Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
    Cekaj, je l' stvarno? Covic je mali milion puta ponovio pricu o poziciji plejmejkera i bas svaki put si mogao procitati da to nije niciji interes. Koliko znam, za ovu sezonu je Jaramaz bio prvi izbor za drugog pleja uz visegodisnji ugovor. Zna se sta se dogodilo sa njim.

    Po meni je to i ispravna logika. Svake godine potpisu iskusnog Amerikanca koji bude ponajbolji igrac ekipe (Vilijams, Rocesti, pa i Nelson) i uz njih upare mladjeg domaćeg igraca. Simbioza, jebem li ga. Prvi zavrsi posao za koji je ozbiljno plaćen, drugi pokupi fore i nauci zanat bivajuci njegova zamena. Dugorocno potencijalno profitira Zvezda, ali i profitira reprezentacija.
    Ako spiskas dva stranca za istu poziciju ostanu ti cetiri druge. Iz ekipe koja je ostala od prosle sezone, plus FMPovci retko ko zna da tapka loptu kako treba, a ne da bude ofanzivna pretnja. Znaci moras ozbiljnu doselekciju da pravis. Koliko domacih igraca znas, a da su ozbiljan napadacki faktor, plus da su bili slobodni i relativno dostupni ovo leto, osim Jelovca? Koliko domacih znas koji su atlete na poziciji 5/4? Zato moras da potpises Feldina i Lesora, a uskoro i jos nekoga daj boze.

    Nece Zvezda nikad biti legija stranaca gde su domaci u manjini. To mozes gledati u Turskoj, Armaniju i slicnim klubovima koji iz sezone u sezonu bacaju novac kako stignu.
    Pa i Zalgiris ove sezone ima 6 stranaca: Davis, Pangos, Micic, White, Toupane, Bost. Pri tom, niti su svi amerikanci, niti su svi individualci-sebicnjaci. Mora da se zna sta je prioritet, uspeh kluba ili stvaranje nekih alibija za potonuce u prosecnost. Kao sto je ovaj, daj Arenu, sta ima veze kakvi ce biti rezultati.

    Klub mora da svake sezone ima dobar skauting da za pare (koje su male za evroligaske, a velike za abaligaske standarde) pronadje dobra resenja. ABA je prioritet ne znaci glupost da se evroliga igra rekreativno, nego da se u evroligi nista ne moze garantovati, a u ostalim takmicenjima moze. Znaci, idemo na 20 pobeda u evroligi ako toliko mozemo da ostvarimo, ako ne mozemo, ostvarimo priblizno onoliko koliko bismo mogli.

    Mi smo sa Radicevicem i JJ tandemom, uz angazovanje Lessorta napravili sebi problem i spolja i unutra. Svi se odusevljavaju trojkama protiv Reala, na primer, a od 17 trojki, 12 su dali 4 najiskusnija igraca. Mi tako nikad nismo igrali, niti je dugorocno resenje da se tako igra. Jos uvek se ceka neki domaci igrac koji ce da pokaze konstantnost, a da nije rupa u odbrani.

    Inace, za Radicevica je dato 150+200+250 hiljada, a on sada izigrava Mekela na klupi.
    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

    Comment


    • Originally posted by LosmiSK View Post
      E kad bi pisali ovde sta je sve rekao NC bilo bi zabavno.

      Pa on u FMP ne forsira mladog PG vec igra FC..vec po zivota tamo...Sustina je da nema naznaka da ce neki PG biti za EL nivo iz srpske kosarke...

      Imamo za sad pet stranaca, 20 igraca of tih 20 jedno 15 komada je miskovih I to je srz problema I ko zna kakvih radnji iza...Za sad se ne zna nista..

      Davidovac dok ga ne skeniraju igrace ovako, cim ga odvoje of miss match dole, on je cao...Nema sut I na tome mora da radi inace je dzaba krecio..
      Ma ima on šut, samo mu izbačaj ima odziv 500000 milisekundi.

      Comment


      • Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
        biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

        Comment


        • Originally posted by Ulični basketaš View Post
          Ma ima on šut, samo mu izbačaj ima odziv 500000 milisekundi.
          Pa brzina izbacaja je bitna..kretanja..disanje..ima tu dosta toga..

          Meni je on izrazito los suter, ima visnu I dugacke ruke, visok IQ ali sut je tanak ali mislim da moze da napreduje tu...
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Originally posted by Antona View Post
            Cekaj zemljace, ispisao si mi kilometarski post braneci Coicevu logiku zasto je jedan domaci igrac neophodan na pleju, a Covic je upravo zavrsio Dilana Enisa kao drugog stranog pleja
            Ajde pogledaj koji je datum i zasto je doveden ili se dovodi stranac.
            Niti je leto, kada se formira tim, niti je taj neki domaci zadovoljio minimum minimuma.

            Comment


            • Originally posted by Grof View Post
              Isto tako, zasto moramo da se ogranicavamo na 4 stranca, pa nam je kao frka da potpisemo dva pleja stranca? Zbog KLS-a???? Grohotom se smejem.
              Mada, verovatno si ti u pravu. Mnogo bolje je potpisati najbolje raspolozive domace igrace, platiti ih pristojno, pa ako proigraju, super, a ako ne, zrtvovali smo se za opste dobro.
              Sorry, matori, ja tu pricu ne pusim...
              Pusi ti sta hoces, nije moja stvar.

              Potrudi se da nadjes Amerikanca u Evropi koji nema milionski ugovor po sezoni, a da u istom nema klauzule o obestecenju.
              Pricali smo vec o tome, ako hoces da potpises solidnog i formiranog stranog igraca na vise od jedne sezone u 95% slučajeva to bude uz klauzulu koja je mala. Nekada cak i dve mesecne plate. Vidi pod slucaj Dzenkins.

              Comment


              • Originally posted by kankkunen View Post
                Razmišljam kada bi ovo uradio Radičević.

                Hmmm...?

                Nikad. A možda ni tad.
                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                Comment


                • Potrudio sam se malo da izvučem statistike naših igrača.
                  Nakon 20 odigranih utakmica u sezoni ovako izgleda statistika naših igrača (prosjek poena, šut iz igre i slobodna bacanja):

                  1.Ročesti 16.58 poena (116/215=53.95%) (42/49=85.71%)
                  2.Bjelica 12.95 poena (84/181=46.41%) (51/68=75%)
                  3.Feldin 12.37 poena (86/207=41.55%) (30/39=76.92%)
                  4.Lesor 10.10 poena (81/122=66.39%) (40/62=64.52%)
                  5.Antić 8.38 poena (29/86=33.72%) (28/36=77.78%)
                  6.Dangubić 6.07 poena (24/66=36.36%) (21/29=72.41%)
                  7.Dobrić 5.42 poena (40/97=41.24%) (7/8=88%)
                  8.Jovanović 4.39 poena (28/58=48.28%) (22/44=50%)
                  9.Davidovac 4.38 poena (12/27=44.44%) (8/10=80%)
                  10.Radičević 4.00 poena (18/76=23.68%) (31/39=79.49%)
                  11.Apić 3.60 poena (8/9=88.89%) (2/4=50%)
                  12.Janković 3.56 poena (25/57=43.86%) (2/3=66.67%)
                  13.Lazić 3.35 poena (17/52=32.69%) (16/18=88.89%)
                  14.Lazarević 1.00 poena (4/10=40%) (2/3=66.67%)
                  15.Kešelj 0.75 poena (1/19=5.26 %) (4/4=100%)

                  Do sada smo u sezoni postigli 1629 poena, a primili smo 1599 poena.
                  U prevodu, postižemo 81.45 poena po meču, a primamo 79.95 poena po meču.
                  Prošle sezone smo računajući sva takmičenja davali 80.88 poena po meču, a primali smo 69.07 poena po meču.
                  Ono što me brine je odbrana.
                  Ne znam da li znate za podatak da smo u čitavoj prošloj sezoni primili svega 10 puta 80+ koševa, a odigrali smo 84 meča!
                  Ove sezone smo već na 10 mečeva primili 80+ poena, a odigrali smo samo 20 mečeva!
                  Naravno da je ovo neka nova Zvezda, te da se ne treba previše opterećivati prošlom sezonom ali odbrana nam mora biti zaštitni znak.
                  Podrška Alimpijeviću i igračima!
                  Last edited by mikara92; 05-12-17, 15:42.

                  Comment


                  • Originally posted by Laki21 View Post
                    Razmišljam kada bi ovo uradio Radičević.

                    Hmmm...?

                    Nikad. A možda ni tad.
                    Banana skoro sasvim sigurno ne, alley-oop sasvim sigurno da
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Nije baš Radičević bezveze doveden, bio je i mladi reprezentativac igrao i u toj Španiji, očekivalo se da se bolje uklopi. Sad on nikad neće biti neki šuter, ali trebao bi mu i neki klasični centar, te komplet postavka naše igre nije baš da mu odgovara. Sve to i još nije ni u glavi uklopljen u ekipu i imamo njegove katastrofalne igre i teško da će kod nas biti bolji. Isto tako nemamo baš domaćih igrača na poziciji pleja.

                      Comment


                      • Ne može se igrati profi košarka u EL sa šutem lošijim od makar 50% ljudi koji ovde kuckaju.
                        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                        Comment


                        • Ali zato ima ulaz na nivou bacanja kamena s ramena

                          Comment


                          • Pa realno gledajući ovo što je dosad pokazao kod nas nije ni za ABA kamoli za EL.Sad možda on negde i klikne pa postane dobar igrač ne znam stvarno.

                            Comment


                            • Jbga, ne može se sve imati.
                              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                              Comment


                              • Dobro bre kad ja moram da branim lakse malo sa momkom..Laki je NC covek, krenulo silbovanje
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X