Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by darko pancev View Post
    Moguce je da iz ABA dva predstavnika idu u EL za godinu dve ako se prosiri na 24 kluba....to bi bilo jako dobro za ove krajeve koji su kolevka kosarke u Evropi
    Nije moguce, jedan Izrael placa 6.000.000. eura za EL meceve na osnovu prava prenosa nac TV
    Sport Klub placa 400.000. eura za prava prenosa Crvene Zvezde

    Francuzi zele dva, Njemci zele jos dva (pored Bamberga), Rusi jos 2 (odnosno Baltic liga) pa ti vidi koliko tu ima mjesta za nasih 400.000 eura

    Comment


    • "Privatizacija je nešto o čemu se priča godinama, a i dalje ne vidimo konkretne poteze po tom pitanju, jer tako državi odgovara."
      Pre ce biti da je kosarkaski klub previse skupa igracka.Zvezda moze da zaradi tek pola projektovanog budzeta , i ukidanjem drzavnih sponzora druga polovina bi presla na gazdu kluba koji bi morao svake godine da da 1,5-2 miliona evra iz svog dzepa. To znaci da bismo morali da nadjemo biznismena koji je tezak stotine miliona evra i koji je dovoljno sposoban da vodi ozbiljan klub. Takvog biznismena u Srbiji nema , a tesko da bi neko iz inostranstva usao na nebitno trziste kao sto je nase.

      Comment


      • Originally posted by Victor BG View Post
        Nije moguce, jedan Izrael placa 6.000.000. eura za EL meceve na osnovu prava prenosa nac TV
        Sport Klub placa 400.000. eura za prava prenosa Crvene Zvezde

        Francuzi zele dva, Njemci zele jos dva (pored Bamberga), Rusi jos 2 (odnosno Baltic liga) pa ti vidi koliko tu ima mjesta za nasih 400.000 eura
        Ja kazem da je moguce a ti kako hoces ,mogli su vec sada da stave 5 rusa 10 spanaca i 2 Francuza pa nisu ,nece ni od sada,komercijalno je takmicenje to je tacno ..ali je takmicenje....i prizice se sasa svakom regionu da ima predstavnika ako naravno kvalitetom zasluzuje to !

        Imali smo primere sa su sa ovih prostora igrali i po tri predstavnika u istoj godini i to ce biti ponovo .zivi bili pa videli !

        Comment


        • Ni ovi privatni klubovi se ne finansiraju od kapitala vlasnika kluba, već je vlasnik kupio taj klub da bi generisao neki novac, preko sponzora, transfera igrača, prodaje ulaznica i učešća u samom takmičenju. Jedan Fenerbahče ima Doguš grupu od koje dobija 45 miliona € za tri godine, što je i dalje smešan novac za NBA uslove recimo, ali je svakako dobar početak. Novi vlasnik Zvezde da nađe jednog sponzora koji bi tri puta manje platio od te sume to bi već značilo tu finansijsku stabilnost koja će biti neophodna da se obezbedi ako klub želi i dalje da funkcioniše na najvišem nivou. Prosto, svi idu dalje, pomeraju granice, pogledajte šta radi jedan Žalgiris koji spada kao i mi u donji dom EL klubova.Zašto to rade? Pa hoće da naprave iskorak, organizacioni, finansijski i na kraju će sasvim sigurno doći i sportski jer su shvatili šta su neophodni preduslovi da bi se oni napravili. U suprotnom vrlo brzo sledi potop i prelazak u niži rang takmičenja.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Dakle zasto zatvorena EL. Sve ukljucujuci TV prava, prodaju rekvizita, dresova i sl radi i reklamira Evroliga + timovi. Radi se revenue sharing medju timovima, sta god se namakne od prava i od mercha se deli jednako. Time svi ce da poginu da se to uveca.

            Jedini isplativ model, u suprotnom nastavice se raslojavanje i zavrsicemo u kurcu.

            Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

            Comment


            • U sustini se svodi na isto , cesto je vlasnik i naslovni tj. glavni sponzor , npr. Cedevita , ali kako god , glavno pitanje i jeste kako pronaci sponzora koji ce davati milione da bi usao na trziste koje donosi malo ili nista , nije nam slucajno Huawei dao par stotina hiljada evra. Na koji bi se nacin njima isplatilo da nam daju milione? Kako bi im se to vratilo? Ili koji bi interes Telekoma Srbija bio u sponzorstvu Zvezde kad oni ne posluju van granica Srbije i promocija kroz EL ih ne interesuje. Da je cisto poslovna odluka , a ne politicka , u pitanju mi ne bismo od Telekoma videli dinar. Drugo je Turska u kojoj je na vlasti maloumni diktator koji ne zali drzavne pare da bi promovisao zemlju i sebe kroz sport.

              Comment


              • U pravu si za Tursku, ogroman novac se ulaže u fudbal i košarku, to je Erdogan stavio kao nacionalno pitanje i tako se prema njemu ophodi. Drugo je pitanje da li je to opravdano ili nije. Zašto ne bi bilo? Promocija brenda preko sporta, nije to baš toliko čudno u današnje vreme.
                Mi smo suprotan primer - ogroman potencijal u ljudima, a bez novca koji bi pokrenuo stvari svuda u društvu, pa i sportu. Neshvatljivo je da država ne prepoznaje nacionalni interes i značaj KKCZ u poslednjih nekoliko godina. Toliko neshvatljivo da prelazi u domen namere, svesnog ignorisanja.
                Baš sam zato i pisao o potencijalnom modelu KKCZ/FMP/Mega iznad kojih stoji vlasnik kluba koji zna svoj posao, dok sva tri subjekta doprinose na svoj način dobrom funkcionisanju kluba. Pod tim podrazumevam i finansije, potpisivanje povoljnih ugovora sa igračima i zarada od transfera. Međutim, da bi to zaživelo, država mora da prestane da odmaže, ako već ne želi da pomogne. Da reguliše mogućnost privatizacije kluba, poreskih olakšica i uspostavi saradnju sa uspešnim evropskim klubom na obostrano zadovoljstvo. I da ga iskoristi za promociju Srbije, zašto da ne.

                Comment


                • da se oproste od klubova kojim mogu da manipulisu masama i ponekim transfercicem? Postoji ogroman otpor tome i interesi.

                  Comment


                  • Originally posted by madafaka73 View Post
                    Neshvatljivo je da država ne prepoznaje nacionalni interes i značaj KKCZ u poslednjih nekoliko godina. Toliko neshvatljivo da prelazi u domen namere, svesnog ignorisanja.


                    država mora da prestane da odmaže, ako već ne želi da pomogne. Da reguliše mogućnost privatizacije kluba, poreskih olakšica i uspostavi saradnju sa uspešnim evropskim klubom na obostrano zadovoljstvo. I da ga iskoristi za promociju Srbije, zašto da ne.
                    Mi od Telekoma dobijamo 1m i od grada 300-400k, u zavisnosti od rezultata, racunaj da je to 400k.. To je korektna cifra obzirom da Covic nece igracku da deli sa drugom decom.
                    Ja sam svestan da se u FK upumpava mnogo vise love, i siguran sam da braca mogu levom rukom u KK da upumpaju mnogo vise love, ali zasto bi to radili ako je Covic prisvojio klub za sebe? Nema smisla da mu daju 5m godisnje a on da glumi velikog gazdu, i jos da pusta price kako ga braca miniraju na svakom koraku i svim sredstvima su krenuli u njegovo rusenje. Ja mu ne bih dao ni ovih 1.4m godisnje koje do sada dobija, ali drugo sam ja.

                    Sa ovim drugim delom teksta se potpuno slazem.. Mi smo jedna banana zemlja, i ne treba se nadati nicemu dobrom od ove vlasti, pogotovo ako je to u suprotnosti sa njihivim interesima.. A njihov interes nije da se donese zako o sportu

                    Comment


                    • Dobro da je neko pokrenuo ovu pricu, bar na forumu Prica je jako tuzna za nas..Mislim da nije do njih, vec do naroda...Da se neko za nesto pobuni...Tesko bas...Sa ove distance bih rekao da smo poprilicno ograniceni, recimo kao terasa...Primera je milion...

                      Jedni rumuni su ispred nas miljama..Privatizacija, decentralizacija itd...Suvisno je pricati o svemu tome, samo se iznerviram...
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • A sta to konkretno znaci - prisvojio klub za sebe i kako ga je to u praksi prisvojio? Klub je drustveni tj. drzavni, i po tom modelu vlasnistva drustvo tj drzava imenuje profesionalni menadzment koji ce tim klubom da upravlja, a dobice onoliko novca od drzave na upravljanje u zavisnosti od toga koliko je drzavi stalo do uspeha tog kluba. Ako mogu da upumpaju vise, a nece - zbog cega nece? Covic i jeste najveci gazda kluba, nema potrebe to da glumi ili da bilo kome to smeta, jer on odgovara i za uspeh i za neuspeh. Jos nisam cuo da CSKA ne dobija novac od drzave tj. vojske zato sto Vatutin "glumi velikog gazdu" - svima je jasno da on kao predsednik i jeste glavni gazda i tu nema mesta za sujetu ili kompleks moci.

                        Comment


                        • Skoro sam racunao koliko je kosarka isplativa, odnosno da je zarada od EL sa 15 rasprodatih arena, bonusa od 30 pobjeda i bonusom od 1m eura za osvajanje ne prelazi dobit od 8mil eura. Ajde neka neko izracuna; 15 punih arena(100.000€ puna) 30 pobjeda, osvajanje EL kolilo je to para i nek doda oko 200.000€ prihoda od ABA lige

                          Na to sponzore i TV prava

                          3.950.000. eura samo od EL sad sam izracunao
                          Last edited by Victor BG; 18-12-17, 19:38.

                          Comment


                          • Originally posted by mmajstor View Post
                            A sta to konkretno znaci - prisvojio klub za sebe i kako ga je to u praksi prisvojio? Klub je drustveni tj. drzavni, i po tom modelu vlasnistva drustvo tj drzava imenuje profesionalni menadzment koji ce tim klubom da upravlja, a dobice onoliko novca od drzave na upravljanje u zavisnosti od toga koliko je drzavi stalo do uspeha tog kluba. Ako mogu da upumpaju vise, a nece - zbog cega nece? Covic i jeste najveci gazda kluba, nema potrebe to da glumi ili da bilo kome to smeta, jer on odgovara i za uspeh i za neuspeh. Jos nisam cuo da CSKA ne dobija novac od drzave tj. vojske zato sto Vatutin "glumi velikog gazdu" - svima je jasno da on kao predsednik i jeste glavni gazda i tu nema mesta za sujetu ili kompleks moci.
                            Mnogo su ti nekako naivna ova pitanja i konstatacije ali ajde da probam da odgovorim.

                            1. Valjda znas sta znaci rec prisvojio, ne mogu da se bavim banalnim stvarima jbg.

                            2.Kojoj je to drzavi stalo do uspeha nekog sportskog kluba pa u njega upumpava lovu, ako izuzmemo ove banana diktatorske zemlje nalik nama, kao sto je Turska npr.

                            3. Vec sam ti napisao prethodno, upumpace lovu samo pod uslovom da oni mogu da se igraju menadzera umesto Covica. Oni da upumpavaju a Covic da se igra menadzera nema nikakvog smisla.

                            4. Valjda ti je jasno da je Vatutin pravi gazda, za razliku od ovog naseg, koji ne zavisi od milostinje drzave, vojske, sponzora ili prodaje karata.
                            Last edited by Antona; 18-12-17, 19:47.

                            Comment


                            • Originally posted by Victor BG View Post
                              Skoro sam racunao koliko je kosarka isplativa, odnosno da je zarada od EL sa 15 rasprodatih arena, bonusa od 30 pobjeda i bonusom od 1m eura za osvajanje ne prelazi dobit od 8mil eura. Ajde neka neko izracuna; 15 punih arena(100.000€ puna) 30 pobjeda, osvajanje EL kolilo je to para i nek doda oko 200.000€ prihoda od ABA lige

                              Na to sponzore i TV prava
                              Po tvojim postavkama prihod bi bio 4,110,000 evra =1,200,000 za pobede (40 hiljada X 30) + 1,500,000 arena (15 x 100 hiljada) + 210.000 plej of (3 x 70 hiljada) + 1,000,000 sampion + 200,000 aba.

                              plus sponzori - troskovi (ili TROSKOVI)

                              Comment


                              • Originally posted by mmajstor View Post
                                Po tvojim postavkama prihod bi bio 4,110,000 evra =1,200,000 za pobede (40 hiljada X 30) + 1,500,000 arena (15 x 100 hiljada) + 210.000 plej of (3 x 70 hiljada) + 1,000,000 sampion + 200,000 aba.

                                plus sponzori - troskovi (ili TROSKOVI)
                                Da, oko te cifre, mozes da prihodujes od dresova i sl sadrzaja ali to je to.

                                Comment

                                Working...
                                X