Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ulični basketaš View Post
    Radonja, ti li si? Apsolutno se slažem. Dobijamo redom i beležimo kredom, ali samo zato što nam napad trenutno funkcioniše. Odbrana škripi na sve strane.
    Ja sam[emoji3]
    Mnogi su potencirali tu odbranu pika. Medjutim, nama je celokupna odbrana, kretnje, strana pomoci, koncentracija u odbrani ocajna.
    Jbg zao mi kad vidim kako se Laza i Danguba kidaju, pritiskaju igraca al cim ode jedan pas sa tog igraca odbrana puca.
    I dalje smatram dekoncentraciju, neodgovornost kao veliki problem.

    Comment


    • Originally posted by Laza Kacanski View Post
      Ja sam[emoji3]
      Mnogi su potencirali tu odbranu pika. Medjutim, nama je celokupna odbrana, kretnje, strana pomoci, koncentracija u odbrani ocajna.
      Jbg zao mi kad vidim kako se Laza i Danguba kidaju, pritiskaju igraca al cim ode jedan pas sa tog igraca odbrana puca.
      I dalje smatram dekoncentraciju, neodgovornost kao veliki problem.
      Skroz si u pravu, često pomislim da zapisnički sto nije propustio da zabeleži 30 koševa za protivničku ekipu, i čudom ne mogu da se načudim kako uopšte pobeđujemo. U stvari, trebalo bi svaku utakmicu da predamo jer se suviše oslanjamo na šut, a svi znamo da to nije čar košarkaške igre, već utakmice koje dobijaš sa 65:55 na primer. I Džikiću i Zdovcu bih savetovao isto, jer ova njihova ''trči pucaj" igra ne vodi ničemu, a najmanje osvajanju nekog trofeja.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Skroz si u pravu, često pomislim da zapisnički sto nije propustio da zabeleži 30 koševa za protivničku ekipu, i čudom ne mogu da se načudim kako uopšte pobeđujemo. U stvari, trebalo bi svaku utakmicu da predamo jer se suviše oslanjamo na šut, a svi znamo da to nije čar košarkaške igre, već utakmice koje dobijaš sa 65:55 na primer. I Džikiću i Zdovcu bih savetovao isto, jer ova njihova ''trči pucaj" igra ne vodi ničemu, a najmanje osvajanju nekog trofeja.
        Tvoja malicioznost je zabrinjavajuca.
        Misljenje drugih omalovazavas, pokusavas biti duhovit ali ne ide ti.
        Medjutim, kada tebi nesto nije potaman u stanju si da pises 1000 istih postova, da trubis ceo dan. Videti pod Enis.
        Ukoliko ne znas da odgovoris na post a da to nije maliciozno, ironicno zaobidji post.
        Tako ce i forum biti citljiviji.

        Comment


        • Originally posted by Laza Kacanski View Post
          Tvoja malicioznost je zabrinjavajuca.
          Misljenje drugih omalovazavas, pokusavas biti duhovit ali ne ide ti.
          Medjutim, kada tebi nesto nije potaman u stanju si da pises 1000 istih postova, da trubis ceo dan. Videti pod Enis.
          Ukoliko ne znas da odgovoris na post a da to nije maliciozno, ironicno zaobidji post.
          Tako ce i forum biti citljiviji.
          Brkaš pojmove, post nije "maliciozan" nego "sarkastičan", ali i pored toga sadrži odgovor na tvoju prethodnu iznetu tvrdnju, samo potrebna je elementarna funkcionalna pismenost da bi ga čovek uočio.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Brkaš pojmove, post nije "maliciozan" nego "sarkastičan", ali i pored toga sadrži odgovor na tvoju prethodnu iznetu tvrdnju, samo potrebna je elementarna funkcionalna pismenost da bi ga čovek uočio.
            Ma ok
            Nastavi svoj virtuelni zivot. U njemu si najpametniji, sve znas, svima odgovaras, sa svima se prepires, ostali su glupi.
            Izvini ako sam to poremetio.
            Nije mi bila namera.

            Comment


            • Mir, bre, i medjusobno uvazavanje.
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Skroz si u pravu, često pomislim da zapisnički sto nije propustio da zabeleži 30 koševa za protivničku ekipu, i čudom ne mogu da se načudim kako uopšte pobeđujemo. U stvari, trebalo bi svaku utakmicu da predamo jer se suviše oslanjamo na šut, a svi znamo da to nije čar košarkaške igre, već utakmice koje dobijaš sa 65:55 na primer. I Džikiću i Zdovcu bih savetovao isto, jer ova njihova ''trči pucaj" igra ne vodi ničemu, a najmanje osvajanju nekog trofeja.
                Moram da napomenem da kada dođe do plejofa, da će pritivnik igrati daleko čvršću odbranu i da će sudije kud i kamo manje svirati faulove, tako da će naš ofanzivni učinak da opadne sigurno (ne samo kod nas, to se dešava svugde) za 10-20%.
                Zato je bitna odbrana, da se može odgovoriti na isti način (ali ne rukama, to nije odbrana da ne bude nesporazuma). Tako se osvajaju trofeji.

                Valjda smo nešto naučili u zadnjih 4-5 godina.
                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                Comment


                • Originally posted by Laki21 View Post
                  Moram da napomenem da kada dođe do plejofa, da će pritivnik igrati daleko čvršću odbranu i da će sudije kud i kamo manje svirati faulove, tako da će naš ofanzivni učinak da opadne sigurno (ne samo kod nas, to se dešava svugde) za 10-20%.
                  Zato je bitna odbrana, da se može odgovoriti na isti način (ali ne rukama, to nije odbrana da ne bude nesporazuma). Tako se osvajaju trofeji.

                  Valjda smo nešto naučili u zadnjih 4-5 godina.
                  Pošto očigledno nisam dovoljno jasno istakao poentu znači li to da Zvezda ne igra odbranu, a Budućnost i Cedevita je igraju?
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Pa cek Laki, jel mislis da ako mi to vidimo, da ne vide Alimpije & Topic? Znaju oni dobro sta nam lose ide i gdje skripi, vec na utakmici protiv Cibone smo promjenili da Pero posle bloka ide u low post a ne da siri u cosak. Odbrana djeluje dosta bolje ali razlog zasto nama izgleda losije jeste cinjenica da je raspored zgusnut, da smo ih tukli 20-25 razlike i da je sa matorcima pokusavao neke zamisli ofanzivno. Bol u kurcu je sasvim razumljiv za sad. Kad se bude odlucivalo, stisnucemo i mi od nazad, to mogu da garantujem! Sto se napadackih opcija tice, na jadranu nema nam ravnih.

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Pošto očigledno nisam dovoljno jasno istakao poentu znači li to da Zvezda ne igra odbranu, a Budućnost i Cedevita je igraju?
                      Poenta je da se mi u ovom konceptu oslanjamo na napad a ne na odbranu. Takođe je poenta da napad može da zakaže, a kvalitetna odbrana je konstanta.

                      Cedevita svakako ne igra bolju od nas (makar ne u ovom trenutku), dok Budućnost igra kvalitetniju. No, s obzirom i na skromniji igrački sastav, Džikić izvlači iz njih skoro maksimum.
                      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                      Comment


                      • Nzm,ni meni se ne svidja timska odbrana...al da sacekamo

                        Comment


                        • Originally posted by Laki21 View Post
                          Poenta je da se mi u ovom konceptu oslanjamo na napad a ne na odbranu. Takođe je poenta da napad može da zakaže, a kvalitetna odbrana je konstanta.

                          Cedevita svakako ne igra bolju od nas (makar ne u ovom trenutku), dok Budućnost igra kvalitetniju. No, s obzirom i na skromniji igrački sastav, Džikić izvlači iz njih skoro maksimum.
                          Ajde kosarkaski mi objasni kako je odbrana nesto sto je retko lose a napad zakazuje stalno. To veze s vezom nema. I napad i odbrana zakazuju tacno koliko si dobar i u jednom i u drugom. Znaci ne postoji trunka dokaza da defanziva procentualno manje zakazuje od ofanzive. Sve zavisi sta imas na rosteru i gde ti lezi kvalitet. Primera radi, ovaj roster ne moze da bude napadacki konstantan ko CSKA jer nema taj talenat u ofanzivi. Takodje ne moze da bude defanzivno konstantan ko Fener, Oly, Pao. To je to sto imamo sada. Nama jedini spas lezi u balansu, solidnog napada i odbrane. Primera defanzivno tankih ekipa kao sampiona imas koliko hoces, kao i ofanzivno tankih. Mi para nemamo da poslozimo obe strane lopte na visokom nivou. Radonja je forsirao defanzivu, Alimpije ofanzivu. To ne znaci da mi nasu odbranu ne mozemo da poboljsamo naravno.

                          Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                          Comment


                          • Originally posted by Laki21 View Post
                            Poenta je da se mi u ovom konceptu oslanjamo na napad a ne na odbranu. Takođe je poenta da napad može da zakaže, a kvalitetna odbrana je konstanta.

                            Cedevita svakako ne igra bolju od nas (makar ne u ovom trenutku), dok Budućnost igra kvalitetniju. No, s obzirom i na skromniji igrački sastav, Džikić izvlači iz njih skoro maksimum.
                            Sa ovim vezano za Budućnost mogu delimično da se složim, odnosno imali su bolju odbranu od nas u prvih 5,6 kola a u poslednjih 5,6 kola mi smo i ofanzivno i defanzivno bez premca u ABA.
                            Last edited by dekkard; 12-12-17, 10:13.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Ne znam o kakvoj se odbrani prica na manje od 1/3 sezone. Pokusavam vec dugo da objasnim da veoma retko novi tim sa novim trenerom klikne odmah.
                              Potreban je rad i trening, sto se i videlo posle pauze i par dana rada bez putovanja. Vidi se napredak u igri. Na jucerasnjoj utakmici se video bol matoraca posle prve cetvrtine. Isprobavale su se i neke nove akcije, pa samim tim i prica o nasoj losoj odbrani protiv Cibone pada u vodu. Jednostavno ta utakmica nije merilo, pogotovu sto se videlo da je sa malo vise truda u odbrani razlika odlazila za 10 poena u par minuta. Cini mi se da pojedinci kada dobijamo nemaju vise sta da hejtuju i onda krenu sa pricom o odbrani. Ovo vise nije tim kao prosle godine, a ni liga vise nije liga kao prosle godine i igraju se slabije odbrane (malo je malih rezultata) ili su napadi bolji (kako vam je drago), a i sudjenje je vise okrenuto ka napadu.
                              Kad se ne pljuje Alimpijevic, onda je tu Jankovic, pa onda Radicevic, pa Lessort,pa Laza, Danguba, Feldin, Pero, Bjelica, Jovanovic,
                              Davidovac, Dobric, Apic, nadam se da nisam nekoga zaboravio, a ko je bio na meti pljuvaca od pocetka sezone, e da Rocesti protiv Zalgirisa i naravno Keselj Ima li neko koga nismo namazali govnima na ovom forumu?
                              Sto se tice Enisa, mislim da ce biti odlicno pojacanje, ali dajte i njemu malo vremena.
                              Last edited by megacar; 12-12-17, 10:26.

                              Comment


                              • Ja se nadam da ce doci jos jedan centar,nista se meni pero antic ne svidja...za srce me je ujeo kada je kod preuzimanja ostao sa protivnickim bekovima i umesto da ugura te igrace ili makar natera da skupljaju on covek ostane van linije za 3...jebes takvog centra sa oprostenjem...hvala njemu za real,nije on krs ili sad da ga vredjam,ali ne svidja mi se ic

                                Comment

                                Working...
                                X