Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne moze to tako Dabo...za "ostro oko" zvezdine kosarkaske publike i istancan ukus, neophodno je da pored pobede, ekipa i trener ispostuju i kosarkaske postulate postavljene na ovom cenjenom forumu...Mora neki koncept da postoji, jebes pobedu ako se lopta ne gura dole, ako se pik ne brani kako treba, ako su raspolozeni samo "matorci"...Kakve trojke, kakvi bakraci, to moze svako, kad ga "ukenja"...
    "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

    Comment


    • Originally posted by Daba View Post
      Da je moja baba imala muda ne bi bila baba vec deda.
      Da ovaj nije uradio , da onaj nije uradio sta bi bilo kad bi bilo.
      Kosarkaska utakmica se dobija tako sto onu narandžastu loptu proturis kroz isto narandžasti obruč koji stoji gore visoko
      na staklenojj tabli.
      Ako to ne uradis neces pobediti prosto da prostije ne moze biti.
      Da li ces to uraditi trojkama, ispod kosa, sa distance, poludistance nebitno.

      Kazete pobedjen Real koji je izranjavan povredama, tacno ali ga je dobio tim koji tek sklopljen sa tri igraca preko trideset godina
      i sa Davidovcem koji je do juce igrao u Zelezniku, sa Dobricem kome je ovo prva ozbiljnija sezona, Lesorom koji do juce nije ni mogao da sanja da ce igrati evroligu
      sa Jankovicem i Jovanovicem koji jos uvek sebe traze.
      Real je izranjavan a mi smo u fulu pa se i ocekivala nasa pobeda, ma nemoj.

      Ne pada mi na pamet da umanjujem istorijsku pobedu nasih momaka naprotiv samo ste mi smesni.

      Nas je Baskonija dobila tako sto je u prelomnim trenucima vezala dve trojke, Drazen Petrovic i Cibona u najboljim danima su trojkama rusili rivale
      i to nikome ni tada a ni sada kada i mnoge druge ekipe to rade ne smeta samo smeta Zvezdinim navijacima.

      Nemam reci zaista mesto da uzivate u istorijskom momentu jer se ne dobija Real u Madridu svaki dan vi trazite dlaku u jajetu.
      kakva dlaka u jajetu ovo je FENOMENALAN rezultat koji niko ,ama bas niko nije ocekivao da se ne lazemo !!!
      ovo je impuls koji moze da nam donese puno toga dobrog kako u ABA tako i u EL....svaka cast momcima nema sta drugo da se kaze ...

      Comment


      • Originally posted by Daba View Post
        Da je moja baba imala muda ne bi bila baba vec deda.
        Da ovaj nije uradio , da onaj nije uradio sta bi bilo kad bi bilo.
        Kosarkaska utakmica se dobija tako sto onu narandžastu loptu proturis kroz isto narandžasti obruč koji stoji gore visoko
        na staklenojj tabli.
        Ako to ne uradis neces pobediti prosto da prostije ne moze biti.
        Da li ces to uraditi trojkama, ispod kosa, sa distance, poludistance nebitno.

        Kazete pobedjen Real koji je izranjavan povredama, tacno ali ga je dobio tim koji tek sklopljen sa tri igraca preko trideset godina
        i sa Davidovcem koji je do juce igrao u Zelezniku, sa Dobricem kome je ovo prva ozbiljnija sezona, Lesorom koji do juce nije ni mogao da sanja da ce igrati evroligu
        sa Jankovicem i Jovanovicem koji jos uvek sebe traze.
        Real je izranjavan a mi smo u fulu pa se i ocekivala nasa pobeda, ma nemoj.

        Ne pada mi na pamet da umanjujem istorijsku pobedu nasih momaka naprotiv samo ste mi smesni.

        Nas je Baskonija dobila tako sto je u prelomnim trenucima vezala dve trojke, Drazen Petrovic i Cibona u najboljim danima su trojkama rusili rivale
        i to nikome ni tada a ni sada kada i mnoge druge ekipe to rade ne smeta samo smeta Zvezdinim navijacima.

        Nemam reci zaista mesto da uzivate u istorijskom momentu jer se ne dobija Real u Madridu svaki dan vi trazite dlaku u jajetu.
        Da je tvoja baba imala damu, ti ne bi bi Daba već bi bio i ti bio neka BABA
        Last edited by nebitan; 02-12-17, 09:22.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
          Ne moze to tako Dabo...za "ostro oko" zvezdine kosarkaske publike i istancan ukus, neophodno je da pored pobede, ekipa i trener ispostuju i kosarkaske postulate postavljene na ovom cenjenom forumu...Mora neki koncept da postoji, jebes pobedu ako se lopta ne gura dole, ako se pik ne brani kako treba, ako su raspolozeni samo "matorci"...Kakve trojke, kakvi bakraci, to moze svako, kad ga "ukenja"...
          Tako se i u kafani ispičuture smeju kada uđe enolog, somelijer i proba vino, pa još nakon toga i pljucne...sve je stvar senzibiliteta, neko pije iz dvolitače zidarsko, neko uživa u tim malim stvarima...
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • Originally posted by Ganac View Post
            Tako se i u kafani ispičuture smeju kada uđe enolog, somelijer i proba vino, pa još nakon toga i pljucne...sve je stvar senzibiliteta, neko pije iz dvolitače zidarsko, neko uživa u tim malim stvarima...
            Taj somelijer u toj kafani moze i da dokaze svoje znanje i kvalifikacije...a ovde..."gde je pecat?" Svaka shusha moze da se registruje na forum a u kafan7 ne moze bas svako da udje i da glumi somelijera...

            Da dodam...bas obrnuta situacija ali dobar primer...s tim da je Alimpijevic somelijer a ispicuture...well, prepoznace se...
            Last edited by ZvezdaIznadSvega; 02-12-17, 09:13.
            "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

            Comment


            • Domagoj

              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Madridska senzacija koja budi slobodu

                Autor
                Saša Ozmo





                Tek treći put u evroligaškoj sezoni Pablo Laso rešio je da Luku Dončića ostavi na klupi na početku meča. Nije Real Madrid doživeo slom kao u Vitoriji (105:75), ali je Zvezda napravila jedno od najvećih iznenađenja u dosadašnjem toku Evrolige – 87:83 pred više od 9.000 gledalaca u prestonici Španije.
                Izvor: Turkish Airlines EuroLeague
                Nije samo po sebi problem to što je Dončić počeo na klupi – pa i Teodosić je ulazio sa klupe za CSKA i bezbroj je primera koji nam kazuju da “nije važno ko počinje, nego ko završava utakmice“. Ipak, taj potez je adekvatan ilustrator početnog pristupa Reala koji je, uprkos četiri poraza u poslednjih pet utakmica, ipak bio pomalo potcenjivački prema ekipi Dušana Alimpijevića.


                Brzo je Laso shvatio da njegov tim ophrvan povredama (Ljulj, Ajon, Rendolf, Kuzmić) nije u stanju da kalkuliše ni protiv koga, pa je u igru ubacio Dončića i izveo Justu, koji uprkos pogođenoj teškoj trojci nije bio uspeo eksperiment kao u pređašnjem kolu sa Panatinaikosom.

                A Zvezda je bila odmorna i bila je rasterećena – istorija je kazivala da se u Madridu retko prolazi sa minusom manjim od 20 poena, a ko je sadašnjem timu u sadašnjoj situaciji davao veće šanse?

                Dončić jeste ubacio 12 od 24 poena Reala u prvoj četvrtini, ali bila je to uglavnom posledica njegovog individualnog kvaliteta, a ne pucanja Zvezdine odbrane. Statistika zaista može da nam kaže mnogo, ali ne uvek. Real je Zvezdi ubacio 83 poena, Baskonija dva više, ali Zvezdina odbrana bila je upadljivo bolja u Madridu nego nedavno u Areni.

                Zbog problema sa povređenim centrima u Realu nije imao ko da eksploatiše Zvezdine nedostatke u odbrani pika. U prvoj četvrtini Tavareš je jednom ostao sâm na ziceru, a odbrana ne da nije padala na prvoj rotaciji kao često u duelu sa Baskonijom, nego je veoma retko uopšte ostavljala Realu iole otvoren šut. Takva odbrana, pa i posle primljenih poena uglavnom na puki kvalitet Realovih igrača, davala je krila napadu – Bjelica je pokrenuo rafal trojki koji do kraja utakmice nije utihnuo.


                Lesor je i u drugoj četvrtini bio dobar u odbrani. Uostalom, kao i tokom čitave utakmice – bio je mnogo koncentrisaniji nego inače i njegova partija mogla bi da se oceni odličnom s izuzetkom, povećim doduše, tri glupa faula koji su suparniku doneli bacanja kada im vreme nije bilo.

                Ročesti je dobio dve brze lične greške i ispostavilo se da je to bio “blessing in disguise“ za Zvezdu jer je Davidovac rano dobio priliku da oseti parket, a Ročesti je po povratku u igru koristio način Realove odbrane od pika, kao i to što sa Kampacom na sebi može i da šutira i da prodire, pa je Zvezdi doneo preokret u drugom periodu.

                Odbrana je u prvom poluvremenu bila sinhronizovana kao nikada ove sezone (i u drugom je Real često poentirao iz teških pozicija, Rudi onakvu trojku munjevito iz bloka nije dao od 2014), a novi ton ozbiljnosti Zvezdinoj igri davale su samo dve izgubljene lopte, obe u završnici poluvremena.

                Posle -7 na poluvremenu očekivao se znatno energičniji i napadniji Real – jesu Madriđani bili agresivniji na prenosu lopte i u prvoj liniji, ali nekada i prerevnosno, što je odavalo nervozu.

                Na početku nastavka ukazao se početak najveće dobiti za Zvezdu iz ove utakmice – doprinos većeg broja igrača. To je utakmica sa Baskonijom najavila, a ovaj meč nagovestio da bi to mogla da bude češća praksa kako sezona odmiče.


                Feldin je vezao dve trojke na startu drugog poluvremena i odbio jedan od naleta Reala. Na isti način to je učinio Dangubić sredinom poslednje četvrtine, i to posle ne baš blistave partije na obe strane parketa, i Dobrić je pogodio tri važna šuta, a u završnici je Davidovac preuzeo štafetu od umornog Ročestija – podsetilo je mnogo na način na koji je Kokoškov ostavio Dragića na klupi u finišu finala Evrobasketa.

                Sudije u drugom poluvremenu uglavnom nisu imale ujednačen kriterijum. Jeste se Zvezda oslanjala uglavnom na šut za tri poena, ali uska i aktivna odbrana Reala na prvoj liniji sigurno je zaslužila više od pet faulova za 18 minuta, pogotovo uzevši u obzir da su se na drugoj strani slični kontakti svirali. Onda je Davidovac u trenu “ispravio nepravdu“ i naterao mnogo nižeg Kampaca da utera Real u bonus, a potom je pogodio tri od četiri penala u momentima kada se meč odlučivao.

                Šlag na tortu vrhunske timske partije dao je Pero Antić – prvo odličnom odbranom bez faula nakon što je ostao sa Dončićem, a zatim i trojkom “kao kap“ koja je rešila meč. Antić je vezivno tkivo ovog tima i to se vidi golim okom.

                Veliki razlog pobede Zvezde leži u čak 17 postignutih trojki. Od šuta se naravno ne može živeti na duže staze, ali on je u Madridu bio istovremeno i uzrok i posledica ostalih dobrih stvari koje su viđene u igri crveno-belih (uz to, ne zaboravite da je Real procentualno bolje šutirao trojke, 11-23 naspram 17-40).


                A te stvari jesu odbrana u kojoj su konačno svi na istoj talasnoj dužini, spomenuti doprinos cele ekipe (pet “dvocifrenih“), kao i staloženost i prikladan odgovor kada je Real anulirao zaostatak u poslednjoj deonici igrajući sa nižom postavom.

                Veliki trijumf u Madridu nadasve bi trebalo da podigne moral ekipi koji je, hteli to da priznaju ili ne, bio poljuljan posle pet vezanih poraza u elitnom takmičenju i nekih poraza bez ispaljenog metka. A kada su moral i incijalni ambijent takvi da bude slobodu u igri, a ne uzrokuju stegnutost, onda sve znatno lakše ide i kompletni nastup tima postaje mnogo više od prostog zbira individualnih kvaliteta igrača.

                Tome Zvezda teži i tome je sada korak bliža.

                KK Crvena Zvezda mts Real Madrid BC Dejan Davidovac , Pero Antić , Dušan Alimpijević , Taylor Rochestie , James Feldeine , Nemanja Dangubić , Ognjen Dobrić , Mathias Lessort , Luka Dončić
                4
                http://sportklub.rs/Blog/Sasa-Ozmo/a...i-slobodu.html
                Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                Comment


                • Pobedili smo jer
                  smo imali odlicno sudjenje,da ne kazem da je bilo malo navlacenja za nas
                  Radicevic odigrao odlicno
                  Gerijatrija u fullu.
                  Igrali smo odbranu onoliko dobru kolko nam fizicke mogucnosti dozvoljavaju.
                  Radujmo se nece biti previse ovakvih momenata u EL ove godine
                  Btw samo zamisljavam sta bi se pisalo da je odnos snaga obrnut i da mi izgubimo ovako...

                  Comment


                  • Originally posted by dekkard View Post
                    Domagoj

                    Ja mislio Slavko Cvitkovic...

                    Comment


                    • Originally posted by Daba View Post
                      Da je moja baba imala muda ne bi bila baba vec deda.
                      Da ovaj nije uradio , da onaj nije uradio sta bi bilo kad bi bilo.
                      Kosarkaska utakmica se dobija tako sto onu narandžastu loptu proturis kroz isto narandžasti obruč koji stoji gore visoko
                      na staklenojj tabli.
                      Ako to ne uradis neces pobediti prosto da prostije ne moze biti.
                      Da li ces to uraditi trojkama, ispod kosa, sa distance, poludistance nebitno.

                      Kazete pobedjen Real koji je izranjavan povredama, tacno ali ga je dobio tim koji tek sklopljen sa tri igraca preko trideset godina
                      i sa Davidovcem koji je do juce igrao u Zelezniku, sa Dobricem kome je ovo prva ozbiljnija sezona, Lesorom koji do juce nije ni mogao da sanja da ce igrati evroligu
                      sa Jankovicem i Jovanovicem koji jos uvek sebe traze.
                      Real je izranjavan a mi smo u fulu pa se i ocekivala nasa pobeda, ma nemoj.

                      Ne pada mi na pamet da umanjujem istorijsku pobedu nasih momaka naprotiv samo ste mi smesni.

                      Nas je Baskonija dobila tako sto je u prelomnim trenucima vezala dve trojke, Drazen Petrovic i Cibona u najboljim danima su trojkama rusili rivale
                      i to nikome ni tada a ni sada kada i mnoge druge ekipe to rade ne smeta samo smeta Zvezdinim navijacima.

                      Nemam reci zaista mesto da uzivate u istorijskom momentu jer se ne dobija Real u Madridu svaki dan vi trazite dlaku u jajetu.
                      Potpuno tacno!

                      Mi smo iskoristili nasu sansu, a to treba znati protiv bilo koga, a tek treba protiv Reala u Madridu! Mi smo, da smo znali, jos jednostavnije trebali da isprasimo Barcelonu prosle godine u gostima, a nismo mogli. Oni su bili u goroj situaciji nego Real juce (forma losa celu sezonu + povrede), a mi smo bili strah i trepet za sve timove u odnosu na ovu sezonu pa opet nije islo. Tj. islo je dok je igrao Jovic 3 minuta, a posle ... znamo kako je proslo. Tamo smo po meni izgubili Top8. Znaci: treba znati i treba moci iskoristiti sve sto protivnik pruza. Druge prekaljene ekipe rade potpuno isto. I meni je Cibona sa Drazenom pala na pamet. Mi se oslanjamo na sut za tri do bola, ali tako je kako je. Nije nista cega se treba stideti. Kad nas ne ide sut, rezultat je drugaciji i to je to.

                      Razlog sto se malo mraci je da mi ovde hocemo da budemo pedantni do bola i perfekcionisti sve jedan do drugoga. A s druge strane nas boli ovo sto gledamo ove sezone jer prosla nije nestala iz nasih glava. Uz to, ekipa se tek formira, skoro svi igraci s kojima su se navijaci identifikovali su otisli. I to, uz losije rezultate, utice na to kolika je poseta. Valjda ce u petak biti drugacije, jer ovo juce bi moglo da bude Turning Point za sezonu 2017/18.

                      Koliko je velika pobeda je dovoljno cuti hrvatskog komentatora i komentatora EL koji su maltene u ekstazi. Mi, koji smo blizi Zvezdi i znamo vise o njenim problemima, smo malo zamraceni ovom situacijom i financijskim stanjem u klubu tako da se vise ne radujemo kako treba...

                      Za sudjenje se ne secam kada smo imali bolje. Doncic nije dobio faul samo zbog toga sto je na njemu bio Antic. Ok, to silovanje kroz reket po svaku cenu se, ako cemo pravo, i ne svira, pogotovo ne ako je maltene zadnji napad. Ali, sudjenje je bilo zaista dobro.

                      Srecan sam i skoro da ne mogu da verujem da je to istina.

                      Comment


                      • Pobeda koja ce uci u istoriju.
                        Negde procitah da ni jedan nas klub 44 god nije dobio Real u Madridu?????
                        Dobili smo neverovatnim sutem za tri. Momcima i treneru sve cestitke.
                        Medjutim ja i dalje smatram da nam ovakva igra nece doneti mnogo.
                        Ako ubacimo 15+ trojki super ako ne bice mucenja i u ABA ligi.
                        Sinoc odbrana, branjenje tranzicije ocaj.
                        Postavlja se pitanje dal ovaj tim moze da igra drugacije ili samo ovu ,,trci pucaj,, kosarku??? Kao sto rekose neki napad dobija bitke a odbrana rat!!!!!!!!

                        Comment


                        • ... s tim što smo mi na ovoj utakmici odigrali i odbranu, ali je ona zasluženo u drugom planu jer kad pogodiš 17 trojki jasno je na šta će većina ljudi da se fokusira. I uopšte jak napadački potencijal ne isključuje odbranu, to su gluposti, samo što mi već više od deceniju igramo bez rasnih napadača. Nešto o tome je pričao Lončar u poslednjoj emisiji U obruču, rekao je da se veličaju igrači sa prosekom od 8 poena i 4 skoka i da je to ranije bilo nezamislivo...
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Toliko sam presrećan!
                            Dobiti Real koji je šutao bacanja 16/16, postigao 11 trojki, imao 105 indeksnih poena, nemam riječi!
                            Ne dobija se Real u Madridu svaki dan, zaista istorijska pobjeda, uz pobjede nad Bajernom i Fenerom meni najdraža evroligaška pobjeda do sada!
                            Vratili smo se sad u igru što se tiče Evrolige!
                            Momci zaslužuju nestvarnu armosferu u Pioniru, ima da gori u petak!
                            Uskoro dobijamo novog igrača, tako da cigani uživajte
                            Nadam se da je ovaj trijumf od sinoć prekretnica sezone!
                            Svi su nas bili otpisali!
                            Last edited by mikara92; 02-12-17, 10:29.

                            Comment


                            • Odbrana na momente OK. Ono trcanje u ledja odbrane je za ovaj nivo kosarke nedopustiv. Tac daun pasovi kao oni juce Reala ne prolaze ni u NFLu.
                              Po meni je nedostatak discipline i odgovornosti i dalje veliki problem.
                              Keselj, Radicevic, Apic nemaju vise sta da traze u Zvezdi.
                              Jankovic moze u 14
                              Videcemo tu doselekciju i dovodjenje tog kombo beka koje je.izvesno i jednog visokog igraca.
                              Odbrana, odbrana,odbrana je.nesto sto mora da se popravi debelo.

                              Comment


                              • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                                Pobeda koja ce uci u istoriju.
                                Negde procitah da ni jedan nas klub 44 god nije dobio Real u Madridu?????
                                Dobili smo neverovatnim sutem za tri. Momcima i treneru sve cestitke.
                                Medjutim ja i dalje smatram da nam ovakva igra nece doneti mnogo.
                                Ako ubacimo 15+ trojki super ako ne bice mucenja i u ABA ligi.
                                Sinoc odbrana, branjenje tranzicije ocaj.
                                Postavlja se pitanje dal ovaj tim moze da igra drugacije ili samo ovu ,,trci pucaj,, kosarku??? Kao sto rekose neki napad dobija bitke a odbrana rat!!!!!!!!
                                za druge klubove ne znam tacno ali mislim da ih niko nije dobio tamo
                                ali Zvezda ih je dobila pre 44 godine u Madridu u kupu sampiona sada vec davne 1973 godine.
                                i mislim Bosna dve godine zaredom kada su postali prvaci i sledece sezone.
                                Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                                Comment

                                Working...
                                X