Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MannyCalavera View Post
    Ajde kosarkaski mi objasni kako je odbrana nesto sto je retko lose a napad zakazuje stalno. To veze s vezom nema. I napad i odbrana zakazuju tacno koliko si dobar i u jednom i u drugom. Znaci ne postoji trunka dokaza da defanziva procentualno manje zakazuje od ofanzive. Sve zavisi sta imas na rosteru i gde ti lezi kvalitet. Primera radi, ovaj roster ne moze da bude napadacki konstantan ko CSKA jer nema taj talenat u ofanzivi. Takodje ne moze da bude defanzivno konstantan ko Fener, Oly, Pao. To je to sto imamo sada. Nama jedini spas lezi u balansu, solidnog napada i odbrane. Primera defanzivno tankih ekipa kao sampiona imas koliko hoces, kao i ofanzivno tankih. Mi para nemamo da poslozimo obe strane lopte na visokom nivou. Radonja je forsirao defanzivu, Alimpije ofanzivu. To ne znaci da mi nasu odbranu ne mozemo da poboljsamo naravno.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Naravno da je odbrana bitnija, nije ovde stvar odbrana I napada, vec odbrane I suta. Nedopustivo je da nam u EL timovi imaju 58% za dva a u ABA cak skoro 54% za dva dok npr Buducnost svodi na 45% Cedevita 51% za EL timove da ne pricam...

    Nama treba jos jedan korektor dole, meni je neverovatno da mi primamo 58% za dva u EL...Sve je to lepo dok ide sut, ali na odbrambeni system mi se odbijamo I gubimo utakmice...Pre svega nam neodgovaraju timovi koji imaju small ball postave I koje dobro preuzimaju...To nije ni malo naivan indicator...da sam licno siguran da mozemo ovako da igramo celu sezonu nakrivio bih kapu...

    Odbrana se ne zateze u polufinalu, bice bolja ali ne dovoljno...ali to nam je nacin igre, mozda I ispadne dobro ali ima indicija da moze biti velikih problema.....Uspavale su mene ove pobede ali je jasno da moramo pokazati jos nesto vise...a dovodjenje Enisa to nista nece uraditi, vec nesto kao Ajverson bi promenilo pricu mislim I zakljucalo reket...
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Inace I Vives je out sjebao se zadnji mec...Diot,Sastre,Vivse I Vilijams verovatno out.

      In su Abalde,Dubljevic-povratak iz povrede I Garsija dosao iz Saragose...
      Last edited by LosmiSK; 12-12-17, 12:18.
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • koji ste vi jebeni carevi
        Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

        Comment


        • Originally posted by MannyCalavera View Post
          Ajde kosarkaski mi objasni kako je odbrana nesto sto je retko lose a napad zakazuje stalno. To veze s vezom nema. I napad i odbrana zakazuju tacno koliko si dobar i u jednom i u drugom. Znaci ne postoji trunka dokaza da defanziva procentualno manje zakazuje od ofanzive. Sve zavisi sta imas na rosteru i gde ti lezi kvalitet. Primera radi, ovaj roster ne moze da bude napadacki konstantan ko CSKA jer nema taj talenat u ofanzivi. Takodje ne moze da bude defanzivno konstantan ko Fener, Oly, Pao. To je to sto imamo sada. Nama jedini spas lezi u balansu, solidnog napada i odbrane. Primera defanzivno tankih ekipa kao sampiona imas koliko hoces, kao i ofanzivno tankih. Mi para nemamo da poslozimo obe strane lopte na visokom nivou. Radonja je forsirao defanzivu, Alimpije ofanzivu. To ne znaci da mi nasu odbranu ne mozemo da poboljsamo naravno.

          Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
          Veoma jednostavno.

          Dobar defanzivni sistem moguće je uz odgovarajuću selekciju napraviti i bez ogromnih para.

          Primeri bodu oči - Maljkovićev Limož, Vujoševićev Partizan, Radonjićeva Zvezda.

          Dakle, prilikom selekcije se teži sklapanju tima gde je većina igrača fizički dominantna na svojoj poziciji, i gde se krvavim radom postiže izvrsna timska (naravno i individualna) odbrana.

          Uspostavljeni sistem, kao što smo imali prilike nebrojeno puta da se uverimo, osvaja trofeje. Isto tako, puca kada se sretne sa budžetski neuporedivo snažnijim sastavima gde defanziva nije u stanju da donese prevagu.

          Dakle, USPOSTAVLJENI defanzivni SISTEM kontinuirano donosi prevagu (sem u susretima sa timovima koje sam pomenuo).

          Sistem koji se u našim finansijskim uslovima zasniva pre svega na ofanzivi, kad tad će zabagovati - kada se nosioci umore, kada budemo imali sudijski kriterijum koji nam ne odgovara, kada se neko od ključnih ofanzivnih igrača povredi.

          Dakle, mora se složiti puno faktora i imati dosta sreće da bi u ovakvom sistemu beležili uspehe.

          S druge strane, sistem koji se zasniva na defanzivi manje je osetljiv na pojedinačne negativne faktore.

          To bi bilo to, ukratko.
          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

          Comment


          • Originally posted by Laki21 View Post
            Moram da napomenem da kada dođe do plejofa, da će pritivnik igrati daleko čvršću odbranu i da će sudije kud i kamo manje svirati faulove, tako da će naš ofanzivni učinak da opadne sigurno (ne samo kod nas, to se dešava svugde) za 10-20%.
            Zato je bitna odbrana, da se može odgovoriti na isti način (ali ne rukama, to nije odbrana da ne bude nesporazuma). Tako se osvajaju trofeji.

            Valjda smo nešto naučili u zadnjih 4-5 godina.
            Otkud ti to?

            Comment


            • Originally posted by Laki21 View Post
              Veoma jednostavno.

              Dobar defanzivni sistem moguće je uz odgovarajuću selekciju napraviti i bez ogromnih para.

              Primeri bodu oči - Maljkovićev Limož, Vujoševićev Partizan, Radonjićeva Zvezda.

              Dakle, prilikom selekcije se teži sklapanju tima gde je većina igrača fizički dominantna na svojoj poziciji, i gde se krvavim radom postiže izvrsna timska (naravno i individualna) odbrana.

              Uspostavljeni sistem, kao što smo imali prilike nebrojeno puta da se uverimo, osvaja trofeje. Isto tako, puca kada se sretne sa budžetski neuporedivo snažnijim sastavima gde defanziva nije u stanju da donese prevagu.

              Dakle, USPOSTAVLJENI defanzivni SISTEM kontinuirano donosi prevagu (sem u susretima sa timovima koje sam pomenuo).

              Sistem koji se u našim finansijskim uslovima zasniva pre svega na ofanzivi, kad tad će zabagovati - kada se nosioci umore, kada budemo imali sudijski kriterijum koji nam ne odgovara, kada se neko od ključnih ofanzivnih igrača povredi.

              Dakle, mora se složiti puno faktora i imati dosta sreće da bi u ovakvom sistemu beležili uspehe.

              S druge strane, sistem koji se zasniva na defanzivi manje je osetljiv na pojedinačne negativne faktore.

              To bi bilo to, ukratko.
              Zaboravi na ovo, prevaziđena, dekadentna košarka, današnja košarka podrazumeva igru na obe strane terena, i što je najlepše, mi imamo igrače za ovakvu igru. Dakle, i nadalje će se igrati brza igra na dosta poena, a to ne znači da odbrana ne postoji, nego da postoji i NAPAD pored odbrane. Ne oslanjamo se na 3,4 igrača u tom napadu, već 8,9 pa i 10 igrača završi sa poenterskim učinkom. Isto tako, odbranu igraju SVI, ne samo Danguba i Laza, pogledaj koliko krađa imaju Ročesti i Feldin, najkonstantniji naš igrač u skoku je Lesor, o njegovoj zaštiti obruča sam već pričao, blokadama Jankovića, pravljenju faulova u tačno određenim momentima, smanjili smo broj nesportskih faulova koji nam se sude i kasnije ulazimo u bonus, to su samo neki od benefita takvog načina razmišljanja. Dakle, ako nešto nije pokvareno ne popravljaj ga.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Ljudi, preterujete u nekim analizama, ne znam šta se dešava na forumu...
                Alimpijević forsira ofanzivnu igru? Pa šta da forsira sa ovakvim rosterom, odbranu Pistonsa iz ere Bad boysa?
                Defanzivni sistem... Koji crni defanzivni sistem u našem slučaju, to je nemoguće napraviti od ovih igrača za nekoliko meseci, da ne kažem do kraja sezone. Za sada pucamo iz svog najjačeg oružja, to nam je košarkaška filozofija, a sve drugo se popravlja u hodu. Alimpijević bi izvršio trenersko samoubistvo da je počeo da palamudi nešto i izmišlja toplu vodu. Srećom, prevagnula je pragmatičnost i shvatanje situacije, pa mi igramo onako kako jedino možemo da igramo. Ozbiljni treneri koji rade u ozbiljnim klubovima sa dobrim igračima rade zonu 2-3 po šest meseci, info iz prve ruke od jednog takvog trenera. Uspešnom doselekcijom na kraju sezone (pod tim podrazumevam da se trener po nešto pita oko sastavljanja rostera) svakako da ćemo biti u situaciji da počnemo praviti neki sistem u odbrani.
                Preteruje se ovde debelo, mi smo ubedljivo prvi favoriti za ABA titulu i domaću ligu, pa i Kup. Što se tiče EL, jasno je bilo i pre početka sezone da mi nemamo šta tu da tražimo, sve osim rezultatskog blamiranja je meni prihvatljivo. Što je najgore, odškrinuta su nam vrata da se šunjamo još neko vreme oko tog osmog mesta, svakako ne treba odbaciti šansu ako se ukaže.
                Da kažem i ja koju o Enisu. Ključno je njegovo integrisanje u roster, da shvati koja mu je uloga i minutaža, pa da se odatle počne. Ne sumnjam u njegov kvalitet, tj. u činjenicu da po igračkim kvalitetima može da pomogne klubu, samo mi ostaje pitanje glave, ono što je Radičevića udaljilo već neko vreme od rostera, Jankovića takođe u jednom periodu. Čitajući neke njegove uzjave po medijima, izgleda da je dečko skontao gde dolazi i šta će se od njega zahtevati, pa ostaje da to dokaže i na terenu.

                Comment


                • Originally posted by Czbg9 View Post
                  Ja se nadam da ce doci jos jedan centar,nista se meni pero antic ne svidja...za srce me je ujeo kada je kod preuzimanja ostao sa protivnickim bekovima i umesto da ugura te igrace ili makar natera da skupljaju on covek ostane van linije za 3...jebes takvog centra sa oprostenjem...hvala njemu za real,nije on krs ili sad da ga vredjam,ali ne svidja mi se ic
                  Što si ti navalio na Peru, strašno. Čovek nam je u najznačajnijim utakmicama držao tim a ti bi da ga šalješ u penziju, ne ide brate.Shvataš li uopšte njegov značaj u ovom timu?

                  Comment


                  • Originally posted by Daba View Post
                    koji ste vi jebeni carevi
                    A kako potrošiti vreme? Svrati do pričaonice pa vidi koji su tamo carevi..
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • Originally posted by Czbg9 View Post
                      Ja se nadam da ce doci jos jedan centar,nista se meni pero antic ne svidja...za srce me je ujeo kada je kod preuzimanja ostao sa protivnickim bekovima i umesto da ugura te igrace ili makar natera da skupljaju on covek ostane van linije za 3...jebes takvog centra sa oprostenjem...hvala njemu za real,nije on krs ili sad da ga vredjam,ali ne svidja mi se ic

                      Comment


                      • Pa jbg,jesam ja rekao da bi trebalo da ide ili da nema pojma? Nisam,samo mi se takav tip igraca ne svidja,ja vise volim centre koji rolaju iz pika....ali ako antic doprinosi bilo kako neka ga,ja licno vise volim centra tipa kuzmic

                        Comment


                        • Originally posted by Czbg9 View Post
                          Pa jbg,jesam ja rekao da bi trebalo da ide ili da nema pojma? Nisam,samo mi se takav tip igraca ne svidja,ja vise volim centre koji rolaju iz pika....ali ako antic doprinosi bilo kako neka ga,ja licno vise volim centra tipa kuzmic
                          Vidi, ja sam inicijalno mislio da si sarkastican, da pokusavas da budes dvosmislen, duhovit... ali si sa ovim postom objasnio...
                          Sta, nije bitno...

                          Comment


                          • Originally posted by Grof View Post
                            Vidi, ja sam inicijalno mislio da si sarkastican, da pokusavas da budes dvosmislen, duhovit... ali si sa ovim postom objasnio...
                            Sta, nije bitno...
                            Pazi, uvek postoji mogućnost da je maliciozan
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Forumašu se ne sviđa Pero, potpuno legitimno, pogotovo što nije vređao ni igrača ni bilo kog forumaša i zato bih molio megacara da pored smajlija oponira i tekstom (bez vređanja-naravno).
                              U pogledu Pere kada je potpisao ja sam bio u fazonu wtf? šta će nam još jedan sa gerijatrije, međutim Perin doprinos je nemerljiv i ogroman. Što na terenu krz poena i donošenja sigurnosti ostalim igračima, što zbog saveta koje sigurno pruža visokim igračima, hvala mu što je smogao snage da odrilja još jednu sezonu kod nas a mogao je da nakrivi kapče i da ladi jaja po nekim toplijim krajevima ili da ispija vopi sa društvom po MK.
                              Last edited by nebitan; 12-12-17, 15:55.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Originally posted by Hogar View Post
                                Što si ti navalio na Peru, strašno. Čovek nam je u najznačajnijim utakmicama držao tim a ti bi da ga šalješ u penziju, ne ide brate.Shvataš li uopšte njegov značaj u ovom timu?
                                Ma jok tebra,sto se mene tice ja sam anticu prezahvalan sto je dosao,on ne ume neke stvari,ali ume druge...nisam ja rekao da bi on trebao da ide itd,samo ja eto ne volim da vidim da covek od 210+ i 100kg+ nije u stanju da unese igraca od metar devedeset u reket...drugo ja sam rekao da bih sto pre voleo da dodje neki centar,sto ne znaci da antic ide nego bi imali vise opcija u napadu...a i ja vise volim centra tipa kuzmic...antic moze komotno i na 4 da uzme neke minute i na 5 isto,samo zelja mi je da vidim kako danga,feldin,rocesti i bjelica sire igru,a dole imamo zverinu pod kosem i sad ako krene skupljanje samo prangijato,pa da vidimo...ovako svi van linije za 3 poena,ne svidja mi se to...pero je ciganstura i pravi cigan ne moze da ga mrzi

                                Comment

                                Working...
                                X