim da se oni zale..vec PAO...Ulazes u grad, drzavu kroz to, u ljude koji ce imati zanimaciju,druzenje itd...sport je postao davno vise od puke igre...itd..

                  Ljudi ko hoce da ima tim u EL mora da nadje pare, to je prvi uslov pa se onda gleda sve ostalo, jednostavno je...a drzava mora da pomogne tom coveku ili ljudima....zbog grada,drzave,sporta generalno...Ne mozes da vodis tim u EL da nemas dinara tj ne das i kukas..to ne ide tako...trazi pare, vuci za rukav..nije na ovom forumu da trazi ljude, ima cije je to obaveza ili posao..
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Cekaj, koliko Real sto osvoji LS dobije od UEFA i dal im je to dovoljno, nije...Ne gleda se kroz to samo..Gde je bila EL, pre Djordija? Ovo je long term proces i tek ce se desavati promene ..i gledati sta je najbolje...Pa EL je bila na dnu kad ju je FIBA prodala za mizerno sitne pare i on bi sad da dobije sta 20miliona? Ne moze odmah...

                    Prodas CZ vise investitora kao sto imaju Ritas i Zalgiris..ne vidim da se oni zale..vec PAO...Ulazes u grad, drzavu kroz to, u ljude koji ce imati zanimaciju,druzenje itd...sport je postao davno vise od puke igre...itd..

                    Ljudi ko hoce da ima tim u EL mora da nadje pare, to je prvi uslov pa se onda gleda sve ostalo, jednostavno je...a drzava mora da pomogne tom coveku ili ljudima....zbog grada,drzave,sporta generalno...Ne mozes da vodis tim u EL da nemas dinara tj ne das i kukas..to ne ide tako...trazi pare, vuci za rukav..nije na ovom forumu da trazi ljude, ima cije je to obaveza ili posao..
                    Jasno ti je da fudbal i kosarka ne mogu da se porede ? Naravno da je bolje sada u EL ali kao sto kazes long term proces. Jos jednom ...u ovoj zemlji nema zakona o finansiranju sporta koji je preduslov privatizacije . Nema ga verovatno zbog fudbalskih blizanaca

                    Comment


                    • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                      Jasno ti je da fudbal i kosarka ne mogu da se porede ? Naravno da je bolje sada u EL ali kao sto kazes long term proces. Jos jednom ...u ovoj zemlji nema zakona o finansiranju sporta koji je preduslov privatizacije . Nema ga verovatno zbog fudbalskih blizanaca
                      Slazem se , ali ajde da ih stisnemo kao narod da to urade...Ne znam ko ih drugi moze naterati da to urade...Da je lako i nije..ali se mora nesto uraditi...ako hocemo taj nivo...jbga
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Mislim da je krajnje vreme da se prestane sa upiranjem prstom u Roca, kao on je mator pa nema motiva da igra, a neki drugi imaju.
                        Pogledajmo koliko godina imaju igraci jednog ucesnika ovogodisnjeg F4:

                        Davis Brandon, 26
                        Pangos, Kevin, 25
                        Toupane, Axel, 25
                        Udrih, Beno, 34
                        Jankunas, Paulius, 34
                        Milaknis, Arturas, 31
                        Micic, Vasilije, 24
                        White, Aaron, 25
                        Kavaliauskas, Antanas, 33
                        Ulanovas, Edgaras, 26

                        Znaci, kod njih 4/10 igraca imaju preko 32 godine (Milaknis skoro 32). Kod nas preko 30 imaju Roc, Antic i Bjelica. Znaci, nije problem u godinama igraca, problem je ili u samim igracima ili u treneru. Kako je moguce da Kavaliauskas i Jankunas budu isto godiste kao Milko Bjelica, a da na terenu izgleda kao da je razlika izmedju njih 5 godina i vise?

                        Zaboravlja se izgleda koliko je pobeda Rochestie doneo u evroligi (sto je 37 000 u kasu kluba po pobedi), zaboravlja se i da je uz Omica bio ubedljivo najbolji pojedinac kluba u finalu ABA lige. Mnogo za sta se krivi on, a nama da je Marcus Williams iz najboljih dana sada ovde, ne bi bilo mnogo bolje, jer trener ne zna da ga sakrije u odbrani, ali zato ne bi znao da ga iskoristi u napadu, osim za pripaljivanje kada god se stigne.

                        Da je dosao Goss umesto Rocha, Partizanu bi dosao neki Radicevic, osvojili bi kup i ligu i izgubili od Buducnosti uz manje pobeda u evroligi.

                        Originally posted by Victor BG View Post
                        Ne znam koliko pratite spor PAO vs Djordi, Janakopulos je objavio listu 40 najuspjesnijih sportskih liga (od bejzbola, fudbala do kosarke). Eurolige sa svojim prihodima nema nigdje na listi.
                        Pricali smo o tome vec, da ostvaris sve pobjede i osvojis EL dobijas 3-3.5m€, dakle sve preko tog budzeta je cist trosak koji nadoknadjujes preko sponzora, karata, tv prava...
                        Karte za utakmice CZV su globalno najjeftinije daleko, ali u poredjenju sa % koji treba izdvojiti naspram prosjecne plate su najskuplje. Znaci 20% plate treba izdvojiti za KK a pri tome ni sama plata ne cini ni 40% potrosacke korpe.

                        Sad i ovo malo nas sto dolazi je poprilicno mnogo kad se uzme sira slika u obzir + igre FK ove godine a svi znamo da je fudbal br 1 kod nas.
                        Poenta price je da je EL iako najelitnije kosarkasko takmicenje u Evropi, jezivo skup hobi.
                        Sve je to tacno, ali onda dolazimo do toga ko prati to takmicenje u svetu:

                        1. Spanci
                        2. Turci
                        3. Litvanci
                        4. Srbi
                        5. Grci
                        6. Izraelci

                        nema nigde Francuza, Nemcima je to treci, cetvrti sport u zemlji, nigde nema UK, Svedske, Poljske, Italijani ne ulazi. Taj Giannakopoulos prica to za svoje mase koje ga podrzavaju i sam u to ne veruje. Dovoljno je reci da je u tom fudbalu, koji je profitabilan Panatianikos pred bankrotom, 10. u ligi i ne zna se ni da li ce igrati uopste u prvoj ili trecoj ligi, a u kosarci koja nije profitabilna je cetvrti na tabeli i sa velikim budzetom.

                        Nije UEFA velikodusni uspesni kapitalista koji deli svoju zaradu za radnicima, UEFA je velikodusna jer je svako zivi u Evropi zainteresovan za fudbal i zato se tu obrcu velike pare. Cak i tu ima itekako klubova koji nemaju dobro poslovanje i koji su bankrotirali.

                        Mi malo, malo pa spomenemo da Bartomeu jedva ceka da se resi siromasnih balkanaca i da da licencu nekom BC PSG i BC Chelsea, samo da se pojave, a u isto vreme kukamo da evroliga nije profitabilna. To je ono, to su velikani, napravimo takmicenje za njih da im omogucimo da se bogate, nema veze sto oni sami nisu trzisno profitabilni. Ono Danilovicevo komunisticko razmislanje: "Partizanu nije potreban marketing, zna se sta je Partizan, prvak Evrope, stvaralac igraca, sampion ABA lige toliko i toliko puta, bla bla". Tvrdis da si veliko ime, gigant i profitabilan i kao takav prosis za milostinju od drzave. Nece tako da ide.
                        You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                        Comment


                        • Sve ove sto si nabrojao da im to nije prvi sport, kao da nama jeste..su pune hale...Svedska,Poljska o vima da ne pricam ostalima..Idi do Kantua,Venecije itd i vidi kojim je prosek pa i ovim nizim ligama...Od KLS-a npr ima vise i ceska, danska..UK itd...

                          Nemci rade strasan posao..sad ce i Vagner u NBA, mozda jos par nemaca iz lige za naredne godine na DRAFT...itd..Imaju Dirka,ovog malog crnca..itd..Finska je isto solidna za igru..Mi smo organizacijski na dnu evrope, ali bukvalno...UK npr igra Plimut,ispao iz PO puna hala...Jedino Lids nema zive duse posto gube svaku 50 razlike skoro..
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                            Imali smo uspesne biznismene u klubu ...ne verujem da si ih zaboravio .Sloba Vucicevic, Beko , Drakulic , Zezelj ...Uglavnom su pozajmljivali pare a ne davali . Srecom, dosao UPPR pa su dobili ...reklamu

                            Sad sam ovo nasao pa da podelim ...zanimljivo je

                            Finiš je sezone, pa je događanja kao na pokretnoj traci. Tokom nedelje održan je sastanak klubova BBL Lige u Frankfurtu. I sledeće sezone u šampionatu će igrati 18 timova, novost je da od sezone 2019/ 20 limit za učestvovanje u Bundesligi se povećava na 3.000.000 evra, i to se odnosi i na novajlije koji budu ušli u Ligu
                            Žeželj i da li beše znak Zvezde? Ili je to bio Beko? Drakulić koji je "platio" za svog posinka ugovor, u to vreme mislim 300000 evra za talentovanog klinca (Šepa)?
                            Sve su to osim Vučićevića sa puterom na glavi dok su bili u Zvezdi.
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Originally posted by canarian View Post
                              Mislim da je krajnje vreme da se prestane sa upiranjem prstom u Roca, kao on je mator pa nema motiva da igra, a neki drugi imaju.
                              Pogledajmo koliko godina imaju igraci jednog ucesnika ovogodisnjeg F4:

                              Davis Brandon, 26
                              Pangos, Kevin, 25
                              Toupane, Axel, 25
                              Udrih, Beno, 34
                              Jankunas, Paulius, 34
                              Milaknis, Arturas, 31
                              Micic, Vasilije, 24
                              White, Aaron, 25
                              Kavaliauskas, Antanas, 33
                              Ulanovas, Edgaras, 26

                              Znaci, kod njih 4/10 igraca imaju preko 32 godine (Milaknis skoro 32). Kod nas preko 30 imaju Roc, Antic i Bjelica. Znaci, nije problem u godinama igraca, problem je ili u samim igracima ili u treneru. Kako je moguce da Kavaliauskas i Jankunas budu isto godiste kao Milko Bjelica, a da na terenu izgleda kao da je razlika izmedju njih 5 godina i vise?

                              Zaboravlja se izgleda koliko je pobeda Rochestie doneo u evroligi (sto je 37 000 u kasu kluba po pobedi), zaboravlja se i da je uz Omica bio ubedljivo najbolji pojedinac kluba u finalu ABA lige. Mnogo za sta se krivi on, a nama da je Marcus Williams iz najboljih dana sada ovde, ne bi bilo mnogo bolje, jer trener ne zna da ga sakrije u odbrani, ali zato ne bi znao da ga iskoristi u napadu, osim za pripaljivanje kada god se stigne.

                              Da je dosao Goss umesto Rocha, Partizanu bi dosao neki Radicevic, osvojili bi kup i ligu i izgubili od Buducnosti uz manje pobeda u evroligi.



                              Sve je to tacno, ali onda dolazimo do toga ko prati to takmicenje u svetu:

                              1. Spanci
                              2. Turci
                              3. Litvanci
                              4. Srbi
                              5. Grci
                              6. Izraelci

                              nema nigde Francuza, Nemcima je to treci, cetvrti sport u zemlji, nigde nema UK, Svedske, Poljske, Italijani ne ulazi. Taj Giannakopoulos prica to za svoje mase koje ga podrzavaju i sam u to ne veruje. Dovoljno je reci da je u tom fudbalu, koji je profitabilan Panatianikos pred bankrotom, 10. u ligi i ne zna se ni da li ce igrati uopste u prvoj ili trecoj ligi, a u kosarci koja nije profitabilna je cetvrti na tabeli i sa velikim budzetom.

                              Nije UEFA velikodusni uspesni kapitalista koji deli svoju zaradu za radnicima, UEFA je velikodusna jer je svako zivi u Evropi zainteresovan za fudbal i zato se tu obrcu velike pare. Cak i tu ima itekako klubova koji nemaju dobro poslovanje i koji su bankrotirali.

                              Mi malo, malo pa spomenemo da Bartomeu jedva ceka da se resi siromasnih balkanaca i da da licencu nekom BC PSG i BC Chelsea, samo da se pojave, a u isto vreme kukamo da evroliga nije profitabilna. To je ono, to su velikani, napravimo takmicenje za njih da im omogucimo da se bogate, nema veze sto oni sami nisu trzisno profitabilni. Ono Danilovicevo komunisticko razmislanje: "Partizanu nije potreban marketing, zna se sta je Partizan, prvak Evrope, stvaralac igraca, sampion ABA lige toliko i toliko puta, bla bla". Tvrdis da si veliko ime, gigant i profitabilan i kao takav prosis za milostinju od drzave. Nece tako da ide.
                              Pa samo si potvrdio o cemu pisem, zastupljenija su siromasnija trzista. Pa ne moze Zvezda da prihoduje mnogo od navijaca kojima je plata 200-300€. Nema taj covjek para da dodje na domace utakmice, za sezonsku, za dres, za sal...
                              Nece ni jedan privatnik da baca pare, trazi obrt, makar pozitivnu 0 u zamjenu za marketing. Takvih za sad kazem da nema i da ih skoro nece biti.
                              EL ce da napreduje, povecava nagrade ali kroz period od 10g, do tada mi moramo naci neki modus da budemo konkurentni.
                              Mora se pametno raditi matketing, ne mozes se slikati sa Vucicem, organizovati F4, krenuti u prodaju sezonskih uz opasku da pravis konkurentan tim i nakon 20dana kad sve propadne, da se ceses po lobanji.
                              Kazem, u ovakvim uslovima i sa ovakvim lopovima i ajkulama koje vrsljaju po balkanu, Covke je tata.
                              Volio bih da vidim ljude koje je Ganac predlozio ali kazem za sad je to nemoguca misija.
                              Smeta mi sto godinu dana o tome lupamo na ovoj temi bez ikakve mogucnosti da bilo sta promjenimo, pri tome su upisi od nerealnog do stupidnog.
                              Sve vise se ko strine bavimo tracevima (ja prvi) umjesto da se fokusiramo na kosarku.

                              Comment


                              • Originally posted by Ganac View Post
                                Žeželj i da li beše znak Zvezde? Ili je to bio Beko? Drakulić koji je "platio" za svog posinka ugovor, u to vreme mislim 300000 evra za talentovanog klinca (Šepa)?
                                Sve su to osim Vučićevića sa puterom na glavi dok su bili u Zvezdi.
                                Beko je uzeo grb a Drakulic je taj koji je doveo(posinka) Sepu za ozbiljne pare . Nije to najbitnije ...svi su oni ozbiljni menadzeri u svojim firmama ali Zvezdi nisu davali pare nego pozajmljivali .Pomenuo ih je NC , kad je pricao o UPPR ...umesto para dobili su reklamu .Mislim da se radi o nekih 8- 9 mil eura

                                Comment

                                Working...
                                X