Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Victor BG View Post
    Da si pod kosem imao zdravog Antica i cetvorku sposobnu da rotira na vrijeme, zar mislis da bi odbrana izgledala ovako ocajno?
    Nakon prve kontre koju smo primili, trebao je na klupu, tribine zakuca prvog koji misli da odradi tekmu. On kao trener je morao u njima da usadi ideju da ako si najbolji, to moras svaki put iznova da dokazujes na terenu bez obzira na protivnika i pritisak vaznosti meca! Neiskustvo je dovelo do toga da mislimo kako je bolje ne rizikovati povrede, da nije strasno izgubiti na strani 20 razlike a onda u dva dana traziti od igraca potpuno drugo lice. To tako ne moze i nadam se da je naucio.
    Zato sam rekao da doselekcijom moze da se rijesi problem u odbrani. Iz ovakvog rostera i igre ja ne mogu mnogo da predvidim za dalje. Ali mi je realno da se neke stvari nauce i da se greske ne ponavljaju dogodine.
    Dakle, kao što sam i mislio.

    Ništa.
    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

    Comment


    • Originally posted by Laki21 View Post
      Dakle, kao što sam i mislio.

      Ništa.
      Nisam vidio da presingom i udvajanjem zeli da opstruise primarni napad protivnika i da ide na sto vise lakih poena.
      Nisam vidio zonu 2-1-2 kad su nas prodorom razbijali.
      Nisam vidio promjenu odbrane od pika na razlicitim tipovima igraca(kalates nikada nece sutirati iz pokreta i zato mu se mora ici ispod bloka), (Pangos ce uvijek sutnuti kad je otvoren, mi iskakali i lesor okrene ledja gratis)... Uvijek smo isto branili a rotacija i strana pomoci je radjena ko blizi.
      Napad je bio dobar dok su nam blokovi i kretnja bez lopte bili dobri i tu generalno nemam zamjerki, iskoristeno je ono sto se ima.
      Te neke stvari sam primjetio ove sezone i siguran sam da je i strucni stab svjestan zato mislim da doselekcijom moze da se na ljeto to uvjezba korektno.

      Comment


      • Originally posted by bounty hunter View Post
        "Vidi Ćoki, mogu i bez ruku..."
        To možeš na za to predviđenoj temi, plz obriši tu glupost sam i na vreme.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Originally posted by Victor BG View Post
          Juce je receno mada se znalo i ranije, RA je ponudjen ugovor kakav je samo DV mogao da dobije na ovim prostorima. Ako se sjecas konferencije Trinkijerija kad je rekao da idemo u PO i da je to zenit i kraj jedne generacije i da ce bogati doci po svoj med da umoce prste. To se na kraju i dogodilo(mislim na neminovnu prodaju), odlaganje potpisa i na kraju odbijanje nas je dovelo da brze bolje pregledamo i kontaktiramo sve skautirane igrace i da oformimo tim. Vecinu je zelio i prosli stab, neki su bili nerealni neke smo doveli. Alimpijevic nije imao vremena da do detalja obavi razgovor sa svima i da postavi zahtjeve upravi oko igraca. Ponudjeno mu je sta imamo na radaru, dovedeno je sta se moglo. Procjenjeno je da se moze(mora) uzeti ABA.
          Samo lud je mislio da AL nece praviti greske, da novi tim nece imati oscilacije. Pored svega mi smo odigrali na jednu loptu sa Buducnoscu, silni pritisci, kradje sudija, povrede i sta nas sve nije snaslo dole mi na zicer Lesora od ABA titule.
          Sad kako ja razmisljam, AL je imao sezonu u EL, vidio je iz prve ruke kako to treba da izgleda, ozbiljno iskustvo stekao u finalu ABA a poroblem nase odbrane moze da se rijesi doselekcijom. (Iskreno se nadam da je nemoguce da ja primjetim probleme a trener ne).
          Sto se tice ozbiljnih priprema, prvo ide organizacija marketinga (gdje smo pohvaljeni organizaciono od EL), pa administrativni/pravni poslovi, saradnja sa sponzorima i organizacija buducih akcija, org juniorskih turnira(besprekorno), spajanje sponzora sa EL kroz F4 u BG, rad sa mladjim kategorijama, razvojni tim i infrastruktura(napomenucu da je Zvezda imala samo pokvaren printer na svoje ime). I jos milion sitnih ali znacajnih koraka koji nas tim cine organizaciono ozbiljnim. Jer tim sa najmanjim budzetom godinama bjezi daleko od zacelja koje mu pripada a to nije slucajno kao ni ovih 11 komada ove godine. Dakle misli se i radi unaprijed i klub nece propasti zbog jedne lose godine, na tu organizaciju mislim.
          Unistili smo mladog covjeka, osjedio za 8 mjeseci. Ako Zoc i Pesic kazu da zna kosarku onda ajde da mi istrpimo te sitne bubice mozda nam se na kraju debelo vrati.
          Ne bi nam bio prvi put, zar ne?
          Nema ovdje šta posebno da se doda i sa većinom ili skoro svim se slažem. Krenuli smo od nule, sa ogromnim minusom u kasi, bez igrača, užasnim rejtingom kod istih (posebno stranaca) bez plana i nade da će u skorijoj budućnosti biti nekih promjena na bolje. Iz takve, prilično bezizlazne situacije smo postali više nego stabilan EL tim pet sezona, stvorili prepoznatljiv sistem, mobilisali navijače, punili Arenu... Pet veoma lijepih godina sa deset trofeja. Potcijeniti ulogu Čovića u osvajanju tih deset trofeja je isto tako loše kao i umanjiti Radonjinu ulogu u tome. Struka je imala podršku uprave i kada je pogubila sve trofeje i kada smo svi mislili da će Dule uspjeti da nam uzme još jedno učešće u EL u sezoni 14/15.

          Ove godine smo ostali bez te hemije, ali ne samo zbog promjene struke, već je od samog početka elan među navijačima po pitanju ovog tima bio prilično nizak. Previše praznih mjesta u Areni, pa i Pioniru u EL od samog starta nisu obećavali. Imam utisak da su navijači očekivali da ove sezone napravimo iskorak dalje i možda napad na TOP 8 ili u najluđim snovima F4, a da ih tim i trener nisu uvjerili da će se to desiti. Sa druge strane, ni Alimpijević nije isporučio ono zbog čega je doveden, počevši od Kupa u kome je pokazao da osvajanje trofeja moraju da nauče oni koje sjede na klupi, a ne samo oni koji direktno učestvuju u igri, ali i po pitanju napretka ekipe, posebno u odbrani, gdje su igrači u nekim utakmnicama djelovali kao da su se po prvi skupili na jdnom mjestu i da tek treba da se upoznaju sa sistemom. Sa druge strane, sa ovakvim finansijama razmišljati o provjerenom trenerskom imenu, bilo domačem ili stranom, je skoro nemoguće. Ja ne vidim da bi neko rado došao da nas vodi u ovom trenutku, posebno ako se niko oko toga nije trkao na početku sezone kada su svi trofeji bili u opticaju, a vremana dovoljno da se greške ispravljaju u hodu. Ako je alternativa Gurović, onda svi znamo da tu nemamo mnogo čemu da se nadamo...

          Kada je u pitanju ABA liga, iskreno sam se nadao da će prednost domačeg terena biti dovoljna za titulu jer je Budućnost prije svega domaćinska ekipa i na nama je bilo samo da odbranimo svoju kuću... Pogriješio sam, ali uz sve greške struke, ja zaista ne mogu da ne pomenem da je suđenje bilo više nego loše, posebno u trećoj utakmnici i posebno u trenucima kada smo mogli da pravimo razliku koja bi nas odvojila od domaćina... Međutim, sada je kasno pričati o tome. Čoviću ne zamjeram igranku pred četvrti meč kada je pokušao da zapaljivim izjavama ujednači suđenje... nije ni prvi niti poslednji koji je to radio kod nas. Ail mu zamjeram što jednostavno nije završio ovu priču odmah po okončanju četvrte utakmnice, pružio ruku i čestitao i objasnio da je to to i da nama ostaje da sezonu privedemo kraju kako znamo i umijemo. Beskonačna priča o suđenju nikom ne donosi ništa dobro, svakog čuda dva dana dosta, pa je tako i kod nas već jedan dio ljudi umoran od te priče iako je ona donekle bila utemeljena na realnosti.

          Ne treba zaboraviti da je ovaj tim pravljen da uzme ABA titulu i da je, uz malo sreće, i ovako oslabljen mogao to da učini. Sa zdravim Perom i Dangom ko garantuje da ne bi sada pričali o još jednoj uzetoj tituli ABA lige i sprdali se sa ovim porazom od Borca koji nam ništa ne bi značio? Ovako, frustracija je pojačana na maksimum, ostaje pitanje domaće titule oko koje ćemo se klati sa Partizanom i za koju bih ja volio da je opet uzmemo, mada nisam siguran da je to moguće sa ovom atmosferom.

          Čoviću bi bilo najpametnije da, ako već ima vjere u Alimpijevića, kaže da čovjek sigurno ostaje na klupi do kraja sezone i da pusti ekipu da radi u miru, ako je nešto takvo uopšte moguće. Da ne pravi vanredne konferencije, ne daje vanredne izjave po televizijama i slično, već da ekipa odradi u miru ovih mjesec dana i da se na kraju podvuče crta i vidi šta i kako dalje. Mladih igrača imamo u timu sasvim dovoljno za solidnu osnovu za iduću sezonu: Radanov, Dobrić, Davidovac, Janković, Jovanović, Odžo... Dva ili tri solidna pojačanja i tim može imati solidnu perspektivu naredne godine u ABA ligi i jednu finu sezonu za sticanje iskustva u EC. Naravno, ostaje pitanje igara oko kojih mi malo znamo, a koje sa sobom vuku lovu, sponozore i raznorazne igrarije političke prirode. Kako bilo, ajde da spustimo loptu i da igramo basket do kraja sa ovim što imamo. Da podržimo KKCZ koliko možemo i da vidimo gdje vodi ova priča dalje...

          Comment


          • Ja i daljem mislim da imamo daleko bolji tim nego sto to igra i rezultati pokazuju.
            Za ABA ligu smo duplo jaci od protivnika. Barem individualno.
            Krivica je trenera sto to nije sklopio u TIM, sto igramo kao raspustena banda.

            Comment


            • Originally posted by Laki21 View Post
              Toliko pljuvani Radonjić (sa mnom na čelu) je nakon što je pugubio sve što se pogubiti moglo ipak na kraju sezone uspostavio nešto što se moglo artikulisati - čvrstu, organizovanu i strogo kontrolisanu igru, osnovni napad spuštanje na centra, odbrana kao polazište svega.

              Evo, sezona je na kraju, možeš li da mi izdvojiš šta je to što je alimpijevićev [emoji769]?

              Zamolio bih samo da se preskoče floskule tipa "razvili se mladi igrači."

              Dakle, šta je to što je njegov pečat koji će preneti i razvijati u sledećoj sezoni?

              (Kako ovo SS poznato zvuči... [emoji3])
              Evo ja ću ti odgovoriti: trenerski pečat se traži u utakmicama koje su funkcionisale po zamisli trenera, koja nije ista za svakog protivnika već se vrše modifikacije u zavisnosti od toga koje su jake strane protivnika.
              Ipak, neke stvari mogu da se izdvoje kao univerzalne: odbrana na perimetru sa visokim i pokretljivim igračima kojih imamo u našem timu (Janković, Lesor) da bi se minimizirala nedovoljno dobra odbrana backcourta (Ročesti, Feldin, Radičević/Enis). To je za posledicu imalo česte promaje u reketu, i tu se slažem sa Victorom doselekcijom na spoljnim pozicijama očekujem da će se uspostaviti taj balans u odbrani, odnosno da će se visoki rasteretiti da pored svog moraju da čuvaju i nečijeg drugog igrača.
              Drugi bitan trenerski pečat je nikad raznovrsnija igra u napadu: pnr, pnp, izolacije, sposobnost više igrača u petorci da sami sebi iskreiraju poziciju za poene.
              Ovo se sve odnosi na utakmice gde je to funkcionisalo, dosta je bilo utakmica gde to nije funkcionisalo što zbog istrošenih starijih igrača ili mlađih i nedovoljno iskusnih za ovaj nivo igre. Rezultat kod obe grupe igrača je identičan - velike oscilacije u igri, nedostatak kontinuiteta dobrih partija.
              Nadam se da je odgovor zadovoljavajući i da će izazvati više od pokušaja duhovito/sarkastičnog onelinera.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by Laki21 View Post
                Toliko pljuvani Radonjić (sa mnom na čelu)

                Konacno da je neko bar iskren , Mogli bi jos neki pa da nastavimo sa ovom histerijom ...

                Comment


                • Originally posted by Erik Kartmen View Post


                  Mladih igrača imamo u timu sasvim dovoljno za solidnu osnovu za iduću sezonu: Radanov, Dobrić, Davidovac, Janković, Jovanović, Odžo... Dva ili tri solidna pojačanja i tim može imati solidnu perspektivu naredne godine u ABA ligi i jednu finu sezonu za sticanje iskustva u EC. Naravno, ostaje pitanje igara oko kojih mi malo znamo, a koje sa sobom vuku lovu, sponozore i raznorazne igrarije političke prirode. Kako bilo, ajde da spustimo loptu i da igramo basket do kraja sa ovim što imamo. Da podržimo KKCZ koliko možemo i da vidimo gdje vodi ova priča dalje...


                  I onda sa ovim pokušajem od trenera rezultat bi bio isti, neko bi nas ( u tom slučaju) pometlao u polufinalu ABA lige.
                  Ni to ne predstavlja problem, samo treba reći navijačima novi ciklus predstavlja čišćenje stvorenih dugovanja od 2011 na ovamo, jer u tih famoznih 3 miliona je bila bar polovina usled promašaja dovođenjem nekih igrača koji su treali da budu nosioci pa su Šilbovani.
                  I opet mi je nejasna uloga Alimpijevića i čime daju potporu tvrdnjama da je ekstra talentovan trener. Izjavama Žoca i Karija? Gde su te izjave? Ko ih je čuo?
                  Jesenas je išla priča (puštena preko botova) da mu je mentor Žoc...sada se potencira kako su oni rekli da je on ekstra talentovan trener...
                  Klasičan botulizam*

                  moj nespretni pokušaj da iskoristim reč Bot i botulizam i objasnim ulogu prvih.

                  P.S. molim moderatora ovog dela foruma da prebaci ono đubre od posta koje je postavio bounty na za to odgovarajuću temu, hvala.
                  Last edited by nebitan; 26-04-18, 15:11. Reason: nerviranje
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • Ali ja ne kapiram ove sto brane alimoijevica jbm ti sunce...ja po stoti put kazem radonjic je pljuvan, ali iskreno svako odavde (onaj ko se razume u kosarku) je video da radonja forsira odbranu...jednostavno je ljudi, mi smo postili 15god, trazili smo instant rezultat i zato smo pizdeli, ali radonja je imao sistem, god dana proslo on je video aha ti to mozes ti to, treba mi takav i takav igrac da bi ekipa igrala odbranu i napadala dobro iz tranzicije, treba mo dobar centar i dobar plej i onda je sve poslozio...a koju zamisao ima alimpijevic, pa taj degen kaze da se pik brani visokim centrom?!?! Dovedes mu omica i on opet brani pik iskkanjem i to brani jebenog barovica alo rodjace?! Nije problem istrpeti coveka sa idejom, problem je trpeti neznalicu i to je to

                    Comment


                    • Koliko ispisanih gluposti a Gordic te rutinira sa 5-1..Velickovic u kupu i pisa ti u usta ko stigne...

                      I bez El hehe..blago ovim strucnjacima..mrzi me navodnike ta stavljam..
                      Last edited by LosmiSK; 26-04-18, 15:13.
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Originally posted by Czbg9 View Post
                        Ali ja ne kapiram ove sto brane alimoijevica jbm ti sunce...ja po stoti put kazem radonjic je pljuvan, ali iskreno svako odavde (onaj ko se razume u kosarku) je video da radonja forsira odbranu...jednostavno je ljudi, mi smo postili 15god, trazili smo instant rezultat i zato smo pizdeli, ali radonja je imao sistem, god dana proslo on je video aha ti to mozes ti to, treba mi takav i takav igrac da bi ekipa igrala odbranu i napadala dobro iz tranzicije, treba mo dobar centar i dobar plej i onda je sve poslozio...a koju zamisao ima alimpijevic, pa taj degen kaze da se pik brani visokim centrom?!?! Dovedes mu omica i on opet brani pik iskkanjem i to brani jebenog barovica alo rodjace?! Nije problem istrpeti coveka sa idejom, problem je trpeti neznalicu i to je to

                        Fali ti samo jedan iskren nastavak ...da se 95% navijaca kkcz i ovih sto razumeju i onih koji ne razumeju kosarku , Radonja bi bio bivsi trener posle Cibone ili finala domacice .Srecom po kkcz to se nije desilo .Da li je NC i ovaj put u pravu? Ne izgleda tako ali ja bi ipak scekao kraj sezone , kakav god bio , pa onda donosio odluke

                        Comment


                        • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                          Fali ti samo jedan iskren nastavak ...da se 95% navijaca kkcz i ovih sto razumeju i onih koji ne razumeju kosarku , Radonja bi bio bivsi trener posle Cibone ili finala domacice .Srecom po kkcz to se nije desilo.
                          Da se desilo mozda bi imali jos bolje rezultate i duzi kontinuitet. Tada je Sale Obradovic u Albi npr. imao platu manju od 500k. A mozda i ne bi....necemo saznati.

                          Comment


                          • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                            Fali ti samo jedan iskren nastavak ...da se 95% navijaca kkcz i ovih sto razumeju i onih koji ne razumeju kosarku , Radonja bi bio bivsi trener posle Cibone ili finala domacice .Srecom po kkcz to se nije desilo .Da li je NC i ovaj put u pravu? Ne izgleda tako ali ja bi ipak scekao kraj sezone , kakav god bio , pa onda donosio odluke
                            Ma sve mi je jedno sada, da li cemo ga sada smeniti ili na kraju sezone...ako ga sada smenimo ima da dodje neki gurovic i da vodi do kraja sezone i onda opet traziti trenera...tako da je isti djavo sem ako neko ozbiljan nece da nas preuzme vec sada...mada cak ni on u ovako kratkom periodu ne bi uspeo da ispravi ono sto je ovaj zasrao

                            Comment


                            • "Za ABA ligu smo duplo jaci od protivnika. Barem individualno.
                              Krivica je trenera sto to nije sklopio u TIM, sto igramo kao raspustena banda."
                              Makabi i Armani su individualno duplo bolji tim npr. od Zalgirisa , a bolji su nekoliko evroligasa, a isto kao i mi nisu napredovali timski ni milimetar od pocetka sezone, i igra im je bila ispod svakog nivoa. A Spahija i Pjanidjani su sve samo ne losi treneri. Jednostavno nije sve do trenera , ima nesto i do igraca. Alimpijevic je za jednog pocetnika prilicno dobro vodio ekipu do kupa. Lose igre u kupu i gubitak trofeja su mu ocigledno stvorile pritisak sa kojim on nije mogao da se nosi , poceo je da se oslanja iskljucivo na najiskusnije koji su ga prodali kad je bilo najbitnije. S obzirom da bi taj pritisak sledece sezone bio samo veci , on sigurno nije resenje igrali EL ili EK , osvojio ove godine KLS ili ne , i niko ga ne brani , znao je sa cim se suocava. Jedino se preteruje u vredjanju coveka , ne bi bilo lose da se malo "spusti lopta" i da se podrzi ekipa do kraja sezone , kakva je takva je , bolju nemamo.

                              Comment


                              • Kad se pominju mladi igrači za sledeću sezonu imam samo jednu želju - Nemanja Nenadić, već sam pisao o dečku, kad god sam ga gledao najjači na terenu bez premca.

                                http://www.kls.rs/utakmica.php?gameId=4151719&seasonId=102449#mbt:27 9-400$t&0=1

                                Comment

                                Working...
                                X