Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Nama predstoje bitne utakmice u ABA u sledećih mesec dana nemamo tog vremena, zato je bilo izuzetno glupo dovoditi polufabrikat od igrača.
    Odigra covek korektnu utakmicu iako ima dva treninga sa ekipom i opet ga pljujes ..kako te bre vise nije sramota ..

    Comment


    • Ne znam da li mi se više smučila jajarska taktika wannabe trenera Mege, sudije koje su tu taktiku junački iznele na svojim plećima svih 2 sata i 15 minuta, ili ona dva morona od komentatora koji žive u nekom svom svetu cifara i brojeva.

      Comment


      • Originally posted by Laki21 View Post
        Ne govorim o igri dva na dva ni i pikenrolu. Govorim o situaciji (ove godine ih je bilo makar pedeset do sada a možda i više), kada centar (Lesor 80%, Jovanović i Bjelica po 10%) zauzmu dominantan položaj u reketu gde jedino treba neko da im doda loptu da bi ili poentirali ili dobili bacanja, od nekog ko se u tom trenutku nalazi negde oko linije za tri poena, po sredini ili na 45 otprilike.

        Do sada u jedno 98% takvih situacija to je jednostavno ignorisano. Igrač sa loptom bi obično zastao, pogledao, pogledao još jednom, promislio, u međuvremenu bi se smenile plima i oseka, pala vlada u Italiji, izabrana nova, Vučić bi završio konferenciju za štampu, a onda bi taj igrač ili krenuo u dribling unazad ili dodao prvom do sebe, ili pošto vreme napada već ističe pukao neki hero ball ili kreuo na prodor. I od koša opet skoro po pravilu ne bi bilo ništa.

        Svi kukaju na Lesora što nije iskoristio mismeč sa Lekavičijusom protiv Pao-a, a sasvim normalno je da se čovek ne cima potšo u milion prethodnih situacija koje su bile slične dobio je loptu jedno dvaput u dva meseca.

        Ovaj mali je to prvo pokušao protiv Pao-a, nije uspelo, ali je zato večeras uspelo dvaput.

        I mogu reći da sam izuzetno sretan zbog toga, što se neko napokon setio da bi moglo da se odigra i nešto krajnje jednostavno, a ne do Čačka preko Albukerkija.
        U svemu se slažem sa upisom, osim sa dužinom trajanja i poređenjem sa trajanjem Vučićevih KZŠ jednostavno nemoguće.
        Treba vremena Enisu da pohvata akcije, da se našim viisokim igračima ne gadi da uđu u reket. Ubeđen sam da Leor može da se navežba da bud p&r zver, bar koliko i brat Cirbi.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Pa ja ne vidim neku razliku u igri Lesora i Cirbesa u prvoj sezoni kod nas. Samo sto Cirbes nije bio prvi centar i manje je igrao pa njegovi nedostaci nisu toliko dolazili do izrazaja. Lesor cak ima bolje fizicke predispozicije da radi ono sto je radio Cirbes samo mu treba da navezba kretnje, da ih dovede do automatizma. A ne da stane na terenu i da konta sta sledece treba da uradi.
          Deluje mi da napredak igraca nije isti ali nema vise Borka kod nas. Ne znam da li ikako mozemo nagovoriti coveka da se vrati. Svi centri su imali neverovatan napredak u radu sa njim. Mozda bi to mogao biti neki buduci posao za Antica ako je rad da ostane u strucnom stabu da pomogne.

          Inace ko skloni Miliju da nam vise ne sudi...slavicu 5 dana. Kako mu samo uspeva da usvinji svaku utakmicu? Pa ja ne mogu da se setim kada je odsvirao jednu utakmicu da je bilo manje od 60 bacanja.

          Comment


          • Originally posted by madafaka73 View Post
            Ne znam da li mi se više smučila jajarska taktika wannabe trenera Mege, sudije koje su tu taktiku junački iznele na svojim plećima svih 2 sata i 15 minuta, ili ona dva morona od komentatora koji žive u nekom svom svetu cifara i brojeva.
            Kad sudi Milija ,naročito naše utakmice to možeš i da očekuješ.Čovek napravi takav brlog od utakmice da je to za priču.Govnar svoje vrste.Ne sećam se neke tekme koju nam je sudio,
            da nije bilo milion faulova,zategnute atmosfere usled sranja od suđenja,kompenzacija,navlačenja,tenzije.Ej,košarka pka utakmica trajala jebena 2h 15 min.Sa neverovatnim brojem faulova,
            sa gledanjem snimaka situacija sudija kao da gledaju Gospodare prstenova a ne neku situaciju na terenu.
            To ne amnestira igrače i stručni štab Mege za džukačko i seljačko ponašanje na utakmici.Mada i mi smo krivi,umesto da ih nakantamo 20+ još u prvom poluvremenu i da lagano privedemo
            utakmicu kraju,mi ih vraćamo u život par puta,dajemo veštačko disanje,ulazimo u neizvesnost dok cedimo naše vodeće igrače.Dosta smo mi sami kumovali sinoćnom epilogu i onoj košarkapkoj
            šaradi i cirkusu pred kraj.Morali smo ranije da ih dokrajčimo,da ne daju znake života pa neka se onda nose zajedno sa Milijom.

            Originally posted by Ivan9 View Post
            Pa ja ne vidim neku razliku u igri Lesora i Cirbesa u prvoj sezoni kod nas. Samo sto Cirbes nije bio prvi centar i manje je igrao pa njegovi nedostaci nisu toliko dolazili do izrazaja. Lesor cak ima bolje fizicke predispozicije da radi ono sto je radio Cirbes samo mu treba da navezba kretnje, da ih dovede do automatizma. A ne da stane na terenu i da konta sta sledece treba da uradi.
            Deluje mi da napredak igraca nije isti ali nema vise Borka kod nas. Ne znam da li ikako mozemo nagovoriti coveka da se vrati. Svi centri su imali neverovatan napredak u radu sa njim. Mozda bi to mogao biti neki buduci posao za Antica ako je rad da ostane u strucnom stabu da pomogne.

            Inace ko skloni Miliju da nam vise ne sudi...slavicu 5 dana. Kako mu samo uspeva da usvinji svaku utakmicu? Pa ja ne mogu da se setim kada je odsvirao jednu utakmicu da je bilo manje od 60 bacanja.
            Razlika Cirbesa i Lesora je u IQ,košarkaškoj inteligenciji,kapiranju košarke,radnoj etici,sklonosti ka učenju,prihvatanju saveta,kritika.
            Lesor je atletska zver za Cirbija ali u svemu ostalom je mali za nemca.Lesor mora da prihvata sugestije,da ćuti,radi,uči,u suprotnom
            džabe atlecizam i džabe ove zverske fizikalije.Sve ovo pričam jer dolaze informacije da je momak extremno tvrdoglav,da je inadžija,
            da nije baš "koučabilan" da se savremeno izrazim i da u većini slučajeva fura neku svoju košarkapku priču i etiku.Kao takav teško će
            mu karijera ispratiti njegove fizikalije,talenat koji poseduje.
            Na žalost on je trenutno u funkciji prvog centra i dobija ulogu koja mu nije bila namenjena kad se roster sklapao.Trebao je biti drugi centar
            sa manjom ulogom od sadašnje,ali avaj.Pero se javio,ispala ta kombinacija sa njim i to je to trenutno.Mada se očekuje dolazak centra posle NG.

            Kad ti pomenu Borka i njegov rad sa visokim igračima,pitam,kako Borko ništa nije uradio od Tejića koji je bio talentovaniji košarkaški od svih gore
            pomenutih?Ovim ne želim da umanjim Borkovo znanje i rad,nego želim reći da dosta toga zavisi i od samog igrača i njegove glave i radne etike.


            Na kraju da se osvrnem na samu utakmicu sa Megom.
            Nedopustivo je da se ova raspala Mega,skup menadzerskih igračića vraća 3 puta u utakmicu posle dvocifrenog minusa.
            Nedopustivo je da te ova Mega sa nekim Lazićem,Fundićem i ekipom skakački unakazi i pokupi bezbroj off. skokova.Sreća ništa nisu
            od toga mogli da pogode,ali neka ozbiljnija ekipa bi nas nagrdila.
            Nedopustivo je da odbrana reketa i sam reket budu autoput za protivničke bekove koji se šetaju do koša.

            O suđenju sam rekao već na početku upisa i o Megi kao klubu takodje.Ali,mi smo krivi,dali smo im injekciju i napalili ih,jbg.

            Sem pobede,Enisove solidne partije,s obzirom da je imao dva il tri treninga sa ekipom,ostalo za zaborav i krvav rad.
            I dajte bre dovedite bilo kakvog centra,nekog jablana koji će znati da zagradi koš,pokupi neki def. skok i brani reket.
            Jer je to rak rana ove ekipe i naše igre od početka sezone.
            Last edited by Talični Tom; 26-12-17, 08:29.
            sigpic
            ...DOBRO ZNAJ DA UVEK TU SAM JA...

            Comment


            • Originally posted by darko pancev View Post
              Odigra covek korektnu utakmicu iako ima dva treninga sa ekipom i opet ga pljujes ..kako te bre vise nije sramota ..
              Kad odigraš utakmicu sa najnegativnijim +/- indeksom u ekipi (-11) sve si odigrao osim korektne utakmice, a pritom si na najvažnijoj poziciji u timu. Ta statistička kategorija često nije merodavna, ali u slučaju igre plejeva hirurški precizno pokazuje učinak na terenu.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Nije baš hiruški precizna. Jer onda bi govorili o pleju Mihailu Jovičiću (+14 u toj kategoriji) iz Mege kao o bitnom igraču za svoj tim.

                Comment


                • Nego, da se mi dobro odmorimo i treniramo, pa da se spremimo za najvažniju nedelju u ovom delu sezone, od 8. do 14. januara kada rešavamo pitanje prvog mesta u ABA protiv Budućnosti i Cedevite.

                  Comment


                  • Originally posted by dekkard View Post
                    Kad odigraš utakmicu sa najnegativnijim +/- indeksom u ekipi (-11) sve si odigrao osim korektne utakmice, a pritom si na najvažnijoj poziciji u timu. Ta statistička kategorija često nije merodavna, ali u slučaju igre plejeva hirurški precizno pokazuje učinak na terenu.
                    Da se nisi dovatio neke stare radže, od rane zore ...
                    Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                    biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                    Comment


                    • Originally posted by madafaka73 View Post
                      Nije baš hiruški precizna. Jer onda bi govorili o pleju Mihailu Jovičiću (+14 u toj kategoriji) iz Mege kao o bitnom igraču za svoj tim.
                      U Ennis-ovom slučaju je to bilo vidljivo i na terenu, oba puta smo gubili veliku razliku kad je on dirigovao igrom. Ali ok, ako je to bio sračunat rizik kako bi se što brže uveo u sistem onda podržavam. Što se tiče Jovičića on je bio prekratko u igri da bi bio relevantan njegov indeks, uzmi Rebićev +/-.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Mora se uzeti i broj promašenih otvorenih šuteva za tri i dva poena, kao i pomračenja kao ona sa "ekstra pasom", zatim ko je bio u postavi, da li je postojala disciplina u igri, da li je poštovan dogovor sa tajm-auta i slične. Nije Enis kriv ako Pera promaši čist šut za tri ili ako ne pogode zicer ako vrate iz reketa ekstra pas....nama nedostaju Radonjina kolutanja očima kada igrač ne odigra onako kako je on zacrtao...(fidurativno, htedoh reći disciplina igre) i zato(ne i jedini razlog) mi imamo ovolike amplitude u igri.
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Polako,treba uzeti u obzir da dok je enis bio na parketu na klupi je bio i feldin,pa i danga...u igri su bili lazic i davidovac...ima vremena,mada da se ja pitam enis bi meni beka igrao,djenka za siromasne...davidovac na pleju i udri...opet enis je dosao i imao valensiju,mornar,fener,panatu i megu...nije imao puno vremena za trening dok je radicevic prosao komplet pripreme pa i nisu za poredjenje bas

                          Comment


                          • plasim se za lesora. skoln je samopovredjivanju.

                            Comment


                            • Originally posted by Czbg9 View Post
                              Polako,treba uzeti u obzir da dok je enis bio na parketu na klupi je bio i feldin,pa i danga...u igri su bili lazic i davidovac...ima vremena,mada da se ja pitam enis bi meni beka igrao,djenka za siromasne...davidovac na pleju i udri...opet enis je dosao i imao valensiju,mornar,fener,panatu i megu...nije imao puno vremena za trening dok je radicevic prosao komplet pripreme pa i nisu za poredjenje bas
                              Slažem se da on i Radičević nisu za poređenje iz razloga koje si naveo, ali s druge strane, on i Wolters jesu, pa vidi razliku u igri jednog i drugog. Preveliki je luksuz dovoditi igrača kome treba dosta vremena da se uklopi u tim, još ako igra na najosetljivijoj poziciji u timu, a brzo te očekuju iskušenja protiv direktnih konkurenata u ABA. Možemo samo da se nadamo da će brzo doći bar do tog nivoa da njegovim ulaskom neće padati intenzitet u igri kao što je sada slučaj.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by dekkard View Post
                                Slažem se da on i Radičević nisu za poređenje iz razloga koje si naveo, ali s druge strane, on i Wolters jesu, pa vidi razliku u igri jednog i drugog. Preveliki je luksuz dovoditi igrača kome treba dosta vremena da se uklopi u tim, još ako igra na najosetljivijoj poziciji u timu, a brzo te očekuju iskušenja protiv direktnih konkurenata u ABA. Možemo samo da se nadamo da će brzo doći bar do tog nivoa da njegovim ulaskom neće padati intenzitet u igri kao što je sada slučaj.
                                Mislim da nije luksuz, nego nužnost. Luksuz (finansijski) bio bi dovesti igrača koji odmah može biti produktivan.
                                Nažalost, ova Zvezda nema mnogo para, a nema ni neku moćnu skauting službu koja će dovesti vanserijskog igrača za kog niko nije čuo

                                Comment

                                Working...
                                X