Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MannyCalavera View Post
    Broj faulova i bacanja za obe ekipe uopste nije merilo sudijskog kriterijuma. Tvojom logikom smo mi pokrali Partizan sa Radonjom kad je Dzile bio trener, jer smo gadjali po 50 bacanja i imali 10 i vise faulova manje od njih u tekmama. Primera imas koliko hoces.

    Losih sudijskih odluka je bilo i previda. O nameri osim u trecoj tekmi i ne moze da se prica. Recimo sinocna tekma i njihovih 35 bacanja, ja ne znam da li je mozda 1 ili 2 od tih faulova bio sporan za bacanja.
    To pitaj Kronosa ..bio sam na toj utakmici i sećam se da su tukli kao ludi. Mslim da smo šutirali 40-ak bacanja .

    Comment


    • Originally posted by Samo Zvezda View Post
      To pitaj Kronosa ..bio sam na toj utakmici i sećam se da su tukli kao ludi. Mslim da smo šutirali 40-ak bacanja .
      Dao sam ti linkove za obe te godine. Obe preko 40+ bacanja. Naravno tu sudjenju nije bilo problema jer jesu tukli kao ludi. Kao i mi sada, jer smo bili nemocni da bilo sta zaustavimo. Kolicina retardiranih faulova koji smo napravili i ranih bonusa protiv Buducnosti je bila ogromna. Buducnost nametnula svoju igru, nismo se prilagodili defanzivno i iz nemoci da se zaustavi pik smo samo vukli, gurali i udarali. I to je konacan rezultat.

      Prebrojavanje faulova i bacanja je za Tegija i tu ekipu.

      Comment


      • Pre svega treba biti objektivan i reci da je Buducnost zasluzeno uzela titulu.Ne treba nasedati na Coviceve price o sudijama,kako su se protiv Zvezde udruzili CIA,Vatikan,Marsovci itd...Covic naravno nece priznati svoju nemoc da obezbedi budzet za normalno funkcionisanje kluba.Radonjic je znao kakve ce biti finansije i normalno je covek otisao.

        Postujem ja to sto je Covic pomocu FMP-a(infrastrukture i igraca) da nas izdigne te famozne 2011 godine.UPPR Covic ne bi mogao da sprovede bez pomoci,koliko ja znam Dragan Djilas je znacajno pomogao.Te prve dve sezone smo imali koliko toliko stabilan budzet.Nas slom se dogodio kada je Djilas smenjen sa mesta gradonacelnika,jer se zavadio sa "silkonskim usnama".Sto se tice "batice" on je u to vreme bio slab da digne nas budzet."Bata" i sada nije finansijski mnogo jak,ima par nekih firmica ali sitno je to sve.Koliko sam ja cuo oni i nemaju nameru da ulaze u klub,njih interesuje zarada a toga nema u vodjenju kosarkaskog kluba.Ja licno bracu ne mogu ocima da vidim i daleko im lepa kuca.

        Mislim da Covic vise ne moze da navuce nikakve pare u klub i pitanje je sta dalje.Zivelo se od evrolige,ulaznica i bonusa.Sada evrolige vise nema i pitanje je kako napraviti budzet. Nas problem je sto smo pre Covica imali osvedocene lopine i klosare na celu kluba(Vesic i Pauk) pa se sada plasimo sta posle Covica.Ja ne vidim ko bi mogao da preuzme klub i vrati nas u evroligu.Spas bi bila privatizacija ali to kod nas nece u skorije vreme.Jedini covek koji bi mogao delimicno nesto da uradi je Djilas.Veliki je zvezdas,pokazao se dobro u kosarkaskom savezu,ima solidan kapital i znanje.Ali tesko da ce njemu dopustiti da preuzme klub.

        Sve u svemu crni dani su pred nama.

        Comment


        • Originally posted by MannyCalavera View Post
          Evo recimo sudijske kradje veka, po mmajsoru i Samo Zvezda

          http://www.aba-liga.com/match.php?id...1&tab=Boxscore
          Ja se ne secam ove utakmice. Bilo bi pretenciozno reci da nisu bas nikad naginjali i ka nama, ali znacaj utakmice nije ni priblizan. Ovde je u pitanju finale plej ofa, odlucujuce utakmice dan za danom, a i sam si skontao sta se desavalo u prvoj utakmici.

          Ako na sve to nadodamo situaciju da su se imena sudija pojavila u javnosti 7 dana unapred, i to bas za tacno cetiri utakmice...kako to objasniti? Kako da niko nije izasao i rekao...jebiga zajebali smo, delegiracemo nove sudije?
          Last edited by mmajstor; 15-04-18, 20:28.

          Comment


          • Zapravo nije se zivelo od ulaznica i bonusa od Evrolige. Jer taj novac i ne pokriva 30% onoga sto mi trosimo na godisnjem nivou.

            Zivelo se od prodaje igraca zadnje dve godine, tj prezivljavalo. Ovo sto smo rasprodali samo ove godine je bilo vise nego sto smo uzeli od bonusa EL i ulaznica EL sve sezone unazad.

            Ja sam pricao jos na pocetku sezone, da je model poslovanja i rada totalno retardiran, neodrziv i vodi upravo ovakvim stvarima. Bolje realnih 1.5m i Evrokup ali da smo na svome pa ako ume i zna uprava da unapredi biznis model i napadne EL nek napadne. Virtuelnih 4-5m koje prodaje Covic pa svake godine rasprodaja jer vise od pola toga fali da nas ne isteraju i suspenduju ne vodi nikuda.

            I nekoliko stvari za uzimanje otpremnina za igrace koji su u zadnjoj godini ugovora ili pod visegodisnjim ugovorima. U redu je kad neko da milion za igraca kao sto je Kalina a imao je jos godinu dana ugovora. Te pare vrede, jer bi ti otisao ionako posle godinu dana a to mozes da reinvestiras u nesto. Vec milion za Gudurica je znak pitanja da li je isplativo. Jer on je imao jos 2 ili 3 godine ugovora ne secam se. Da li ti mozes za 330k da naredne tri sezone imas u ekipi igraca Guduricevog kalibra koji je uz to mlad i talentovan i napreduje? Tesko je odgovoriti na to. Pustio si Jovica za 180k? Sta si ti mogao da dovedes za 180k da ti da Jovicev ucinak. Kuzmicevih 300k a imao jos 2 godine ugovora? Sta si ti mogao da dovedes za te pare 2 godine? Tako da klub tu nije nista zaradio nego uglavnom izgubio i to mnogo. A samo zato sto zivimo od virtuelnih para.

            Retardirani smo mnogo i takve klauzule ne smeju da postoje u ugovorima. Igraci ima da odigraju do kraja ugovor ako neko nece za njih da da masnu otkupninu. Prodajemo samo kad je finansijski isplativo. To treba svako da razume jer je u pitanju matematika za osnovce...
            Last edited by MannyCalavera; 15-04-18, 20:30.

            Comment


            • Originally posted by mmajstor View Post
              Ja se ne secam ove utakmice. Bilo bi pretenciozno reci da nisu bas nikad naginjali i ka nama, ali znacaj utakmice nije ni priblizan. Ovde je u pitanju finale plej ofa, odlucujuce utakmice dan za danom, a i sam si skontao sta se desavalo u prvoj utakmici.

              Ako na sve to nadodamo situaciju da su se imena sudija pojavila u javnosti 7 dana unapred, i to bas za tacno cetiri utakmice...kako to objasniti? Kako da niko nije izasao i rekao...jebiga zajebali smo, delegiracemo nove sudije?
              U svim normalnim ligama i sportovima se daleko unapred objavljuju sudije i to je pozitivno a ne negativno. Cak je pozeljno da nema puno ekipa, nego jedna. Treba jedna ekipa uvek da sudi sve tekme, jer moze da postavi kriterijum i autoritet. Ovako svaku tekmu ne znas gde bijes sa novim sudijama.

              Comment


              • Teska vremena slede, jos na poctku sam pricao za Rocestija i zasto je bolji npr Gos ali je tad bilo povika da je ovaj majstor a ovaj treba da se dokaze, videli smo kako izgleda zasicen igrac u finalu a kako je igrao Gos u borbi za trofej. Elem, sad je gotovo, postoji prica za Nidama i to bi za kls bilo pojacanje za Evrokup mozda kao drugi plej, uglavnom nismo favoriti ni u Kls u , u tom sigurnom ipak finalu tog smesnog takmicenja i mislim da ce biti teska serija. Covic je isuvise miran , ili je digao ruke ili ima neki dil sa Djordijem pokazace naredni dani, mi smo tu i nadam se jacoj podrsci klubu ali s enadam i nekim novim ljudima u klubu.

                Comment


                • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
                  Teska vremena slede, jos na poctku sam pricao za Rocestija i zasto je bolji npr Gos ali je tad bilo povika da je ovaj majstor a ovaj treba da se dokaze, videli smo kako izgleda zasicen igrac u finalu a kako je igrao Gos u borbi za trofej. Elem, sad je gotovo, postoji prica za Nidama i to bi za kls bilo pojacanje za Evrokup mozda kao drugi plej, uglavnom nismo favoriti ni u Kls u , u tom sigurnom ipak finalu tog smesnog takmicenja i mislim da ce biti teska serija. Covic je isuvise miran , ili je digao ruke ili ima neki dil sa Djordijem pokazace naredni dani, mi smo tu i nadam se jacoj podrsci klubu ali s enadam i nekim novim ljudima u klubu.
                  Ja sam takodje bio za NWG, ali ne zbog ove sezone u kojoj bi on igrao dobro, vec zbog sta bi mogao da da naredne dve ako je potpisan na vise godina. On je igrac koji raste a ujedno razume dobro igru, podredjen je timu i nema prevelikih ociglednih slabosti kao Rochesti. Ali taj voz je prosao, nema sta tu da se prica. Necemo uskoro imati priliku da skupimo pleja koji je borderline NBA prospect kao NWG jer su i klase slabije.

                  Comment


                  • Lepo rece Blat ,, Odlucili smo se za manje poznate igrace zeljne uspeha i trofeja,,.
                    To je put koji treba da sledimo pri izboru stranaca.

                    Comment


                    • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                      Čuo sam i ja za Roča ali i da dolazi Nidam ?
                      ovo je kao kad bi menjao mercedes za daciju. nemoj da me zajebavate. na stranu sto ni roc nije odusevio u finalnoj seriji.

                      pokusavam da shvatim kako smo u svakoj utakmici lagano gubili prednost od 7,8 poena kad je trebalo da idmo na +10. ova ekipa jdnsotavno nema muda i nije dobro vodjena sa klupe, a boga mi nema ni kvalitet. sve rupe u selekciji sada su dosle do punog izrazaja. ljudi se podsmevaju budcnosti, drago mi je da sam na jednomd rugo mestu napisa da mi se jako vidja njiov koncept i kompozicija, dovesti sve raspolozivo i talentovano crnogorsko sa solidnim strancima tipa lendri i sad dolman. da su imali ozbiljnijeg igraca od gibsona, razmontirali bi nas.

                      nama ostaju dva problema, trener i ekipa koja apsolutno ne predstavlja nikakav temelj za sledecu sezonu. gomila medikriteta, pri tom nijedan mald igrac u rosteru.

                      i da smo uzeli titulu ja ne bih smeo da garantjem KLS titulu, ne zato sto je partizan jaci od buducnosti, vec zato sto oni igraju na zivot i smrt, a njihov kapiten je i na jednoj nozi bolji od milka debilka i ekipe, a posle ovoga me ne bi cudilo da andrej i ekipa izvrse uticaj da imamo isto sudjenje i u KLS kao u game3

                      za ovakvu sezonu je definitvno covic najodgovorniji, ali mazati ga sada govnima je u najmanju ruku neumesno. pa naravno da ce se covek koprcati i da niko ne bi predao klub braci bez borbe. sad je vec druga situacija. andrej i ekipa su postigli sta su hteli, rezultatski su pobedili. videcemo u narednih mesec dva sta ce biti. nisam pametan. definitivno sa covicem ce ici sve teze i klub moze samo dole, sa bracom i ekipom, prodavvacemo koseve i grb u roku od 3,4 sezone
                      Last edited by NateHuffman; 15-04-18, 20:43.

                      Comment


                      • Originally posted by MannyCalavera View Post
                        Ja sam takodje bio za NWG, ali ne zbog ove sezone u kojoj bi on igrao dobro, vec zbog sta bi mogao da da naredne dve ako je potpisan na vise godina. On je igrac koji raste a ujedno razume dobro igru, podredjen je timu i nema prevelikih ociglednih slabosti kao Rochesti. Ali taj voz je prosao, nema sta tu da se prica. Necemo uskoro imati priliku da skupimo pleja koji je borderline NBA prospect kao NWG jer su i klase slabije.
                        Upravo, potpis, uvek za igrace koji mogu da napreduju i koji su zeljni trofeja.

                        Comment


                        • Originally posted by MannyCalavera View Post
                          U svim normalnim ligama i sportovima se daleko unapred objavljuju sudije i to je pozitivno a ne negativno. Cak je pozeljno da nema puno ekipa, nego jedna. Treba jedna ekipa uvek da sudi sve tekme, jer moze da postavi kriterijum i autoritet. Ovako svaku tekmu ne znas gde bijes sa novim sudijama.
                          Pozeljno je da smo normalna liga, ali izgleda da nismo. Pretpostavljam da je pravilo da se sudije delegiraju 48h pre meca da bi bilo sto manje vremena da neko vrsi pritisak na njih. I to na balkanu itekako ima logike.
                          Ne znam dal si video na temi KK Buducnost, isplivalo je da je u sudskom procesu utvrdjeno da je sekretar KK Buducnost 2009e godine sredjivao prostitutke ovom sudiji Radovicu zbog "dobro obavljenog posla". Stvarno neverovatno da taj covek i dalje sudi, a jos ludje je da sudi na utakmicama kk Buducnost ovakvog znacaja. Ima li neke lige gde je to normalno?
                          Last edited by mmajstor; 15-04-18, 20:40.

                          Comment


                          • Zar nije prelazni rok za KLS već završen pre par dana?
                            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                            Comment


                            • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                              Lepo rece Blat ,, Odlucili smo se za manje poznate igrace zeljne uspeha i trofeja,,.
                              To je put koji treba da sledimo pri izboru stranaca.
                              Prica je iz fudbala ali moze da posluzi, svojevremeno je Ivan Jovanovic trener Apoela sa Kipra na pitanje kako je sklopio tim za cetvrtfinale lige sampiona sa malim budzetom rekao doveo sam nekoliko igraca koji zele da napreduju i da se bore za karijeru, ni mlade ni prestare , ali igrace koji ce da kidaju , mi dovedemo Peru on se cuva kao da treba da potpise milionski ugovor, ok bio je povredjen ali i Baroviic je pa je stisnuo zube, covek gadja 8/8 bacanja kao nikad u karijeri, a lesor ne moze da se sastavi.

                              Comment


                              • Originally posted by Laki21 View Post
                                Zar nije prelazni rok za KLS već završen pre par dana?
                                Mislim da nije jos, ali nek neko ispravi..

                                Comment

                                Working...
                                X