Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da se vratimo na teren...s obzirom da ocekujem mekejlovanje Keselja tim bi mogao da izgleda ovako:

    Rocesti, Enis, Davidovac
    Feldin, Lazic
    Dangubic, Dobric
    Milko, Jankovic
    Lesor, Pero, Jovanovic

    u 15: Radicevic, neko od JJ kada im mesto popuni pojacanje...

    Cenim da ce se sa Radicevicem individualno raditi dok mu se ponovo ne pruzi sansa jer ne vidim koji klub bi nam ponudio toliku platu ako bi ga prodali... svaki takav scenario bi bio cist gubitak. Ako dodje centar ne vidim drugo resenje nego da neko od JJ bude izvan 12. Nadam se samo da Keselj nece biti taj 15i, i da cemo nekako moci da ga se resimo. Ono sto se nazire kao problem jeste to sto ako pokusavamo da oformimo neki kostur za naredne sezone, to ce ovako tesko ici. Prvenstveno zato sto prve perjanice ovog tima - Rocesti, Milko, Pero, Feldin, Danguba, ce verovatno napustiti klub nakon ove sezone. Ko nam onda ostaje kao nosioc tima... i o tome bi trebalo porazmisliti kada je kontinuitet u pitanju.

    Comment


    • Radičević jednostavno nije EL igrač niti će ikada biti. Sve nadalje je gubljenje vremena i para.

      Treba naći model za rastanak koji će zadovoljiti obe strane i to je to.
      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

      Comment


      • Ne verujem u to, samo treba sa njim pravilno raditi. Olako se mi odričemo igrača, kao da rastu na drveću. Mi ako njega ne popravimo, imaćemo problem sa mestom pleja sl. sezone jer ćemo morati da jurimo stranca, a zabod kao Ročesti će nam se desiti nikad više (jeste rekli smo to i posle MWilla, ali ovo nije normalno kako ovaj igra). Radičević je pokazao u pripremnom periodu da može, dok nije došao Ročesti, a i neki igrač od naših veterana (mislim Pero) rekao da je ovaj skoro najbolji na treninzima.
        Last edited by la haine; 10-12-17, 13:07.

        Comment


        • Tako i ja mislim... svake sezone moramo imati najmanje polovinu rostera popunjenog sa domacim igracima. Tako da ne verujem da postoji bolji domaci plej koga mozemo da priustimo. Ako nemamo snagu i know-how da stvaramo igrace onda cemo tesko sta uraditi u bilo kom takmicenju. Neki kontinuitet moramo da imamo.

          Comment


          • Mislim da se previse potencira ta prica domaci plej. Nama je potreban perspektivan drugi plej, koji moze da odgovori zahtevima svih takmicenja gde smo i koji moze da raste i napreduje a da pocne kao drugi plej. Zasto bi taj covek morao da bude domaci plej? Nema apsolutno nijednog razloga za to. Ti i domaceg igraca na pleju koji je perspektivan imas max 3 godine, to je to. Zasto ne bi uzeli perspektivnog Amera ili francuza ili koje god druge nacionalnosti, i dali mu ugovor na 3 godine (bez izlaznih klauzula). Dobio si isto, ali nisi sebe limitirao time da plej mora da ti bude domaci, vec mozes da skautujes sve.

            Tako da sam ja za to da se dovode perspektivni mladi igraci na visegodisnje ugovore. To dal su iz Srbije, Hrvatske, Dzibutija ili gde vec, je totalno sekundarno.

            Comment


            • Vec smo doveli Lesora kao perspektivnog centra. Moze i strani perspektivni plej, ali ako imamo preveliki broj stranaca teze je uspostaviti kvalitetnu hemiju. Nemamo novca kao Lokomotiva pa da ti stranci imaju takav kvalitet da odmah pruzaju kvalitetne partije , a ako vec dovodimo igrace sa kvalitetom u najavi/buducnosti, po meni je bolje dovoditi domace igrace koji nemaju taj kulturoloski sok i prilagodjavanje i koji znaju sta znaci igrati u Zvezdi.

              Comment


              • Originally posted by mmajstor View Post
                Vec smo doveli Lesora kao perspektivnog centra. Moze i strani perspektivni plej, ali ako imamo preveliki broj stranaca teze je uspostaviti kvalitetnu hemiju. Nemamo novca kao Lokomotiva pa da ti stranci imaju takav kvalitet da odmah pruzaju kvalitetne partije , a ako vec dovodimo igrace sa kvalitetom u najavi/buducnosti, po meni je bolje dovoditi domace igrace koji nemaju taj kulturoloski sok i prilagodjavanje i koji znaju sta znaci igrati u Zvezdi.
                Od slova do slova djelim misljenje. Nemam vise rep za podjeliti pa cu replikom da pohvalim. (Daba mi pokupio sve za ovu sedmicu)

                Comment


                • Originally posted by mmajstor View Post
                  Rocesti, Milko, Pero, Feldin, Danguba, ce verovatno napustiti klub nakon ove sezone.
                  Feldin ima ugovor na dve godine, a Danguba prvo mora da proigra bas dobro da bi otisao negde. Njega vidim u fazonu Lazica. Duda Ivkovic jeste nahvalio Lazica, jeste rekao da bi svaki klub trebalo da ima takvog igraca, ali barem siroj javnosti nije bilo poznato da je Laza imao neke ponude. Slicno mislim i o Dangi.

                  Comment


                  • Previse stranaca i ne mozemo da imamo zbog pravila u domacoj ligi, tako da ta prica pada u vodu. Poenta je da za novac koji mozemo da priustimo se dovede najbolji talenat i da mu se da prostor. Da li je nas ili strani je nevazno. Na kljucnim pozicijama 1 i 5 je to pogotovu vazno. Ima dovoljno domacih igraca uvek da postoji ta hemija. Nismo mi Armani koji nema dva domaca i sl.

                    Domacih igraca ce uvek biti jer jos uvek odnost cena/kvalitet kod domacih igraca je izuzetno velik, pogotovu mladih igraca. Ti mozes da drzis nasu decu na juniorskim ugovorima a da igraju seniorska takmicenja ako su talentovani neki period. Zato se potencira domaca baza, a ne cista talenat/znanje perspektiva.
                    Last edited by MannyCalavera; 10-12-17, 13:49.

                    Comment


                    • Originally posted by MannyCalavera View Post
                      Mislim da se previse potencira ta prica domaci plej. Nama je potreban perspektivan drugi plej, koji moze da odgovori zahtevima svih takmicenja gde smo i koji moze da raste i napreduje a da pocne kao drugi plej. Zasto bi taj covek morao da bude domaci plej? Nema apsolutno nijednog razloga za to. Tako da sam ja za to da se dovode perspektivni mladi igraci na visegodisnje ugovore. To dal su iz Srbije, Hrvatske, Dzibutija ili gde vec, je totalno sekundarno.
                      Ja o ovome pisem odavno.
                      + Svake godine dovoditi jednog dobrog igraca za prvog pleja, ako drugi ne preraste u prvog.
                      To sto smo uboli Jovica, se ne desava svake godine. Vidim pominje se mali Uskokovic. Nisam ga gledao, ali eto, verujem onima koji jesu. Sacekati decka, pa polako...

                      Comment


                      • Potpisujem da je dolaskom Enisa po imenima ovo najjači tim Zvezde u zadnjih ko zna koliko godina!
                        Imamo sve:

                        -mitsku zver (Lesor)
                        -brutalne košgetere (Ročesti, Feldin i Enis)
                        -elitne evroligaške defanzivce (Lazić i Dangubić)
                        -kvalitetne igrače sa ogromnim iskustvom koji su veliki navijači Zvezde i znaju šta je Zvezda (Antić i Bjelica)
                        -velike borce i igrače koji fenomenalno odrade ono što se od njih traži (Dobrić i Davidovac)
                        -školovane igrače koji imaju veliki prostor za napredak (Janković i Jovanović)


                        Uz sve to, traži se visoki igrač, a na klupi imamo momka kog smatraju trenerskim Lukom Dončićem!
                        Samo lud čovjek može da nađe zamjerku ovom timu.
                        Dobili smo šta smo tražili, imamo fenomenalan tim!
                        Momci nek rade predano, u tripletu ne sumnjam, a ubijeđen sam da ćemo se boriti za top 8 Evrolige.
                        Pobjeda nad Valensijom bi značila mnogo!
                        Last edited by mikara92; 10-12-17, 13:58.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          po meni je bolje dovoditi domace igrace koji nemaju taj kulturoloski sok i prilagodjavanje i koji znaju sta znaci igrati u Zvezdi.
                          OK za kulturoloski sok, ali ovo 'sta znaci igrati u CZ'
                          Pa sta znaci igrati u CZ? Sta znaci igrati u Partizanu? Svako ko igra evropsku kosarku zna za srpsku kosarku, za nasu publiku i to moze da bude samo +.
                          To da li ce neko ga da opsuje na ulici posle izgubljene utakmice, ili slicno je apsolutno nebitno.
                          Preteruje se sa tim i to zestoko.
                          Mnogo veci teret osecaju domaci igraci koji znaju da je CZ ovdasnji velikan u vecini sportova, da ima najvise navijaca.
                          Nekom sa strane, moze samo da prija da igra pred bucnim navijacima i da bude u EL izlogu.

                          Comment


                          • Evo ti zamerke, a ti reci da sam lud.
                            1. Odbrana na pozicijama 4 i 5.
                            2. Gradjenje obruca na istim tim pozicijama.
                            3. Nijedan ofanzivac na pozicijama 3 i 4.
                            4. Neiskorišćen Lesor jer ne dobija lopte iz pika koliko bi trebalo.

                            A sad razmisli kako bi se resile tacke 1 i 2 da imas komplementarnije igrace. Da je vise atletike i mesa pod obrucom odbrana bi bila bolja i sad se ne bi dovodio sedmi visoki. Janković ce biti dobar, Jovanovic sledeće godine drugi centar, koristan tip igraca. Bjelica ce kada se svede sezonska statistika opet imati lose procente suta i skokova, uz nepostojecu odbranu kao i uvek.

                            Comment


                            • Originally posted by mikara92 View Post
                              Potpisujem da je dolaskom Enisa po imenima ovo najjači tim Zvezde u zadnjih ko zna koliko godina!
                              Imamo sve:

                              -mitsku zver (Lesor)
                              -brutalne košgetere (Ročesti, Feldin i Enis)
                              -elitne evroligaške defanzivce (Lazić i Dangubić)
                              -kvalitetne igrače sa ogromnim iskustvom koji su veliki navijači Zvezde i znaju šta je Zvezda (Antić i Bjelica)
                              -velike borce i igrače koji fenomenalno odrade ono što se od njih traži (Dobrić i Davidovac)
                              -školovane igrače koji imaju veliki prostor za napredak (Janković i Jovanović)

                              Uz sve to, traži se visoki igrač.
                              Samo lud čovjek može da nađe zamjerku ovom timu.
                              Dobili smo šta smo tražili, imamo fenomenalan tim!
                              Momci nek rade predano, u tripletu ne sumnjam, a ubijeđen sam da ćemo se boriti za top 8 Evrolige.
                              Pobjeda nad Valensijom bi značila mnogo!
                              Ja mislim da si ti poprilicno omasio.
                              Lesor je mitska zver, ali u nastajanju. Nadamo se da ce postati jednog dana, ali ce odmah zatim (ako ne i pre toga) biti izvan nasih plateznih mogucnosti.
                              Brutalni kosgeter je Rocesti, po lakoci kojom postize koseve i igra. Feldin moze da se svrsta u tu grupu samo ako pocne da puni na svakoj drugoj kao protiv Efesa. Enis... videcemo
                              Pero i Milko, OK, ali ne zaboravi vecinsko pljuvanje Milka prosle godine i pomalo ove
                              'fenomenalno odrade' - za sada se odnosi samo na DD koji je jako lepo odigrao tog nekog pleja. Dobric... sta ja znam...
                              JJ tandem je sve samo ne skolovan. Msm, imaju ljudi fakultete , ali je njihov osnovni problem sto su kosarkaski neskolovani pa moraju da budu izlozeni crash courses o osnovama kosarke.
                              Ovom timu su se zamerke trazile i opravdano je smatran nakaradno sklopljenim pre nego sto je dosao Dilan i pre nego sto ce doci (ako dodje) prava petica.
                              Sorry za duzi post i sorry za protivljenje skoro svakom tvom navodu, ali izgleda da imamo sasvim drugaciji pogled na ovu sezonu do sada.
                              Verovatno ce to da bude dobro (u okviru ciljeva koji su postavljeni), ali inicijalnom timu je trebala dorada, sto se srecom sada desava.
                              PS
                              U poslednje nedelju - dve, ovo izgleda sve bolje i bolje i iskreno se nadam da ce se tako i nastaviti.
                              Last edited by Grof; 10-12-17, 14:06.

                              Comment


                              • Originally posted by Grof View Post
                                OK za kulturoloski sok, ali ovo 'sta znaci igrati u CZ'
                                Pa sta znaci igrati u CZ? Sta znaci igrati u Partizanu? Svako ko igra evropsku kosarku zna za srpsku kosarku, za nasu publiku i to moze da bude samo +.
                                To da li ce neko ga da opsuje na ulici posle izgubljene utakmice, ili slicno je apsolutno nebitno.
                                Preteruje se sa tim i to zestoko.
                                Mnogo veci teret osecaju domaci igraci koji znaju da je CZ ovdasnji velikan u vecini sportova, da ima najvise navijaca.
                                Mozemo mi to da banalizujemo i opravdavamo konzumerizmom u kome zivimo, ali svako ko je rodjen u srbiji ima drugaciju predstavu o nasim klubovima od stranaca koji taj osecaj nemaju. Domaci igrac koji ce po okoncanju karijere verovatno najveci deo zivota provesti u svojoj zemlji ima dodatni motiv da se dokaze pred svojim ljudima. Ima ih ali su retki nasi ljudi koji po okoncanju karijere potpuno obrisu veze sa Srbijom. Kakav god trag da naprave u inostranstvu, dal dobar ili los, to bledi iz tvog zivota onda kada se iz te zemlje iselis. Medjutim, ono sto ostavis u svojoj zemlji u kojoj imas posebne korene i veze, te veze cete do kraja zivota podsecati sta si uradio ili nisi... i otuda taj dodatni nefinansijski motiv da se domaci igraci dodatno dokazuju u odnosu na strance, i tako je u svakoj zemlji.

                                Comment

                                Working...
                                X