Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Godina reseta, da ali reset je rađen na 2010-u godinu tako popularnu kod "Čoovih svedoka" (kojih je btw sve manje po forumima).
    Reset je trebao da bude ali na recimo 2014, 2015-u godinu i da se nadograđuje, ovako imamo samo neke bedne pokušaje još bednije spodobe koja je umislila (ne znam na čemu utemeljeno) da je trenerčina.
    Ono što razdvaja trenera u pokušaju od pravog trenera nije plejbuk sa akcijama već osećaj za igru, osećaj za vođenje utakmice, osećaj i mogućnost da proceni igrača (njegovu budućnost i trenutnu formu & bioritam) a ovaj od toga nema ni "O".
    Selekcija igrača je bila takva da se još jesenas postavljalo pitanje "gde plovi ovaj brod" - nasukao se na hridi (mogli bi reći), imamo igrače u poznim sportskim godinama kojima sve više ponestaje motiva za takmičarskom košarkom a sve više za zabavnom i neozbiljnom, rekreativnom košarkom. Ročesti je igrač koji ima prelep šut, dobar realizator ali nema motiva, beži od duela, Feldin je možda dobar ali za neku ulogu u ekipama srediine tabele, Bjelica je uvek (bar delovao) bio mekan igrač i igrač za 10-15 minuta igre i iso nije neko ko je igrač odluke, Pero: hvala ti što si došao da završiš karijeru kod nas (mogao si to i džabe) mogao si i kao Top da budeš u stručnom štabu (više bi koristi imao tim), Enis klasična divljana (nekada kada uđu ti šutevi) bude super ali doprinos igri je 0 i kada god je vodio poslednji napad u četvrtini nije ga realizovao. Dakle i onaj ko ih je selektirao je radio po principu "Lepa Brena za četiri osobe".
    Dakle moglo bi se generalizovati da je u pitanju skupina luzera i penzionera i sa njima su Čo i DA mislili da budu kurentni u ABA ligi.
    Za mene je tragedija kada vidim tim da nakon 8 meseci zajedničke igre ne zna šta da radi na terenu, kada su kretnje u napadu takve da misle da je napad to kako se postave na perimetru i kraj. Kakva je individualn odbrana, kakva je timska odbrana?
    Trener je tu da iskoristi najbolje od igrača i da prikrije mane koje igrač ima a to voja pokušaj nije i nije ni uspeo.
    Da li je on luzer, da li je upitan njegov intelektualni kapacitet, računam da bi pametan, racionalan čovek promislio dobro i zaključio da nije spreman za taj nivo odgovornosti...Imam osećaj kada bi ga pitali da li zna da vozi Šatl, da bi rekao daj mi uputstvo za letenj šatlom i za tri meseca sam spreman...
    Čović je posebna priča, on ima intelektualni kapacitet ali izgleda da mu sujeta ne dozvoljava raciju da odradi već je dominantan stari srpski običaj - INAT...
    Neka nam je bog na pomoći (šta sledi narednih sezona).
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Originally posted by MannyCalavera View Post
      Nijedan od pomenute trojice ne bi radio za 400k. To je rang trenera koji se krece oko milion sa svojim pomocnicima.
      Dule Ivanovic je imao 600k u PAO, a presedeo je celu zadnju sezonu.

      Comment


      • Originally posted by mmajstor View Post
        Dule Ivanovic je imao 600k u PAO, a presedeo je celu zadnju sezonu.
        Imao je i u Khimkiju slicnu ako ne i jacu platu. Kazem ti kad dodas pomocnike i sve ostalo, dodjes do cifara koje su blizu milion evra. To sto trener presedi sezonu nije veliki problem.

        Opet kazem to su nerealne stvari koje nece da izdvoji Covic a i nema odakle. Realno oko 300k za strucni stab je nesto sto bi mogli da gadjamo. Te pare moze samo da prihvati neko ko se dokazuje i hoce da napravi iskorak. Ali i tu postoji ogroman problem. Cak iako neko prihvati finansijske uslove i ima garanciju da ce biti placen na vreme, ko bi ozbiljan prihvatio ostale uslove za rad u Zvezdi i to da ti neko drugi vodi sportski sektor i dovodi igrace.

        Comment


        • Ako vec kucamo na vrata zaboravljenih asova za sto manje para, ja bih probao kao Tarantino sa Jovicom Antonicem. Mada i on ne bi mogao da izdrzi sa Nebojsom...

          edit: a da se ne nametne SNS Boza Maljkovic?
          Last edited by mmajstor; 26-04-18, 10:20.

          Comment


          • Originally posted by quentin View Post
            Možda su ova trojica realno preskupi, ali generalno, slažem se.
            Mnogi koji su opravdavali Alempijevićev dolazak prenaglašavali su njegovu jeftinoću. Kao, kad već moramo da imamo trenera, evo ovaj je bar jeftin.
            Po mom mišljenju, trener je posljednji na kome treba da se štedi.
            Rekao bih pre da nije bilo pitanje novca, koliko do toga što niko od iskusnih trenera nije hteo da preuzme mačku u džaku u vidu potpuno novog tima, gde se nisu mogli nazreti ni timski ni pojedinačni dometi.
            Sada je druga situacija, sezona je pr kraju, sve se zna i ako Alimpijević ode ispašće žrtveno jagnje, koje je dovedeno samo na kratak vremenski period. Istovremeno, novi trener bi imao savršeni izgovor da nije imao vremena da ispravi stvari koje ne valjaju.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by mmajstor View Post
              To je trener koji u celoj karijeri nije vodio nijedan poznatiji klub u evropi, a kruna karijere mu je posao prvog trenera Zvezde pre 20 godina. Ako je on nas nivo onda smo zestoko zestoko spucali standarde. To je KLS nivo trenera. I ti si mene slatko nasmejao sa boldom
              Ima bolji CV od DR kad je došao pa smo ga podržali.

              Comment


              • Originally posted by Brajkula View Post
                Ima bolji CV od DR kad je došao pa smo ga podržali.
                Podrzacemo valjda svakog ko obuce nas dres, sto ne znaci da cemo biti i zadovoljni. Dejo je tek pocinjao i dalje nije dostigao zenit u karijeri, dok je Mikijev odavno prosao pa znamo koji su nam limiti.

                Comment


                • Koje su to price prodate...Niko nije hteo da uzme novi tim u EL...Pa ljudi, da li Vi vidite sta pisete...Cuj nece uzeti novi trener, novi tim u EL...Mislim daj jbte sta pisete vi...

                  Nece niko da radi sa Covicem? Jos veca glupost..imas milion trenera u Evropi i sad bas niko do alimpijevica nije hteo da radi

                  Onako iz neke slucajnosti bi rekao da mozda, ali samo mozda....NC hteo da dovede anonimusa koji ce ga slusati vise nego njegov pas i da dokaze da DR nije bio sistem vec on...Keselja je doveo zbog twita, to sam 99.99% siguran, zna da ovaj ne bi doveo Kesa za cup zlata...

                  Kad proradi sujeta i dovedes manje vise laznog trenera...bez ikakvog znanja, strucnosti a mislim i pameti...+ bivseg igraca koji je igrao u Megi,Lavriju i Ostendeu gde nije kosa mogao dati a nije ni igrao skoro...onda ti je jasno da neko oseti krv i da ti objasni da ne da nisi najbolji kosarkaski radnik, vec si miljama daleko a da je DR postavio sistem a ne ti....

                  Znam da se nekim to nece svideti, ali u zivotu se gresi...i mora da se prizna... ko ne moze da prizna..on obicno ode u NBA, tj greska u Ameriku...i ne vraca se...to mi deluje posteno nego da posle svih promasenih prica i dalje vrti kontru, da kao nesto dokaze da njegova prica ima pravo...takvi ljudi bi nas oterali u beton ligu....

                  Videcemo sta sa trenerom, licno prvi put nemam neki info, verujem Lazi...i to je to..idem sad da radim
                  Last edited by LosmiSK; 26-04-18, 10:50.
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • E sad ce Covic da udari kontru i ostavi Alimpijevica.
                    Sujeta je jebena rabota.

                    Comment


                    • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                      E sad ce Covic da udari kontru i ostavi Alimpijevica.
                      Sujeta je jebena rabota.
                      Neka ga ostavi, onda ce ion leteti...Nek skoci u bunar zajedno sa Alimpijem..neam nista protiv...
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Tegeltija na Instagramu postavio sliku gde pise Alimpije ostaje.

                        Comment


                        • Covic i dalje stiti onog bednika na klupi.
                          Sacekajmo kraj sezone, a onda Covic moze da uhvati pod ruku Alimpijevica, zetka i ekipu i da odjebe iz Crvene Zvezde.
                          Predstavljanje Covica kao vrhovnog vodje, coveka bez koga Zvezda vise postojati nece jer Covic je Zvezda je postalo smesno.
                          Slobodno moze da ide iz Zvezde koliko danas sto se mene tice.
                          Ova saopstenja o kaficima, udruzenjima, zaverama itd,itd su prevrsila svaku meru.
                          Zvezda nije seljacki klub da se Covic ovako ponasa.
                          COVICU JEBO TE ALIMPIJEVIC.
                          Last edited by Laza Kacanski; 26-04-18, 11:24.

                          Comment


                          • https://sport.blic.rs/kosarka/domaca...na-laz/vfztfb8

                            LOL
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Barem smo se lepo zabavili

                              Comment


                              • Očekivano.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X