Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Feldin ima sasvim dobar ball handling, i kada angažovano uđe u meč radi sve što treba: pogađa spot up šuteve i iz driblinga, ulaze završava do kraja, može da podnese kontakt i da položi, pogađa floatere, a često odigrava i kao sekundarni plej jer ima fin pregled igre i često bude drugi asistent u timu. Ali sve to po uslovom da nema kurcobolje od koje povremeno pati.
    Pogresno, precesto pati!

    Comment


    • Originally posted by mmajstor View Post
      Ako se onaj neki polu step back koji on izvodi pre suta (ni blizu kao Gudura) ubraja u dribling, onda si ti u pravu. Ali ja mislim da se izraz dribling koristi kada se cuvar koji je ispred tebe ostavi iza sebe...da li brzinom (brze noge), ili fintom tela/lopte (ball handling) se cuvar uhvati na krivoj nozi svejedno - on nema niti jedno niti drugo. Cak me zacudi kad se zatrci na ulaz a cuvar je na metar ispred njega...pa kako ocekuje da ce ga preci??
      Originally posted by Ganac View Post
      Floateri su mu smešni, a vođenje lopte je nakaradno i takođe smešno. On je obični spot ap šuter.
      Na 14 sekundi šut posle zadnje promene kojom je izbacio čuvara, 25 sekund floater o tablu za šta treba vrhunski osećaj, 40 sekund klasičan floater iz srca reketa. To je što se tiče šuteva, kako asistira takođe može da se vidi u videu.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • I partizan je nas dobio sinoc, sto ne znaci da umeju

        Comment


        • I pokvaren sat 2 puta u toku dana pokazuje tacno vreme

          Gledali smo ga mi mnogo duzem kontinuitetu nego sto je ovaj klip, pa vrlo dobro znamo kakve su mu mane i mogucnosti u zavisnosti od razlicitih odbrana.
          Da ima nekih stvari koje izvodi kvalitetno ima, a ovde smo pricali o nedostacima koje cesto prevagnu. Ja bih voleo da ima brze noge i malo osecajniju levu ruku, al sta sad....ako kosta 350k mislim da mozemo naci boljeg za te novce.

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            Gde postoji da jedan obican spot up suter ima 3 asistencije po mecu i 1.2 izgubljenu loptu..to nema ni na mapi..preterujete jbga.. vi kad dodje neki stranac, mora biti Dzordan po vama..Feldin daje sto je davao svuda, nista manje nista vise...ovo mu je i realna cena 300-350k maximalno..
            Ali on na tih 350 dobija i od PAO još 100 čini mi se...uopšte nije jeftin,
            Što se tiče vođenja moj utisak je da ne zna, kada ga vidim sa loptom i nekako sav stegnut, nema te mekoće u vođenju već je udara kao da je želi kazniti. Nadao sam da je bolji ali već nekoliko utakmica mi je čekiran (pored Bjelice) kao neko koga ne bih voleo da gledam iduće sezone u crveno belom dresu.
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Nije problem kod Feldina da li zna nesto/cinjenica je da zna/ da uradi i kako uspesno radi, problem je sto nije nekonstantntan i kada je najpotrebnije to ne radi.Ima i previse praznih meceva nekoliko puta vise nego dobrih, sto na mecevima i kada radi ima i previse praznih minuta/ne postoji na terenu/.Jednostavno nepouzdan je, treba da gledas u pasulj kada ce da mu nesto "kvrcne" i da se potpotpuno iskljuci iz igre kao da nije na terenu ili da znas nastupanje trenutka kada ce neuspesno poceti da divlja kao da je sam u timu.Problem je ocigledno igracki karakter /naravno ne ljudski jer ga ne poznajem da bih mogao o tome/.
              Last edited by ikaluka; 19-02-18, 20:52.

              Comment


              • Originally posted by Ganac View Post
                Što se tiče vođenja moj utisak je da ne zna, kada ga vidim sa loptom i nekako sav stegnut, nema te mekoće u vođenju već je udara kao da je želi kazniti.
                Da da, to je taj osecaj.

                Comment


                • Rekao bih u njegovom (a i u slučaju ostalih nosioca, izuzev Ročestija u pozitivnom smislu koji je davao više nego što je plaćen pre nego što je popustio na poslednjih 4,5 utakmica i Bjelice u negativnom smislu koji je u dužem periodu krater na obe strane terena) koliko para toliko muzike. Mislim da će se i on i Ročesti utegnuti za najvažnije utakmice u sezoni, plejof i finale ABA i KLS. Za Bjelicu ne verujem, sumnjivo mi je i kako će Pero odigrati, daj Bože da nisam u pravu što se tiče njih dvojice.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Feldien je sekundarni kreator i sekundarni ball handler. Dakle on to zna da radi odlicno. Kao primarni, naravno da ce da ispolji lose stvari. On zna sa loptom, ali nema viziju i decision-making da bi bio primarni u tom aspektu.

                    On je pre svega volume shooter, i iz driblinga i spot up. Stvar je da volume shootere moras da uvedes u utakmicu s ritmom i da za njih imas setove i akcije da bi bili stalni. Volume shooteri nemaju savest, i oni natezu i kad treba i kad ne treba. Trener mora da ih stavi u situacije gde su im sutevi bolji i izgledniji. Mi to ne radimo.

                    Uz to cu dodati da Feldein izlazi iz povrede. Prebacen je u drugu postavu i ne krece utakmice. To su sve takvi trenerski promasaji. Covek koji zavisi od ritma i setova, ti ga prebacujes da ti bude microwave sa klupe. I sta dobijes? Dobijes prangijanje i kad treba i kad ne treba.

                    Odlican je on igrac i u njemu traziti krivca je bezveze. Coveku jednostavno nije dat adekvatan prostor i sema. Isto kao kad bi napali juce Lessorta ili Omica, a oni ljudi su mogli i da ne igraju sinoc, ne bi se videla razlika.

                    Comment


                    • Originally posted by MannyCalavera View Post
                      Stvar je da volume shootere moras da uvedes u utakmicu s ritmom i da za njih imas setove i akcije da bi bili stalni.
                      A jel treba neko i da im izmasira stopala pred utakmicu da bi bili stalni? Eno ona pevaljka (kako bese Maya?) i resena stvar.

                      Originally posted by MannyCalavera View Post
                      Volume shooteri nemaju savest, i oni natezu i kad treba i kad ne treba.
                      Hmm nemam nista protiv neobaveznog natezanja, al u kosarkaskom smislu definitivno ti volume suteri nisu po mom ukusu

                      Comment


                      • Samo da se upišem u knjigu žalosti.. što Dobrić & Davidovac nisu više vremena proveli na parketu!

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post

                          Hmm nemam nista protiv neobaveznog natezanja, al u kosarkaskom smislu definitivno ti volume suteri nisu po mom ukusu
                          Osim ako nisu Srbi.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by mmajstor View Post
                            A jel treba neko i da im izmasira stopala pred utakmicu da bi bili stalni? Eno ona pevaljka (kako bese Maya?) i resena stvar.


                            Hmm nemam nista protiv neobaveznog natezanja, al u kosarkaskom smislu definitivno ti volume suteri nisu po mom ukusu
                            Ko tebe pita sta ti je po ukusu? Volume shooteri postoje u svim ekipama. CSKA ima De Coloa, V-Span u Oly, Wannamaker u Feneru itd. Sustina je da oni mnogo mogu da donesu ekipi ali moras da im napravis prostor za to i da ih stavis u situaciju da imaju laksa resenja. To je trener. Niko drugi.

                            Dacu najprostiji primer. U EL trenutno najbolji 1 na 1 igraci su Shved i Wannamaker. Obojica su volume shooteri, i sekundarni kreatori/ball handleri. Kada se njihova igra svede na prangijanje 1 na 1, vidimo kako to izgleda. Od sjaja do ocaja. Bljesak pa kanal za ekipu itd. Niko od njih nije konstantan. Jednostavno takav profil igraca tako ce uvek igrati. I tu se ne misli samo na broj poena naravno. Takav je Jordan bio kao mlad, i kako je kanalio ekipu a trpao. Kad ih ubacis u semu, onda krecu da isporucuju mnogo bolje i u poenima i u ostalim aspektima igre. Feldein je upravo takav profil igraca, naravno na nizem nivou, i on ne moze da igra sam.

                            Te prijave da je on doveden i skupo placen, mora da trpa su gluposti. Nista ne mora, sve mora da se odradi zajednicki. Covek je jednostavno lose upotrebljen, i znak je pitanja da li uopste znaju treneri sta da rade s njim. Podseca me recimo na Gouldelockovu epizodu u Maccabiju. Bukvalno na isti nacin ga tretiramo. I onda posle se ljutimo kad on ne nabija 20+ preko ruke i 1 na 1.

                            Comment


                            • Pa u pravu je Manny, takav je prosto igrac, a od svih akcija za njega sinoc je samo jedna prosla kako treba i promasio je sut. ( Kad mu se postavlja dupli blok da bi mu se dala sekunda da se digne i sutira sa 45c) Ako se urade losi blokovi (obicno i jesu jer Bjelica smeta kao Patrik Svejzi is filma Duh) on zastaje i krece u akciju gdje Lesor postavlja blok a on bira; ulaz, flouter ili asistenciju Bjelici ili Dangubicu. Licni utisak mi je da ne promasuje iz spot up kad dobije povratni pas > sut iz duplog bloka > poludistanca > ulaz > sut iz driblinga kad ostane sa visokim igracem. Opet moj utisak da nema traga kurcobolji, prosto nije nametljiv, ako nekog drugog krene on nece forsirati, ubacice svoje spot up sto dobije. Kad kola idu nizbrdo onda dobija nezahvalnu ulogu da rjesava probleme u napadu slicna uloga kao i Jenkinsu proslih sezona a onda se vracamo na Mannya, njima treba konstantnost, ritam, povjerenje. Ballhandling dobar, ne vrhunski ali dobar, pored Rocestija svi izgledaju smijesno ali on je za dvojku dosta dobar.

                              Comment


                              • Recimo najprostiji Slash. Sa ovakvim motionom i nekoliko varijacija na isti, Feldein bi u EL imao stalno solidne suteve. Ne zelim uopste da pricam o ABA, KLS i tim nivoima.

                                Comment

                                Working...
                                X