Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Meni se ovaj intervju uopste ne svidja. Zraci nekom tvrdoglavoscu i nefleksibilnoscu. Mislim da je lik prilicno nefleksibilan, sto se vidi i iz odgovora koji daje. Odlike velikih trenera su uvek bile u tome da znaju da povuku rucnu cesto, da okrenu i promene neke stvari. Iz igre nase se od pocetka sezone ne vidi neka promena sistemska, ni u napadu ni u odbrani. Mi jesmo uigraniji, ali igramo prakticno isto sto smo igrali i na tom jebenom turniru na kritu. Mislim da Dusan bi mogao da razmisli malo o tome.

    Tehnicki deo intervju takodje nije nista posebno. Prodavati pricu da nema igrace za switch u odbrani ali zato ima da visoko iskace na PnR je totalni debilizam Cekaj, znaci teze je switchovati kao PAO nego igrati iskakanje sa pritiskom na loptu, i vracati se posle i rotirati ceo lineup dok protivnik kruzi loptom. Pa kog on jebe. To moze da proda novinaru, ali ne i svakom ko je ikada igrao kosarku. Pre ce biti da on hoce da se tako igra i da je tome dosledan. Niko ne moze da me ubedi da je lakse nekom Lessortu da iskace, i onda sprinta nazad na poziciju, nego da kod picka switchuje na nizeg igraca. Sa iskakanjem ce mu igrac biti iza ledja u 90% slucajeva kad treba da juri, a prilikom obicnog switcha ce igrac (ma koliko bio brzi) bio ispred njega. To su stvari koji ne piju vodu jednostavno.

    Drugo na igru unutra, on je pricao samo o zidanju Milkovom. Mi drugu igru unutra nemamo. Gde je pick igra za rollera? Gde je odgovor zasto je nema?

    Meni se intervju iskreno ne svidja. Pokazuje neku tvrdoglavost i doslednost onome "ili po mom ili nikako". To nikako ne volim kod trenera...

    Comment


    • Originally posted by MannyCalavera View Post
      Meni se ovaj intervju uopste ne svidja. Zraci nekom tvrdoglavoscu i nefleksibilnoscu. Mislim da je lik prilicno nefleksibilan, sto se vidi i iz odgovora koji daje. Odlike velikih trenera su uvek bile u tome da znaju da povuku rucnu cesto, da okrenu i promene neke stvari. Iz igre nase se od pocetka sezone ne vidi neka promena sistemska, ni u napadu ni u odbrani. Mi jesmo uigraniji, ali igramo prakticno isto sto smo igrali i na tom jebenom turniru na kritu. Mislim da Dusan bi mogao da razmisli malo o tome.

      Tehnicki deo intervju takodje nije nista posebno. Prodavati pricu da nema igrace za switch u odbrani ali zato ima da visoko iskace na PnR je totalni debilizam Cekaj, znaci teze je switchovati kao PAO nego igrati iskakanje sa pritiskom na loptu, i vracati se posle i rotirati ceo lineup dok protivnik kruzi loptom. Pa kog on jebe. To moze da proda novinaru, ali ne i svakom ko je ikada igrao kosarku. Pre ce biti da on hoce da se tako igra i da je tome dosledan. Niko ne moze da me ubedi da je lakse nekom Lessortu da iskace, i onda sprinta nazad na poziciju, nego da kod picka switchuje na nizeg igraca. Sa iskakanjem ce mu igrac biti iza ledja u 90% slucajeva kad treba da juri, a prilikom obicnog switcha ce igrac (ma koliko bio brzi) bio ispred njega. To su stvari koji ne piju vodu jednostavno.

      Drugo na igru unutra, on je pricao samo o zidanju Milkovom. Mi drugu igru unutra nemamo. Gde je pick igra za rollera? Gde je odgovor zasto je nema?

      Meni se intervju iskreno ne svidja. Pokazuje neku tvrdoglavost i doslednost onome "ili po mom ili nikako". To nikako ne volim kod trenera...
      Nemoj prijatelju, nisi trenirao EL tim nemas pravo...On je decko to lepo objasnio....Znas publika nema pravo da diskutuje o treneru koji vodi EL tim..To mogu samo Svetislav i Zelimir...Mi ostali sto placamo razna sranja mi na to nemamo prava, bar ne kriticki...
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Alimpijevic je pocetnik i treba imati razumevanja.
        U ovim izjavama on kao da ubedjuje sve druge kako je ovo sto on radi i kako tim izgleda vrhunac. Ima tu dosta alibi price, izjava ali ok ne zameriti mu puno.

        Comment


        • Vudećemo koliko je spreman da uči, kako na svojim takoo i na tuđim greškama. To je osnova uspeha.
          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

          Comment


          • @ MannyCalavera
            Odgovori nisu za košarkašku kliniku već za obične navijače, i ovo je za mnoge nerazumljivo.
            Željko ne bi odgovarao na ovakva pitanja ... sećam se kako je onog "novinara" sa SOS-a
            otresao kad mu je ovaj postavio pitanje u vezi igrača na poziciji 4 ...
            Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
            biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

            Comment


            • Ima neko ove godine da ne uci na Zvezdi...

              Inace Barovic se vraca za Zvezdu..
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Ma ne valja nama ni Alimpijević
                Kad izgubimo šaljemo ga u Spartak, a kad dobijemo kažemo da su za to zaslužni iskusni igrači, a ne on
                Nema od nas većih kraljeva, života mi!
                50 % Alimpijevićeve generacije tapka samo po tastaturi, mame i tate im plaćaju račune za kablovsku, net, vodu i struju, a on je s 31 godinom trener jednog evroligaša i niže skalpove nad najvećim evropskim timovima.
                Takav smo narod, uvijek su nas više cijenili drugi nego mi sami sebe i tako će ostati vazda...
                Ništa Alimpijeviću, samo ako nas odvedes ove godine na F4 Evrolige možda zadobiješ kakvu takvu podršku!
                Last edited by mikara92; 03-01-18, 22:15.

                Comment


                • To pricaj u svoje ime, neki ovde rade dugo i zive sami od 20te godine bez roditeljske sise...Sto za Alimpija ne bih mogao da potpisem ako me razumes...Svoj stav imam od pocetka, kad ga promenim reci cu...Licno u slucajnosti nema da verujem, bar ne u Srbiji...Do pre godinu dana niko nije znao kako se zove i da postoji uopste itd...Spin price iz nase drzave, kao Brnabic ,Krstic i ostali talenti ...Novina je cudna rabota..a stranka jos veca..
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by kankkunen View Post
                    @ MannyCalavera
                    Odgovori nisu za košarkašku kliniku već za obične navijače, i ovo je za mnoge nerazumljivo.
                    Željko ne bi odgovarao na ovakva pitanja ... sećam se kako je onog "novinara" sa SOS-a
                    otresao kad mu je ovaj postavio pitanje u vezi igrača na poziciji 4 ...
                    To sto Zoc nema kulturu u komunikaciji sa novinarima je druga prica. Uvek moze da kaze niste u pravu i to je to. Druga stvar sto imas likova koji odlepe kad ih neko pita nesto u vezi njihovih odluka.

                    Odgovor Alimpijevica recimo za poraze [emoji23] Da je bio Pera, sve bi bilo drugacije. Nisam znao da je Pera Shaq.

                    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                    Comment


                    • Originally posted by MannyCalavera View Post
                      To sto Zoc nema kulturu u komunikaciji sa novinarima je druga prica. Uvek moze da kaze niste u pravu i to je to. Druga stvar sto imas likova koji odlepe kad ih neko pita nesto u vezi njihovih odluka.

                      Odgovor Alimpijevica recimo za poraze [emoji23] Da je bio Pera, sve bi bilo drugacije. Nisam znao da je Pera Shaq.

                      Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
                      Sa ovim se i ja slažem ...
                      Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                      biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                      Comment


                      • @Manny
                        Mislim da si omasio poentu ako si odgovarao meni. Ako nisi, kako god, ali je stvar vredna diskusije u svakom slucaju...

                        Najpre, ne vidim gde vidis tu nefleksibilnost i tvrdoglavost? Ok, mozda intervju pomalo odise idejom "imam(o) ideju sta igramo, ali to treba da uvezbamo", ali ne vidim problem sa tim. Mislis da je trebalo da kaze "ocajno branimo pik, ja sam idiot, preuzimacemo Lesorom u nastavku sezone"? Siguran sam da ne (iako bi to mozda bilo dobro resenje), on je trener i mora da zracim sigurnoscu i autoritetom, narocito jer je decarac. Dalje, uveren sam da bi Alimpijevic sa drugim tipom igraca igrao drugaciju kosarku, i meni su argumentacije zasto igramo tako kako igramo legle uopsteno (o pojedinostima kasnije - **). I mislim da je velika stvar sto smo uigraniji i sto su nam amplitude manje nego na pocetku sezone... Ne treba da zaboravimo da smo i kod Radonje imali komicnih defanzivnih sekvenci i uzasno bezidejnih napada, ali vreme leci stosta... Imajmo na umu i da je momak ruki trener koji zaista nema dovoljno vremena za treninge zbog ritma sezone i da je ovo veliki zalogaj koji grize (za sada zaista uspesno). Naravno, postoji mogucnost da znas mnogo vise nego ja sta se krcka u/oko kluba, tako da ja sviram u vetar...

                        Glavna premisa mog pisanije je vezana za intervjue kosarkaskih trenera za medije. Radonju volim ko tatu, ali je izuzetno nemust kad prica za medije, fizicki boli koliko ga je tesko slusati na konferencijama (o Radonji sa pokaznih treninga/klinika malo kasnije - *). Duleta svakako necemo komentarisati. Necemo ni Zeljka... Dzikic mi je sjajan lik, ali komentari novinarima u stilu "pa ajd ti probaj da zaustavis Katica" i sl. nisu fora nego dno... Komentari Djurovica i slicnih kao strucnih konsultanta su... Uzasno je tesko naci trenera koji pristojno i kulturno prica o razvoju igraca i kosarkaskoj taktici za medije. Zato je meni Alimpijevic osvezenje. Nije nauka reci "moje 5ice ne znaju ledjima, jedina opcija su mi Bjelica sa 4 i Davidovac sa 1 kao mismecovi", niti "5ica koja sutira trojke mi omogucava da igram 5-0 u napadu sto je tesko braniti", slazem se, ali i to je u (nasim) medijima bilo nemoguce cuti! I momak lepo prica i argumentuje, ima tok misli i smisao... (Inace, ne zelim da potezem pricu vezano za nase sportske novinare, odnosno da im nasi treneri "ne odgovaraju jer novinari nemaju pojma i bahati su", mada i o tome valja pricati)

                        *Radonja kada je na terenu prica totalno drugacije. Onaj klip sa trenerske klinike, koji je bio hit na forumima, je zaista nesto sjajno sto svako mora da pogleda. Isto vazi za gro trenera. Opet, ovo je intervju za portal, tako da zaista mislim da imas previsoka ocekivanja. @Dekkard ima poentu da ni ovo napisano ne konta gro Zvezdine kosarkaske publike. Mozda je mali korak, ali je itekako vredan.

                        **Super komentar za vezan "iskakanje na piku vs. switch". Ja sam s jedne strane old fashion, pa u smatram da je switch odbrana u mnogim slucajevima alibi odbrana, narocito u ona 'stara' vremena gde je teretna petica obaveza, a terenta cetvorka potreba (s druge strane switch u PAOu i pored Lekaviciusa je paklena kombinacija, narocito protiv ekipa koji nemaju post igru sa petice). Svakako je lakse utrenirati switch, da ce on brze dati rezultate i da je to hit odbrana ako imas odgovarajuce ljudstvo, narocito u ovo vreme gde svako moze za tri a retko ko dupetom ka kosu. Medjutim, iskakanje uz pravovremene rotacije ne dozvoljava da se odbrana pomeri u smislu da i dalje imas odbrambene igrace koje zelis na onim odabranim napadacima. Sa Lazom i Dangom koje uvek zelis na primarnim ball handlerima, Perom sa kim ne zelis da preuzima, Milkom koji masom moze da pravi problem rolleru, ovaj tip odbrane mislim da ima smisla. Drugi je problem da li u potpunosti imamo ljudstvo za to posto nemamo recimo Kalinu da pokrije liniju pomoci (mene to boli vise od Lesora, sto nasa odbrana sa iskakanjem najbolje deluje sa Lazom/Dangom koji pomazu ka sredini, odnosno u situacijama kada su na tezim trojkama) ili da je Lesoru anticipacija i dalje meksicko selo, ali treba raditi na tome da bude bolje... Ne kazem da je Alimpije u pravu, niti da je vrhunski trener, niti da ne treba da imamo spremne razlicite odbrane pika sa razlicitim igracima/protiv razlicih protivnika, ali mislim da ima argumentaciju zasto ovako igra i neka ga izgura do kraja.

                        Comment


                        • Geronimo tvoje postove je uvek zadovoljstvo citati.Argumentovano,zrelo,analiticki uz puno znanja.Kada bi 50% forumasa pisalo na ovaj nacin, retko,ali kvalitetno,zadovoljstvo citanjem i ucestvovanjem na ovom mestu bi bilo vrhunsko.Postovanje!

                          Comment


                          • Alimpije je odlican trener ,mlad i perspektivan ,nije jos uvek vrhunski ali nadamo se da ce i to postati ....covek sa toliko godina trenira ekipu u EL i postize sa ovom ekipom sasvim dobre rezultate ....treba biti zao pa ga omalovazavati kao pojedini ovde ....
                            Svako je podlozan kritici ali ta kritika treba da bude utemeljena i dobronamerna ,bar od nas koji bodrimo i volimo klub u kome radi trenutno
                            Da gresi gresi ,da ce gresiti gresice ali tako se i stice iskustvo i uci ...a ovde na forumu sigurno nema nikoga da se bolje od njega razume u kosarku i ekipu koju vodi !

                            Comment


                            • @Geronimo

                              Nije bio namenjen tebi post, niti bilo kom individualno na forumu. Naprotiv samo moje vidjenje tog intervjua. Tako da sam ocigledno promasio temu u necemu drugom.

                              Treba da izadje i kaze da igra nije zadovoljavajuca, pogotovu u odbrani. To bi rekao svaki trener ciji tim je po SVIM merilima jedna od gorih odbrana koju smo skoro gledali u Evroligi. Treba imati muda i reci da odbrana je kanal i da na tome mora mnogo da se radi. Takodje treba biti covek i reci da sut nije na nivou. Mi smo najgora suterska ekipa u Evroligi ali zato prangijamo kao nenormalni. Treba takodje biti lik pa izaci i reci da smo ubedljivo najgora defanzivno skakacka ekipa u Evroligi. Da jos gora bude situacija delimo prvo mesto sa Unikahom u ofanzivnom skoku, i opet imamo najgori sut u EL. Trener koji prati svoju ekipu, morao bi da zna te stvari (ne kazem da ih on ne zna) ali i da stavi do znanja gde se nalazimo i da to ne moze da bude zadovoljavajuce. A ne da izadje i kaze zadovoljan sam rezultatima do sada, kako ne bih bio.

                              Sto se tice intervjua i izjava koje daju treneri, ja razumem sta ti hoces da kazes. Ali ne znaci mi nista da neko brblja 20 minuta a malo sta kaze. To mi je isti djavo kao da je izigravao Radonju i pravio face kad mu se postave pitanja. Nasi treneri uglavnom imaju kurchevit stav prema medijima, a posle se ljute kad ih napne neki novinar kad im rezultati u kanalu. Odnos sa novinarima se gradi, ali kod nas retko ko to radi kako treba. Novinar zna cesto i da isfiltrira neke stvari kad ide tesko, zna i da pruzi podrsku kroz tekst kad je potrebna i sve to. Da bi to radio treba da oseca da ljudi s kojima radi u klubu su receptivni za takve stvari i da postoji saradnja a ne ja sam ovde dosao ali bih radije da nisam tu.

                              Iskakanje vs Switch debata. Nema tu sta da se prica. Teoretski svaka odbrana protiv picka funkcionise inace kao takva ne bi postojala. Dakle hiljadu puta sam napisao ovde na forumu, odbrana picka iskakanjem nije problematicna kao koncept nego u praksi. Mi ne mozemo to da igramo, i to nece da se promeni mnogo i do kraja sezone. Switch odbrana ne moze da bude alibi, jer tu imas direktne matchupove protiv onog igraca kog si preuzeo i odmah se vidi dal te je potopio ili nije. Mi za switch talenta imamo, za iskakanje nemamo. Nijedan nas big ne moze da pokrije to (neki fizicki, neki tehnicki). Sto se tice price da sa iskakanjem ostaju ti igraci na igracima koje trebaju primarno da cuvaju, i to nije bas tako. Ako je Laza uzeo primarnog ballhandlera, i popije pik kako je on ostao na svom igracu? Takodje Milko svojim telom ne moze Lekaviciusa da zaustavi a kamoli bilo kog big rollera. Box + 1 je za nas bila odbrana koja je krila sve nedostatke koje smo imali ali mi to vise ne igramo. Tu lepo isturis Branka/Dangubu/Jovketa na ball handlera a ovamo pokrivas ostalo. Tu su nam coske bile problematicne cesto jer nismo mogli toliko da sirimo box a da nas unutra ne napune ali u generali tako smo uvek zaustavljali ekipe koje imaju jednog, do dva izrazita strelca. Naravno tradicionalno nam je odbrana patila protiv ball movememnt ekipa tipa Fener, Bamberg, Oly itd.

                              Opet kazem, trener je i njegovo je sta ce i kako ce da igra. Meni moze da se svidja ili ne svidja. Meni konkretno se ne svidja, ali ako on postigne rezultate ja cu biti zadovoljan jer mu ne zelim potop, naprotiv. S druge strane, ako istih ne bude bilo tad tek ne zelim da cujem alibi price, budzeti, kurci palci i ljudski kvalitet igraca.

                              Comment


                              • Meni deluje ovaj intervju isto tanko.

                                Prvo prica eh da je tu bi Pera...eh da su Realu svi bili tu, Valensiji itd...to je neozbiljno skroz...To je mogao reci npr DR kad smo ispustili F8 zbog Jovica a nije...to je alibi prica..

                                Drugo..sta sa Keseljom..pa eto dobar je momak, veliki zvezdas ali nije igrao tri godine, trazio se ali mi ga placamo..dobar je, zeza se sa Perom..ok momak sto da ne bude tu...

                                Radicevic isto, igrao je dobro i onda dosao Rocesti...on skoro pa isto igra kao u Sevilji....

                                Lesort iskakanjem je doneo pobedu protiv Olimpije tj prelomio mec a isto i Pero u Valensiji..kad smo dobili namernu pa onda trojka Antica...nije to perfektna odbrana ali nije ni toliko losa koliko strana pomoci posto dole niko nikom ne pomaze sem Jankovic koji bi po meni trebao da nivelise minutazu sa Bjelicom...

                                Meni je takodje cudno sto je npr na u Milanu uveo Davidovca na 3:30 do kraja kad Milano nije bio u bonusu i krenuo da igra presing i odmah prodata lopta, srecom pa nismo to prosuli...ili protiv Olimpije gde u egal mecu uvodi Enisa na 20sek na kraju i 5+ a imas takvog penaldziju i ball handler-a u ekipi kojeg ostavljas na klupi....

                                Enis je element koji nikako nije bio potreban i to se vidi iz aviona...To sto ne alavi i ne ide odmah ka kosu je skroz nebitna stvar..njegovo organizovanje napada je tanko..pa cak i protiv Olimpije...ali eto protiv Mege se pokazao...to dokazuje da se u divljini snalazi......

                                Ono sto je dobro jeste sto je stavio kljuceve tima u ruke Feldina i Rocestog i sto Feldin je krneuo da koristi slobodu koju mu je dao u igri i podigao mu je samopuzdanje da tako kazem...Dangubic je dobio dobru ulogu takodje...Lazic se bije u napadu ali kakav nam je protok lopte u napadu najbolje govori koliko puta je Lazic ostajao sam u korneru ove sezone..mozes na prste ruke nabrojati...

                                Nije taj switch radio samo PAO, vec su sa small ball probali i Cedevita i Buducnost i tu cemo videti napredak nas kad dodju ti mecevi...Cedevita je na pick and rollu defanzivna rupa sa Stipanovicem sto je objasnio Hogue sinoc gde je demolirao u bukvanom smislu i Buskalja ih je urnisao u drugom poluvremenu..e to je trenercina

                                Mi bi sa pick and rollom trebali napasti Cedevitu i svim snagama spustati dole loptu na Bjelicu i Lesorta pa cak i Jovanovica....

                                Napredak igraca iz druge petorke je uzasan, klupa je previse tanka napadacki i koliko smo puta pali sa velikom razlikom na malu u malim utakmicama, bas previse ali ne zato sto nam se nije igralo ili spustili tempo, jednostavno zamene nemaju nikakvu ulogu...

                                Mi nedostatak Pere Antica nismo ogli da nadoknadimo i ako imamo dosta igraca na 4-5 a kako cemo nedao Bog izostanak Feldina ili tek Rocestog...ako ti jedan od bitnih igraca nije tu a to utice mnogo na ekipu, znaci da timska igra ne stima bas najbolje...

                                To sto je on mlad, mene licno uopste ne zanima...Ne vidim poentu to apostrofirati, pa mi smo EL tim...Trener imao 60g ili 25g meni kao navijacu je svejedno...
                                Last edited by LosmiSK; 04-01-18, 10:23.
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X