Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kada se vrate Antic i Feldin, mi cemo imati svih 12 igraca koji mogu u svakom trenutku da doprinesu na terenu. Mislim da odavno nismo imali takvu siyuaciju. Radonja je koristio 10, donekle 11 igraca, a sada super 12 igraca.

    Comment


    • Originally posted by Ganac View Post
      Ima inspektora uvek ali to nije bitno, bitna je poenta da im pojedinci ne mogu ništa jer neko moćan stoji iza njih...
      Zato sam ja zavrsio upis sa:
      Ali...

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Prošlogodišnji tim je bio uigraniji, ovaj ima veći upside, ako ostane okosnica tima sledeće sezone uz adekvatna pojačanja plejof ne bi smeo da dolazi u pitanje. Naravno, sve zavisi ko će ostati od igrača i ko će biti doveden.
        Poslednja recenica sve govori i objasnjava.
        To je ujedno i odgovor zasto se ne napravi dugorocan plan. Za dugorocan plan ti trebaju dugorocne (stabline) investicije, a mi smo bili primorani da prosle godine prodamo Guduru u Kuza. OK, sada idu price da se nismo lepo rastali sa njim.
        Kako god...
        Sada krecu price ovde na forumu da smo vec imali veliku ponudu za Lesora, da nema sanse da ostane Feldin.
        Dokle god mi budemo dovodili igrace i sa njima sklapali visegodisnje ugovre, ali ih prodavali cim se za to ukaze sansa, sve cesce i vise cemo biti u situaciji kao na pocetku 2017/18.
        Da ostane Lesor, da se Ristic i Jovanovic bore za mesto u timu, a da se dovede dobar centar, to bi bila bombona.
        Jankovica imamo i vidimo da je sve bolji. Kupiti nekog stranca. I tako dalje. Na svakoj poziciji imamo nekog ko je dosta dobar (u nasem plateznom rangu) i nekog ko je OK.
        Poenta je samo zadrzati sto vise kvalitetnih igraca (bez obzira na pasos) od ove godine i dodati to sto nedostaje (bude nedostajalo).
        Ono sa cim se verovatno svi slazemo je da nam treba dobar plej i dobar centar... Ja bih dodao da je jedan 4/3 ili 3/4 takodje to nesto sto cini najbitniju osnovu tima.

        I jos nesto, a vezano je za slucaj Bolden, a mozda sutra bude vezano za slucaj Lesor... Isle su price, kao nece da igra za male pare kad mu tamo nude 10x vise; nezadovoljan igrac... OK, za Boldena je bilo i da ima problem sa ponasanjem.
        To da neko nece da igra za manje novca je po meni losa / suplja prica. Jedino sto moze, ili bi trebalo da KKCZ opredeljuje u takvim situacijama je novac. Da li je neophodan, ili nam je bitnije da imamo igraca na odredjenoj poziciji (ukljucujuci i te, sada vec cuvene, ljudske kvalitete).
        Nema sanse da neki igrac nece da daje svoj maksimum. Niko valjda nije lud da ne igra, igra lose, ili sta vec i bude zakucan na klupu, ili igra na kasicicu. Tako se najlakse gubi i na ceni, ali i na formi.
        Last edited by Grof; 31-01-18, 04:32.

        Comment


        • @Grof

          Slazem se da je potreban dugorocan plan finansiranja, mada cini mi se da klub to naziva "novim ciklusom". Visegodisnji ugovori se potpisuju u nadi da tim moze da se projektuje za dvije - tri godine unaprijed uz doselekciju. Realnost je da cim dobijemo unosnu ponudu mi odmah prodajemo sto je direktna veza losih finansija i tako u zacaran krug.

          Comment


          • Originally posted by Victor BG View Post
            Realnost je da cim dobijemo unosnu ponudu mi odmah prodajemo sto je direktna veza losih finansija i tako u zacaran krug.
            Upravo tako. S tim što je dobro kad ima šta da se proda. Ovaj tim koji sad imamo je napravljen tako što je prodan onaj prethodni, skoro do posljednjeg igrača, plus Bolden koji nije odigrao ni jednu utakmicu za CZ. Šta ako se ne desi prodaja kao Kalina ili Gudura?
            Sjajno je kad se pojavi igrač iz FMP tipa Gudura, Dobrić ili Davidovac koji moža da izraste u legitimnog EL igrača, ali ta FMP produkcija je maksimalno jedan igrač godišnje. Za kakav-takav učinak u EL, a boga mi i za dominaciju u ABA, treba da se dovode solidni Amerikanci, tipa Ročesti ili bar Feldin, a za njih treba para.
            Usput, zna li se kakve ugovore imaju Feldin i Lesor? Je li fiksno obeštećenje? Imamo li još igrača sa nekom simboličnom izlaznom klauzulom, 100 k dolara ili tako nešto?

            Comment


            • Kako stvari stoje ovi igraci nam ostaju za narednu sezonu:

              Enis,?
              Lazic,?
              Davidovac, Dobric?
              Jankovic,?
              Lesor, Jovanovic,?

              Drugim recima malo preko polovine danasnjeg sastava. Bio bih zadovoljan da produzimo ugovor sa Rocestijem i onda bi to izgledalo otprilike 'vako nekako:

              Rocesti, Enis,
              Lazic, Radanov, haubica Pojacanje
              Davidovac, Dobric
              Jankovic, Apic
              Lesor, Jovanovic, kombo Pojacanje 4/5

              Covic je pokazao da je spreman da zrtvuje dugorocni razvoj igraca naustrb visoke marze na igracu. Tako da ako nam opet neko ponudi obestecenje od 1 milion za Lesora nije nemoguce i on da ode. Sve manje od toga se ne isplati. A i upitno je da li ce Jovanovic ostati ili ce imati scenario Radicevic. Ovako deluje malo tanko na visokim pozicijama.
              Last edited by mmajstor; 31-01-18, 09:25.

              Comment


              • Originally posted by mmajstor View Post
                Kako stvari stoje ovi igraci nam ostaju za narednu sezonu:

                Enis,?
                Lazic,?
                Davidovac, Dobric?
                Jankovic,?
                Lesor, Jovanovic,?

                Drugim recima malo preko polovine danasnjeg sastava. Bio bih zadovoljan da produzimo ugovor sa Rocestijem i onda bi to izgledalo otprilike 'vako nekako:

                Rocesti, Enis,
                Lazic, Radanov, haubica Pojacanje
                Davidovac, Dobric
                Jankovic, Apic
                Lesor, Jovanovic, kombo Pojacanje 4/5

                Covic je pokazao da je spreman da zrtvuje dugorocni razvoj igraca naustrb visoke marze na igracu. Tako da ako nam opet neko ponudi obestecenje od 1 milion za Lesora nije nemoguce i on da ode. Sve manje od toga se ne isplati. A i upitno je da li ce Jovanovic ostati ili ce imati scenario Radicevic. Ovako deluje malo tanko na visokim pozicijama.
                Ne zna se ništa, to što neko ima dugogodišnji ugovor nije nikakva garancija da će ostati, tako da je sve na nivou spekulacija.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Ne zna se ništa, to što neko ima dugogodišnji ugovor nije nikakva garancija da će ostati, tako da je sve na nivou spekulacija.
                  Pa da. Ako, recimo, Dobrić nastavi dobro da igra i na kraju stigne za njega ponuda od 500-600 k, sumnjam da ga neće prodati, iako bi logično bilo da nam on bude važan igrač još koju godinu.

                  Comment


                  • Feldin tesko da ce ostati jer se na njemu moze i zaraditi a za Rocestija ne bi zalio para da ga zadrzimo...
                    Enis i Lesort ostaju 99% kao i Dobric ,Laza standardno ostaje ,Danguba mislim da ako nastavi ovakve partije moze da ubode lep ugovor napolju .
                    .Omic ce otici garantovano kako god da odigra ,J i J ostaju sigurno ,Antic zavrsava karijeru ...Apic mislim da nije za Zvezdu a Radanov bi trebao da zaigra za nas naredne godine ,Lazarevic takodje kod nas

                    sve u svemu mora se odresiti kesa lepo za dva kvalitetna igraca ...nadam se na pocetku prelaznog roka da mozemo da reagujemo bar jednom u zivotu...

                    Comment


                    • Nije garancija, ali je veca verovatnoca da ce ostati od onih kojima istice ugovor. Za sada postoji motivacija klubova za jedino Lesora. Ako Enis bude pruzio kvalitetne partije moguce da ce i za njega skociti interesovanje. Za Dobrica bi to prakticno bilo samoubistvo za nas, ovaj stats protiv Partizana ne verujem da ce pruziti u kontinuitetu ove sezone, ali sledece bi mogao jer ce imati vecu minutazu.

                      Comment


                      • sve to pod uslovom da se osvoji aba i igra El dogodine ..jer u suprotnom boljim se da ce biti susni period pred nama ..i da ...Alimpije da ostane bar 3 god kakav god da scenario bude sto se tice trofeja ..

                        Comment


                        • ... sve u svemu, preuranjene su priče o rosteru za narednu sezonu, da vidiimo šta možemo u EL do kraja da uradimo, slede nam Baskonija, Armani, Brose, Unikaha nije nerealno da zabeležimo sve četiri pobede i da se popnemo poziciju ili dve na tabeli.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by darko pancev View Post
                            Feldin tesko da ce ostati jer se na njemu moze i zaraditi a za Rocestija ne bi zalio para da ga zadrzimo...
                            Enis i Lesort ostaju 99% kao i Dobric ,Laza standardno ostaje ,Danguba mislim da ako nastavi ovakve partije moze da ubode lep ugovor napolju .
                            .Omic ce otici garantovano kako god da odigra ,J i J ostaju sigurno ,Antic zavrsava karijeru ...Apic mislim da nije za Zvezdu a Radanov bi trebao da zaigra za nas naredne godine ,Lazarevic takodje kod nas

                            sve u svemu mora se odresiti kesa lepo za dva kvalitetna igraca ...nadam se na pocetku prelaznog roka da mozemo da reagujemo bar jednom u zivotu...
                            Problem u dresenju kese na pocetku je da ono sto je dobro, to je i skupo. Onda, oni koji su mozda dostupni (USA igraci), do poslednjeg trenutka cekaju NBA ponude, last cut... Mozemo da dovedemo nesto osrednje (na tom pocetku), ali i to osredjnje ce da zacepi jaku cenu, pa se svodi na vaganje, jurenje onih koji izlaze iz povreda, ili su imali losu sezonu...
                            Kada bi se imalo para, od nasih igraca, koji igraju u Evropi, a kojima je CZ simpaticna, bi mogla da se napravi opasna ekipa, uz dodatak par stranaca, ili cak bez.
                            Prica nije uopste lagana, jer smo ograniceni jezivo sa parama koje nemamo :-)
                            Ja bih za Dangu dao pare, ako uopste budemo i blizu da mozemo da pariramo. Laza opasno baguje ove godine. Mi se sve nadamo da je to privremeno i posledica umora i povreda, ali sta ako je trend? Ako Danga ode, tesko ce biti napraviti od domacih igraca pit bul varijantu na protivnickim spoljim.
                            Za Rocestija se slazem.
                            Feldin? Problem moze da bude njegova plata u drugoj godini ugovora koju bi KKCZ morala da placa u celosti, dok je trenutno veci trosak na strani PAO-a
                            Ne znam, bilo bi lepo da zadrzimo sto vise igraca iz ove sezone, jer evo sada to vec izgleda sasvim pristojno i za EL uslove.
                            Last edited by Grof; 31-01-18, 10:05.

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              ... sve u svemu, preuranjene su priče o rosteru za narednu sezonu, da vidiimo šta možemo u EL do kraja da uradimo, slede nam Baskonija, Armani, Brose, Unikaha nije nerealno da zabeležimo sve četiri pobede i da se popnemo poziciju ili dve na tabeli.
                              dajte ljudi ne preterujte ..kakve 4 pobede ...prvu ce nas pocepati Laboral ko cigance napolitanku...Armani se moze dobiti kuci to je jedino ocekivano ..ostalo na guzove

                              Comment


                              • ima li nekih informacija kada se ocekuju Pero i Feldin?

                                Comment

                                Working...
                                X