Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Je l to opet Enis go kurac od igrača posle jedva 6 (šest) minuta provedenih u igri? Nisam gledao, čitam statistiku na ABA sajtu. Baš nam je hrabar trener i baš mu nabija samopouzdanje.

    Comment


    • Jović je granični EL igrač, koji kad radi dobro ono što zna da radi je jako koristan za ekipu, ali je baš prone injury igrač i to je između ostalog razlog zašto nije uzet od neke EL ekipe posle Zvezde.
      Ima sigurno i do intenziteta treninga, sećam se one godine kad je u Partizanu bilo u par meseci 3 ili 4 igrača sa povredom prednjih ukrštenih ligamenata. Pa nije to bilo slučajno, igrači različite konstitucije da imaju istu povredu, očigledno je bilo da ih je Vujošević preforsirao sa treningom. Možda se i kod Jovića slično desilo. Evo i u Bajernu je veliki deo sezone već propustio, mada i Đorđević insistira na jakim treninzima, s tim da ove godine igra značajno manje utakmica.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by mmajstor View Post
        Ako taj znacaj dajemo treneru zbog odabira odredjenih igraca tu mogu da se slozim. Ali tu se ta prica o sistemu igre na pcknroll zavrsava. Kuzmin raspad se poklapa tacno sa Jovicevom povredom. Vanilica nije neki pik end rol igrac, a Vasa je bio prosek... po meni bolji od Vanilice ali ni blizu Jovicu, mada ne treba zanemariti ni Gudurica koji je solidan u tom segmentu. Od sadasnjih igraca po meni bolji osecaj za pik ima Feldin od Rocestija. Enis ne daje nikakav nagovestaj.
        Ma nije samo pik igra deo sistema kod DR. On je uvek voleo da ima teske, klasicne petice u timu. Nikako te 4/5 igrace.
        Zapravo nasa skola kosarke je uvek imala tu vezu centar-plej kao dominantnu.
        Negde sam citao neke izjave Skariola da Zvezda igra najjednostavniju kosarku koju je pak najteze braniti.
        Medjutim, i to se menja. Vidim sad da klasicnih centara ima sve manje, da se igra sa dve cetvorke itd,itd

        Comment


        • Da, mada je i Radonja eksperimentisao igru sa Bjelicom na poziciji 5 toliko da smo prakticno i zaboravili da je njegova prava pozicija na krilnom centru. Stavivsi Veselog na poziciju 5, Zeljko je napravio tim koji je najzajebanije dobiti u utakmici koja je biti ili ne biti.
          A Jovic vuce diskus herniju jos od kada je dosao u Zvezdu. Ja sam se prosto zacudio kako su ga opravili za pretproslu i pola prosle sezone... ko god da je to uradio u Zvezdi svaka mu cast. Mislim da je to glavni razlog sto je on otisao u Minhen jer su oni medicinski bog otac sto se tice te povrede i pokazali su razumevanje za njegovo "stanje".

          Comment


          • Dobro smo mi prošli večeras ...
            http://mondo.rs/a1069615/Sport/Kosar...-parkingu.html
            Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
            biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

            Comment


            • Večeras se prvi put ove sezone (mislim na ABA ligu i Evroligu) desilo da je Zvezda dobila a da nije postigla minimum 82 poena!

              Comment


              • Originally posted by Ulični basketaš View Post
                Je l to opet Enis go kurac od igrača posle jedva 6 (šest) minuta provedenih u igri? Nisam gledao, čitam statistiku na ABA sajtu. Baš nam je hrabar trener i baš mu nabija samopouzdanje.
                Da si gledao, ne bi pisao ovo..
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by kankkunen View Post
                  Pa rekoh ja da se malo više slavilo...
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Da si gledao, ne bi pisao ovo..
                    Da razumeš ironiju, ne bi mi odgovorio ovako.

                    Comment


                    • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                      Ma nije samo pik igra deo sistema kod DR. On je uvek voleo da ima teske, klasicne petice u timu. Nikako te 4/5 igrace.
                      Zapravo nasa skola kosarke je uvek imala tu vezu centar-plej kao dominantnu.
                      Negde sam citao neke izjave Skariola da Zvezda igra najjednostavniju kosarku koju je pak najteze braniti.
                      Medjutim, i to se menja. Vidim sad da klasicnih centara ima sve manje, da se igra sa dve cetvorke itd,itd
                      Sem bjelice

                      Originally posted by kankkunen View Post
                      Taj kanal je otvoren vec mesecima i jako je opasan. I sam sam jednom zamalo uleteo. Debili iz pionira bi mogli to da zatvore

                      Comment


                      • David Pick‏
                        @IAmDPick

                        Maccabi Tel Aviv guard Norris Cole has been diagnosed with a minor torn hamstring and is out 2-to-3 weeks.
                        Sa njima igramo 18., dakle postoji šansa da ne igra. Koliko dugo Thomas odsustvuje?

                        Comment


                        • Mislim da se pretjeruje sa kritikovanjem Matijasa Lesora. Lesor nema košarkašku inteligenciju, Lesor ne poštuje Alimpijevića, Lesor ne sluša, Lesor ošteštio klupski automobil itd. On da je savršen igrač, igrao bi u Real Madridu, a ne u Zvezdi za 170.000 evra. Igrač koji nikada nije igrao ni Evrokup. Njegova statistika u Evroligi je 9.1 poen, 5.8 skokova, 1 blokada i 11.7 indeksnih poena po meču, daleko je to od lošeg! On može da napreduje u svakom segmentu igre i to je dobra stvar. Mora da je Trinkijeri glup što je htio Lesora. Lesor je igrač sa brutalnim fizikalijama, igrač kakvog smo čekali dugo vremena. Istrpimo zato neke stvari. On nije ni Marjanović, ni Cirbes, ni Kuzmić. Bobi je naš najbolji ofanzivni centar u ovom vijeku, Kuzmić defanzivni, Cirbes vrhunski pikenrol igrač. Ovu Zvezdu i Radonjinu Zvezdu ne poredite. Ova Zvezda igra napadačku košarku, ima bolje pojedince. Mi sada na bekovskim pozicijama imamo Ročestija i Feldina koji će zajedno na svakom meču dati minimum 30 poena, to prije nismo imali. Ovaj roster je i više nego dovoljan da se uzme ABA liga, najbolje da se bojimo Suada Šehovića ili Filipa Barovića, kao i moćne Cedevite koja izgubi meč samim ulaskom u Pionir. Cedevita i Budućnost u Evroligi ne bi imali ni 3 pobjede u čitavoj sezoni. Mi ćemo tokom sezone još rasti, biće to sve superiška. Bitno je da Žalgiris padne u petak, a odigraćemo odlično, siguran sam, jer ne možemo u Pioniru u 4 dana odigrati 2 loša meča. Ako i u Madridu izgubi Makabi što je realno, mi ćemo samo za 1 pobjedu biti udaljeni od plej of zone
                          Last edited by mikara92; 03-01-18, 12:50.

                          Comment


                          • Kada krece prodaja ulaznica za Zalgiris?

                            Comment


                            • Danas

                              Comment


                              • Originally posted by mikara92 View Post
                                Mislim da se pretjeruje sa kritikovanjem Matijasa Lesora. Lesor nema košarkašku inteligenciju, Lesor ne poštuje Alimpijevića, Lesor ne sluša, Lesor ošteštio klupski automobil itd. On da je savršen igrač, igrao bi u Real Madridu, a ne u Zvezdi za 170.000 evra. Igrač koji nikada nije igrao ni Evrokup. Njegova statistika u Evroligi je 9.1 poen, 5.8 skokova, 1 blokada i 11.7 indeksnih poena po meču, daleko je to od lošeg! On može da napreduje u svakom segmentu igre i to je dobra stvar. Mora da je Trinkijeri glup što je htio Lesora. Lesor je igrač sa brutalnim fizikalijama, igrač kakvog smo čekali dugo vremena. Istrpimo zato neke stvari. On nije ni Marjanović, ni Cirbes, ni Kuzmić. Bobi je naš najbolji ofanzivni centar u ovom vijeku, Kuzmić defanzivni, Cirbes vrhunski pikenrol igrač. Ovu Zvezdu i Radonjinu Zvezdu ne poredite. Ova Zvezda igra napadačku košarku, ima bolje pojedince. Mi sada na bekovskim pozicijama imamo Ročestija i Feldina koji će zajedno na svakom meču dati minimum 30 poena, to prije nismo imali. Ovaj roster je i više nego dovoljan da se uzme ABA liga, najbolje da se bojimo Suada Šehovića ili Filipa Barovića, kao i moćne Cedevite koja izgubi meč samim ulaskom u Pionir. Cedevita i Budućnost u Evroligi ne bi imali ni 3 pobjede u čitavoj sezoni. Mi ćemo tokom sezone još rasti, biće to sve superiška. Bitno je da Žalgiris padne u petak, a odigraćemo odlično, siguran sam, jer ne možemo u Pioniru u 4 dana odigrati 2 loša meča. Ako i u Madridu izgubi Makabi što je realno, mi ćemo samo za 1 pobjedu biti udaljeni od plej of zone
                                Mislim da postovanje.protivnika moze da nam donese samo dobro.
                                Ne bih ja bas toliko podcenjivao Buducnost i Cedevitu.

                                Comment

                                Working...
                                X