Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Mnogo se robuje nekim prošlim vremenima, krvavim treninzima u 6, košarka je vojska i sličnim nebulozama. NIJE ISTO igrati košarku sad i pre 15 godina, ogroman je broj utakmica, putuje se od jedne do druge najudaljenije tačke kontinenta, u Rusiji se menjaju i vremenske zone, sve te stvari moraju da se uzmu u obzir.
    Koliko puta je samo lik sa mog avatara napomenuo kakvo je blago kad imaju vremena da treniraju između dve utakmice, sigurno jedno desetak puta.
    Ne radimo mi ništa što ne rade svi ostali treneri u Evropi, pa i taj Žoc, koji je, gle čuda, pukao 25 razlike dan pre od ekipe od koje je izgubio i kod kuće. Zato, ostavite se praznih i prežvakanih priča i pustite proces da teče i da naočigled svih nas stasava jedna moćna ekipa, naravno pod uslovom da ključni igrači ostanu na okupu i sledeće sezone.
    Juče, pred utakmicu Himki - Unikaha, priređena svečanost Ogastinu od strane Himkija, zahvalnica što je proveo kod njih 4 godine. Ej stranac, 4 godine. Kod nas ni domaći igrač ako iole vredi neće provesti toliko vremena. O tome razmišljajte.
    Avatar ti je boli glava, a bolece jos vise za nedelju dan
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • A NBA ne gledate zato što nasi igrači koji tamo nastupaju nisu game changeri, priznajte. I zbog toga što se ima manje vremena i ne može da se ustaje više u 4 da se pogleda utakmica.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by ikaluka View Post
        Na zalost mi to moramo da radimo ove godine,prvi put u poslednjih nekoliko godina imamo dostojnog protivnika u ABA ligi.Lako je ostalim evrolikaskim klubovima kada im domace lige daju po nekoliko evroligaskih predstavnika ili imaju visegodisnje ugovore o zagarantovanom ucescu, jos kada se doda novac kojim raspolazu oni mogu da se ponasaju kako hoce.
        ABA liga je ubedljivo najslaksa liga od svih EL liga..kilmetraza mala a klubovi smesni kao bisokop...Buducnost je sad tezak protivnik...najbolje da igramo sa FMP-om finale...To se metla kako hoces u PO seriji...sem ako trener ne trokira, mada ne moze ni tako...

        Pazi i pogledaj malo ostale lige pa vidi kakve meceve imaju oni i koju kilometrazu itd...Mislim da ce ti to reci sve Nema tankovanja EL dok se ne dobije A licenca...marketing mora biti top, hale pune...nije jednostavno ali tako mora biti...

        Koliko veliku sansu imamo sad, najbolje vam moze reci partizai. Oni bi se obeseli najradije sad..
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK View Post
          Avatar ti je boli glava, a bolece jos vise za nedelju dan
          Tebe ili mene, videćemo Ako ti promeniš, neće samo tebe boleti glava nego i sve ostale
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            ABA liga je ubedljivo najslaksa liga od svih EL liga..kilmetraza mala a klubovi smesni kao bisokop...Buducnost je sad tezak protivnik...najbolje da igramo sa FMP-om finale...To se metla kako hoces u PO seriji...sem ako trener ne trokira, mada ne moze ni tako...

            Pazi i pogledaj malo ostale lige pa vidi kakve meceve imaju oni i koju kilometrazu itd...Mislim da ce ti to reci sve Nema tankovanja EL dok se ne dobije A licenca...marketing mora biti top, hale pune...nije jednostavno ali tako mora biti...

            Koliko veliku sansu imamo sad, najbolje vam moze reci partizai. Oni bi se obeseli najradije sad..
            Lepo napisi ono sto te muci, " NEVALJA ALIMPIJEVIC, treba nam neko drugi po mogucstvu Radonjic" ne moraju se pisati romani i raditi razne analize kada to moze kratko i jednostavno da kazes.
            Last edited by ikaluka; 03-02-18, 16:45.

            Comment


            • Originally posted by Победа View Post
              Igrali smo mi dobro odbranu, protiv Olimpijakosa 3/4 odlično, samo je ta treća bila problem. Protiv Partizana kada smo dodali gas, smo ih odbranom pobedili, napad je došao na to.

              Danas smo bili umorni i logično je da ekipa koja ipak nije toliko dobra u odbrani i konstantna da pod umorom odigra veoma loše odbranu.

              Sada su bitne utakmice kod kuće zbog finansijske koristi, kup i ABA liga. Verujem da ćemo igrati bolje nego danas.
              Umorni bre od cega brale??? U ponedeljak igrali tekmu. Ova je u petak!!!

              Ajde da ne nabijamo glavu u pesak vise za ovakve gluposti. Imamo 3 igraca koji mogu da kubure sa svezinom. Pera (koji nije igrao), Milko i Rochestie. Ostalo su ljudi koji moraju i mogu da trche do prekosutra.

              Utakmica na 4 dana i vec umorni jadni. Jednostavno su nadigrani do koske, procitani kao bukvar (Pedro je mag). Dva puta su nas dobili i to oba puta se stedeci i igrajuci sa shirokom rotacijom. U prvoj kuci smo i imali neke naznake da mozemo da im pridjemo ali su opet sve kontrolisali. Ovde nismo imali ni teorije da dobijemo sa ovim pristupom i igrom.

              Comment


              • Originally posted by mmajstor View Post
                Svima je jasno i pre ovog meca bilo da je nemoguce uci u plej of, ali svaka pobeda u EL koliko god da je rezultatski beznacajna dize nivo samopouzdanja i tim ulazi spremnije, jace u duele ABA lige. EL ima ogromni uticaj na timove u odnosu na one koji ne ucestvuju u EL. Buducnost je ove godine daleko dogurala u Evro kupu, koje je skroz kvalitetno takmicenje, i vidimo kako je energija, iskustvo i samopouzdanje iz tog takmicenja preneta na ABA ligu. Tako da mislim da svako "namerno" pustanje niz vodu nekih meceva moze debelo da nam se osveti, i nadam se da to ipak nije slucaj nego da nam ovi prosto ne leze. Prosto neverovatno sa kakvom lakocom igraju u napadu protiv nas.
                Pedro Martinez je to. Covek je ponikao iz sistema Juventuda s kraja 80ih i pocetka 90ih a znamo kako su oni tada igrali i koje sisteme su imali. Gledano cisto tehnicko-takticki retko koji trener moze da njemu izadje na crtu. Pogotovu mu je game-planning brutalan, kad zna da izolira neke stvari i napadne ih na 100 nacina, kao i da brani. Defanzivne sheme su mu odlicne takodje.

                Ono gde on manjka kao trener je onaj mentalni deo, cesto ulazi u sranja sa upravom i igracima. To je razlog zasto se nije dugo zadrzao nigde i menjao puno klubova. Kad mu se poklopi (a ima sanse da hoce u Baskoniji), taj ce svuda da ima dobre rezultate...

                Comment


                • Originally posted by MannyCalavera View Post
                  Pedro Martinez je to. Covek je ponikao iz sistema Juventuda s kraja 80ih i pocetka 90ih a znamo kako su oni tada igrali i koje sisteme su imali. Gledano cisto tehnicko-takticki retko koji trener moze da njemu izadje na crtu. Pogotovu mu je game-planning brutalan, kad zna da izolira neke stvari i napadne ih na 100 nacina, kao i da brani. Defanzivne sheme su mu odlicne takodje.

                  .
                  Nisam obracao paznju na coveka sve dok ga ti nisi istakao na live temi. Ovo kako ljudi igraju je milina za gledati (pod uslovom da ne igraju protiv nas) i cudi me kako nemaju bolji skor u EL.

                  Comment


                  • Originally posted by dekkard View Post
                    Mnogo se robuje nekim prošlim vremenima, krvavim treninzima u 6, košarka je vojska i sličnim nebulozama. NIJE ISTO igrati košarku sad i pre 15 godina, ogroman je broj utakmica, putuje se od jedne do druge najudaljenije tačke kontinenta, u Rusiji se menjaju i vremenske zone, sve te stvari moraju da se uzmu u obzir.
                    Koliko puta je samo lik sa mog avatara napomenuo kakvo je blago kad imaju vremena da treniraju između dve utakmice, sigurno jedno desetak puta.
                    Ne radimo mi ništa što ne rade svi ostali treneri u Evropi, pa i taj Žoc, koji je, gle čuda, pukao 25 razlike dan pre od ekipe od koje je izgubio i kod kuće. Zato, ostavite se praznih i prežvakanih priča i pustite proces da teče i da naočigled svih nas stasava jedna moćna ekipa, naravno pod uslovom da ključni igrači ostanu na okupu i sledeće sezone.
                    Juče, pred utakmicu Himki - Unikaha, priređena svečanost Ogastinu od strane Himkija, zahvalnica što je proveo kod njih 4 godine. Ej stranac, 4 godine. Kod nas ni domaći igrač ako iole vredi neće provesti toliko vremena. O tome razmišljajte.
                    Žoc izjavio da od prošle sezone ekipa ima jedan trening dnevno, ne dva. Kod nas bi sada ljudi od 06:00 do 18:00, zbog one sramote. I dalje mi nije jasno koja sramota, ali nema veze.

                    Originally posted by madafaka73 View Post
                    Očekivan poraz od mnogo kvalitetnije ekipe i to u gostima. Ne znam čemu jad i čemer na forumu...
                    Krajnje je vreme, mada mislim da je i pokasno, da neki shvate da mi ne možemo ove godine ni blizu plej-ofa sa ovakvim rosterom. I trenerom rukijem.
                    Podrška za Jovanovića, mislim da je dečko nepravedno skrajnut. Ima tu potencijala, nadam se da neće prihvatiti eventualnu ponudu nekog drugog kluba i otići iz Zvezde.
                    Dobra stvar kod pada Bjelica i Ročestija, te povreda Pere i Feldina, je što back up igrači dobijaju minutažu i koriste je solidno. To su igrači na koje se moramo osloniti sledeće sezone, jer će većina penzionera otići iz kluba.
                    Zbog neznanja. Posle jedne pobede nebo je granica, posle jednog poraza kao da smo pred gašenjem.

                    Originally posted by MannyCalavera View Post
                    Umorni bre od cega brale??? U ponedeljak igrali tekmu. Ova je u petak!!!

                    Ajde da ne nabijamo glavu u pesak vise za ovakve gluposti. Imamo 3 igraca koji mogu da kubure sa svezinom. Pera (koji nije igrao), Milko i Rochestie. Ostalo su ljudi koji moraju i mogu da trche do prekosutra.

                    Utakmica na 4 dana i vec umorni jadni. Jednostavno su nadigrani do koske, procitani kao bukvar (Pedro je mag). Dva puta su nas dobili i to oba puta se stedeci i igrajuci sa shirokom rotacijom. U prvoj kuci smo i imali neke naznake da mozemo da im pridjemo ali su opet sve kontrolisali. Ovde nismo imali ni teorije da dobijemo sa ovim pristupom i igrom.
                    Mogu biti umorni iz više razloga. Možda zbog loših kondicionih priprema, a možda jednostavno Alimpijević pojačao intezitet treninga sada znajući da ne vredi igrati maksimalno ovu utakmicu i da ovaj period nije toliko bitan. Sledeća utakmica je s FMPom i bolje iskoristiti ovo kratko vreme da se jače rade na treninzima.

                    Ne znam sećaš li se utakmice Zvezda Efes prošle sezone u pionru kada smo izgubili 15 razlike. Ta utakmica je bila klasičan primer umora igrača, dekoncetrisanost pre svega, zakasnele reakcije u odbrani, loše odluke itd.

                    Ta utakmica je igrana trećeg februara, a ova juče drugog februara.


                    Morate da shvatite šta znači tempiranje fizičke forme i koliko je ono bitno. Posle priprema ekipa je na nekom fizičkom maksimumu. S obzirom da je nemoguće biti tako cele sezone, vremenom kreće da pada njihova fizička spremnost. Logično je da trener jedan deo sezone žrtvuje tj. da mu ekipa igra slabije jer je počeo da opet diže tu fizičku formu s jačim treninzima da kada dođu one najbitnije utakmice oni budu opet na tom vrhuncu fizičke forme na kojem su bili posle priprema.

                    Setite se Vlade Vukoičića i šta se desi kada cele sezone ti pada ta forma da na kraju gubiš od Mege 10 razlike i da igrači praktično ne mogu da se kreću.
                    Last edited by Победа; 03-02-18, 12:59.

                    Comment


                    • Originally posted by mmajstor View Post
                      Nisam obracao paznju na coveka sve dok ga ti nisi istakao na live temi. Ovo kako ljudi igraju je milina za gledati (pod uslovom da ne igraju protiv nas) i cudi me kako nemaju bolji skor u EL.
                      Problem je sto on nije selektirao tim. Covek je doveden u sred sezone kad je isteran Pridjoni koji je bio ocajan. Dakle nije njegova selekcija. Glavno pojacanje im celu sezonu povredjeno McRae, propali im grdni transferi. Plus je povredjen bio i Garino, pa i Granger neko vreme itd. Coveka su ubacili bukvalno u masinu i prvih par tekmi je to bio totalni haos, ali evo par meseci posle to lici na ozbiljnu ekipu. Izuzetno je kvalitetan trener.

                      Ja kad sam cuo lude glasine po novinama da ce u Zvezdu mozda kad je otisao Radonja, bio sam prvi put u zivotu blizu da odem u crkvu i pomolim se

                      Comment


                      • Originally posted by MannyCalavera View Post
                        Problem je sto on nije selektirao tim. Covek je doveden u sred sezone kad je isteran Pridjoni koji je bio ocajan. Dakle nije njegova selekcija. Glavno pojacanje im celu sezonu povredjeno McRae, propali im grdni transferi. Plus je povredjen bio i Garino, pa i Granger neko vreme itd. Coveka su ubacili bukvalno u masinu i prvih par tekmi je to bio totalni haos, ali evo par meseci posle to lici na ozbiljnu ekipu. Izuzetno je kvalitetan trener.

                        Ja kad sam cuo lude glasine po novinama da ce u Zvezdu mozda kad je otisao Radonja, bio sam prvi put u zivotu blizu da odem u crkvu i pomolim se
                        To da on nije selektirao tim i nije neko opravdanje, nije ga selektirao ni Saša Obradović pa gazi svuda gde igraju.
                        A nije ga selektirao ni Alimpijević, ako ćemo već pravo, koji kao rookie trener u EL ima bolji skor nego neki mnogo iskusniji treneri od njega.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by Победа View Post
                          Mogu biti umorni iz više razloga. Možda zbog loših kondicionih priprema, a možda jednostavno Alimpijević pojačao intezitet treninga sada znajući da ne vredi igrati maksimalno ovu utakmicu i da ovaj period nije toliko bitan. Sledeća utakmica je s FMPom i bolje iskoristiti ovo kratko vreme da se jače rade na treninzima.

                          Ne znam sećaš li se utakmice Zvezda Efes prošle sezone u pionru kada smo izgubili 15 razlike. Ta utakmica je bila klasičan primer umora igrača, dekoncetrisanost pre svega, zakasnele reakcije u odbrani, loše odluke itd.

                          Ta utakmica je igrana trećeg februara, a ova juče drugog februara.

                          Morate da shvatite šta znači tempiranje fizičke forme i koliko je ono bitno. Posle priprema ekipa je na nekom fizičkom maksimumu. S obzirom da je nemoguće biti tako cele sezone, vremenom kreće da pada njihova fizička spremnost. Logično je da trener jedan deo sezone žrtvuje tj. da mu ekipa igra slabije jer je počeo da opet diže tu fizičku formu s jačim treninzima da kada dođu one najbitnije utakmice oni budu opet na tom vrhuncu fizičke forme na kojem su bili posle priprema.

                          Setite se Vlade Vukoičića i šta se desi kada cele sezone ti pada ta forma da na kraju gubiš od Mege 10 razlike i da igrači praktično ne mogu da se kreću.
                          Brale celog zivota sam u sportu, tako da dobro znam sta znaci forma, priprema, tempiranje iste i slicno. Sve ovo sto si napisao bi imalo smisla da je pristup tome logican od strane trenera i ekipe. Ja licno ne verujem da je u pitanju fizicki pad, vec jednostavno lose taktiziranje, priprema tekme i ocajan pristup ovoj utakmici svih iz kluba. Ali ajde da uzmemo u obzir da se planira forma igraca i sprema i da to moze da se kontrolise potpuno (a ne moze). Evo kratak rezime:

                          - Pre pocetka sezone je receno da se gura novi tim, isti treba da se gradi i da nema imperativa nikakvog u EL. Cilj je ABA. Dakle samim tim nas ne treba apsolutno da interesuje dobra forma u startu u EL, niti potenciranje na pripreme tada. Naprotiv tada smo morali da igramo siroko u rotaciji i da se treninzima da veci intenzitet da bi napredovali u igrali se novi igraci. Mi smo igrali kratku rotaciju, raubovali igrace koji ionako nisu fizicki spremni da iznesu veliki napor u prolongiranom periodu.
                          - Ako je fokus bio na 3 domaca trofeja, to onda znaci da u EL je fokus trebao da bude na spremi za utakmice koje realno mozemo da dobijemo, a ostalo da se pobijemo pa sta bude. Neobjasnjiv je onda pristup vs Efes u Istanbulu, Zalgiris tamo, Khimki kuci itd itd itd. Dakle tu je trebalo da se da gas u EL. Ako si primetio mi smo prilicno drugacije odigrali i potencirali utakmice.
                          - Ako je nepohodno biti pravi za ABA Play Off, KRK i KLS, kako onda objasniti 3 poraza u 4 tekme od direktnih rivala. Zasto nije stavljen prioritet da to mora da se dobije i da se igra u BG-u tekma vise u ABA PO. To je bio jedini prioritet.

                          I sad cu reci za kraj. Ja nisam ukupno razocaran rezultatima u EL. Nikada nisam mislio da su rezultati cisto merilo rada, i kad su dobri i kad su losi. Mislim da cisto rezultatski mi imamo sezonu otprilike kakvu smo mogli da ocekujemo. Pristupom, strukom i radom s druge strane jesam u nekim aspektima. Pre svega mislim na pricu trenera i njegove alibije stalne. Necu da recikliram temu, mozes da vidis pricu kad je bio njegov onaj intervju. Od tada, ja ne vidim nekog ko drzi konce u svojim rukama i zna sta radi. Ne kazem da je on los trener, ali jedno prica a drugo radi. To kod mene ne zasluzuje preterano postovanje.

                          Naravno, svako moze da misli drugacije. Ovo je samo moje.

                          Comment


                          • Originally posted by dekkard View Post
                            To da on nije selektirao tim i nije neko opravdanje, nije ga selektirao ni Saša Obradović pa gazi svuda gde igraju.
                            A nije ga selektirao ni Alimpijević, ako ćemo već pravo, koji kao rookie trener u EL ima bolji skor nego neki mnogo iskusniji treneri od njega.
                            Nije alibi? Pa sve zavisi kakva je selekcija. Ako ja uradim vrh selekciju i dam ti ekipu, ja sam ti pomogao. Ako uradim krsh selekciju i dam ti ekipu, onda si u kurcu i moras da vadis situaciju. Tako da ako nesto moze da bude alibi to je.

                            To sto je Alimpijevic bio van selekcije tima, govori o njegovoj poziciji i autoritetu u klubu. Martinez nije mogao da selektuje jer nije bio u klubu uopste kad se to radilo, a sigurno bi imao svoje ideje. Alimpijevicu to nije dopusteno, TO JE OGROMNA RAZLIKA. A sto se tica skora u EL, pogledacemo na kraju sta je uradio. Ima klubova kojima trener ne moze da pomogne, makar bio i vrhunski. Iz mnogih drugih razloga.

                            Martinez je uzeo ekipu koja je bila u povredama, losa selekcija i 0-4 u EL. Od tada ima 10-7 sa tezim rasporedom (prvih 4 poraza su bili Olimpijakos, Makabi, Brose i Valencija, 3 tekme gde je Baskonia favorit). Tako da ne znam sta moze da se zameri coveku koji dodje mesec i nesto nakon pocetka sezone u ekipu, i ta ekipa se ne raspada, vec napreduje i ima sanse za PO u EL. Uz sve to, ekipa je po budzetu pri dnu EL, ne racunajuci sirotinju kao sto su Zvezda i Zalgiris. I ima jednu 4ku u timu Shengeliju Covek rotira 4 centra unutra a igra spolja uglavnom Za mene je to fenomenalan rad...

                            Comment


                            • Originally posted by Laki21 View Post
                              Ja lično sam odigrao milion ozbiljnijih basketa od onoga što su naši "profesionalci" sinoć prikazal
                              Ja sam svaki basket odigrao do koske, svaku fucu na malice, ili na rukometne. Svaki tenis, svako spustanje niz ski stazu...
                              Da ne pricam o vaterpolu koji sam trenirao pomalo... ide protivnicka kontra, plivam za njima kao sumanut, iako pretpostavljam da ne mogu da ga stignem... par puta se islplatilo...
                              Verovatnose covek promeni kada uleti kinta i kada to postane i posao...

                              Comment


                              • Ne znam o kakvom plej ofu se govori. To niko nije ni ocekivao.
                                Niti su problemi porazi. Njih 5, 10, 15.
                                Problem je stav igraca na terenu i njihova odbrana.
                                Neko napisa jebo treninge u 6, gvozdenu disciplinu itd,itd.
                                Nama je to donosilo rezultate.
                                Nasa igra od sinoc je igra nekog Makabija, Armanija itd sa grupom placenika koji gledaju samo licnu statistiku.
                                Ne mozemo mi da primamo 30 koseva iz kontre, polu kontre a da nismo u stanju da se vratimo u odbranu. To je nedopustivo.
                                Alimpijevic pre meca izjavi ,,Nismo bez sansi, a nakon.meca ,,Nismo imali sansi. Ne zameram igracima,,?????????
                                Ite kako treba da im se zameri i skrene paznja.
                                Nedisciplina je zaista zabrinjavajuca. Prosto ne postoji individualna odgovornost igraca. Oni znaju da koliko god gresaka da naprave nece napolje. To je pogresan pristup. Igraci moraju da se nauce odgovornosti u odbrani. Alimpijevic to ne.moze cele sezone.
                                Ima malo i do selekcije tima ali mnogo vise do drugih stvari.

                                Comment

                                Working...
                                X