Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MannyCalavera View Post
    Previse stranaca i ne mozemo da imamo zbog pravila u domacoj ligi, tako da ta prica pada u vodu. Poenta je da za novac koji mozemo da priustimo se dovede najbolji talenat i da mu se da prostor. Da li je nas ili strani je nevazno. Na kljucnim pozicijama 1 i 5 je to pogotovu vazno. Ima dovoljno domacih igraca uvek da postoji ta hemija. Nismo mi Armani koji nema dva domaca i sl.

    Domacih igraca ce uvek biti jer jos uvek odnost cena/kvalitet kod domacih igraca je izuzetno velik, pogotovu mladih igraca. Ti mozes da drzis nasu decu na juniorskim ugovorima a da igraju seniorska takmicenja ako su talentovani neki period. Zato se potencira domaca baza, a ne cista talenat/znanje perspektiva.
    Generalno se slažem ali mislim da malo ideš u kontra ekstrem. Bitno je imati bazu domaćih igrača koji znaju i razumeju šta je Zvezda a sve kako bi se sačuvao identitet kluba i povezanost sa navijačima. Nije Zvezdaska javnost spremna za tim bez domaćih igrača a mislim da nikada neće ni biti.

    Comment


    • Originally posted by kankkunen View Post
      @ MannyCalavera
      Zanima me tvoje mišljenje o Enisu, posebno o periodu NCAA, ako si ga ispratio ...
      Nisam gledao mnogo (svega par utakmica) ali koliko se ja secam on je bio 6 igrac te ekipe i ono swiss army knife, koristili su ga za sve i svasta. Gledao sam u Megi sto je odigrao mnogo vise i ono generalno par crta:

      - Defanzivno ce biti odlican ako bude smanjio malo agresivnost na lopti. Tacno je da mu to daje dobre brojke u ukradenim loptama, ali curi bas kad ispadne. Ono sto moze da bude frka je kad naleti na Calathes tip beka koji moze da ga maltretira fizicki, tu ne izgleda sjajno. Treba napomenuti iako je svega 188cm on ima odlican raspon ruku i fizikalije i trebao bi da brani 1 i 2 u Evropi bez problema.
      - Svi elementi tehnike za kosarku su na dobrom nivou, dakle i dribling i prodor i sut i pas. Treba mnogo da smanji off-dribble sutiranje spolja jer tu gubi strasno mnogo i kao catch'n'shoot je daleko opasniji spolja. Ako hoce da dominira u picku, mora da pre svega proba da napada kos i da trazi rollera ako ga zatvore i gleda spolja pozicije. Jos uvek nije opcija za pick'n'pop na visokom nivou.
      - Za Evroligaski nivo nece on biti sjajan strelac, o tome nema govora u ovom trenutku. On ce da donese tranziciju i agresivnost u drugoj postavi koja je preko potrebna. S druge strane i kad ga ne ide sut, moze da doprinese jer skace, brani, krade i moze da proigra. Ako bude radio vise na kretnji bez lopte, on moze da bude izuzetno efikasan jer mi u drugoj postavi sa Davidovcem imamo igraca koji moze da proigra. Njih dvojica mogu da budu jako efikasni, pogotovu sto bi njegov atleticizam bez lopte i vise dosao do izrazaja.
      - Veliki je radnik i nema preteran ego. Veliki pozitivac, to moze da znaci ekipi. S druge strane zna da srlja i brljavi dosta pogotovu kad mu nalepe visokog beka da ga cuva. Mora da smanji izgubljene lopte koje su pre svega zbog pokusaja da forsira pass koji ne postoji, i da razigra igrace gde ne moze. Mislim da mentalno moze da napreduje dosta, da radi bez lopte mnogo vise i da u timskoj odbrani se ne gubi.

      U generali meni se svidja potpis. Ima i boljih naravno ali realno je da mi para nemamo i za te pare koje on dolazi ja sam zadovoljan.

      Comment


      • Originally posted by SiniM View Post
        Generalno se slažem ali mislim da malo ideš u kontra ekstrem. Bitno je imati bazu domaćih igrača koji znaju i razumeju šta je Zvezda a sve kako bi se sačuvao identitet kluba i povezanost sa navijačima. Nije Zvezdaska javnost spremna za tim bez domaćih igrača a mislim da nikada neće ni biti.
        Pogresno me razumes, ja ne zelim da se to desi vec kazem ako su okolnosti takve da iz skole ne mozemo da unapredimo nista da okretanje stranim igracima nije negativna stvar, vec kosarkaski ispravan potez. Tako da ako recimo od igraca u rasponu od 18-22 godine recimo mi nemamo talentovanih igraca na poziciji 5 na primer, zasto ne dovesti nekog Nigerijca koji ima talenat i perspektivu i raditi sa njim. Sta je tu lose?

        Sto se tice "Zvezdaske javnosti", tu tek imam BMK stav. Rezultati su majka, ko sto su Djenku dizali u nebesa, dizali bi i neke druge. Pa makar i ti stranci bili u vecini. I opet da me ne razumes pogresno, nisam za to da se iko forsira, da li bio domaci ili stranac, vec da se ono sto je najbolje za Zvezdu i njene rezultate gura. Mozda ja ocigledno ne razumem sta je Zvezda i koji je to njen identitet (pogotovu u kosarci). Sigurno ce biti ljudi koji negoduju, ali rezultati sve resavaju. A do njih se pre dolazi ako se pre svega prate sportski principi i ideje a ne ostalo...

        Comment


        • @ MannyCalavera
          Hvala na iscrpnom i stručnom odgovoru ... sad mi je malo jasnija slika
          Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
          biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

          Comment


          • Originally posted by MannyCalavera View Post
            Pogresno me razumes, ja ne zelim da se to desi vec kazem ako su okolnosti takve da iz skole ne mozemo da unapredimo nista da okretanje stranim igracima nije negativna stvar, vec kosarkaski ispravan potez.
            Zar ne bi bio ispravniji potez videti koje su to okolnosti dovele do toga da iz skole nemamo talentovanih igraca, pa ako je neophodno uloziti taj novac umesto u stranog igraca - u omladinsku skolu, tamo gde je zaskripelo? Mi vec imamo 4 prava stranca i dvojicu za koje ne znam kako se vode, pa se bas ne moze reci da ne dovodimo strane igrace kad god nam se ukaze prilika. Ono sto je kec je sto ti strani igraci uopste nisu jeftini, a nama je novac ogranicavajuci faktor sto je jos jedan dodatni razlog da nam je domaca baza sa mladim igracima najbitnija ako zelimo neki kakav takav kontinuitet.
            Indirektno - uspeh reprezentacije izuzetno popularizuje ovaj sport, sto povecava tu bazu domacih igraca koji se opredeljuju da treniraju kosarku a ne neki drugi sport koji ima aktuelni rezultat - a iz koje mi crpimo talente.
            Last edited by mmajstor; 10-12-17, 17:15.

            Comment


            • Originally posted by MannyCalavera View Post
              Objasni mi sta tebe brine povodom stranog pleja kog razvijamo? Naravno izricito sam rekao da se takvi igraci potpisuju na dugorocne ugovore. I sta to znaci stranac mora da donese instant kvalitet a domaci mogu da se trpe. Objasni mi kosarkasku logiku iza toga. I ne zelim da cujem ni mrvku o reprezentaciji. Nije obaveza kluba da pravi igrace za reprezentaciju, vec da razvija igrace za sebe i da postize rezultate.

              Evo ja prvi kazem da ne bih imao nista protiv da imamo 12 igraca koji su svi stranci (kad bi to pravila to dozvoljavala) ako ti momci igraju kako treba, ponasaju se i sl. Nemam predrasude prema nikom, ako je on profesionalac i zna da postuje klub za koji igra. Ne bih imao nista protiv ni da uzmemo talentovanu decu iz Hrvatske i BiH takodje. Sport ne treba da vidi te granice.
              Vec sam ti objasnio da na poziciji 1 treba dovesti najskuplje pojačanje.
              Neko ko je vanseriski igrac, slicno razmisljam i za njegovu zamjenu koja mora biti dovoljno dobra, da ne dolazi do drasticnog pada u igri.
              Poziciju treceg igraca na poziciji 1. Treba ostaviti za domaceg igraca.
              Od 3 medju 12-est 2 vrhunski stranci.
              Imamo puno mladih igraca u nasoj skoli
              Plus razvojni tim u vidu FMP-a.
              Ko zeli da gleda 12 strsnaca neka se zalozi za ukidanje mladjih selekcija i razvojnog tima.

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Laki, jedno pitanje: jesi li ti protiv Radičevića ili protiv ovakvog Radičevića?

                Praštaj, glup sam, ne kontam pitanje u kombinaciji s Tegijem. Ajd ponovi, ko za osmogodišnjaka.
                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                Comment


                • Originally posted by Laki21 View Post
                  Praštaj, glup sam, ne kontam pitanje u kombinaciji s Tegijem. Ajd ponovi, ko za osmogodišnjaka.
                  Parafraza čuvene Tegijeve izjave za ABA/Jadransku ligu: "Ja nisam protiv Jadranske lige, ja sam protiv ovakve Jadranske lige" [emoji23]
                  Last edited by dekkard; 10-12-17, 17:36.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Priča domaći-strani igrači pije vodu kad imaš izbor. Svi bi voleli pet domaćih na terenu i da razbijaju kad bi moglo. Nažalost kvalitetna petica ili jedinica kod nas baš i nema. Ono što ima kvalitetno je preskupo.Enis je dobar, perspektivan i jeftin.

                    Comment


                    • Originally posted by mmajstor View Post
                      Zar ne bi bio ispravniji potez videti koje su to okolnosti dovele do toga da iz skole nemamo talentovanih igraca, pa ako je neophodno uloziti taj novac umesto u stranog igraca - u omladinsku skolu, tamo gde je zaskripelo? Mi vec imamo 4 prava stranca i dvojicu za koje ne znam kako se vode, pa se bas ne moze reci da ne dovodimo strane igrace kad god nam se ukaze prilika. Ono sto je kec je sto ti strani igraci uopste nisu jeftini, a nama je novac ogranicavajuci faktor sto je jos jedan dodatni razlog da nam je domaca baza sa mladim igracima najbitnija ako zelimo neki kakav takav kontinuitet.
                      Indirektno - uspeh reprezentacije izuzetno popularizuje ovaj sport, sto povecava tu bazu domacih igraca koji se opredeljuju da treniraju kosarku a ne neki drugi sport koji ima aktuelni rezultat - a iz koje mi crpimo talente.
                      S tobom sam pricu o reprezentaciji i njenom znacaju u popularizaciji zatvorio pred Eurobasket tako da o tome necu nista da pricam s tobom vise

                      Sto se tice ovog ostalog, gresis dosta. Mi dovodimo strance AKO nemamo domace resenje, cak iako to domace resenje je prilicno upitno. To je velika razlika u odnosu na stav gde udjes u skauting sa idejom "nemamo nisko krilo, ko je najbolji igrac/potencijal za pare koje mi imamo?". Ajmo da krenemo od toga da Radicevicu je dat ugovor 150/200/250 kao back up pleju i nekome ko se tek razvija (zaboravimo to sto lose igra sada, pricamo o situaciji u predsezoni kad se skautovalo). I sad ti meni iskreno reci da u celoj Evropi/USA nema igraca na poziciji pleja koji ima veci upside i kvalitet od Radicevica za taj novac. To bi bila sramna laz tvrditi tako nesto. Tako da ta prica o domacim igracima kod nas je itekako vodilja a po meni prilicno pogresna u nekim aspektima. Opet govorim o tome da ako dobijemo stranca za isti novac i uslove, kao i domaceg igraca mi cemo cesto da klasu boljeg igraca preskocimo da bi nas igrac dobio sansu. O tome pricam. I kontinuitet se postize stalnim prilivom novih talenata, a to koje su nacionalnosti ne igra tu nista...

                      Sto se tice price da treba da se pogleda sta rade skole kosarke i zasto se slabo razvija u odnosu na ranije je nesto sto treba da se gleda stalno i revidira i poboljsava. To je paralelan proces koji nije vezan za scouting za ovu, narednu sezonu etc. Dakle klub mora da radi kratkorocno, srednjerocno i dugorocno odjednom. Mi dugorocni plan nemamo (kao i niko u regionu), srednjerocni nam je klimav a u kratkorocnom plivamo kako nas nanesu talasi (sto i jeste odlika kratkorocnih planova). Niko ne spori Zvezdi ove rezultate ali period od 4-5 godina ne daje jasnu sliku o tome koliko zdravo/bolesno isti klub posluje.

                      Comment


                      • Originally posted by many men View Post
                        Vec sam ti objasnio da na poziciji 1 treba dovesti najskuplje pojačanje.
                        Neko ko je vanseriski igrac, slicno razmisljam i za njegovu zamjenu koja mora biti dovoljno dobra, da ne dolazi do drasticnog pada u igri.
                        Poziciju treceg igraca na poziciji 1. Treba ostaviti za domaceg igraca.
                        Od 3 medju 12-est 2 vrhunski stranci.
                        Imamo puno mladih igraca u nasoj skoli
                        Plus razvojni tim u vidu FMP-a.
                        Ko zeli da gleda 12 strsnaca neka se zalozi za ukidanje mladjih selekcija i razvojnog tima.
                        Opet ne kapiras o cemu pricam. Zasto omladinska skola i mladje selekcije su mesto iskljucivo za domace igrace? Zasto Zvezda ne bi dovela 10 klinaca iz Afrike, Azije, Evrope i ubacila u svoj omladinski pogon? Ti klinci bi imali isti odnos prema Zvezdi kao i domaci igraci posle par godina u sistemu. Uz to bi imali mnogo manje rizicne poteze sa potpisima tih istih stranaca za seniorski tim jer bi imali o njima vec dosta informacija, koje su iz prve ruke i koje smo sami iskusili. Jel Zvezda nekom duguje da se bavi razvojem domace baze ili duguje pre svega navijacima i sebi kao klubu da ima najbolje moguce rezultate u odnosu na okolnosti i resurse koje imamo. O tome pricam.

                        Slazem se ja s tobom u vezi selekcije ovo sto si pomenuo, samo bih dodao da taj treci plej, taj treci centar treba da bude najtalentovaniji igrac iz nase skole/omladinskog pogona koje god nacionalnosti bio. Krajnje je ksenofobicno reci da stranci su ti koji hvataju krivine i nece znati da cene to sto im Zvezda da. Naravno treba biti i covek i sagledati i to kako nasi klubovi tretiraju igrace i kakve uslove im daju da rade svoj posao, i nazalost domaci igraci su spremni da trpe mnogo vise sranja i nepravdi od stranaca. Ali to je nesto cime se ne treba hvaliti nego raditi na tome da se to iskoreni...

                        Comment


                        • Originally posted by Grof View Post
                          Ja mislim da si ti poprilicno omasio.

                          JJ tandem je sve samo ne skolovan. Msm, imaju ljudi fakultete , ali je njihov osnovni problem sto su kosarkaski neskolovani pa moraju da budu izlozeni crash courses o osnovama kosarke.
                          .
                          Ako si mislio na skolovanost kada je u pitanju taktika/u NCAA malte ne nebitno/, kretanje i otvaranja, slazem se sa tobom.Sto se tice cisto kosarkaske skole narocito tehnike i lopte oni su doktori nauka za sve igrace koji se iskoluju kod nas pa i za veliku vecinu evropskih vrsnjaka.
                          Last edited by ikaluka; 10-12-17, 20:36.

                          Comment


                          • Pa jest, totalno je sumanuto dovesti ga za tolike pare, mislim da je to bio pogresan potez. Taj novac je mogao biti iskoriscen mnogo pametnije. Ali s obzirom da je to gotova prica, pitanje je sta sad uraditi....baciti taj novac niz vodu, ili pokusati iz njega nesto izvuci s obzirom da je potpisao 3 godisnji ugovor? Ako cemo ih baciti, pa jos toliko uloziti za jos jednog stranca, ne znam...malo mi je to nedomacinsko poslovanje.
                            I da, nemamo dugorocni plan...ili ga mozda i imamo ali mi ga mi tj navijaci jos uvek nismo svesni. Ova prica sa FMPom nije losa uopste. A kadeti u KK CZV su ostvarivali odlicne rezultate u svojoj kategoriji u evropskim takmicenjima.



                            edit:
                            Originally posted by MannyCalavera View Post
                            S tobom sam pricu o reprezentaciji i njenom znacaju u popularizaciji zatvorio pred Eurobasket tako da o tome necu nista da pricam s tobom vise
                            .
                            cek, pred Eurobasket ili posle Eurobasketa?
                            Last edited by mmajstor; 10-12-17, 17:51.

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Parafraza čuvene Tegijeve izjave za ABA/Jadransku ligu: "Ja nisam protiv Jadranske lige, ja sam protiv ovakve Jadranske lige" [emoji23]
                              Mislim da ne postoji nikakva bitna razlika između Radičevića i "ovakvog" Radičevića. Odnosno, i da je u prajmu neke svoje forme, opet ne bi zadovoljavao uslove za bekap pleja u EL ekipi. Nije nikakvo čudo ni greška što je u Španiji igrao za kikiriki i semenke, budući da ne vredi ni filera više od toga.

                              Napravili smo epski zajeb, bukvalno za junačke narodne pesme pa da se prenosi s kolena na koleno.

                              Sad nam je nekako se izvaditi iz govana ako je ikako moguće.
                              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                              Comment


                              • Da razbijem vaš dječije prepiranje imao sam vremena ovo nedeljno popodne da malo analiziram igru Davidovca protiv Efesa i istaknem pluseve i minuse za njegovih 11 i po minuta igre za vrijeme kojih je ubacio 6 poena na 3/3 za dva, 0/1 za tri i podijelio 5 asistencija, ali uradio još mnogo više od toga.

                                Davidovac se nametnu kao jako pametan i fizički sposoban igrač koji je većinu druge četvrtine čuvao Krunu Simona. Odbranbeno nije imao puno posla ali kada je njegov čovjek (Simon, a kasnije u utakmici Ledo) igrao p'n'r pokazao je dobar pritisak na loptu ali loše čitanje blokova i još lošije obilaženje istih, 3 od 4 puta je ostao rano zaglavljen na bloku što je direktna posljedica njegove brzine i visine, kao i agilnosti.

                                Napadački Davidovac je pokazao odlično čitanje odbrane, iako su neki forumaši zagovarali da ima poteškoće sa prenosom lopte što je očito uvidio i Alimpijević koji je uvijek na terenu uz Dejana držao sekundranog ball-handlera koji se nikada nije (za svaki slučaj) udaljavao od lopte na prenosu, Davidovac nije imao problema da postavi napad protiv osjetno nižih Adamsa i McColluma, dok Simon nije pokušavao napraviti pritisak na prenosu lopte.

                                Druga stvar koja upada u oči je njegova česta neodlučnost, prvenstveno kada je u situaciji da se podigne na otvoren šut, situacije od kojih redovno bježi i u tom procesu pravi nove greške i često potpuno stagnira i zaustavlja napad te anulira svaku stičenu prednost u tom trenutku.

                                Ali pored tih greški Dejan ima tonu upside-ova u napadu. Sa njegovom visinom i glavom koja je konstantno podignuta pravo je oružije u p'n'r-u u kojem ima sjajan osjećaj za igru i pas, ali prvenstveno je opasnost po obruč iz picka, jer je jako visok i ne boji se kontakta ni na zemlji ni na obruču.

                                Alimpijević je već instalirao nekoliko akcija za Davidovca u kojim on igra leđima u postu, akcije koje su se pozivali dosta vremena protiv Efesa ali zbog vruće ruke svih igrača često je ostajao bez pasa jer su redom Antić, Dangubić i Feldin uzimali poluotvorene i otvorene šuteve za tri umjesto spuštanja lopte, i pogađali ih (na šta je uticao i Davidovac pošto je McCollum u nekim situacijama pomagao one pass away u postu).

                                Razložiću situacije u gifove, i svaki približno objasniti. Prvo ću početi sa onim negativnim.

                                Spoiler


                                Po ulasku u igru Davidovac staje na Simona koji dobija loptu i blok, i pada prva loša komunikacija Davidovca i Lesora tu veče, vjerovatno jer nisu imali puno prilika igrati zajedno. Dejan bez potrebe ostaje zaglavljen na jako visokom bloku, i uz našu odbranu p'n'r gdje Lesort iskače i sprečava šut Davidovac je mogao bez problema ići ispod bloka, ionako je Simon već bio na desetak metara od koša i nema šanse da bi dobio otvoren šut na liniji za tri. Još jedna sreća je što je loptu imao Simon koji uz da zdrava oka nije pročitao ovu situaciju i propustio je otvoreog Štimca za zakucavanje.

                                Spoiler


                                Druga situacija koju želim pokazati nije ništa više nego faul u napadu Štimca na postavljanju bloka, ali ovaj primjer koristim da vam pokažem šta možemo očekivati kod in-bound passova ispod koša i da će protivnički treneri na ovaj način koristiti tromost i neagilnost Davidovca te napadati koš na ovaj način.

                                Spoiler


                                Sledeća greška je samo nedostatak ili eksplozivnost i motivacije, ili njegov nedostatak killer-poenterskog-instikta.

                                Nakon dobrog čitanja kretnje Murića on se okreće i umjesto da protrči pored pored bezpomoćnog Štimca u prazan reket on gubi dribling, staje, čim i svi ostali staju, i mora se rješavati lopte na 5 sekundi prije kraja napada.

                                Spoiler


                                Sledeća situacija, ista greška, ovaj put u polu-kontri. Prvo propušta vjerovatno najotvoreniji šut koji će dobiti u karijeri, na ivici je koraka, a onda propušta dva najotvorenija pasa koja će biti ove sezone, Dobrić sam pod košem, i Bjelica u korneru. Čak bi se i pravovremeni pas Antiću mogao okaraterisati kao asistencija.

                                Spoiler


                                Ovu zadnju situaciju ću označiti kao potencijalno opasnu. Poziva dobru akciju za Dobrića koji istrčava na lijevi lakat, doduše možda i malo preduboko prema korneru, zbog čega Dejan mora da baca bullet-pas prema njemu. Ovaj pas će se u 50% slučajeva presjeći ili u aut ili u otvorenu kontru, kao što je ovdje McCollum zamalo demonstrirao.

                                Pozitivne stvari

                                Spoiler


                                Odmah u svom prvom napadu Dejan je napao Dragića u postu, držao glavu podignutom i čim je vidio korak Batuka koji pomaže one pass away, podijelio je asistenciju Dangubiću za otvorenu trojku.

                                Spoiler




                                Prije ove akcije Dragić dobija ličnu u napadu i Alimpijević uvodi Dejana, te kao što se može vidjeti na prvom gifu odmah poziva akciju za njega. Ova akcija na drugom gifu je jako dobra i savršeno se uklapa u naš napad kada imamo Davidovca, Lazića i Antića na terenu. Davidovac dobija loptu na niskom postu, što odmah usisava odbranu u reket i stavlja uzvičnik na cutove jer imaš pleja od dva metra u postu, što omogućuje da Lazić koji je fizički nadmoćan fintira cut i napravi blok na Antićevom čovjeku koji gleda kako da pomogne Dragiću (iako u ovom primjeru Feldin pravi blok). Tako naš centar koji pogađa trojke ostaje sam na šutu, a ovo je jako teško braniti za protivničke centre jer nisu navikli na ovakve blokove i opasnost od šuta za tri njihovog čovjeka.

                                Antić je promašio, ali kasnije se iskupio.

                                Spoiler


                                Ovo je primjer na koji sam se ja oduševio i zbog kojeg mi je bilo jako drago kada sam vidio uživo. Trošeći vrijeme, na kraju napada dobija polu-upotrebljiv blok od Bjelice koji Simon lako obilazi, ali Davidovac ga svejedno ostavlja na petama, dok su došli do reketa Simon je zaostajao korak za njim. Na obruču se susreo sam dva jača igrača od sebe i završio uz kontakt i faul koji nije dobio.

                                That move

                                Spoiler


                                Još jedan primjer gdje školuje Simona, sve je izgledalo kao da će dobiti handoff od Antića koji će se razviti u pick, ali on čita kretnju Simona i fintira ga na izlaznu putanju, sve to savređno prati Antić koji baca savršen pas i Davidovac kreira poene na obruču uz mogući faul.

                                Spoiler


                                Dobija jak visok blok od Antića, ali drži glavu uspravno i prepoznaje da ispred njega stoje dva najviša protivnička igrača i pali jetove do koša. Savršeno

                                Spoiler



                                Prepoznaje da je na Bjelici ostao Dragić i poziva ga u blok, a zatim sa lakoćom ostavlja Ledoa na prvom koraku, ulazi u reket i ostavlja savršen pas za Bjelicu koji ostaje slobodan nakon što Efes ne promjeni Dragića sa Milka.


                                Nakon svega mogu reći da smo se mi plašili njihovog Ricky Ledoa, PG-a od dva metra, a ustvari su se oni trebali plašiti našeg bledog Rickya
                                Last edited by Bastia33; 10-12-17, 18:14.

                                Comment

                                Working...
                                X