Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lesort jeste mitska zver, da nije u nastajanju kako kazes kosta bi milionce Nismo ovakvog igraca nikad imali...

    Imamo mana dosta, ali I dosta vrlina sad..Igramo na kos vise, bice ovde svega ali deluej dobro na papiru...Imas sve sadcentara, bekova sta oces, dolazi mozda jos jedan...pa dva tima da napravimo za ABA da budemo prvi I drugi skoro...

    Ovo bi moralo da vrati publiku, da smo igrali na pocetku samo Pionir, sacekali da se zavrsi fudbal I da predjemo u Arenu, bilo bi puno da igla ne moze pasti....Nije ni meni to palo na pamet ali iz ove perspective to tako izgleda
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Originally posted by mmajstor View Post
      T Tako da ne verujem da postoji bolji domaci plej koga mozemo da priustimo.
      Ako ne postoji domaći, postoji strani.

      Originally posted by la haine View Post
      Radičević je pokazao u pripremnom periodu da može, dok nije došao Ročesti

      Mislim da ću se usrati kad god čujem "bio najbolji u pripremnom periodu". Da li će ikada doći taj dan da se shvati da je pripremni period pripremni period, gde se eksperimentiše i proba sve i svašta i da nije nikakav pokazatelj kakav će neko igrač biti u takmičarskim utakmicama?

      Pa da se pripremni period računa u nešto Srbija bi odnosno SFRJ pre par decenija u fudbalu bila neprikosnoveni svecki šampion ali jbg, računaju se samo takmičarske

      Dakle taj Radičević je na pripremnim mogao da bude svetski mega car, vladar svimira, univerzalni ploditelj, ali jbga, malo ga jebucka činjenica da je na terenu kada se to broji na nivou netalentovanog petlića eventualno mlađeg juniora.

      Tako da dajte više zajebite te priče o mickim uspesima na pripremama i pripremnom periodu, sem ako se ustanovi neka nagrada za to, pa da mu odma dodelimo trofej.
      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

      Comment


      • @ MannyCalavera
        Zanima me tvoje mišljenje o Enisu, posebno o periodu NCAA, ako si ga ispratio ...
        Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
        biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

        Comment


        • Originally posted by mmajstor View Post
          Mozemo mi to da banalizujemo i opravdavamo konzumerizmom u kome zivimo, ali svako ko je rodjen u srbiji ima drugaciju predstavu o nasim klubovima od stranaca koji taj osecaj nemaju. Domaci igrac koji ce po okoncanju karijere verovatno najveci deo zivota provesti u svojoj zemlji ima dodatni motiv da se dokaze pred svojim ljudima. Ima ih ali su retki nasi ljudi koji po okoncanju karijere potpuno obrisu veze sa Srbijom. Kakav god trag da naprave u inostranstvu, dal dobar ili los, to bledi iz tvog zivota onda kada se iz te zemlje iselis. Medjutim, ono sto ostavis u svojoj zemlji u kojoj imas posebne korene i veze, te veze cete do kraja zivota podsecati sta si uradio ili nisi... i otuda taj dodatni nefinansijski motiv da se domaci igraci dodatno dokazuju u odnosu na strance, i tako je u svakoj zemlji.
          OK mmajstore. Moguce da si u pravu, ali ja ipak mislim da nismo u mogucnosti da forsiramo nekoga samo zato sto je Srbin, bez obzira na igracke kvalitete (tipa, najbolji raspolozivi Srbin).

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            Lesort jeste mitska zver, da nije u nastajanju kako kazes kosta bi milionce Nismo ovakvog igraca nikad imali...

            Imamo mana dosta, ali I dosta vrlina sad..Igramo na kos vise, bice ovde svega ali deluej dobro na papiru...Imas sve sadcentara, bekova sta oces, dolazi mozda jos jedan...pa dva tima da napravimo za ABA da budemo prvi I drugi skoro...

            Ovo bi moralo da vrati publiku, da smo igrali na pocetku samo Pionir, sacekali da se zavrsi fudbal I da predjemo u Arenu, bilo bi puno da igla ne moze pasti....Nije ni meni to palo na pamet ali iz ove perspective to tako izgleda

            Eto, konacno smo i ti i ja poceli da se 'razumemo' / mislimo u slicnom pravcu.
            Naravno da Lesora ne bi ni videli da je u fulu, ali sam komentarisao ono da je mitska zver...

            Comment


            • Originally posted by kankkunen View Post
              @ MannyCalavera
              Zanima me tvoje mišljenje o Enisu, posebno o periodu NCAA, ako si ga ispratio ...
              Pitao si Manny-ja, ali evo da ja dodam nesto.
              Nisam ga pratio, ali sam nedavno 'vrsljao' po netu i vidim da su ga hvalili da je radan, da ima brze ruke (ukradene lopte), da je OK u odbrani 1 na 1, da ne gleda po svaku cenu kos, da hoce da asistira... Nekako mi se javljao Djenka u mislima... Morace on jos da rilja da dodje do tog nivoa, ali kao neke naznake iz ne tako davne proslosti postoje. Timska odbrana se uci, a kod nas ona jos ne funkcionise bas kako treba. Tu je Pero, tu su Laza i Danga... Moci ce da uci, a i vidi na delu sta i kako
              Sve jako lepo zvuci, bas kao sto mi u KKCZ volimo (ili ja mislim da volimo). Ne znam kako ce da se privikne na KKCZ, ali pretpostavljam da ce mu ipak igranje u ABA ovih par meseci pomoci pomalo. Drugo, ako igras sa majstorima (ipak su nasi majstori u odnosu na Megu), lakse se napreduje.
              Vrlo je moguce da ce sa Lazom i Dangom da cini odbrambeni trio, koji ce da tlaci 1/2 protivnicke igrace.
              Last edited by Grof; 10-12-17, 15:31.

              Comment


              • Originally posted by Laki21 View Post
                Ako ne postoji domaći, postoji strani.
                ++++++++

                Comment


                • Originally posted by MannyCalavera View Post
                  Mislim da se previse potencira ta prica domaci plej. Nama je potreban perspektivan drugi plej, koji moze da odgovori zahtevima svih takmicenja gde smo i koji moze da raste i napreduje a da pocne kao drugi plej. Zasto bi taj covek morao da bude domaci plej? Nema apsolutno nijednog razloga za to. Ti i domaceg igraca na pleju koji je perspektivan imas max 3 godine, to je to. Zasto ne bi uzeli perspektivnog Amera ili francuza ili koje god druge nacionalnosti, i dali mu ugovor na 3 godine (bez izlaznih klauzula). Dobio si isto, ali nisi sebe limitirao time da plej mora da ti bude domaci, vec mozes da skautujes sve.

                  Tako da sam ja za to da se dovode perspektivni mladi igraci na visegodisnje ugovore. To dal su iz Srbije, Hrvatske, Dzibutija ili gde vec, je totalno sekundarno.
                  Meni se nikako ne svidja opcija za razigravanje mladih ranaca na poziciji 1.
                  To je najranjivija i najvaznija pozicija u ekipi, od koje zavisi igra cjelokupne ekipe.
                  Nama stranci treba da donesu instant kvalitet, a uz njih da dovedemo najtalentovanije igrace iz ex-yu zemalja.
                  Pley, kombo (sa reputacijom) i najveci potencijal domace proizvodnje.

                  Comment


                  • Originally posted by Grof View Post
                    OK mmajstore. Moguce da si u pravu, ali ja ipak mislim da nismo u mogucnosti da forsiramo nekoga samo zato sto je Srbin, bez obzira na igracke kvalitete (tipa, najbolji raspolozivi Srbin).
                    Ne zato sto je Srbin, vec zato sto cinjenica da je domaci igrac ima svoje prednosti koje koristi vecina klubova, sem onih ultrabogatih koji su legija kvalitetnih stranaca tipa Makabi ili Lokomotiva. Alternativa je da budemo Lokomotiva za siromasne. Moramo imati tih barem 7od12 domacih kako okrenes, a vec imamo solidan broj stranaca.

                    Comment


                    • Originally posted by many men View Post
                      Nama stranci treba da donesu instant kvalitet, a uz njih da dovedemo najtalentovanije igrace iz ex-yu zemalja.
                      Da nas lakše pobede u finalu EP ...
                      Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                      biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                      Comment


                      • Originally posted by Laki21 View Post
                        Radičević jednostavno nije EL igrač niti će ikada biti. Sve nadalje je gubljenje vremena i para.

                        Treba naći model za rastanak koji će zadovoljiti obe strane i to je to.
                        Laki, jedno pitanje: jesi li ti protiv Radičevića ili protiv ovakvog Radičevića?

                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by many men View Post
                          Meni se nikako ne svidja opcija za razigravanje mladih ranaca na poziciji 1.
                          To je najranjivija i najvaznija pozicija u ekipi, od koje zavisi igra cjelokupne ekipe.
                          Nama stranci treba da donesu instant kvalitet, a uz njih da dovedemo najtalentovanije igrace iz ex-yu zemalja.
                          Pley, kombo (sa reputacijom) i najveci potencijal domace proizvodnje.
                          Objasni mi sta tebe brine povodom stranog pleja kog razvijamo? Naravno izricito sam rekao da se takvi igraci potpisuju na dugorocne ugovore. I sta to znaci stranac mora da donese instant kvalitet a domaci mogu da se trpe. Objasni mi kosarkasku logiku iza toga. I ne zelim da cujem ni mrvku o reprezentaciji. Nije obaveza kluba da pravi igrace za reprezentaciju, vec da razvija igrace za sebe i da postize rezultate.

                          Evo ja prvi kazem da ne bih imao nista protiv da imamo 12 igraca koji su svi stranci (kad bi to pravila to dozvoljavala) ako ti momci igraju kako treba, ponasaju se i sl. Nemam predrasude prema nikom, ako je on profesionalac i zna da postuje klub za koji igra. Ne bih imao nista protiv ni da uzmemo talentovanu decu iz Hrvatske i BiH takodje. Sport ne treba da vidi te granice.

                          Comment


                          • Nikada nisam delio igrače Zvezde na domaće i strane, to mi je jako ružno ... reprezentacija je već posebna priča.
                            Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                            biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                            Comment


                            • Originally posted by MannyCalavera View Post
                              Evo ja prvi kazem da ne bih imao nista protiv da imamo 12 igraca koji su svi stranci (kad bi to pravila to dozvoljavala) ako ti momci igraju kako treba, ponasaju se i sl. Nemam predrasude prema nikom, ako je on profesionalac i zna da postuje klub za koji igra. Ne bih imao nista protiv ni da uzmemo talentovanu decu iz Hrvatske i BiH takodje. Sport ne treba da vidi te granice.

                              Ja npr. ne bih imao nista protiv da imamo u prvih 12 sve Srbe, ali nesto nam ne ide. Poprilicno je vremena proslo kada smo elaborirali, ne samo po forumima, vec uopste da dobri domaci igraci puno kostaju.
                              Ono sto je imperativ svakog kluba je uspeh u takmicenjima koje igra. Da li ce ih ostvariti sa 12 domacih, ili 12 stranaca je sa stanovista kluba nebitno.
                              Sto Many kaze, ako imamo dugorocne ugovore i pristojne finansijske uslove, na bilo kojoj poziciji u timu zelim da vidim najbolje moguce (dostupen) igrace.
                              Ne zanima me pasos... Tako bi trebalo da razmislja i uprava, ukoliko zeli da se KKCZ takmici i uspe u tom / tim takmicenjima.
                              Juriti Srbe po svaku cenu... nidje veze...

                              Comment


                              • Originally posted by kankkunen View Post
                                Nikada nisam delio igrače Zvezde na domaće i strane, to mi je jako ružno ... reprezentacija je već posebna priča.
                                Slazem se. Selektor ne zeli strance i to je OK. Postize odlicne rezultate sa onim sa cim raspolaze.
                                Ono sto domaci klubovi ne mogu da sprece (nemaju para) je da zadrze najbolje igrace, tako da sa ponekim izuzetkom vecina nasih reprezentativaca i ne igra u Srbiji...

                                Comment

                                Working...
                                X