Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Upravo se radi na tome da bude isplativa, pisano je o tome na prethodnim stranama.
    Mnogima je jasno da ovako više ne ide, nači, prepišeš i prilagodiš od najboljih ...
    Vraćati se u 70-e prošlog veka nije baš pametno, ko zakasni ... ode voz.
    Last edited by kankkunen; 18-12-17, 19:53.
    Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
    biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

    Comment


    • Originally posted by Victor BG View Post
      Skoro sam racunao koliko je kosarka isplativa, odnosno da je zarada od EL sa 15 rasprodatih arena, bonusa od 30 pobjeda i bonusom od 1m eura za osvajanje ne prelazi dobit od 8mil eura. Ajde neka neko izracuna; 15 punih arena(100.000€ puna) 30 pobjeda, osvajanje EL kolilo je to para i nek doda oko 200.000€ prihoda od ABA lige

      Na to sponzore i TV prava

      3.950.000. eura samo od EL sad sam izracunao
      Otprilike tako, 4 miliona bez sponzora i TV prava, s tim da obe te stvari mogu i jako puno variraju od kluba do kluba. TV prava se dele sa klubom i ECA u odnosu 50:50, kod nas je 400k€ znači svakome po 200k, ali zato Makabi deli sa ECA 6 miliona, na primer. Takođe, pobeda u plejofu donosi 70k €. Prvoplasirani na F4 ima milion, drugoplasirani 500k€, trećeplasirani 300k€, četvoroplasirani 100k€
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by Antona View Post
        1. Valjda znas sta znaci rec prisvojio, ne mogu da se bavim banalnim stvarima jbg.
        Nije banalno, po mom shvatanju znacenja reci to znaci da on raspolaze (licno on) novcem koji generise klub jer ga je prisvojio kao da je klub njegov. S obzirom da pravno klub nije njegov, to bi znacilo da on nelegalno izvlaci novac iz njega tj krade. Ja nemam utisak da on na takav nacin krade novac od kluba, zato je bitno sta se podrazumeva pod "prisvajanjem". Ako je tvoje znacenje te reci to sto se on najvise pita za poslovanje kluba, pa to je upravo i njegov posao.

        Originally posted by Antona View Post
        2.Kojoj je to drzavi stalo do uspeha nekog sportskog kluba pa u njega upumpava lovu, ako izuzmemo ove banana diktatorske zemlje nalik nama, kao sto je Turska npr.
        Svakoj drzavi koja ima kompaniju u svom vlasnistvu. Doduse ovo nije pravo drzavno nego drustveno vlasnistvo sto mu ne dodje isto, ali vrlo slicno. U italiji je masa klubova u vlasnistvu grada...i klub je uspesan onoliko koliko grad ulaze u njega.

        Originally posted by Antona View Post
        3. Vec sam ti napisao prethodno, upumpace lovu samo pod uslovom da oni mogu da se igraju menadzera umesto Covica. Oni da upumpavaju a Covic da se igra menadzera nema nikakvog smisla.
        I mislis da je taj uslov - opravdan, normalan, razuman, legalan pa ga opravdavas i ti bi isto uradio na njihovom mestu? Zamisli da Putin ili glavnokomandujuci ruske vojske se zele igrati menadzera u kosarkaskom klubu....ja ne mogu.

        Originally posted by Antona View Post
        4. Valjda ti je jasno da je Vatutin pravi gazda, za razliku od ovog naseg, koji ne zavisi od drzave, vojske, sponzora ili prodaje karata.
        Ovo nisam razumeo.
        Last edited by mmajstor; 18-12-17, 19:59.

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Otprilike tako, 4 miliona bez sponzora i TV prava, s tim da obe te stvari mogu i jako puno variraju od kluba do kluba. TV prava se dele sa klubom i ECA u odnosu 50:50, kod nas je 400k€ znači svakome po 200k, ali zato Makabi deli sa ECA 6 miliona, na primer. Takođe, pobeda u plejofu donosi 70k €. Prvoplasirani na F4 ima milion, drugoplasirani 500k€, trećeplasirani 300k€, četvoroplasirani 100k€
          E sad, znaci 4miliona (govorim za nas) da sve arene rasprodamo i da imamo skor 30:0 i da osvojimo EL. Ajd sad ti nadji privatnika koji ce uloziti 20ak miliona da bi bio spominjan uopste kao neko iz sjenke ko moze napasti EL titulu a pri tome ni u snu ne moze rasprodati 15 arena i imati sve pobjede... Jel sad malo jasnije zasto se CZ nece privatizovati?

          Comment


          • "Neshvatljivo je da država ne prepoznaje nacionalni interes i značaj KKCZ u poslednjih nekoliko godina."
            Prosto nasu drzavu decenijama predvodi politicko-kriminalna elita koja ne prepoznaje nacionalni interes ni u jednoj sferi drustva. To su ljudi koji promovisu "nacionalni interes" na osnovu toga koliki je njihov procenat. Model KKCZ/FMP/Mega je tesko primenjiv jer bi bili ukljuceni ljudi potpuno suprotnih interesa. Raznatovic je stekao suvise veliko ime u menadzerskim krugovima tako da njemu takva saradnja ne bi bila potrebna. On nikad ne bi dao zvezdi igraca kao sto je Jokic u ime neke saradnje , a oko igraca kao sto je Enis se prilicno lako dogovorimo i ovako. Plus sto su vecina igraca koji igraju u zvezdi i sad njegovi. Mada naravno nikad ne reci nikad...

            Comment


            • Radi se na potpuno drugačijem formatu EL, možda će biti i 60+ utakmica u regularnom delu sezone ...
              EL najavljuje sve više novih sponzora (Rusi, Izraelci ...) ozbiljna lovudža je u pitanju.
              Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
              biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

              Comment


              • Originally posted by Victor BG View Post
                E sad, znaci 4miliona (govorim za nas) da sve arene rasprodamo i da imamo skor 30:0 i da osvojimo EL. Ajd sad ti nadji privatnika koji ce uloziti 20ak miliona da bi bio spominjan uopste kao neko iz sjenke ko moze napasti EL titulu a pri tome ni u snu ne moze rasprodati 15 arena i imati sve pobjede... Jel sad malo jasnije zasto se CZ nece privatizovati?
                Ja sam spominjao nekih 15 miliona od jednog sponzora za neki duži vremenski period, recimo 3 godine, to je 5 miliona godišnje i još nekoliko manjih sponzora koji bi doneli dodatnih 2 miliona, i to je onda em obezbeđen budžet za duži vremenski period, em dovoljno novca da možemo da se u nekom scenariju pošibamo i za titulu.To je sad nemoguće, jer Čović NIJE vlasnik Zvezde nego upravlja klubom, danas jeste, sutra možda ga neće biti nigde, nesiguran je kapital kada država garantuje za njega, uvek može da izradi potencijalnog sponzora. Zato je pre svega toga neophodna privatizacija.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Ja sam spominjao nekih 15 miliona od jednog sponzora za neki duži vremenski period, recimo 3 godine, to je 5 miliona godišnje i još nekoliko manjih sponzora koji bi doneli dodatnih 2 miliona, i to je onda em obezbeđen budžet za duži vremenski period, em dovoljno novca da možemo da se u nekom scenariju pošibamo i za titulu.To je sad nemoguće, jer Čović NIJE vlasnik Zvezde nego upravlja klubom, danas jeste, sutra možda ga neće biti nigde, nesiguran je kapital kada država garantuje za njega, uvek može da izradi potencijalnog sponzora. Zato je pre svega toga neophodna privatizacija.
                  Ne znam koliko je to realno i danasnjim uslovima. Stvarno mi nije jasno na koju foru NBA generise toliki novac i zasto Evropa ne moze prici ni blizu. Sto se privatizacije tice ona bi rjesila jasno poslovanje i upravljanje novcem, poboljsala bi marketing i negdje u buducnosti bi se islo na ostvarivanje plana koje je Many objasnjavao sa vlastitom dvoranom... Ali realno razmisljajuci, mislim da privatnik ne moze skupiti vise novca od sponzorskog poola nego sto to moze "drzava" sa JP. Evo ustanovili smo koliko se okvirno prihoduje da li bi ti, ja, bilo ko, iz svog dzepa bacao milione? Ja licno ne dajem vise od 200e za Zvezdu godisnje a ludo je volim.

                  Comment


                  • Privatizacija jeste neminovnost.
                    Medjutim, postavlja se pitanje modela privatizacije.
                    Posto smo bili svedoci kako je privatizacija vecine firmi prosla.
                    Zamislite da Zvezdu kupi Miskovic ili Beko???? Ljudi koji su bili oslobodjeni fizickog u osnovnoj skoli.
                    Oprali bi malo para kroz klub i unistili ga.
                    Vrlo je osetljivo to pitanje privatizacije.

                    Comment


                    • Je l' Abramovič bio fudbaler? Nije neophodno da novi vlasnik dolazi iz sportskog miljea, poželjno je naravno, ali ne i obavezno. Što se tiče uništavanja kluba, jebem mu miša Lazo ti kao da nisi advokat sve se definiše još na tenderu, da se ne sme menjati delatnost, i da u slučaju stečaja ponovo prelazi u ruke države. Ovo sad je neodrživa situacija, zavisiš od političke milosti a ne od kvaliteta proisteklog valjanim menadžerskim radom.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Tako je. Vec zamisljam kako bi se kao jedini ili najbolji ponudjac pojavila fima XYZ, za koju nikad niko nije cuo, koja ima sediste na Sejselskim ostrvima, a u vlasnistvu je investicionog fonda iza koga se ne zna ko stoji. Pa se lepo nastave neka sponzorstava drzavnih preduzeca, koja odredjenim kanalima se ispumpavaju na tim istim ostrvima, a klub gura u gubitak.

                        Zato je bitan zakon o sportu. On mora biti takav da spreci svaku vrstu zloupotrebe i pojavljivanja fantomskih kompanija na tenderu koje nemaju nista iza sebe. A tender maksimalno transparentan, sa odredjenim uslovima sta se sme a sta ne sme sa klubom. Drugim recima - sve ono sto smo navikli u Srbiji

                        Comment


                        • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                          Privatizacija jeste neminovnost.
                          Medjutim, postavlja se pitanje modela privatizacije.
                          Posto smo bili svedoci kako je privatizacija vecine firmi prosla.
                          Zamislite da Zvezdu kupi Miskovic ili Beko???? Ljudi koji su bili oslobodjeni fizickog u osnovnoj skoli.
                          Oprali bi malo para kroz klub i unistili ga.

                          Vrlo je osetljivo to pitanje privatizacije.
                          Baš im treba kkcz da properu malo na ruke i da unište klub ... nemaju drugih rešenja.
                          Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                          biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                          Comment


                          • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                            Privatizacija jeste neminovnost.
                            Medjutim, postavlja se pitanje modela privatizacije.
                            Posto smo bili svedoci kako je privatizacija vecine firmi prosla.
                            Zamislite da Zvezdu kupi Miskovic ili Beko???? Ljudi koji su bili oslobodjeni fizickog u osnovnoj skoli.
                            Oprali bi malo para kroz klub i unistili ga.
                            Vrlo je osetljivo to pitanje privatizacije.
                            Klub privatizovati onome ko se obaveze da ce Zvezdi sagraditi halu i kupiti avion.. Na taj nacin bismo se osigurali da neko ne zloupotrebi klub.
                            Samo te dve investicije bi bile dovoljne, kao sponzorstvo, da taj vlasnik pored toga vise ne mora da ulozi dinar u klub.
                            Bas bi bilo interesantno da cujemo, ako neko zna, koliko klub godisnje izdvaja za iznajmljivanje Pionira i Arene i koliko kostaju putovanja.

                            Kad se vec gadjate sponzorstvima od 15m, razmisljao sam i ja o hali Po projektu i kapacitetu najvise mi se svidja Spaladijum arena u Splitu ( oko 11k kapacitet). Samo sa drugom bojom stolica i sa kosarkaskim semaforom na centru.
                            Pored te glavne hale nama bi trebala jedna manja kapaciteta 2-3k, i jos dve hale za trening ostalih selekcija.
                            Za sve to bi nam najbolje odgovarala lokacija BG na vodi, po istoj ceni po kojoj su zemlju dobili Arapi, dabome.
                            Last edited by Antona; 18-12-17, 21:05.

                            Comment


                            • Originally posted by kankkunen View Post
                              Baš im treba kkcz da properu malo na ruke i da unište klub ... nemaju drugih rešenja.
                              Ih pa nije da nisu vec to radili u proslosti.
                              Posebno Beko.
                              Da ne pricamo o Vucicevicu i ekipi.
                              Koliko puta su u proslosti sponzorski Ugovori kasnije prikazivani kao ,,pozajmice,, sa kamatom.

                              Comment


                              • Originally posted by Antona View Post
                                Klub privatizovati onome ko se obaveze da ce Zvezdi sagraditi halu i kupiti avion.. Na taj nacin bismo se osigurali da neko ne zloupotrebi klub.
                                Samo te dve investicije bi bile dovoljne, kao sponzorstvo, da taj vlasnik pored toga vise nikad ne ulozi dinar u klub.
                                Bas bi bilo interesantno da cujemo, ako neko zna, koliko klub godisnje izdvaja za iznajmljivanje Pionira i Arene i koliko kostaju putovanja.

                                Kad se vec gadjate sponzorstvima od 15m, razmisljao sam i ja o hali Po projektu i kapacitetu najvise mi se svidja Spaladijum arena u Splitu ( oko 11k kapacitet). Samo sa drugom bojom stolica i sa kosarkaskim semaforom na centru.
                                Pored te glavne hale nama bi trebala jedna manja kapaciteta 2-3k, i jos 2 hale za trening ostalih selekcija.
                                Za sve to bi nam najbolje odgovarala lokacija BG na vodi, po istoj ceni po kojoj su zemlju dobili Arapi, dabome.
                                To samo braća mogu ... jedan, teško ...
                                Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                                biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                                Comment

                                Working...
                                X