Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jasikevičijus nije najbolji trener ali ima materijala da bude među tri najbolja nakon ove sezone (rezultatima koje postiže i igrom njegovog tima).
    Ono što je bitno da je Žalgiris dobro složena ekipa koja igra odličnu košarku na obe stane terena (pogotovo u odbrani) i baš mi liče na nas iz perioda (gle čuda isto oko NG) prošle sezone.
    Mi smo na početku sezone "propustili" da ih dobijemo u Kaunasu a sada su u daleko boljoj formi nego tad. Efes je kažete "divljana" ali i oni em se pojalavaju em negde moraju da se "vade" a mi smo u toj računici najbolja prilika za vađenje.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Originally posted by dekkard View Post
      Imaćemo 12-14 pobeda na kraju sezone, i to će biti dovoljno za neko 10-12 mesto. Kada se pogleda koliko ima pobeda trenutno osmoplasirani tim to je 9 (ako večeras Himki očekivano dobije Barsu), što će reći da na kraju je neki očekivani skor za osmoplasiranog 17-13 ili 18-12, što je za nas nemoguća misija, ali svakako da ne bi trebalo da budemo nezadovoljni sa tim rezultatom s obzirom na okolnosti.
      Osmoplasirani je Makabi sa 8 pobjeda a Himki ukoliko dobije ide na poziciju 7.
      Ja nama predvidjam izmedju 14-16 pobjeda i mislim da ce biti velika borba za poziciju 8.
      Makabi ispada iz 8 do kraja R.S.

      Comment


      • Originally posted by many men View Post
        Osmoplasirani je Makabi sa 8 pobjeda a Himki ukoliko dobije ide na poziciju 7.
        Ja nama predvidjam izmedju 14-16 pobjeda i mislim da ce biti velika borba za poziciju 8.
        Makabi ispada iz 8 do kraja R.S.
        Nama je 10 mesto ravno igranju na F4 ...toliko mislim da naj je F8 nedostizan!

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Ima barem dva bolja trenera od njega u EL.
          Meni je on ubedljivo broj jedan, igra koju je stvorio sa u ovoj meri limitiranom ekipom sa gomilom prosečnih igrača je bukvalno fascinantna.

          Ko je pametan sedi, gleda i hvata beleške.
          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

          Comment


          • Originally posted by Laki21 View Post
            Meni je on ubedljivo broj jedan, igra koju je stvorio sa u ovoj meri limitiranom ekipom sa gomilom prosečnih igrača je bukvalno fascinantna.

            Ko je pametan sedi, gleda i hvata beleške.
            Nisam rekao da je loš, samo da ima i boljih od njega. Previše potcenjuješ taj tim, to što nisi čuo za njih ranije ili su neki igrači kod drugih trenera - nabeđenih veličina označeni kao nemači pojma ne znači da su loši igrači u pitanju.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by Gudura View Post
              samo sa Oly-jem kod kuce (sto mozemo da bacimo u bunar odmah iz dobro poznatih razloga)
              Valjda je, majku mu, sada konacno red da nikad slabija KKCZ u nikad slabijoj EL konacno pobedi Oly...

              Comment


              • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                Citam ove izjave Dejana Radonjica.
                Jos jednom je pokazao gospodstvo, kulturu i ljubav prema Zvezdi.
                Za mene DR je nesto najbolje u KK Zvezda u poslesnjih 20 i vise godina.
                Neka je na cast onima koji se nisu udostojili da ga pozovu na proslavu kluba jer koliko znam i on je pravio uspehe u 2017 godini.
                DEJO BIO I OSTAO LEGENDA NASEG KLUBA
                Lazo, sve si u pravu

                Comment


                • Originally posted by Laki21 View Post
                  Žalgiris je sjajna ekipa se najboljim trenerom EL,
                  Najvecim 'ex igrackim imenom' da...

                  Comment


                  • Originally posted by dekkard View Post
                    Nisam rekao da je loš, samo da ima i boljih od njega. Previše potcenjuješ taj tim, to što nisi čuo za njih ranije ili su neki igrači kod drugih trenera - nabeđenih veličina označeni kao nemači pojma ne znači da su loši igrači u pitanju.
                    Niti je slučaj da nisam čuo za njih, niti mi je palo na pamet da su nemači pojama - veoma jasno sam rekao, a to je i poneta - da je najvieći broj igrača Žalgirisa bolno LIMITIRAN - znači nikakvi ekstra asevi, već dobri/solidni i par odličnih igrača, čovek je od toga posložio mašinu koja melje i radi ko švajcarski sat.

                    Ne vidim ni kod jedne druge ekipe toliki trenerski pečat.
                    Last edited by Laki21; 29-12-17, 15:01.
                    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                    Comment


                    • Originally posted by Laki21 View Post
                      Niti je slučaj da nisam čuo za njih, niti mi je palo na pamet da su nemači pojama - veoma jasno sam rekao, a to je i poneta - da je najvieći broj igrača Žalgirisa bolno LIMITIRAN - znači nikakvi ekstra asevi, već dobri/solidni i par odličnih igrača, čovek je od toga posložio mašinu koja melje i radi ko švajcarski sat.

                      Ne vidim ni kod jedne druge ekipe toliki trenerski pečat.
                      Ovo je deo sezone kada većina, ako ne i svi contenderi odigraju u leru, i mi smo prošle godine u ovom periodu zaređali onih 7 pobeda u nizu pa ga izduvali na kraju za plejof, tako da se ne mogu izvlačiti neki zaključci o formama timova i učincima. Jednostavno, sada porazi najmanje koštaju, a ko je kakav trener i tim vidi se posle 30 kola, odnosno nakon plejofa i F4.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by Laki21 View Post
                        Meni je on ubedljivo broj jedan, igra koju je stvorio sa u ovoj meri limitiranom ekipom sa gomilom prosečnih igrača je bukvalno fascinantna.
                        Ko je pametan sedi, gleda i hvata beleške.
                        To je samo 1 bljesak, lepo to izgleda samo je pitanje koliko će da traje i dokle će da dobace ...
                        naravno, ekipa je dobro složena i što je najvažnije imaju kontinuitet, plus jak kostur domaćih igrača što je jako bitno ...
                        pa onda, vrhunski organizovan klub (stabilan i ozbiljan budžet) sa svim što je potrebno za najviše standarde EL.

                        edit:
                        Kad osvoji 10 EL onda možemo pričati da li je najbolji, do tad mora još mnooogo pasulja da pojede ...
                        Last edited by kankkunen; 29-12-17, 15:11.
                        Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                        biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                        Comment


                        • Da je sinoć Makabi dobio Unikahu, mislim da bi naše šanse za top 8 bile svedene na minimum. Srećom brat Nedović pokidao opet
                          Trijumf nad Armanijem bi nas skroz vratio u igru.

                          Armani-Zvezda 2
                          Baskonija-CSKA 2 ili Fener-Baskonija 1
                          Real-Makabi 1
                          Zvezda-Žalgiris 1

                          Ako se to sve ostvari, mi ćemo poslije 16. kola imati samo 1 pobjedu manje od osmog na tabeli. Dobijemo li Armani, to je sve realno da se desi. Zato je večeras strašno važno dobiti u Milanu i da na taj način okončamo ovu predivnu godinu!
                          Srećno Alimpije, srećno momci!

                          Comment


                          • nase sanse za top 8 su i sada minimalne, najvise zbog nakaradno slozenog tima, sto je steta ako se pogleda u kakvoj su formi pojedine ekipe. da smo na 80% od prosle godine bili bi ozbiljni kandidati za top8. velika stet sto je covic dozvolio da se tim raspadne u godini kada je f4 u beogradu, kada real, barsa, cska, fener imaju smenu "generacija". nama nijedne godine EL nije prioritet pa je na kraju vise necmo ni igrati.

                            sto se sarasa tice, i prosle godine na jednom drugom forumu vodio sam polemiku o njegovom kvalitetu. uglavnom se to svodilo na diskusiju jaskevicius vs. radonjic. njegovo shvatanje kosarke je daleko ispred radonjinog i uvek ce on biti veci kandidat da vodi neki veliki klub nego radonjic.

                            @kankunen

                            ne bih rekao da je ovo jedan bljesak i prosle godine su oni odlicno gurali i imali samo jednu pobedu manje od nas ako se ne varam? sa strancima koje vecina nasih navijaca ne bi pozelela u zvezdi, pri tom niko od tih igraca nije neka zvezda. mislim da je ova baza domacih igraca jako bitna u celoj prici. vec se vodila poelmika o tome na forumu. nisam protiv stranaca, daleko o toga ali jednsotavno ekipa poput nas ima broj stranaca koje moze da istrpi. i to nema veze sa kvalitetom igraca. jednsotavno potrebna je cvrsta domaca baza da bi se i ti stranci uklopili u kolektiv i prihvatili timski duh, tradiciju, pa i sam nacin igre. 5 ili 6 stranaca nikad se ne bi uklipilo recimo u radonjinu filozofiju krvavih kolena

                            Comment


                            • Originally posted by kankkunen View Post
                              To je samo 1 bljesak, lepo to izgleda samo je pitanje koliko će da traje i dokle će da dobace ...
                              naravno, ekipa je dobro složena i što je najvažnije imaju kontinuitet, plus jak kostur domaćih igrača što je jako bitno ...
                              pa onda, vrhunski organizovan klub (stabilan i ozbiljan budžet) sa svim što je potrebno za najviše standarde EL.

                              edit:
                              Kad osvoji 10 EL onda možemo pričati da li je najbolji, do tad mora još mnooogo pasulja da pojede ...
                              Dobro, Žoca ipak stavljam van kategorije.
                              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                              Comment


                              • A i Itudis je
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X