Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ganac View Post
    To se zove instikt...i razumam zašto me žena povremeno etiketira sa "Životinjo"
    Blago tebi - moja koristi i priloge: Zivotinjo nedokazana, konju neopevani...
    Last edited by kronostime; 05-03-18, 21:41.
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Ja nosim naocare ne vidim bas najbolje na daleko aj neka mi neko napise ili objasni koje su nase akcije u napadu i odbrani sta mi to u stvari igramo.
      Alimpije je uspeo ono sto nikom nije do sada a to je da jedan Lazic ponekad izgleda smesno na terenu.
      Sto je najlepse ja ustvari mislim da mi imamo vrlo dobar roster (obzirom na finansije) struka ja kod nas kljucni poblem.
      Last edited by ajkisloba; 05-03-18, 21:25.

      Comment


      • Originally posted by ajkisloba View Post
        Ja nosim naocare ne vidim bas najbolje na daleko aj neka mi neko napise ili objasni koje su nase akcije u napadu i odbrani sta mi to u stvari igramo.
        Alimpije je uspeo ono sto nikom nije do sada a to je da jedan Lazic ponekad izgleda smesno na terenu.
        Sto je najlepse ja ustvari mislim da mi imamo vrlo dobar roster (obzirom na finansije) struka ja kod nas kljucni poblem.
        Nego šta, nego struka...Alimpijević uspeva da svaki igrač u njegovom sistemu haosa izgleda kao početnik.
        sistem haosa= divlja košarka.
        Dobar trener sklapa od onoga što ima najbolji tim i igru, on pravi igru po onome kako je štrebao na nekom seminaru. Da bi ti igrač izgledao kao avion na mlazni pogon moraš mu naći ulogu, moraš mu prilagoditi igru i iskoristiti svaku njegovu pozitivnu stvar, u suprotnom dobićeš Polikarpova (Po-2 da ne bude zabune) i onda će neki polovnjaci da nas k****u ružno kao što nam se i dešava ove sezone.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Meni je moj ucitelj kosarke rekao sinko nikada nemoj terati igraca da radi na terenu ono sto ne zna.
          Recimo Omic jel neko nekad njega gledao da igra odbranu sa iskakanjem na bekove zato ispada cesto iz odbrane pod kosem logicno ne stigne se vratiti na svog igraca takvih primera kod nas ima ihahaj.

          Comment


          • Originally posted by Ganac View Post
            Nego šta, nego struka...Alimpijević uspeva da svaki igrač u njegovom sistemu haosa izgleda kao početnik.
            sistem haosa= divlja košarka.
            Dobar trener sklapa od onoga što ima najbolji tim i igru, on pravi igru po onome kako je štrebao na nekom seminaru. Da bi ti igrač izgledao kao avion na mlazni pogon moraš mu naći ulogu, moraš mu prilagoditi igru i iskoristiti svaku njegovu pozitivnu stvar, u suprotnom dobićeš Polikarpova (Po-2 da ne bude zabune) i onda će neki polovnjaci da nas k****u ružno kao što nam se i dešava ove sezone.
            Ne mogu da udelim reputaciju, pa moram ovako. Plus zilion.

            Dečko apsolutno nema ideju kako upotrebiti igrače na način da se maksimiziraju dobre, a prikriju loše strane. Ovaj užas na terenu je direktna posledica toga + nedostatak ikakvog autoriteta.
            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

            Comment


            • Originally posted by Laki21 View Post
              Ne mogu da udelim reputaciju, pa moram ovako. Plus zilion.

              Dečko apsolutno nema ideju kako upotrebiti igrače na način da se maksimiziraju dobre, a prikriju loše strane. Ovaj užas na terenu je direktna posledica toga + nedostatak ikakvog autoriteta.
              Od mene takodje zilion plus, posto ni ja ne mogu da udelim reputaciju.Kako to mislis nema autoritet, jesi vode danas?Hoce samare da lupa, mora da ga je i to Obradovic savetovao.
              Last edited by Manda77; 06-03-18, 00:31.

              Comment


              • Originally posted by ajkisloba View Post
                Meni je moj ucitelj kosarke rekao sinko nikada nemoj terati igraca da radi na terenu ono sto ne zna.
                Recimo Omic jel neko nekad njega gledao da igra odbranu sa iskakanjem na bekove zato ispada cesto iz odbrane pod kosem logicno ne stigne se vratiti na svog igraca takvih primera kod nas ima ihahaj.
                Ma pazi sama logika ti kaze, visok igrac, trom, spor ne moze da iskace, ok ako imas danstona ili tajusa, ali burazeru...zamisli sakil onil da iskace na piku jbt

                Comment


                • Originally posted by Czbg9 View Post
                  Ma pazi sama logika ti kaze, visok igrac, trom, spor ne moze da iskace, ok ako imas danstona ili tajusa, ali burazeru...zamisli sakil onil da iskace na piku jbt
                  Ma on bi i Bobija terao da iskače na pik igri... kenja po D&D i Jankeli (ako ga Jankea sastavi neće kenjati nikom više) a Rope izlazi i on rži vakelu Alimpijeviću, kada je zamenio (prvi put na tekmi) Fedina, ovaj prolazi pored njega kao uvređenaa mlada i ne pogleda sirotog trenera.
                  Kažu ovi forumski stručnjaci (kažnjeni i u odlasku) da je iskakanje najbolja odbrana pika ali ne kažu da za to treba da imaš odgovarajuće igrače, prošle sezone je Kuz mogao nogama da isprati igrače, u ozbiljnim ekipama Judo, Veseli, Ajon....sve pokretni igrači sa kojima možeš da izvedeš šta god zamisliš, naši centri su ili nekretnina ili slabog bb IQ-a tako da uvek ostajemo na vetrometini (mada ima i do strane pomoći koja često kasni).
                  Uglavnom, to nam je što nam je, kada tim sklapa neko ko voli košarku i bavi se njom dugo godina kao menadžer a ne kao basket stručnjak, nadam se da to Zvezdu neće skupo koštati.
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • Mec ko mec..Ko god igra kontrolisanu, takticku kosarku protiv nas, ima sense...

                    Precenjuju trenera realno, ne znam dal posotji trener na svetu koji ne bi bio favorit sa CZ u ABA ligi...Ipak klub radi dobro, poslali su specijalne jedinice u ameriku.. NC bio u Kini pre nekog vremena..napredujemo..

                    Mi ljudi imamo budzet mozda 2.5m i ovo sto smo uradili je previse..ako osvojimo ABA ligu, to ce biti veliki uspeh...doveli smo novog trenera i 9 novih igraca, skromnog iskustva i kvaliteta...

                    Ako osvojimo ABA ja sam prezadovoljan i gledati da svi ostanu sledece sezone..
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Čisto radi neke ravnoteže na forumu Prvo poluvreme jeste bilo najstašniji horor ali 4/4 nije bila loša .Zapravo , više volim pobede gde se ekipa nekako vadi iz ne baš sjajne situacije. Bilo je tu zanimljivih petorki , po prvi put ove sezone .

                      Generalno ovo je očekivano stresna sezona, gde je najvažnije ostvariti glavni zacrtani cilj...osvajanje Aba lige. Jbg , navikli smo posle 14/15 sezone i one užasno teške polufinalne serije sa komšijama, na laganu šetnju do titula . Ove , to sigurno neće biti tako . Verujem u "starce" da će odigrati najbolje kada to bude neophodno

                      Još samo jednu stvar ...apsolutno mi nije jasno kako neko misli da Alimpijević treba da gradi autoritet na Feldinu , Roču ,Peri , Belom ...To niko pri zdravoj pameti ne bi radio .

                      Comment


                      • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                        Čisto radi neke ravnoteže na forumu Prvo poluvreme jeste bilo najstašniji horor ali 4/4 nije bila loša .Zapravo , više volim pobede gde se ekipa nekako vadi iz ne baš sjajne situacije. Bilo je tu zanimljivih petorki , po prvi put ove sezone .

                        Generalno ovo je očekivano stresna sezona, gde je najvažnije ostvariti glavni zacrtani cilj...osvajanje Aba lige. Jbg , navikli smo posle 14/15 sezone i one užasno teške polufinalne serije sa komšijama, na laganu šetnju do titula . Ove , to sigurno neće biti tako . Verujem u "starce" da će odigrati najbolje kada to bude neophodno

                        Još samo jednu stvar ...apsolutno mi nije jasno kako neko misli da Alimpijević treba da gradi autoritet na Feldinu , Roču ,Peri , Belom ...To niko pri zdravoj pameti ne bi radio .
                        On je mlad i neiskusan trener, autoritet treba-mora da gradi znanjem a ne pretnjama, pa bili to Janković ili Pero, Feldin ili Dobrić...
                        Nimalo mi se ne sviđaju takvi ispadi, možda da je izvršena priprema utakmice kakva je potrebna i ne bi došlo do ovih problema, možda su ti signali neozbiljnosti pojedinih igrača od ranije i mogli su da se detektuju i poprave mimo javnosti, možda je mogao da ih pošalje u svlačionicu i da odigra do kraja sa preostalim igračima...ima načina (a da nije davljenje, šamaranje i slično) da se pokaže autoritet.
                        Nije KK vic o sicilijancu, dva žuta kartona, magaretu i tašti... KK je organizacija u kojoj ne možeš da se ponašaš na taj način.

                        *Ako neko ne zna vic o sicilijancu i magi neka potraži na netu, nije loš.
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Originally posted by Ganac View Post
                          On je mlad i neiskusan trener, autoritet treba-mora da gradi znanjem a ne pretnjama, pa bili to Janković ili Pero, Feldin ili Dobrić...
                          Nimalo mi se ne sviđaju takvi ispadi, možda da je izvršena priprema utakmice kakva je potrebna i ne bi došlo do ovih problema, možda su ti signali neozbiljnosti pojedinih igrača od ranije i mogli su da se detektuju i poprave mimo javnosti, možda je mogao da ih pošalje u svlačionicu i da odigra do kraja sa preostalim igračima...ima načina (a da nije davljenje, šamaranje i slično) da se pokaže autoritet.
                          Nije KK vic o sicilijancu, dva žuta kartona, magaretu i tašti... KK je organizacija u kojoj ne možeš da se ponašaš na taj način.

                          *Ako neko ne zna vic o sicilijancu i magi neka potraži na netu, nije loš.
                          Samo mi još objasni kako mlad i neiskusan može da ima znanje koje deluje kao autoritet ? Drali su se na igrače i Radonja i Žoc ali selektivno Uvek nekako Gudura nastrada najviše .Radonja je poslao Jovketa u svlačionicu protiv Reala i dobio utakmicu ali to je neka druga priča ...

                          Ako mene pitaš , potpuno ispravno se izvikao na ovu trojicu ...Davidovac je shvatio i odlično odigrao .

                          Comment


                          • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                            Samo mi još objasni kako mlad i neiskusan može da ima znanje koje deluje kao autoritet ? Drali su se na igrače i Radonja i Žoc ali selektivno Uvek nekako Gudura nastrada najviše .Radonja je poslao Jovketa u svlačionicu protiv Reala i dobio utakmicu ali to je neka druga priča ...

                            Ako mene pitaš , potpuno ispravno se izvikao na ovu trojicu ...Davidovac je shvatio i odlično odigrao .
                            Da bi neko dobio neki posao, mora da poseduje znanje i talenat za taj posao, iskustvo nije realno očekivati od osobe kojoj je to ili prvi posao ili prvi ozbiljan posao.
                            Dakle uzeću u obzir da poseduje talenat i znanje potrebno za ovaj nivo košarke, zamisli sada Žoca i generaciju Partizana koju je preuzeo i vodio do Istambula, kako bi prošao da je pokušao nekog da šamara, davi i preti? Kanije, kada je postao autoritet tada je mogao sebi da dozvoli i izdiranje na igrače formata Điđija, Veselog...
                            Znanje bi mu stvorilo autoritet kod igrača nakon čega može nešto i "čvrstom rukom", znanje na treningu i na utakmici, osećaj za utakmicu, "vrućeg" igrača, nikako se ne sme slepo držati šemeu igri, ustaljenih promena. Mora biti spreman da na utakmici promeni ono što ne valja, igru, igrača, odbranu/napad...Njega bi i Rope/Roč poštovao kada bi on u toku tekme znao da takvog igrača posavetuje šta da promeni u napadu/odbrani prema svom čuvaru/čuvanom a ne da se TO sastoji od ustaljenih floskula i crtanja napada iz ofanzivne svesčice. Mora da igračima pokaže da razume košarku kao igru a ne da je to štreberski nabiflano u nadi da će mu jednog trenutka postati jasan napad Prinston ili napad na zonu (valjda će mu jednog dana biti jasno kako)
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Originally posted by Ganac View Post
                              Da bi neko dobio neki posao, mora da poseduje znanje i talenat za taj posao, iskustvo nije realno očekivati od osobe kojoj je to ili prvi posao ili prvi ozbiljan posao.
                              Dakle uzeću u obzir da poseduje talenat i znanje potrebno za ovaj nivo košarke, zamisli sada Žoca i generaciju Partizana koju je preuzeo i vodio do Istambula, kako bi prošao da je pokušao nekog da šamara, davi i preti? Kanije, kada je postao autoritet tada je mogao sebi da dozvoli i izdiranje na igrače formata Điđija, Veselog...
                              Znanje bi mu stvorilo autoritet kod igrača nakon čega može nešto i "čvrstom rukom", znanje na treningu i na utakmici, osećaj za utakmicu, "vrućeg" igrača, nikako se ne sme slepo držati šemeu igri, ustaljenih promena. Mora biti spreman da na utakmici promeni ono što ne valja, igru, igrača, odbranu/napad...Njega bi i Rope/Roč poštovao kada bi on u toku tekme znao da takvog igrača posavetuje šta da promeni u napadu/odbrani prema svom čuvaru/čuvanom a ne da se TO sastoji od ustaljenih floskula i crtanja napada iz ofanzivne svesčice. Mora da igračima pokaže da razume košarku kao igru a ne da je to štreberski nabiflano u nadi da će mu jednog trenutka postati jasan napad Prinston ili napad na zonu (valjda će mu jednog dana biti jasno kako)
                              Jedino što povezuje Žoca i našeg trenera je navodna Žocova pohvalna izjava ... sve drugo nema nikakve veze .Žoc je bio dobar igrač koji je radio sa vrhunskim trenerima od kojih je "krao" zanat a na početku karijere imao je jednog Acu Nikolića pored sebe. Ovaj naš nema ništa od toga ...preuzeo je Zvezdu posle Radonjine ere što je još dodatno komplikuje njegovu situaciju .

                              Ima iskusne igrače koji bi trebalo da nadoknade njegov manjak znanja i iskustva ... tako ja vidim ovu sezonu , pogotovo kroz selekciju tima .

                              Sad me zvao drugar koji isto "kuka" na Alimpijevića od početka . Setio se da Pavićević voli da igra ovu zonu koju Alimpije ne može nikako da reši ni protiv Borca ni protiv Igokee .Jbg , biće zanimljiv PO
                              Last edited by Samo Zvezda; 06-03-18, 13:29.

                              Comment


                              • Originally posted by LosmiSK View Post
                                Mec ko mec..Ko god igra kontrolisanu, takticku kosarku protiv nas, ima sense...

                                Precenjuju trenera realno, ne znam dal posotji trener na svetu koji ne bi bio favorit sa CZ u ABA ligi...Ipak klub radi dobro, poslali su specijalne jedinice u ameriku.. NC bio u Kini pre nekog vremena..napredujemo..

                                Mi ljudi imamo budzet mozda 2.5m i ovo sto smo uradili je previse..ako osvojimo ABA ligu, to ce biti veliki uspeh...doveli smo novog trenera i 9 novih igraca, skromnog iskustva i kvaliteta...

                                Ako osvojimo ABA ja sam prezadovoljan i gledati da svi ostanu sledece sezone..
                                Upravo se o tome radi ...osvajanje Abe i Kls je uspeh !!! dogodine bicemo bolji sasvim sigurno uz minimalna ulaganja a zadrzavanje vecine talentovanih momaka koji su nam u sastavu

                                Comment

                                Working...
                                X