Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jbg,Evroliga je liga bogatih.

    Comment


    • Postoji i priča da će za 3,4 godine učestvovati 24 kluba u EL, dve grupe po 12 gde će klubovi iz iste grupe dvokružno igrati i po jedna utakmica sa klubovima iz druge grupe, kao u NBA-u. To je opet 34 kola ukupno, znači dodatne dve nedelje takmičenja.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Postoji i priča da će za 3,4 godine učestvovati 24 kluba u EL, dve grupe po 12 gde će klubovi iz iste grupe dvokružno igrati i po jedna utakmica sa klubovima iz druge grupe, kao u NBA-u. To je opet 34 kola ukupno, znači dodatne dve nedelje takmičenja.
        Idealno bi bilo povecati to na na 4x u diviziji + 2x van divizije i lepo istupiti iz ABA, KLS i sl. I samo peglati to takmicenje. To je buducnost i nacin da se koncentrise kapital u jedno takmicenje i da se isplati klubovima. Ovo sada svi rade u minusu i dotirani su...

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK View Post
          Pritisak je majka, ili jesi ili nisi. Verovao ti meni ili ne ja bih voleo da momak uspe. Da bude najbolji trener sto je Zvezda videla. Istoriju ne bih gledao onda, samo buducnost. On je dobio poprilicno dobar tim, igrace nisam pljuvao. Zao mi sto nije data veca sansa Apicu i Lazarevicu, sto je Keselj ipak doveden....Ocigledno da momak daje sve od sebe, to je najmanje sto moze da uradi. Ipak njegov rad sa gore pomenutim je slab, pa i sa Radicevicem i Lesortom gde smatram da jednostavno nema pravih akcija za njega.

          Nekako se namecem da je Davidovac usao kao rezultat zvizduka tribine njemu, a ne kao verovanje u Davidovca. Sto ne umanjuje dobitak koji smo dobili i gde je on zasluzan.Posebno sto je video da je momak vise za neke specijale nego da bude back up. Opustio je Feldina dao mu loptu, kao i Rocestija i tu se dobro snasao sa ovim starijim igracima. Dao im je slobodu i uticaj sto je odlicno a mladje je malo zapostavio sto je i razumno u njegovom polozaju.

          Jos uvek ne mogu da prevagnem na njegovu stranu, posto nisam video taj njegov pecat, bojim se povreda oslonaca i onda je to druga prica. Ne smatram da smo jos tim, vec smo usko povezani za igru par igraca. Nekako mu se nizu stvari koje nam idu pod ruku ali ne mogu reci da je radio nesto lose. Takodje JJ tandem stagnira, ali pomak jeste sa Dangubicem, bar po meni. Ima tu dosta toga za Da ali i za NE. Kupio je i dobio je vreme sto se mene tice. Samo budala ne menja misljenja oko ovakvih stvari.

          Da se razumemo, ovo sad dobro izgleda napadacki, imamo dobru kontrolu lopte, dobar i izgradjen sut koje donosi iskustvo koje imao u igracima. Tako da sam izbor igraca nije los kao sto se ovde tumaci, posto jednostavno na papiru nismo imali bolji tim. Mene su pljuvali ovde kad sma rekao kolike su plate ukupne a ispale su jos vece. Imam uvid u budzete svih timova sem naseg bas tacno i partizana.. I razlike su ogromne i tako treba da bude nije to nista lose. Mi igramo EL, ali pricati kako nemamo para je cist spin.

          Sto se mene tice dobio je sansu do kraja sezone, zasluzio je i tu nema price. Nisam uveren u kvalitete. Ne trazim ja kako neki kazu F4. Jednostavno mislim da je EL slaba u smislu da imas 4-5 klubova sa kojim se tesko igra, sa ostalim bez problema i sa nasim budzetom. I ne volim te price o unapred predaji. Ja sam ih licno stavio na oko 10 average, 12 max i osam najmanje pobeda...To je bila realnost i pre, sve ostalo su spinovi i gluposti PO MENI.

          Trudim se da maksimalno koliko mogu kao obican covek da pomognem CZ i ovaj klub volim i nemam drugi. Imam teske kritike, mozda nisu tacne i pravopisno dobro napisane ali tako mislim i pisem.
          Lep post, idemo prosto ovo je nas tim, nas trener drugog nemamo.

          Comment


          • EL će napraviti sistem kako njima odgovara, profit na prvom mestu ... ostali (nacionalne lige) će morati da se uklapaju prema tome.
            Verujem da će biti promena u formatima nacionalnih lga, broja klubova ... EL preuzima primat evropskom košarkom, FIBA gubi bitku.
            Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
            biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

            Comment


            • Bas lepa pobeda, steta sto Enis nije igrao vise, ali to je valjda deo prilagodjavanja i neke trenerove zamisli, idemo dalje odigrati koliko se moze u Carigradu i juriti pobedu nad Grcima i Megom te utakmice su neki realan domet mozda za nas.

              Comment


              • vidim ovde se prizeljkuje da se napravi liga koja ce se zvati NBA2, u kojoj ce igrati uglavnom igraci preko bare koji tamo nisu zaboli ugovor... dok ce deca iz evrope gledati ovaj sport na TV, u stvari nece jer ce ovaj sport potpuno izgubiti i ovo popularnosti sto ima. Pa ljudi... mislite li da samo treba uraditi copy/paste iz Amerike, kao da ovde ne zive neki drugi ljudi i kao da ne postoji potpuno drugacija kultura i mentalitet ljudi?

                A ja da sam Jordi, ili bi svima uzeo A licencu ili bi odredio jasne kriterijume na osnovu kojih bi je dobilo najboljih 16 klubova. Ovo sto on uradio jeste da je napravljeno potpuno neravnopravno takmicenje.
                Last edited by mmajstor; 17-12-17, 21:45.

                Comment


                • Više su to predviđanja, već postoje određene indicije da se ide u tom pravcu ... nas niko ništa ne pita, niti će.
                  Šta bude, biće.
                  Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                  biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                  Comment


                  • Sasvim izvesno da bi se onda menjao i format Eurocupa, verovatno po sličnom receptu a nacionalna takmičenja bi bila ukinuta, kao i regionalne lige, što reče Manny. To je jedini finansijski održivi sistem, ovo sada nikome ne odgovara.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Ja mislim da nece nikad biti ukinuta nacionalna prvenstva. To da Spanija, Grcka, Italija ili Nemacka nemaju nacionalni sampionat od toga nema nista. To ce biti moguce samo ako se jednog dana izbrisu sve nacionalne granice, a do toga nismo ni blizu.

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        vidim ovde se prizeljkuje da se napravi liga koja ce se zvati NBA2, u kojoj ce igrati uglavnom igraci preko bare koji tamo nisu zaboli ugovor... dok ce deca iz evrope gledati ovaj sport na TV, u stvari nece jer ce ovaj sport potpuno izgubiti i ovo popularnosti sto ima. Pa ljudi... mislite li da samo treba uraditi copy/paste iz Amerike, kao da ovde ne zive neki drugi ljudi i kao da ne postoji potpuno drugacija kultura i mentalitet ljudi?

                        A ja da sam Jordi, ili bi svima uzeo A licencu ili bi odredio jasne kriterijume na osnovu kojih bi je dobilo najboljih 16 klubova. Ovo sto on uradio jeste da je napravljeno potpuno neravnopravno takmicenje.
                        Razvodniti kvalitet dodatno ako je moguce. Kazi mi jedan kosarkaski klub u EL/EC i sl koji zivi od svog poslovanja. Dakle samo karte, prodaja igraca i medijska prava?

                        Drugo logika ti je tanka. Takva liga ne bi bila NBA-2 za njihove propalitete ili razvojne igrace. Pre svega bi zadrzala gomilu nekih Bobija, Zubac, Zizic i slicnih likova da ne odu gore kad im nije vreme. Svakom kosarkasu je NBA vrh karijere, i treba da tezi njoj. S druge strane igrati u ligi koja moze da te obezbedi finansijski na visokom nivou a nemas kvalitet za gore, treba da bude zelja svih sportista.

                        Naravno kontra udar svemu tome mora da bude sindikat igraca, koji mora da stane na put ovom maltretiranju i bukvalno zlostavljanju koje trpe kosarkasi u Evropi od klubova i trenera. Dovesti u red koja su pravila igre vezana za sve. Treninzi, pripremni period, finansije. Sve, sve, sve...

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          Ja mislim da nece nikad biti ukinuta nacionalna prvenstva. To da Spanija, Grcka, Italija ili Nemacka nemaju nacionalni sampionat od toga nema nista. To ce biti moguce samo ako se jednog dana izbrisu sve nacionalne granice, a do toga nismo ni blizu.
                          Postojace, ali bice marginalozovana. Imas 10+ pro i polu pro liga u Americkom fudbalu i tamo ljudi igraju za neke pare, trofeje i slicno. Ali oni ne znace nista. Kao sto je sampion NBA ujedno i svetski prvak za njih i ostalo ih boli kurac.

                          Nema Evropa ni finansija, ni talenta, ni mogucnosti da gura 10+ kvalitetnih takmicenja odjednom. Koncentrisati novac i kvalitet u jedno veliko, od svega ostalo praviti razvojna takmicenja kad tom. To je jedino odrzivo i da moze da odvede negde. S tim sto zbog volatilnosti Evrope, mozda ne davati bezuslovne licence na neodredjeni period timovima kao u NBA vec usloviti nekim stvarima koje moraju da budu na nivou i dati sansu da se liga osvezi s vremena na vreme.

                          Comment


                          • Comment


                            • Originally posted by MannyCalavera View Post
                              Postojace, ali bice marginalozovana. Imas 10+ pro i polu pro liga u Americkom fudbalu i tamo ljudi igraju za neke pare, trofeje i slicno. Ali oni ne znace nista. Kao sto je sampion NBA ujedno i svetski prvak za njih i ostalo ih boli kurac.

                              Nema Evropa ni finansija, ni talenta, ni mogucnosti da gura 10+ kvalitetnih takmicenja odjednom. Koncentrisati novac i kvalitet u jedno veliko, od svega ostalo praviti razvojna takmicenja kad tom. To je jedino odrzivo i da moze da odvede negde. S tim sto zbog volatilnosti Evrope, mozda ne davati bezuslovne licence na neodredjeni period timovima kao u NBA vec usloviti nekim stvarima koje moraju da budu na nivou i dati sansu da se liga osvezi s vremena na vreme.
                              Kao naša KLS, mi smo se na vreme pripremili ...
                              Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                              biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                              Comment


                              • "Sjajno je biti deo Crvene zvezde. Ovo je moj prvi meč ABA lige u Zvezdi i srećan sam što sam ovde. Svi momci su odlični i trener je sjajan prema meni, strljiv je, daje mi vremena da naučim akcije i srećan sam što sam mogao da nastupim večeras i da pomognem ekipi. Srećan sam što sam deo Zvezde, što sam postigao prvi poen i trudiću se da predstavljam crveno-bele najbolje što mogu", rekao je Enis posle meča.

                                Comment

                                Working...
                                X