Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Wingwalker View Post
    Šalim se Lazo. Taj post je trebao uvijeno da izrazi moje neslaganje sa iznošenjem stava: ima da nas pune samo stoticama na svakoj tekmi... (ili kako već). Sve i da nas pune, stav je problem. Bar meni... i to iznet tako samouvereno baš ovde.
    Ako već zna unapred da smo pukli do kraja sezone sa ovim timom, idi piši to kod komšija na temi...oni bar željni.
    Ma Zvezda je veca od svih nas.
    Veceras je vrlo bitan mec. Daj da dobijemo pa cemo posle lakse disati[emoji3]

    Comment


    • @Viktor
      Kakva bre lupanja? Samo na 13 utakmica ove sezone smo primili manje od 80poena,krsina smo u odbrani sto nekako uspeva napad da prikrije za sada...
      Drugo ja sam rekao da cemo primiti 100p,sto ne znaci da necemo dati 101p i tako pobediti...ali bitno je odmah skociti na nekoga,no ja se necu upecati...ono sto ja vidim nece niko drugi da promeni kod mene,za mene je recimo glupo i debilno reci da ce radicevic biti nekad igrac,pa ja nigde nisam rekao to,dok dekard samo pecka mene i druge bez potrebe,shvatao sam to kao salu i bilo mi je ok,ali on covek nastavlja iako ga nisam nikad uvredio...
      Last edited by Czbg9; 14-01-18, 14:49.

      Comment


      • Originally posted by Laza Kacanski View Post
        Ako si se prepoznao sta mogu.
        Ovo dokazuje i funkcionalnu nepismenost, jer sam samo ukazao na pravopisne i gramatičke greške.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Ovo dokazuje i funkcionalnu nepismenost, jer sam samo ukazao na pravopisne i gramatičke greške.
          Jbg sta da radim kada sam nepismen.
          Dok je pismenih kao ti lako cemo.

          Comment


          • Originally posted by Victor BG View Post
            @Manny

            Sta je "funnel" akcija? Jel ovo sto je posle opisano ili?
            Funnell tj. Levak u domacici. Evo nacrtao sam zacas, lakse ces da vidis tako.

            2018-01-14 15_51_22-Basketball Playbook.jpg

            Dakle, loptu spustaju na peticu koja moze da igra u postu, ledjima i sl. I onda sledi akcija za 4ku, gde on bukvalno pravi zakrcenje svojim blokom da oslobodi beka (levak), koji siri dodatno odbranu i tu ili forcuje switch, gde onda 4ka ima ogroman missmatch kao i bek, ili ako bek ide preko bloka za dvojkom, onda ima baseline penetraciju otvorenu da napadne kos, jer 4ka izvlaci spolja svog cuvara.

            Naravno akcija zavisi od 5ce pre svega. Readovi neki idu otprilike ovako. Kad krene da se gradi petica, plej trazi bolji ugao da mu spusti loptu u post. Ako wing (3ka) igrac skupi unutra da zaustavi taj pass onda play ima otvoreni pass u cosku za tri, ukoliko puste pass i idu na udvajanje onda lopta ide spolja od 5ce na 3ku za sut. Ukoliko puste da primi loptu u post i brane to zidanje petice, on pokazuje odmah agresiju na kos i spusta loptu na parket. Dok on to radi, krece 4ka u akciju svoju. Onda sekundarni read za peticu je da ako pomogne 4ka u postu, lopta ide spolja na 4ku jer ce bek morati da ode za 2kom. Ukoliko on to ne radi i ostane na 4ci, onda nastavlja se protok lopte sa 4ke na tog beka u cosku.
            Last edited by MannyCalavera; 14-01-18, 15:05.

            Comment


            • Sad sam skapirao, prvi put sam cuo za funnel. Na ovu foru im je proslo dosta suteva na prvoj utakmici, ne vjerujem da ce opet iako je jako komplexno za braniti ovakav napad. Ja bih licno sa 3 pomogao na low post i rizikovao sut jer ako lopta ode na 4 on ima vise opcija i laksih dosta. Mada mislim da smo bez Pere najtanji na centralnom piku, bolje je dosta nego na pocetku al opet smo najranjiviji tu po meni. Hvala za objasnjenje i slikovit prikaz

              Comment


              • Originally posted by Victor BG View Post
                Sad sam skapirao, prvi put sam cuo za funnel. Na ovu foru im je proslo dosta suteva na prvoj utakmici, ne vjerujem da ce opet iako je jako komplexno za braniti ovakav napad. Ja bih licno sa 3 pomogao na low post i rizikovao sut jer ako lopta ode na 4 on ima vise opcija i laksih dosta. Mada mislim da smo bez Pere najtanji na centralnom piku, bolje je dosta nego na pocetku al opet smo najranjiviji tu po meni. Hvala za objasnjenje i slikovit prikaz

                Odbrana takodje ima readove za ovakve akcije. Problem je sto je kljuc odbrane tu 4ka. A nase 4ke su Milko i Jankovic. Fora je da 4ka odbrambena odmah krene za njim kad krene u Akciju i da ledjima i rukama zatvori taj pass ka 4ci. Dakle da natera akciju na tog beka u cosku. To daje odbrani vise vremena da se vrati u normalu nakon tog bloka. Onda defanzivna rotacija ide, kad lopta ode na beka u cosku da se gradi skok ako sutne, ako napadne penetracijom, 5ca izlazi na taj baseline a 4ka slajduje u reket da zatvori reket i peticu. E sad zamisli da bilo sta od toga Pera i Milko treba da stignu

                Zato me plasi taj set. Imaju oni iz tog seta i neke druge akcije, ali ova mi je bas ostala upecatljiva.

                Comment


                • I bez treninga će puno značiti za igru i igrače.(Rope)
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • Kalavera, pisi cesce, mnogo češće, sto cesce ovakve upise. Zadovoljstvo.

                    Comment


                    • Originally posted by MannyCalavera View Post
                      Funnell tj. Levak u domacici. Evo nacrtao sam zacas, lakse ces da vidis tako.

                      [ATTACH=CONFIG]15659[/ATTACH]

                      Dakle, loptu spustaju na peticu koja moze da igra u postu, ledjima i sl. I onda sledi akcija za 4ku, gde on bukvalno pravi zakrcenje svojim blokom da oslobodi beka (levak), koji siri dodatno odbranu i tu ili forcuje switch, gde onda 4ka ima ogroman missmatch kao i bek, ili ako bek ide preko bloka za dvojkom, onda ima baseline penetraciju otvorenu da napadne kos, jer 4ka izvlaci spolja svog cuvara.

                      Naravno akcija zavisi od 5ce pre svega. Readovi neki idu otprilike ovako. Kad krene da se gradi petica, plej trazi bolji ugao da mu spusti loptu u post. Ako wing (3ka) igrac skupi unutra da zaustavi taj pass onda play ima otvoreni pass u cosku za tri, ukoliko puste pass i idu na udvajanje onda lopta ide spolja od 5ce na 3ku za sut. Ukoliko puste da primi loptu u post i brane to zidanje petice, on pokazuje odmah agresiju na kos i spusta loptu na parket. Dok on to radi, krece 4ka u akciju svoju. Onda sekundarni read za peticu je da ako pomogne 4ka u postu, lopta ide spolja na 4ku jer ce bek morati da ode za 2kom. Ukoliko on to ne radi i ostane na 4ci, onda nastavlja se protok lopte sa 4ke na tog beka u cosku.
                      Je l' vidis sa kakvim se znanjem ide u kafanu? Pardon, forum.

                      Comment


                      • Svaka cast Manny.
                        Jedan od forumasa sa jako kvalitetnim upisima i kvalitetnim i konstruktivnim opservacijama. Samo pisi.
                        Ostalo je jos malo vise od sat vremena, ajmo, koncentracija!

                        Comment


                        • Originally posted by MannyCalavera View Post
                          Odbrana takodje ima readove za ovakve akcije. Problem je sto je kljuc odbrane tu 4ka. A nase 4ke su Milko i Jankovic. Fora je da 4ka odbrambena odmah krene za njim kad krene u Akciju i da ledjima i rukama zatvori taj pass ka 4ci. Dakle da natera akciju na tog beka u cosku. To daje odbrani vise vremena da se vrati u normalu nakon tog bloka. Onda defanzivna rotacija ide, kad lopta ode na beka u cosku da se gradi skok ako sutne, ako napadne penetracijom, 5ca izlazi na taj baseline a 4ka slajduje u reket da zatvori reket i peticu. E sad zamisli da bilo sta od toga Pera i Milko treba da stignu

                          Zato me plasi taj set. Imaju oni iz tog seta i neke druge akcije, ali ova mi je bas ostala upecatljiva.
                          Zamišljam trening gde Alimpijević ovo objašnjava našim igračima:

                          Spoiler
                          Enis:



                          Janković:



                          Lesor:



                          Jovanović:

                          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                          Comment


                          • Originally posted by Laki21 View Post
                            Zamišljam trening gde Alimpijević ovo objašnjava našim igračima:
                            Fali ti Bjelica

                            Comment


                            • Originally posted by MannyCalavera View Post
                              Fali ti Bjelica

                              Ne fali, on još nije stigao na trening.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Stigao je, ali...

                                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                                Comment

                                Working...
                                X