Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dobra analiza Canariana.
    Meni najvise nije jsano kako nismo pokusali nekom zonom da odgovorimo na one njihove ulaze....aj da te na tu foru rade jednu cetvrtinu ili poluvreme, ali je ovde to bio slucaj u sve 4 utakmice. Da li neko od vas primetio da smo bilo kada igrali zonsku odbranu?

    Nemam nikakav problem da se da sansa ljudima koji nisu ostvarili zacrtani uspeh, ali samo ukoliko je pravilno prepoznato sta je to konkretno sto je dovelo do neuspeha, jer je to jedini nacin da se sa istim ljudima taj neuspeh ne ponovi. Nisam stekao utisak, da je do tog prepoznavanja doslo.
    Nigde nije receno da je tim celu sezonu igrao prilicnu losu odbranu. Pa onda, razlozi zasto je to tako....da li zbog lose selekcije, da li zbog lose taktike trenera, ili zbog neceg treceg. Nigde nije receno da se pogresilo sa Perom Anticem (nikad vise ne uzimati rekovalescenta u poznim godinama), Feldinom i Lesorom. Kod ovog poslednjeg zbog cega nije doslo do napretka u osnovnim kosarkaskim osnovama? Kako je moguce da imamo centre sa onakvim procentom suta za bacanja? Ako je do struke, onda treba promeniti coveka koji na treningu radi sa centrima. Ili ko je taj ko nama dovodi igrace tipa Enis, Mekel, Keselj ina kojima imamo cist gubitak a zbog kog posle treba ceo tim da trpi? Jel mi imamo nase skaute ili je to Misko? Ko nama garantuje da se nece isto desiti i sledece sezone? Ili menjas ljude ili prepoznas sta je to sto je bilo lose pa to menjas. Po njima izgleda da je sve bilo dobro, ali eto Bokan, sudije i sreca....dok se iskreno ne pogleda u svoje dvoriste greske se nece same ispraviti. Pa cak i kada se ostvari uspeh treba gledati kako unaprediti stvari, a tek kad se desi neuspeh to je valjda svakom jasno.
    Last edited by mmajstor; 28-04-18, 21:35.

    Comment


    • Jasno je da nas je ionako cekao remont ekipe. Price o "novom ciklusu" su nebuloze i mogu se odnositi samo na trenera. Radonjic nikada nije imao prelazni rok u kome nisu odlazili bitni igraci. Rocesti, Feldin, Bjelica, Antic i Dangubic su svakako bili vec vidjeni da odlaze, uz Omica. Enis je trebalo da ostane, ali je oteran. Osim igraca iz FMP, tu su sigurno:

      Dobric, Davidovac, Jankovic i Jovanovic. Lesor i Lazic ne verujem da ostaju, prvi se moze nekome uvaliti uz masnu, drugi jedva ceka da ode. Znaci, opet ce trebati da se dovedu dva pleja, dva igraca ispod kosa i jedan bek, uz po kojeg igraca iz FMP.

      @mmajstor - naravno.
      Nikakav problem nije bio ni da Alimpijevic ostane, ali da se vidi napredak nekih igraca i da je tim poceo da igra nesto. Radonjic i njegova prva sezona i ovo su nebo i zemlja.

      Radonjic je ostao bez najskupljeg (600k) igraca, Schilba koji je zamenjen jednim nekosarkasem, Radonjic je stogao do polufinala evrokupa i nadomak finala i on je izgubio u jednom mecu. Plus, Radonjic je imao ranijih uspeha sa Buducnosti gde je dobro radio.
      Alimpijevicu su menjani oni koji nisu valjali, bio je bolji od samo dve ekipe u evroligi, ispao je u 18. kolu iz svake kombinacije za TOP 8, izgubio je seriju u ABA finalu iako je tim pojacan sa Omicem.

      Slazem se, dok se ne pogleda u svoje dvoriste (umesto da se sizi kako su svi u zaveri protiv nas), dok se ne zapamte greske koje su se pravile ove sezone, a one su brojne, pocevsi od igranja sa dva troma visoka cele sezone (sto je kosarka koja se igrala pre deceniju i po), pa preko stagniranja svih mladjih igraca (Jankovic, Lesor, Jovanovic koji je zakucan na klupu, Radicevic i Dobric, jedino je Davidovac pokazao da je sve bolji), preko dovodjenja Keselja i nepostojanju bilo kakve odbrane na unutrasnjim pozicijama.
      Last edited by blond; 28-04-18, 21:42.
      You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

      Comment


      • Covica su navijaci doveli u klub pa neka ga sad ti isti i smenjuju revolucijom ali kurac pojedini sede sa njim ispod kosa i gledaju ovaj raspad to sto je taj covek uradio nasem kk ove sezone po meni je za f odeljenje.
        Ako me secanje ne vara doticni je obecao da ce izaci sa planom o privatizaciji kluba ali do mojega papala maca jezik.
        Sad kriticare naziva alkoholicarima i nekakvim pijancima pa samozivijeg narcisoidnijeg coveka jos ne videh idi bre u FMP povedi i Alimpija pa taman se nas klub ugasio jer ovo sto ti radis je klasicno drkanje mozga.

        Comment


        • Bio bih zadovoljan kad bi za sledecu sezonu uspeli da namaknemo `vako nesto:

          Jaramaz, Cherry, Radanov
          Dobric, Djedovic
          Davidovac, Todorovic (Dejan)
          Jelovac, Warney, Jankovic
          Zirbes, Jovanovic

          Strucni stab: promenjen ili barem osvezen

          Sad ce neko reci preskupo, ali da li ovaj tim prelazi cifru od 2,5-3 miliona koliki je bio nas ovogodisnji budzet za plate?
          Nisam cuo da Laza bas toliko zeli da ode, a nisam siguran ni da ce bas i biti trazen za neki placeniji ugovor nakon poslednje sezone. Jedino mi Bajern pada na pamet jer je tamo uigrana kombinacija, ili eventualno Himki gde pored Sveda ima smisla da imaju ovakve specijalce.

          Comment


          • Originally posted by mmajstor View Post
            Bio bih zadovoljan kad bi za sledecu sezonu uspeli da namaknemo `vako nesto:

            Jaramaz, Cherry, Radanov
            Dobric, Djedovic
            Davidovac, Todorovic (Dejan)
            Jelovac, Warney, Jankovic
            Zirbes, Jovanovic

            Strucni stab: promenjen ili barem osvezen

            Sad ce neko reci preskupo, ali da li ovaj tim prelazi cifru od 2,5-3 miliona koliki je bio nas ovogodisnji budzet za plate?
            Nisam cuo da Laza bas toliko zeli da ode, a nisam siguran ni da ce bas i biti trazen za neki placeniji ugovor nakon poslednje sezone. Jedino mi Bajern pada na pamet jer je tamo uigrana kombinacija, ili eventualno Himki gde pored Sveda ima smisla da imaju ovakve specijalce.
            Djedovic???? Pa on dobio nemacki pasos, userava se tamo od love...znaci pre ces dovesti Jovica nego njega i to 3x lakse...
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Ako mislis na onog Wil Čerija iz Cedevite, nevidjeni indijanac. Fica je za njega ozbiljan plej.
              Majstore, tanko je ovo

              Comment


              • Originally posted by LosmiSK View Post
                Djedovic???? Pa on dobio nemacki pasos, userava se tamo od love...znaci pre ces dovesti Jovica nego njega i to 3x lakse...
                I meni je od pobrojanih najvise iskakao po nerealnosti....ali jebiga, ako hocemo da uradimo nesto moramo i mi malo da se otvorimo. Pritom, a ispravi me ako gresim, Djedovic ima sve manju minutazu u Bajernu a oni imaju sve veci budzet. Cini mi se da vremenom on sve vise postaje visak tamo u poredjenju sa njihovim ambicijama, a 5 godina je tamo sto je prava retkost. Suteri su postali deficitarna roba, uzmi spisak evroligaskih/evrokupaskih bekova - nema se za probrati za nas.
                .
                Originally posted by Antona View Post
                Ako mislis na onog Wil Čerija iz Cedevite, nevidjeni indijanac. Fica je za njega ozbiljan plej.
                Majstore, tanko je ovo
                Ti kazes tanko, a ja mislio preskupo
                Last edited by mmajstor; 28-04-18, 23:51.

                Comment


                • Pa ovde ljudi kukaju na tejlora, zamisli sta bi bilo da je tu vil ceri...

                  Comment


                  • Originally posted by Czbg9 View Post
                    Pa ovde ljudi kukaju na tejlora, zamisli sta bi bilo da je tu vil ceri...
                    Ekstaza...od Marcusa losiji ne moze biti

                    Comment


                    • Mislim, pa gotovo sam uveren, da niko od nas "pljuvača Čovića i Alimpijevića", ne mrzi tog istog Čovića i Alimpijevića. Ali mrzim bahatost, inaćenje i odsustvo samokritike. Nisam očekivao decenijsku dominaciju kao što su komšije radile. Normalno je da dođe loša sezona i da se pogube trofeji ali užasava me činjenica da Čović niti jednom nije pomenuo greške trenera i sebe samog. Dali je ko od vas branitelja lika i dela "Svetih bezsrebrenika Neše i Alimpija" čuo jednu jedinu reč samokritike posle bruke u Čačku. Ono Alimpijevo mrmljanje u bradu o pristupu knja, knja ...je sve osim smislene analize i bar nagoveštaja da će nešto promeniti. Čuj igrači krivi zbog pristupa. Pa o ih sprema za utakmicu i ko je glavni i odgovorni. Riba smrdi od glave. dali treba da dođe neka baba da im saliva stravu i ulije samopouzdanje. E braćo moja to boli. Ajd što nas hrane govnima, nego nas teraju i kuvara da hvalimo! Da sam bar jednom čuo od Čovića komentar igre i zasluženu kritiku. Ne po njemu bi mi trebali da se njemu izvinjavamo što nas zapišava. Nit sam huligan , niti sam nabildovan niti pijem. Pa on sam je gori od svih nas zajedno. Ne kritikujem ga zato što ga mrzim, već zato što volim Zvezdu! Niko i ikad ne može biti veći od kluba pa i njegovih navijača. Da nema navijaća nebi bilo ni Zvezde (pogledaj pod Cedevita)! Ovako može da se ponaša u FMP jer je to njegov klub. Zvezda nije njegov klub i postojaće i posle njega. Siguran sam da je bilo zakulisnih igara i video sam sudijsku krađu. Ali, složićete se, naša igra je bila kriminalna. Da je rekao radili su nam svašta iza leđa, trpeli smo pritiske sa svih strana ali deo krivice je u nama samima, prvi bih ga podržao. Smejali smo se DV-u, zvali ga Kalimero ali Čović ga je prevazišao u svakom pogledu. Putuj igumane
                      Dok ne probam lava, prase je za mene car životinja!

                      Comment


                      • Previse je Radonjić imao brainfartova, nesnalazenja sa zonom, jednodimenzionalnog napada i izrabljivanja nosilaca da biste ga bas toliko izdizali, iznad Lepog i oblaka. Dobar trener, u pripremi vise nego odlican, dosta manje u vodjenju utakmice i prilagodjavanju. Radonjicevi tajmauti su vec legendarni, relativno tanak fond akcija, ali ipak autoritet. Pisao sam vise puta da mislim da od Radonjića nema puno boljih trenera kada se posmatra priprema utakmice. Pojedinci koji se druze sa Lazicem su mi pričali da je fascinantna količina informacija koju je taj stručni štab obezbedjivao pred svaki mec.
                        Al' izvuci mu neplaniranog keca iz rukava i moze doci do solidnog belaja.

                        Comment


                        • Tacno, da ali je radio sve ono sto jedan trener u timu mora, a to je da spremi utakmicu. Ne mislim na ofanzivni set akcija da bi se napadale protivnikove slabosti vec da pristup utakmici bude podjednak kako sa CSKA tako i sa Metalcem.
                          Posao dobrog trenera:
                          1. Max pristup igraca (zelja za nadigravanjem i pobjedom)
                          2. Off set akcija u skladu sa rosterom ( 10-20 )
                          3. Rad na individualnoj odbrani ( citanje protivnika i biranje strane na koju se pusta ulaz i kad centar pomaze)
                          4. Def set odbrane protiv suterskih ekipa i deff set protiv ekipa jakih u reketu. (Da li se ide ispred centra, sa koje strane mu se dopusta 1:1 a kad se udvaja)
                          5. Strucni stab koji ce pomoci u implementaciji ideja trenera i raditi individualno na poboljsanju odredjenih slabosti.
                          Ako nesto od ovoga skripi onda je do trenera najvise odgovornosti. Olaksavajuce okolnosti budu zamor ekipe, pad koncentracije ali dobar trener ima njuh da razdrma ekipu i osjeti npr da Bjelica nece ubosti livadu i uvesce Jovanovica da rilja svoje minute i svjesno izgubiti utakmicu-dvije ali ce il dobiti igraca il razdrmati uspavanog. Porazi koji se dese, pa cak i u Zvezdi, kad se tim pobije i ostavi srce na terenu se nece zamjeriti. Porazi kad te neko trpa 20+ a ti ladan ko spricer dok sam ja od usta odvojio 1000rsd e to smeta ljudima.
                          Radonja je do savrsenstva radio tacke 1. i 5. U ostalima je imao dosta brljanja al opet treba imati na umu da je imao najjeftiniji EL tim. Bas kao sto ga ima sad i AL +neiskustvo.

                          Comment


                          • [QUOTE=mmajstor;1815723]I meni je od pobrojanih najvise iskakao po nerealnosti....ali jebiga, ako hocemo da uradimo nesto moramo i mi malo da se otvorimo. Pritom, a ispravi me ako gresim, Djedovic ima sve manju minutazu u Bajernu a oni imaju sve veci budzet. Cini mi se da vremenom on sve vise postaje visak tamo u poredjenju sa njihovim ambicijama, a 5 godina je tamo sto je prava retkost. Suteri su postali deficitarna roba, uzmi spisak evroligaskih/evrokupaskih bekova - nema se za probrati za nas.
                            .

                            Zasto mislis da tamo stranci trce za nemackim pasosem? Gavel, Tejlor i Djedovic su se odrekli repke..doduse ovaj Slovacke a ovaj Bosne, bas zbog papira covece...Tu je lova...Oni igraju za ozbiljne pare, kod njih je 6+6...Koji god nemac vredi ode u NBA, to se tamo placa, pa igrao tacno za Oldenburg, platice ga vise nego mi..to se tamo placa zlatom-karikiram...

                            +sto Djedovic nije bas tako dobar u napadu da nam bude stranac+ sto odbranu nema pojma....Uzeti njega za stranca je po meni smesan potez...+sto ce igrati EL i imati sansu da se usavrsi kod trenerskog maga, kad je vec kod jednog propao kao sito i reseto
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Moja velika zelja je da Zvezda dovede Mateusz Ponitku.
                              Sugurno ne kosta mnogo. 24 godine. Sjajan igrac. Po meni unapredjena verzija Jake Blazica u svakom pogledu.
                              Last edited by Laza Kacanski; 29-04-18, 10:09.

                              Comment


                              • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                                Moja velika zelja je da Zvezda dovede Mateusz Ponitku.
                                Sugurno ne kosta mnogo. 24 godine. Sjajan igrac. Po meni unapredjena verzija Jake Blazica u svakom pogledu.
                                Ja sam pricao o njemu, kao i njegovom bratu koji je PG/kombo, na topicu za prelazni pre pocetka sezone. Ponitka mi je jedan od omiljenih igraca u Evropi.

                                Comment

                                Working...
                                X