Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Ročesti je u ovih pet uzastopnih pobeda, od Reala pa naovamo, jedino zakazao kao plej na ovoj poslednjoj, u prethodne četiri imao je dve utakmice sa po 6 asistencija, jednu sa 5, jednu sa 7, tako da mislim da je suviše prerano govoriti o njemu kao nekakvom ball stopperu. Trebalo bi da nastavi svoju igru pleja koji može da kreira i za sebe i za druge, svakom se desi slabija utakmica, a on je zasigurno i pored jučerašnjeg utakmice naš najkonstantniji igrač, razmislite malo kakav vam je osećaj kad je lopta kod njega to sve objašnjava.
    Imao je i Feldin u 3 utakmice u EL (Baskonia, Real, Valensija) 6,6 i 5 asistencija, pa ga to ipak ne čini plejom. Kada kažem ball stopper mislim na usporavanje napada, carinjenje lopte i onda ulazak u rešavanje 1 na 1. Nema potreba za tim u tolikoj meri. Ako je on kod nas clutch, onda se zna kada je momenat da dobije loptu i da je nikome ne da. Nije čudno što u poslednje vreme pravimo pozitivne serije kada je on na klupi. Lopta se brže kreće, svaki igrač ima kontakt sa njom, automatski se više igrača uvlači u ritam napada i bolje raspoređuju poeni. Roč ima kvalitet da dobije sam protivnika, ali ne svakog i ne uvek. Kada naučimo da bolje ekonomišemo sa njegovom ulogom i potrošnjom, očekujem da budemo kao tim još bolji, tj. raznovrsniji u napadu. Srećom, polako prolazi vreme kada nam je Roč bio Alfa i Omega u napadu, sve više igrača se uključuje poenterski i vreme je da se on prilagodi timu. Ne sumnjam da će tako i biti.
    Što se tiče osećaja koji imam kada je lopta kod njega... Kao i kod svih ostalih igrača, taj osećaj zavisi gde se Roč nalazi u tom momentu. Ne volim da ga vidim kako prima loptu i izlazi blizu linije za pola, a do kraja napada ostalo 6-7 ili 10 sekundi. Ako već hoćemo da na taj način napadamo proivnika, zašto se onda ne igra neka izolacija za njega? On može da predribla skoro svakog defanzivca u EL, odbrana mora da skuplja ili pomaže i eto šanse za lake poene iz utrčavanja po čeonoj ili sa linije za tri ili preko pasa centru (daj Bože da se tome pridoda i neka vrsta pik igre). Volim da ga vidim kada prima loptu i odmah ulazi u napadačku kretnju, bilo da ide na dribling ili se diže na šut. Zato mislim da bi, u evropskoj košarci, on mogao biti vrhunska dvojka i da bi davao veći doprinos uz manju potrošnju, jedino pitanje je da li mi možemo da dozvolimo takav luksuz. Dolaskom Enisa i nadam se uspešnom rehabilitacijom Radičevića, uz prisutnog Davidovca, postoje šanse da se i to desi ove sezone.
    Last edited by madafaka73; 16-12-17, 23:25.

    Comment


    • Originally posted by madafaka73 View Post
      Imao je i Feldin u 3 utakmice u EL (Baskonia, Real, Valensija) 6,6 i 5 asistencija, pa ga to ipak ne čini plejom. Kada kažem ball stopper mislim na usporavanje napada, carinjenje lopte i onda ulazak u rešavanje 1 na 1. Nema potreba za tim u tolikoj meri. Ako je on kod nas clutch, onda se zna kada je momenat da dobije loptu i da je nikome ne da. Nije čudno što u poslednje vreme pravimo pozitivne serije kada je on na klupi. Lopta se brže kreće, svaki igrač ima kontakt sa njom, automatski se više igrača uvlači u ritam napada i bolje raspoređuju poeni. Roč ima kvalitet da dobije sam protivnika, ali ne svakog i ne uvek. Kada naučimo da bolje ekonomišemo sa njegovom ulogom i potrošnjom, očekujem da budemo kao tim još bolji, tj. raznovrsniji u napadu. Srećom, polako prolazi vreme kada nam je Roč bio Alfa i Omega u napadu, sve više igrača se uključuje poenterski i vreme je da se on prilagodi timu. Ne sumnjam da će tako i biti.
      Što se tiče osećaja koji imam kada je lopta kod njega... Kao i kod svih ostalih igrača, taj osećaj zavisi gde se Roč nalazi u tom momentu. Ne volim da ga vidim kako prima loptu i izlazi blizu linije za pola, a do kraja napada ostalo 6-7 ili 10 sekundi. Ako već hoćemo da na taj način napadamo proivnika, zašto se onda ne igra neka izolacija za njega? On može da predribla skoro svakog defanzivca u EL, odbrana mora da skuplja ili pomaže i eto šanse za lake poene iz utrčavanja po čeonoj ili sa linije za tri ili preko pasa centru (daj Bože da se tome pridoda i neka vrsta pik igre). Volim da ga vidim kada prima loptu i odmah ulazi u napadačku kretnju, bilo da ide na dribling ili se diže na šut. Zato mislim da bi, u evropskoj košarci, on mogao biti vrhunska dvojka i da bi davao veći doprinos uz manju potrošnju, jedino pitanje je da li mi možemo da dozvolimo takav luksuz. Dolaskom Enisa i nadam se uspešnom rehabilitacijom Radičevića, uz prisutnog Davidovca, postoje šanse da se i to desi ove sezone.
      Slažem se oko ovoga da lopta kada su nas stizali, nije dobro cirkulisala u napadu, napisao sam to i na lajvu, a baš mi je drago da si spomenuo Feldina u ovom kontekstu, jer se on, iz ne znam kojih razloga nipodaštava kao ball handler, a recimo otkako se Davidovac iskristalisao kao backup Ročestiju unekoliko se promenila naša igra. Kada je Tejlor na terenu u ne manje od 80% situacija on radi i prenos i organizaciju napada. Međutim, kada je DD u petorci onda se barem prenos lopte deli ravnomerno na njega, Feldina pa čak i Dangubu i Lazu i mnogo se češće dešava da onaj igrač koji prenosi loptu ne organizuje napad. Najčešće je to ipak Davidovac, ali desi se da to radi i Feldin pa otud i te asistencije koje si spomenuo. Ova poslednja utakmica je jako bitna sa psihološkog aspekta jer su dokazali (barem nevernim Tomama kojih je i ovde u izobilju) da utakmica može da se dobije sa lošim šutem spolja, i čak u takvoj situaciji imali smo ofanzivni doprinos od 11 igrača, tj. od svih koji su ulazili u igru. Prilično raznovrsno, ako mene pitaš i tako nešto svaki trener može samo da poželi. Enis bi trebalo da održi ritam na istom nivou kad izađe Ročesti ili čak i da ubrza igru što je ipak preveliki zalogaj za Davidovca, prosto čovek iznuđeno igra na poziciji pleja
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Slazem se, samo sto Rocesti je klasican igrac koji zivi od lopte u rukama, bez toga od njega nema nista..Rocestijev problem jeste upravo to sto su poceli da ga skautiraju dobro. Vives ga je pokidao u odbrani i nema vise toliko prostora zato sto se odbrana fokusira na njega. Cim je izasao Valensija nije imala tacno kako da nas brani, opet smo ih rasirili..Dobro je sto imamo 3-4 igraca koja mogu da rese mec u EL...Nije ni to lose za pocetak, mada tesko da ce setu neko prikljuciti, eventualno Enis..aludiram na poene itd..

        Pisao sam i pre sezone da nemamo pasere i to je sustina, necemo imati ni sa Enisom, mislim na igraca koji cini ostale boljim...Lesort je neverovatno zapusten...a videlo se kako kad se odradi pik sa njim zna da bude opasan ali se to radi retko, i jedini je koji rola...eventualno jos mozda Jovanovic ali on ni ne igra...Dubok problem ali resavamo ga u hodu...Divljana sa Enisom, samo plus poena i nema zime...
        Last edited by LosmiSK; 17-12-17, 08:56.
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Ja ne znam sto je taj decko zakucan za klupu...po meni zasluzuje minute makar u aba ligi,bar 15min
          Na jovanovica mislim

          Comment


          • Originally posted by Czbg9 View Post
            Ja ne znam sto je taj decko zakucan za klupu...po meni zasluzuje minute makar u aba ligi,bar 15min
            Na jovanovica mislim
            Igraće u Aba,danas već,Enis i on po meni 100%

            Comment


            • Mozda nije vreme, a ni mesto za tako nesto, ali moram.
              Losmi, ziv ti ja, peku me oci kad citam jer su nesrećne. Daj procitaj malo o glasovnim promenama, gramatickim pravilima i daj malo interpunkcije, jebem mu misa. Ovo je sportski forum, al' stvarno mislim da je red da upisi budu citki i koliko toliko gramaticki korektni.
              Mozda nesmatras igracke i trenerove napredke mero davnim ali potrudise.
              Last edited by Dubiozni goblin; 17-12-17, 06:25.

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                da utakmica može da se dobije sa lošim šutem spolja
                Vrlo je diskutabilno sta je los sut spolja. Sut od skoro 30% za tri nije los, vec osrednji. To sto momci obicno pogadjaju u visim procentima je druga stvar.
                Los sut je 10%, ili jos gore 19/1, ili 19/0 bese????

                Comment


                • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                  Mozda nije vreme, a ni mesto za tako nesto, ali moram.
                  Losmi, ziv ti ja, peku me oci kad citam jer su nesrećne. Daj procitaj malo o glasovnim promenama, gramatickim pravilima i daj malo interpunkcije, jebem mu misa. Ovo je sportski forum, al' stvarno mislim da je red da upisi budu citki i koliko toliko gramaticki korektni.
                  Mozda nesmatras igracke i trenerove napredke mero davnim ali potrudise.
                  Nije tebi lako
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                    Mozda nije vreme, a ni mesto za tako nesto, ali moram.
                    Losmi, ziv ti ja, peku me oci kad citam jer su nesrećne. Daj procitaj malo o glasovnim promenama, gramatickim pravilima i daj malo interpunkcije, jebem mu misa. Ovo je sportski forum, al' stvarno mislim da je red da upisi budu citki i koliko toliko gramaticki korektni.
                    Mozda nesmatras igracke i trenerove napredke mero davnim ali potrudise.
                    E, nek` si mu rek`o.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Originally posted by Grof View Post
                      Vrlo je diskutabilno sta je los sut spolja. Sut od skoro 30% za tri nije los, vec osrednji. To sto momci obicno pogadjaju u visim procentima je druga stvar.
                      Los sut je 10%, ili jos gore 19/1, ili 19/0 bese????
                      Neko opšteprihvaćeno mišljenje je da je šut od 40+% za 3 odličan, od 32-40% osrednji, a ispod toga loš. U našem slučaju bi baš bilo nategnuto da se kaže da nam je šut od 28% bio osrednji.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by LosmiSK View Post
                        Nije tebi lako
                        Pa i nije mi lako kada pročitam nesto sto bi djak drugog razreda osnovne skole pravilnije napisao.

                        Comment


                        • Iskusavate me da Vam jednom slikom objasnim sve. Dubioza , a i neki drugi bi se obesili o strik u sekundi...Budi siguran da ces me gledati skroz drugacijim ocima. Lako je pisati, ali dela su dela. Tu iskljucivo mislim na rezultatski deo i vere u pobedu. Ove tvoje postapalice ce biti jos izrazenije...
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Originally posted by LosmiSK View Post
                            Iskusavate me da Vam jednom slikom objasnim sve. Dubioza , a i neki drugi bi se obesili o strik u sekundi...Budi siguran da ces me gledati skroz drugacijim ocima. Lako je pisati, ali dela su dela. Tu iskljucivo mislim na rezultatski deo i vere u pobedu. Ove tvoje postapalice ce biti jos izrazenije...
                            Sta?

                            Comment


                            • Jebeš dela, daj interpunkciju!!!!!
                              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                              Comment


                              • Pa nista, pises tu totalno nepotrebne stvari. Zelis da omalovazavas druge. Zivo se pitam dali si nesto vise uradio za taj klub nego sto ovde prosipas nepotrbne stvari. Moja vera u tim i rezultate se ogleda na skroz drugi nacin. Pisem kritike, ono sto mislim, a ti pokusavas vec par puta (kao jos njih par) da to spustis na neki drugi nivo.

                                Jedan pametan covek jednom rece :''Osobina glupih je da zapazaju greske drugih, ali ne i svoje''.
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X