Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Realno ko kaze da je Alimpije 1/3 trenera sto je Dzikic taj veze sa kosarkom nema. Ako se to mora objasnjavati onda do moga....... Ovaj isao prigradskim busom sa svim timovima sto je trenirao...a nije imao ni mentore i odjednom sad svi njega gotive....pricaju sa njim, Zoc gleda Mornar-Zvezda....

    Pa jedan Itudis je iskrvario dok nije dosao do EL trenera, godine i godine...Sad, mozda gresim..mozda je ovaj bolji i od njega...
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Klinike su nekad bile jedini nacin da se nauci vise od iskusnijih, danas mentori uzimaju lovu u svojim klubovima nema vise amaterizma. Postoji mnogo nacina da naucis ako zelis, a Alimpije zeli, uci, radi, grijesi, ispravlja greske... To je proces, kao i mlad igrac kome treba istrpiti nesto da bi dobio full paket. Momak ima sve, iskustvo ce steci, njemu je prva godina u EL ajde ne gledaj ko je i sta je gledaj tim od 11 novih igraca i pogledaj kako igraju... Priznaj da je dobro

      Comment


      • Sta on to ima sve?
        Last edited by LosmiSK; 09-01-18, 03:11.
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Ima potencijal a ako ovako bude predan, za cetiri godine cemo da saberemo sta je sve postigao.

          Comment


          • Kod nas se uspeh meri brojem osvojenih trofeja. Tako da.....
            Alimpijevic je dobio sansu koja se pruza malo kome pa cak i onim koji su to mozda vise zasluzili.
            Na.njemu je da pokaze dal je kadar za tu ulogu.
            Ove price kako je on bolji trener od ovog ili onog su nepotrebne. Alimpijevic tek treba da pokaze kakav je trener.
            Ako je uspeh dobiti Real, Armani i to treba da mu bude uspeh na osnovu kojeg ce se ceniti njegovo znanje to nije dobro.
            Opet kazem trofeji, pobede u utakmicama za trofeje, izbacivanje igraca to je pecat trenera.

            Comment


            • Originally posted by Victor BG View Post
              Ima potencijal a ako ovako bude predan, za cetiri godine cemo da saberemo sta je sve postigao.
              Oce to tako.... teoretske sanse nema da on bude 4 godine trener Zvezde...
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Nepotrebne su takođe i priče da je neko bolji od njega dok se ne zavši sezona i svedu računi. Nije prvi put da imamo takvu vrstu izletanja sa izjavama "ovaj igrač je basketaš", "ovaj igrač je glup, nikad ništa neće naučiti", pa kad ih stvarnost demantuje sledi glumljenje fikusa i pravljenje da tako nešto nije nikad rečeno. Pomislio bi čovek posle jednog, dva, tri takva slučaja da će prestati sa tom praksom, međutim to se vraća kao hronična bolest. A prilično je iritantno čitati takve izlive "vere" u tim za koji navodno navijaš. Malo se saberite i malo više promišljanja pre nego što se sledeći put odlučite da kritikujete nešto, a bez pravog osnova. Stvarno je gadno čitati takve splačine.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Pišem skoro od početka sezone na temi ABA liga koliko je Budućnost potencijalno opasasan protivnik. Posle dve pobede nad nama, naravno da ne menjam svoje mišljenje. Međutim, pisao sam i da ne verujem da će u utakmicama za trofeje uspeti da iznesu pritisak i osvoje ABA ligu. Ni tu ne bih menjao ništa. Zvezda je i dalje favorit broj jedan.
                  Ne treba dizati u nebesa Džikića, niti spuštati Alimpijevića posle ove tekme. Gledao sam Podgoričane dosta ove godine, u oba takmičenja, i nisam video ništa što su odigrali sinoć, a da izlazi iz nekog njihovog šablona igre. Ovde se kritikuje gameplan da se stavi akcenat na zaustavljanje Gordića. To je najbolji gameplan koji možemo da imamo protiv njih, naravno proširen sa Gordića na ostale plejmejkere. Tu je nastao problem, nismo uspeli da zaustavimo Ivanovića i uz sve naše propuste u odbrani i njihov neverovatan šut za tri, poraz praktično nije mogao da se izbegne.
                  Mi da gledamo šta ćemo sa Bjelicom, jer ovo što on igra skoro mesec dana je ispod KLS nivoa. Drugi problem je Feldin, cenim poverenje koje mu trener ukazuje nekoliko utakmica za redom, zaslužio je, ali treba mu staviti do znanja da je pobeda Zvezde prioritet, a ne njegovo vraćanje u šutersku formu. Nije samo njegov šut u padu, već i rešenja koja donosi, previše opušteno igra i bez koncentracije. Ročesti nas je držao u igri dobar deo meča, ali opet je nestao sa parketa u poslednjem minutu. Bežao od šuta, izbegavao odgovornost. Poslednja dva napada, koja su mogla da prelome meč u našu korist, je vrlo loše odradio. Ne sme lopta da završava u rukama Davidovca (uz sav respekt prema tom momku) i Pere ispod koša, okruženog trojicom visokih. To mora Ročesti da uzme, po svoj logici i naročito zbog forme u kojoj se nalazi Feldin.

                  Comment


                  • Originally posted by madafaka73 View Post
                    Pišem skoro od početka sezone na temi ABA liga koliko je Budućnost potencijalno opasasan protivnik. Posle dve pobede nad nama, naravno da ne menjam svoje mišljenje. Međutim, pisao sam i da ne verujem da će u utakmicama za trofeje uspeti da iznesu pritisak i osvoje ABA ligu. Ni tu ne bih menjao ništa. Zvezda je i dalje favorit broj jedan.
                    Ne treba dizati u nebesa Džikića, niti spuštati Alimpijevića posle ove tekme. Gledao sam Podgoričane dosta ove godine, u oba takmičenja, i nisam video ništa što su odigrali sinoć, a da izlazi iz nekog njihovog šablona igre. Ovde se kritikuje gameplan da se stavi akcenat na zaustavljanje Gordića. To je najbolji gameplan koji možemo da imamo protiv njih, naravno proširen sa Gordića na ostale plejmejkere. Tu je nastao problem, nismo uspeli da zaustavimo Ivanovića i uz sve naše propuste u odbrani i njihov neverovatan šut za tri, poraz praktično nije mogao da se izbegne.
                    Mi da gledamo šta ćemo sa Bjelicom, jer ovo što on igra skoro mesec dana je ispod KLS nivoa. Drugi problem je Feldin, cenim poverenje koje mu trener ukazuje nekoliko utakmica za redom, zaslužio je, ali treba mu staviti do znanja da je pobeda Zvezde prioritet, a ne njegovo vraćanje u šutersku formu. Nije samo njegov šut u padu, već i rešenja koja donosi, previše opušteno igra i bez koncentracije. Ročesti nas je držao u igri dobar deo meča, ali opet je nestao sa parketa u poslednjem minutu. Bežao od šuta, izbegavao odgovornost. Poslednja dva napada, koja su mogla da prelome meč u našu korist, je vrlo loše odradio. Ne sme lopta da završava u rukama Davidovca (uz sav respekt prema tom momku) i Pere ispod koša, okruženog trojicom visokih. To mora Ročesti da uzme, po svoj logici i naročito zbog forme u kojoj se nalazi Feldin.
                    Ovo je ključ poraza. Nije uzrok samo njihov nestvaran šut za tri.

                    Comment


                    • Pogledaj brojke Rocestog u oba meca protiv Buducnosti...Prvi mec 5/5 trice, sad 7 asistencija, nijedna TO...da 19 poena i mi izgubimo mec...uz odlican sut za dva i tri...

                      Niko ne dize Dzikica, ok je on trener i to je to..Samo ovaj nas koliko vidim ne zna da nastima mec...Sad ce on i protiv Efesa da crpi maksimalno i onda kad nas zvizne Cedevita, onda ce biti a kako majku mu...

                      Gordic nije toliko bitan kod njih, to se pokazalo zato sto je i Ivanovic odlican PG....sto se videlo..i ima zamenu a mi nju nemamo...

                      Dekkard prica o pljuvanju igraca a on Enisa izresetao vise nego Manny Bjelicu skoro...

                      Stvar je sto se sve svodi na prva cetiri igraca, nema timske igre...Laza sluzi u napadu za nista, on je ogledalo kako se igra timski, videit brojke i procente suta prosle i ove sezone i sve je jasno..Ako ne uzmes loptu u ruke, kosa neces dati...

                      Sta ce biti sa Alimpijevicem za 4 godine bas me briga...nismo mi pokusni kunici, on treba da osovji ABA ligu a imamo bolji tim ali protivnici igraju bolje kao tim uz boljeg trenera a i pitanje je kako ce novi kondicioni nastelovati formu itd...

                      Bas previse rizika, mada mozda bude zanimljivijie i sladje...DR DR nas je navikao na odmor cim se zavrsi EL ;)
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Ja sam pričao o kritikovanju bez osnove, a što se Enisa tiče sve sam precizno napisao, i dobre i loše strane, i ne vidim da sam pogrešio u proceni. Krucijalno je da sa njim ne gubimo intenzitet igre a ako se pogleda odnos ass/to vidiš da je on negativan što je za pleja nedopustivo. Enis kao plej nam je mnogo bitniji nego Enis skorer.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Ja sam pričao o kritikovanju bez osnove, a što se Enisa tiče sve sam precizno napisao, i dobre i loše strane, i ne vidim da sam pogrešio u proceni. Krucijalno je da sa njim ne gubimo intenzitet igre a ako se pogleda odnos ass/to vidiš da je on negativan što je za pleja nedopustivo. Enis kao plej nam je mnogo bitniji nego Enis skorer.
                          Tebi treba dati iskljucivo pravo da kritikujes.
                          Ostali STOP[emoji23]

                          Comment


                          • Vidi ja tačno kažem šta nije kako treba, ne upotrebljavam floskule kao papagaj "odbrana nam je katastrofalna", "iskakanje na picku nam je nerešiv problem" i tako svaki bogovetni mesec otpočetka sezone, kao da se utakmice ne gledaju i bez obzira na rezultate. Tako da da, takva vrsta pisanja ne može da se podvede pod "kritikovanje" nego pod "botovanje".
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • I meni je jako smeta što se Ročesti krije od lopte u ključnim momentima. Brate, tu si da rešavaš baš takve situacije.
                              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                              Comment


                              • Originally posted by dekkard View Post
                                Nađi mi jednu ekipu ove sezone koju su "odradili" kao nas, sa 16 trojki i 70% procentom šuta. Još bolje, nađi BILO KOJU EKIPU koju je Džikić vodio gde su dobili nekoga sa 16 trojki i 70% šuta, kako bi se još jače potcrtao njegov veličanstveni trenerski pečat. Kako se to Partizan "raspao"? Koliko se sećam svi igrači su bili na okupu? Nije ušao u finale ABA lige pa su se demoralisali? Nije ni FMP. Ako želiš da budeš veliki trener u velikom klubu onda uvek moraš da imaš najviše ciljeve, ako te jedan Alimpijević ponizi i to tri puta, ili Milojević bolje treniraj Krku ili Olimpiju jer nisi za bolje.
                                Kako tri? Zar se polufinale nije igralo na 2 utakmice?

                                Problem je u tome da su nas dobili vec drugi put. Prvi put u Zelezniku nije bilo neko posebno sutersko ludilo...

                                Kad god dobijes ili izgubis utakmicu za to ima racionalnih ili opet nekih posebnih razloga. Ne mislim da tu Alimpijevic ili Dzikic igraju toliko prominentnu ulogu, mada u tesnim utakmicama i to moze naravno da presudi. Da li je Dzikic za nas penicilin ili ne je svejedno, mada nam on mozda jednostavno "ne lezi" (Krka, KKP, Buducnost). Koliko je to merodavno ne znam, jer smo se i mi u odnosu na proslu godinu promenili i igracki i trenerski. S druge strane, zezamo se kad je situacija u nasu korist (primer Milojevic). Ima tu svega, ali kako je tako je: Buducnost nas je oba puta dobila, fair and square. Nisam optimista da cemo biti 1. pre PO, a sve i da budemo ne mozes se zvati totalnim favoritom ako igras od ekipe koja te je dvaput u sezoni vec dobila. Bice to tesko i sa psiholoskog, a ne samo igrackog/trenerskog stanovista.

                                Mislim da ni protiv Cedevite necemo bas imati lagan posao. 2 utakmice u 2 ili 3 dana nam tesko padaju na zeludac...

                                Comment

                                Working...
                                X