Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Czbg9 View Post
    Sistem ne pravi covic, sistem pravi trener tj uspostavlja ga! On je taj koji ce da forsira jednu igru i ako je ta igra dobra ona ce ostati tj ostace nacin u nasem slucaju to je bila odbraa, menjali su se igraci, a mi smo uvek isto igrali! Kako je dejan oteran tako je sa njim otisao i sistem

    @Laki
    Jok, treneri su potrosna roba. U svakoj kompaniji pa tako i sportskom klubu sistem uspostavlja vlasnik (strateskim odlukama) pa zatim ispod njih uprava kluba (operativnijim odlukama). U slucaju Zvezde sistem moze da uspostavi samo uprava koja je tu neki duzi rok, kao i drzava preko zainteresovanosti za isti. Trener moze i treba da dok je tu da uspostavi samo sistem u igri, tj to je neki sistem na nizem nivou i svakom treneru je utoliko lakse ukoliko ima vec uspostavljen sistem na nivou celog kluba.

    Comment


    • To da, ja sam onda pogresno razumeo, mislio sam na sistem u igri

      Comment


      • Originally posted by Czbg9 View Post

        @Laki
        Ne, ne, ne ta 00. Ova:

        Spoiler
        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

        Comment


        • Originally posted by Laki21 View Post
          Ne, ne, ne ta 00. Ova:

          Spoiler
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • Originally posted by Cristina1971 View Post
            Nisam gledala utakmicu , gledala sam kad smo igrale kup. I nisam mogla da se nacudim da Ivanka Matic i Rada Vidovic jos igraju Kad je tada Ivanka Matic bila MVP finala sve mi bilo jasno gde nam je zenska kosarka. Mislim da nema price da smo bolji tim i da treba da uzmemo titulu, samim tim sto su im dve najbolje igracice bas Matic i Vidovic.
            Imaju i jednu amerikanku, nisu bas naivni, polako.

            Comment


            • Nemoj da mi neko za Rocestija posmisli ikakvu kritiku da napise. Covjek je Mozzart ove igre, zbog ovakvih igraca se klinci zaljube u ovaj sport. Kakva ljepota i sigurnost.

              Comment




              • .. i nemoj da mi neko kaže da babyCho ne guši Radanova.

                Comment


                • I nemoj da je neko sporio cinjenicu da je Alimpije tempirao formimu tima kada je najbitnije.

                  Comment


                  • Originally posted by salelesa View Post


                    .. i nemoj da mi neko kaže da babyCho ne guši Radanova.
                    Ali Radanov stvarno nije PG, u najboljem slucaju moze da odigra ulogu Doncica sto se trenutno i pokusava sa njim. On je po meni odlican za nisko krilo i moze sa te pozicije da odlicno odigra iso (sjajan osjecaj za igru) ili 2vs2. Ukoliko se izvrsi presing na PG i tu je dobar kao sekundarni organizator al bi ja sa njim radio na SF.

                    Comment


                    • Klub zaudara Covicevim smradom

                      Comment


                      • Mladi Čović defanzivna zver. Podsetio me na 2011-tu
                        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                        Comment


                        • Lakši trening protiv Miškovog preduzeća za prodaju dece.. najomraženiji su mi tim u ligi, bzv zauzimaju mesto nekom košarkaškom centru sa tradicijom i osećajem pripadnosti klubu i sredini + imaju seniorski tim, za razliku od gosn. Menadžera.
                          Last edited by salelesa; 21-04-18, 23:01.

                          Comment


                          • Zna li se sta oko povrede Dobrica ? Nadam se da nije nista ozbiljno, bar je delovalo da je samo udarac u pitanju.

                            Comment


                            • Kaze alimpije nista strasno, mada je taj strucnjak rekao da uzimamo abu i da se danga vraca za 2 nedelje, da nije nista ozbiljno...kad ono prc

                              Comment


                              • Не постоји систем Небојше Човића. Небојша Човић је способан за многе ствари, али за финансије и економију није у тој мери у којој се представља. Не смемо заборавити да се његова фирма, фабрика металних производа угасила и да не постоји више. Такође, потписивање Шилба на 3 године, терање Мекела, Софоа, Томсона, Радичевића, Ениса итд. да не набрајам више су нас коштали. Чист минус, ја не наседам на приче да смо зарадили, да су друге екипе преузеле уговор и тако даље. Ми решавамо последице, а не узроке и то је главни проблем не само ККЦЗ и Човића него целокупног друштва. Узрок за тај минус и такво пословање су лоша селекција, значи грешка спортског дела ККЦЗ и оног дела задуженог за финансије који је те играче потписао с таквим уговорима да би их касније отерао и исплаћивао.

                                С друге стране, Човић је изузетно способан човек за неке друге ствари. Рецимо после Цибоне ми смо играли ЕЛ захваљујући Човићу. Изгубили смо од Цедевите и с обзиром на доследност ЕЛ која је у најмању руку смешна, они су могли да кажу да ако АБА екипа не може да испуни оно што се тражи од ње, да ће улетети неко други. То се није десило него смо ми играли ЕЛ следеће сезоне.

                                Основни проблеми Човића су његова сујета и бахатост. Млађе категорије Црвене Звезде су лоше и то је чињеница. Има(мо) 3 хале, најбоље услове у земљи, монопол практично држи(мо) уз Мишка, а њему су најбитнији резултати. Сећам се колективног онанисања када су све млађе категорије освојиле трофеје па се ишло с првим тимом на Калемгедан, да се свима покаже да смо најјачи. Од свих тих млађих категорија, ми избацили једног крштеног играча, а то је Марко Гудурић. Притом дечко је био четврта опција у ФМПу после прецењених момака типа Ребић, Тејић, Ристић (можда грешим за последњег). Да не причамо да је он чист таленат, дриблинг и нема неки (једна од основних ствари која треба да се научи у МК). Давидовац без икаквих кошаркашких основа, катастрофалне физикалије (што се могло исправити кроз толике године у МК) и веома лош дриблинг и генерално техника. Висина и невероватна кошаркашка интелигенција су га довели до овде. Добрић који има тотално неправилан избачај с веома упитном ротацијом лопте, без доброг дриблига и с невероватном радном етиком и физикалијама. Да се радило правилно с њим, сада би био ниво Лучића из најбољих дана, а не да чекамо да погоди коју тројку из угла. Ове играче сам навео јер су они како људи кажу продукти те феноменалне школе ККЦЗ тј. конкретно ФМПа јер смо све преузели од њих те давне 2011.

                                После лоших млађих категорија (а управо исте треба да нам буду основа), проблем је и селектирања тима. Селекција где ћемо доводити истрошене, ислужене и не толико мотивисане играче је погрешна. Истина је да су Тејлор и Фелдин класе и даље и да је тренерова кривица што они нису надиграли квази играче Будућности, али је форумаш Валтер био у праву као и МаниКлавера када су причали да нама требају млађи играчи, потписани на више година, жељни доказивања који могу да испоруче игру на обе стране терена. Вилијам Гос је наводно коштао 150-200-250 хиљада по годинама, а већ у првој сезони имаш солидног играча поготову уз доброг тренера. Па нисмо ми најбољу кошарку играли с Вилијамсом него с Јовићем на терену. Бацање паре на Антића, Кешеља, Радичевића, Ениса је трагикомично. Да не причам о Бјелици, толико кеша оде, а ништа нису испоручили. Ај да кажемо да су Перо и Милко вратили 100к због пар победа у ЕЛ на почетку сезоне, али опет паре које примају су превелике. Значи селектирање тима је катастрофално, а главни кривац за то је председник клуба који или селектира тим (моје мишљење) или му идиоти селектирају тим. Јебига, дочекао човек да му оде Радоњић па да може за све да се пита.

                                Мислим да су ово два главна проблема овог председника и клуба. Када би се решича ова два питања, пре свега да се у октобру направи ростер који ће изгурати целу сезону без једне јебене промене, а тај ростер да направи неко стручан уз сугестије тренера тј. конкретно да тренер тражи шта му треба и да скаутинг служба уз спортског директора обаве тај посао. Што се тиче млађих категорија, оне треба да избацују више играча и то да буду квалитетни играчи који праве разлику, а не Бранко Лазић (кога изузетно поштујем и волео бих да остане до краја каријере код нас). Сетимо се Партизан с Вујошевићем последње две сезоне. Богдановић није био дете клуба, али је дошао као млад. Да не причамо о Лучићу, Милосављевићу, Милутинову итд.

                                Одма да кажем да се та два проблема с Човићем неће решити (моје мишљење). С друге стране, алтернатива је Андреј Вучић. Ја заиста не бих волео да видим њих у клубу, чега год да се дотакну, униште. Притом мислим да би некако штеточина Горан Весић завршио код нас у клубу, а то мислим да ни они највећи мазохисти не би волели да виде.

                                Пошто живимо у ненормалној држави, нажалост Човић је и даље најбоља опција јер нико нормалан, успешан и донекле поштен неће да се бави клубом, а вероватно му и не би дали. Колико год ово што сам иза писао је лоше, Небојша је у праву за неке ствари. За 40 година је ККЦЗ узела 7 трофеја, а за 7 година с њим ћемо вероватно 11, а можда (не дај Боже) 10 трофеја узети. Ипак је то нешто невероватно, тј. невероватни подаци су у питању.
                                Радоњић је после Цибоне остао иако по свим реалним параметрима је тада требао да добије отказ. Ја њега страшно ценим као тренера и човека, просто огромна жеља ми је да га видим још једанпут код нас и слажем се с његовом филозофијом кошарке, али тада је опасно забрљао. Он је тада остао због Човића. Не верујем зато што је Човић веровао у њега него зато што није било другог решења, али опет је могао врло лако да га најури што су СВИ тражили тада и да доведе неког свог полтрона које је имао у прошлости у ФМПу.

                                Мало пишем неповезано, али снаћи ће се онај ко буде читао, надам се.

                                Сада бих пар речи о Алимпијевићу. На почетку сезоне сам причао да тренер који има иза себе једну озибљну тренерску сезону није дорастао овој екипи. Притисак је огроман, па сам Радоњић који је малтене 10 година био тренер пре доласка у Звезду, код нас је имао доста недостатака на почетку које је временом исправљао. С друге стране, погрешио сам. Мислио сам да узимамо АБА лигу, али неке ствари су нејасне биле. Суђење је било лоше, али да је било само мало поштениј у трећој утакмици, ми би вероватно освојили АБА лигу. Истекло време Енису, тројка Рочестија, неспортске несвиране над Фелдином, фаул Фелдина који није био, Омићев фаул у нападу итд. Баш очигледне ствари. Али опет Алимпијевић је с Рочестијем, Енисом, Фелдином, Лазићем Лесором, Омићем итд. успео да изгуби од Гордића, Доелмана, Ивановића и Гибсона. Доелман и евентуално Ивановић би били прихватљиви за нас. Значи само ЈЕДАН играч. У Београду нисмо смели да изгубимо, а и опет поред те крађе у трећој утакмици, ми смо морали њих да добијемо.

                                Не кривим Алимпијевића него Човића због његовог избора. Мислим и даље да је талентован тренер, има 31 годину и његова тренерска каријера је требала да иде мало другачије. Рецимо 2-3 године ФМП, па онда мало да се кали у неком Морнару пар година, па после тих свих учења да постане тренер Звезде. Не можеш човеку који је научио основе математике да даш интеграле да решава. Можда он успе по који да реши и скапира фазон, али неће положити тест.

                                Оно што замерам Душану је ароганција. Пази он ће некоме да лупа шамаре, псоваће на тајмауту и говориће да је Звезда довољно добра. И опет то је мизерно колико ме изнервирао када је паметовао да Бјелица игра добро јер је прошао припреме његове. Пошто ето Гачевић није био добар, па сада га је он добро спремио. За то је појео опасно говно пошто је Бјелица доживео највећи распад у историји кошарке. На почетку је и добро играо у складу с његовим могућностима, био свеж и пун самопоуздања, касније, Боже сачувај.

                                У суштини нисам паметан шта да се ради. Јебига, мислим да треба направити млађи тим, не продужити уговор с штеточинама, попричати озбиљно с Алимпијевићем и мало средити стручни штаб и играти ЕК и напасти АБА лигу. ЕК ако се врате они квази Звездаши уз неки хајп може доста пара да нам донесе (прођемо мало даље, па нокаут фаза, пар пута пуна арена), али остадосмо без реално 400к евра од победа у ЕЛ. Биће веома зајебано. И наравно, ако се склони Душан, који озбиљан тренер ће прихватити посао код Небојше у оваквим условима?

                                БТВ нисам нови члан него сам нешто зајебао око прошлог акаунта па сам нови направио.

                                Comment

                                Working...
                                X