Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ključni podatak je da smo mi imali zbirno 67 šuteva naspram 55 Reala. Više šuteva -> više poseda -> bolja odbrana. Ono što je Alimpijevićev trade mark rekao bih da su polukontre u tranziciji, više nego čiste kontre, brza egzekucija posle 3 do 4 pasa.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by dekkard View Post
      Domagoj

      Kralj ima simpatije prema Zvezdi, to je očito...ali mi ne smeta i baš sam se naježio slušajući Perooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo o Antiiiiiiiić!!!!
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Alimpijević trener kola u Evroligi, smatraju ga trenerskim Dončićem.
        Bitno da uzme tripletu, a u Evroligi već ima 3 ozbiljna skalpa protiv velikana evropske košarke!
        31 mu je godina samo!
        A ne ne, mi Cigani sve znamo, samo se čeka prvi kiks i da se kaže Alimpije odlazi, nisi ni za Spartaka!
        Laso izgubi 5/6 mečeva u Evroligi, niko mu ništa ne zamjera.
        Baš zato što ne cijenimo svoje, tu smo gdje smo (mislim na srpski narod).
        Podržavam Alimpijevića od početka i tako će biti ubuduće.
        Ubjeđen sam da ova ekipa ima visok plafon, pogotovo s pojačanjem koje će uskoro doći.
        Last edited by mikara92; 02-12-17, 11:06.

        Comment


        • Originally posted by Laza Kacanski View Post
          Pobeda koja ce uci u istoriju.
          Negde procitah da ni jedan nas klub 44 god nije dobio Real u Madridu?????
          Dobili smo neverovatnim sutem za tri. Momcima i treneru sve cestitke.
          Medjutim ja i dalje smatram da nam ovakva igra nece doneti mnogo.
          Ako ubacimo 15+ trojki super ako ne bice mucenja i u ABA ligi.
          Sinoc odbrana, branjenje tranzicije ocaj.
          Postavlja se pitanje dal ovaj tim moze da igra drugacije ili samo ovu ,,trci pucaj,, kosarku??? Kao sto rekose neki napad dobija bitke a odbrana rat!!!!!!!!
          ni ja ne volim sto smo toliko ograniceni napadacki ali ovaj tim jednsptavno ne moze drugacije da igra. s druge strane odbrana je sinoc bila mnogo bolja. nije to bilo savrseno. bilo je lesorovih gluposti i jos nekih ispadanja kod pika, ali generalno dosta bolje. sto se tice tog trcanja u ledja i to se moze donekle, ali samo donekle korigovati jer je ovaj tim takav. spor i prestar da bi bilo kome parirao trcanjem. ovo sto smo sinoc uradili je istorijski podvig i toga treba biti svestan, a nikako omalovazavati!

          Comment


          • Originally posted by NateHuffman View Post
            ni ja ne volim sto smo toliko ograniceni napadacki ali ovaj tim jednsptavno ne moze drugacije da igra. s druge strane odbrana je sinoc bila mnogo bolja. nije to bilo savrseno. bilo je lesorovih gluposti i jos nekih ispadanja kod pika, ali generalno dosta bolje. sto se tice tog trcanja u ledja i to se moze donekle, ali samo donekle korigovati jer je ovaj tim takav. spor i prestar da bi bilo kome parirao trcanjem. ovo sto smo sinoc uradili je istorijski podvig i toga treba biti svestan, a nikako omalovazavati!
            Ja bih voleo da vidim jedan jedini upis bilo koga ko je omalovazio sinocnji podvig?

            Comment


            • Originally posted by drakon1 View Post
              Potpuno tacno!

              Mi smo iskoristili nasu sansu, a to treba znati protiv bilo koga, a tek treba protiv Reala u Madridu! Mi smo, da smo znali, jos jednostavnije trebali da isprasimo Barcelonu prosle godine u gostima, a nismo mogli. Oni su bili u goroj situaciji nego Real juce (forma losa celu sezonu + povrede), a mi smo bili strah i trepet za sve timove u odnosu na ovu sezonu pa opet nije islo. Tj. islo je dok je igrao Jovic 3 minuta, a posle ... znamo kako je proslo. Tamo smo po meni izgubili Top8. Znaci: treba znati i treba moci iskoristiti sve sto protivnik pruza. Druge prekaljene ekipe rade potpuno isto. I meni je Cibona sa Drazenom pala na pamet. Mi se oslanjamo na sut za tri do bola, ali tako je kako je. Nije nista cega se treba stideti. Kad nas ne ide sut, rezultat je drugaciji i to je to.
              Prosle sezone smo igrali bez Jovica na 10/30 meceva, sto je trecina sezone!!! Jovic i Kuzmic su nama bili nezamenljivi clanovi ekipe. Tim pre je onih 16 pobeda velicanstven rezultat. I ne, posle Efesa mi vise nismo bili kaznena ekspedicija. Da je Jovic ostao zdrav, ko zna sta bi te sezone bilo.

              Tako treba racunati, na primer sta bi mi u Madridu uradili bez Rocha? Mi smo i bez Pere pogubili sve meceve. S tim u vezi, neka coveka odmaraju u ABA ligi, nedopustivo je da masemo belom zastavom na mecevima koje smo mogli da dobijemo.

              Originally posted by dekkard View Post
              ... s tim što smo mi na ovoj utakmici odigrali i odbranu, ali je ona zasluženo u drugom planu jer kad pogodiš 17 trojki jasno je na šta će većina ljudi da se fokusira. I uopšte jak napadački potencijal ne isključuje odbranu, to su gluposti, samo što mi već više od deceniju igramo bez rasnih napadača. Nešto o tome je pričao Lončar u poslednjoj emisiji U obruču, rekao je da se veličaju igrači sa prosekom od 8 poena i 4 skoka i da je to ranije bilo nezamislivo...
              S tim sto je proslogodisnji tim odbranom i tranzicijom uspeo da slomi 7 rivala uzastopno, a ovaj za sada ima 3-7.
              You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

              Comment


              • Originally posted by canarian View Post

                S tim sto je proslogodisnji tim odbranom i tranzicijom uspeo da slomi 7 rivala uzastopno, a ovaj za sada ima 3-7.
                S tim da je prošlogodišnji tim izgubio od Reala 30 razlike u Madridu, a ovogodišnji pobedio.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Hajdemo opet iz početka,da ne zalutamo opet u ovu zamku timova i poređenja:

                  Porediti ovaj i prošlogodišnji tim po bilo kom osnovu je smešno i neozbiljno.
                  sigpic
                  ...DOBRO ZNAJ DA UVEK TU SAM JA...

                  Comment


                  • Nadam se da ce ova pobeda u Madridu potpuno okrenuti sezonu u pozitivnom pravcu,kao ona pobeda protiv Bajerna u Minhenu.Bio sam tada u Audi domu i tu pobedu cu vecno pamtiti.I te sezone smo imali ocajan skor na pocetku a posle te pobede smo se digli.

                    Dobro je da se vidi napredak u igri i u napadu i u odbrani.Odbrana je bila jako dobra,mahom je Real forsirao Donciceve prodore koje smo dobro branili,cak smo i posle nijhovog pika dobroi brzo preuzimali.

                    Konacno je i napad bio dobar.Dobro smo igrali pik,narocito Antic koji je postavljao odlicne blokove posle kojih smo imali dosta opcija sa loptom.Vidim da svi pominju nasih 40 sutnutih trojki.To jeste mnogo ali dosta tih suteva su bili posle dobro izradjenih akcija.Tacno je da se od suta ne zivi i da necemo na svakoj utakmici pogadjati 17 trojki ali vidi se da ima napretka u napadu.

                    Neki ljudi osporavaju ovu pobedu jer Realu nisu igrali povredjeni Ljulj,Rendolf i Ajon.Pa i mi smo igrali prakticno bez igraca sa klupe,igralo je ovih 6-7 nosioca po 35 minuta i to je to.

                    Moram da napisem i nesto van teme.Fasciniran sam lepotom one novinarke Milene Martin sto radi intervjue na parketu sa igracima i trenerima na Realovim utakmicama.Videh je uzivo,devojka je grom.

                    Comment


                    • Originally posted by LosmiSK View Post
                      Dosta sa svadjama, ajde bre ne budite indijanci smao provocirate jedni druge. Popeli ste se vise na glavu svima...Prvo sto neko kaze jeste..Ja sam Alimpijevic ili gde ste pacovi..ili pak sralo nas je....Kako vas bre nije sramota...vise..

                      Ostajemo pri svojim misljenjima I manite se te price na ovako lepo vece, totalno ste bolesni neki..
                      Kako te nije sramota da napišeš ovakav post? Ti si prvi koji je korisio svaku priliku da opljune pre svega po treneru, prvi koji je provocirao besmislenim ponavljanjem istih stvari nekoliko meseci. Sad kao pozivaš na prestanak svađa... Kojih svađa? Jedini koji se svađa ovde si ti i to sa samim sobom. Znam da je zajeban osećaj kada Zvezda pobedi, a ti ne možeš ni da se raduješ. Zato i skičiš, k`o Damjanov Zelenko... No, ne brini, biće još poraza Zvezde u EL, pa ćeš moći da nastaviš da tamburaš.

                      Comment


                      • Originally posted by Bergamo View Post
                        Nadam se da ce ova pobeda u Madridu potpuno okrenuti sezonu u pozitivnom pravcu,kao ona pobeda protiv Bajerna u Minhenu.Bio sam tada u Audi domu i tu pobedu cu vecno pamtiti.I te sezone smo imali ocajan skor na pocetku a posle te pobede smo se digli.

                        Dobro je da se vidi napredak u igri i u napadu i u odbrani.Odbrana je bila jako dobra,mahom je Real forsirao Donciceve prodore koje smo dobro branili,cak smo i posle nijhovog pika dobroi brzo preuzimali.

                        Konacno je i napad bio dobar.Dobro smo igrali pik,narocito Antic koji je postavljao odlicne blokove posle kojih smo imali dosta opcija sa loptom.Vidim da svi pominju nasih 40 sutnutih trojki.To jeste mnogo ali dosta tih suteva su bili posle dobro izradjenih akcija.Tacno je da se od suta ne zivi i da necemo na svakoj utakmici pogadjati 17 trojki ali vidi se da ima napretka u napadu.

                        Neki ljudi osporavaju ovu pobedu jer Realu nisu igrali povredjeni Ljulj,Rendolf i Ajon.Pa i mi smo igrali prakticno bez igraca sa klupe,igralo je ovih 6-7 nosioca po 35 minuta i to je to.

                        Moram da napisem i nesto van teme.Fasciniran sam lepotom one novinarke Milene Martin sto radi intervjue na parketu sa igracima i trenerima na Realovim utakmicama.Videh je uzivo,devojka je grom.
                        :google, Milena Martin, images

                        Comment


                        • Ja još uvek ne verujem da smo dobili Real u Madridu. Iako ga je Dončić veslao i veslao, Lazić je poginuo sinoć jureći ga svuda po terenu. Ponekad mi bi i žao kad vidim Lukinu nemoćnu facu, kao da beži od pitbula. Hm, pa i bežao je od pitbula. Jeste on ispunio svoju kvotu, ali da nemamo požrtvovanog kapitena, šteta bi bila mnogo veća. Još samo da dodam, ako neko od nas i pored pobede, kojoj se u zube ne gleda, imamo koju reč kritike, to ne znači da smo pljuvači, večito nezadovoljni, tražimo dlaku u jajetu i slične gluposti koje sam ovde čitao od raznoraznih velemajstora i poznavaoca ove igre, već svaka kritika treba da se prihvati u cilju poboljšanja loših stvari. Po meni je recimo loše što igramo run and gun košarku. Da nas vodi Muta, pa ok. To je moje lično mišljenje. Neću da pravim paralelu sa prošlogodišnjim timom, ali koliko je lepo gledati saradnju bekova i centara, raznovrsnost u napadu iz svih oružja, koje ove godine ne da nemamo, nego nećemo ni imati. Jednostavno, nemamo ni pleja razigravača, ni teškog centra. Ročesti je Bog košarke. Najisplativija investicija ove godine, definitivno. Ali on, i pored 6-7 asistencija po meču, nije pravi plej. Ok, nemamo para za bolje. Možda će neko doći, možda ne. Ali mi živimo od šuta za tri. Ako nam krene dobijamo, ako stane, razvaljuju nas. Da li je to igra kojom treba da budemo zadovoljni? Uživajmo u pobedi, nadam se da ćemo na ludilo da dobijemo i Efes, naročito jer ni oni nisu toliko jaki kao prošle godine, plus igramo u Pioniru, koji će svakako biti ispunjen. Moju podršku igrači imaju. Alimpijević? Hm, ne znam. Još nije pokazao sve što zna. Ajde da ga pustimo, neka se uči ove sezone. Zasad je ovo još tanko i vidi se neiskustvo.

                          Comment


                          • Originally posted by madafaka73 View Post
                            Kako te nije sramota da napišeš ovakav post? Ti si prvi koji je korisio svaku priliku da opljune pre svega po treneru, prvi koji je provocirao besmislenim ponavljanjem istih stvari nekoliko meseci. Sad kao pozivaš na prestanak svađa... Kojih svađa? Jedini koji se svađa ovde si ti i to sa samim sobom. Znam da je zajeban osećaj kada Zvezda pobedi, a ti ne možeš ni da se raduješ. Zato i skičiš, k`o Damjanov Zelenko... No, ne brini, biće još poraza Zvezde u EL, pa ćeš moći da nastaviš da tamburaš.
                            Evo ga, izasao iz rupe naravno Ja sam ovde I kad su pobede I porazi. Nisam kao ti da se zavucem u rupu. Naravno da se ne svadjam sa nikim pa ni samim sobom I dalje ostajem pri stavu da je Alimpijevic teska neznalica. Ali necu da omalovazavam pobedu, bilo je to nesto neverovatno I ostace ispisano I uklesano zauvek I to nam niko ne moze oduzeti.

                            Da se pitao Alimpijevic sinoc mi bi izgubili. Koliko volim ili mrzim Zvezdu mozemo izmeriti svaki dan ako zelis a nisam siguran da bas zelis.

                            Vi bre cim smo dobili 10 upisa gde je I ovaj fazon bice prilika za poraze itd..To su decije fore, videcemo duga je sezona sta I kako tako da bolje izlazis cesce iz rupe da kazes nesto pametno nego da cekas priliku da ovako opletes.

                            Ja svoj stavi uvek iznosim I nasa igra je ista igra kao protiv svakog rivala, samo sto je sad ulazilo I sto su bili bez 5 bitnih igaca, sto ni malo ne umanjuje pobedu ali povecava tvoj ego da meni dodjes I nesto saspes u lice. Na kraju se broje mrtvi pa cemo videti bilans.

                            Meni je stvarno zao da je nekim forum ne samo ovaj svrha zivota Sinoc sam se radovao kao I svakom velikom uspehu I verujem da sam u realnim stvarima vise pomogao ovaj tim I klub nego ti. Zato sedi I cedi drenovinu, a ja mogu promeniti stav ali kad to vidim u kontinuitetu I kad treba

                            Pre svega mislim da je ovo odraz vaseg licnog izmrcvaljenogprivatnog zivota da dolazite ovde I pokusavate da omalovazite druge itd...

                            Napih se sinoc, ustao cio a ti? Dosao da da se pravis pametan, blago tebi
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Svako svojim upisima pokazuje koliko razumije kosarku i odgovoran je za svaku upisanu rijec. Olaksavajuce je sto je forum anoniman pa se nekad i u zelji da iskazete sav svoj potencijal zapravo izgubite u moru nelogicnosti. Nemanje dovoljno informacija pojedine diskredituje u pisanju iole smislene diskusije ali daleko od toga da ce kod mene izazvati repliku vec prosto prelistavanje njegovih postova jer ih necu smatrati za relevantne. Tako da se sumira, forum je otvorenog tipa i svako moze da iznese ono sto misli sve dok ne vredja ostale korisnike i ne svodi raspravu na licni nivo ( zamjerka moderaciji da budu agilniji u brisanju istih)j mene licno zamara i ovde sam da bih citao iskljucivo kosarkaske elemente.

                              Comment


                              • Kako mozes napisati da se pitao Alimpijevic sinoc mi bi izgubili???

                                A ko se pitao rodjace?

                                Zar nije ljudski pohvaliti coveka za sjajan podvig u Madridu, pa makar igrao protiv juniora Reala?

                                Takodje za onu situaciju u poslednja 2 minuta kada je izveo Roch a ubacio Davidovca izuzetno hrabar i smeo potez.
                                Ja licno ne bih imao herca da to uradim.

                                Comment

                                Working...
                                X